Hercule Poirot - Season 1 (1989) (série)

Únos Johnnieho Waverlyho (S01E03)

(epizoda)
  • Velká Británie The Adventure of Johnnie Waverly (více)

Na Poirota se obrátí venkovský šlechtic Marcus Waverly s žádostí, aby zajistil bezpečnost jeho čtyřletého syna Johnnieho, jemuž někdo vyhrožuje únosem, pokud Waverly nesloží vyděračům padesát tisíc liber. Do venkovského sídla Waverlyů se kromě Poirota a kapitána Hastingse po jistém váhání dostaví i vrchní inspektor Japp se svými muži, ale navzdory všem těmto opatřením je malý Johnnie opravdu unesen. Poirot má podezření, že únoscem je někdo z chlapcova blízkého okolí. Během pobytu na venkově je geniální detektiv nucen podniknout pěší pochod, v jehož průběhu zjistí, že jeho neodmyslitelné lakýrky nejsou k podobnému druhu pohybu tou nejvhodnější obuví. (Česká televize)

Hanes88

Trošku netradiční "Poirot", ale konec byl zase skvělý. Nemůžu říct, že to patří mezi mé nejoblíbenější díly, ale i tak dobrá zápletka spolu s výkonem Sucheta je záruka kvality. ()

PhillM.

Skvělé, vtahující, spádovité, sice trochu předvídatelné, ale přesto zajímavé. Navíc je v tom vtip, glanc, a tušená radost ze začátku dlouhé a úspěšné cesty seriálem... A přitom je to banální poudačka o (ne)únosu jednoho malého spratka, plná dost nepravděpodobných momentů (posunuté hodiny). Mně to ale z nějakého prapodivného důvodu chytlo a šmakovalo. ()

PavelZava

Tento díl byl prostě slabší, ale samozřejmě, jak to u Poirota bývá, některé rozhovory byly přesto dobré, například objednávání snídaně v místní restauraci u sídla Waverlyů (H.Poirot, Captain Hastings, Barmaid) : Ááá míchaná vajíčka, že ano…. A také párečky Ó ano pane Ledvinky na divoko Ledvinky ano a se slaninou Křupavá ? Samozřejmě A čaj nebo snad pintu domácího piva ? Pivo k snídani ? 2 pinty prosím . Ale Hastingsi před dvanáctou musíme být zpátky Spousta času Bien ()

chrispe

V tomto případě je škoda opravdu snadno prohlednutelné zápletky, i když provedení samotného činu je vskutku jednoduché a originální :-) Jinak se jedná o o klasicky velmi pěkně udělaný díl s krásnými exteriéry i interiéry. Pastva pro oči u duši. (3. díl) ()

dakarin

... tak tentokráte jsem si vytipoval původce únosu během chvilky i já, to se mi tedy běžně nestává ;-) Pravdou ale je, že režisér to tak trochu přinesl přímo na stříbrném podnose - to si zase musím přiznat :-) Hlavně že to vcelku dobře dopadlo, bez nějakých traumat pro chlapce. ()

andosdre

Hezky natočený dil,jako vždy výborný herecký výkon Davida Sucheta....a to je asi vše-zápletka je oproti většině dílů velmi prostá-diváci ji celkem jednoduše sami vyřeší..tři hvězdičky ()

Lupes

Zábavný skeč, který rozklíčujete ihned poté, co se dozvíte, kdo tu "sedí na penězích". V akci jsou samozřejmě opět falešné vousy, naštěstí jen okrajově. Celé to čekání na dvanáctou je ale celkem zábavné a pokud nemáte ambice sledovat detektivní zápletku, nakonec nejste příliš zklamáni. ()

xxlch

mosem

Příběh má poněkud slabší, ne zcela logický závěr. Pachatel - po celou dobu dokonale se ovládající, svoji sebekontrolu ztratí a vše vzdá na základě jedné jediné věty HP. Tajemné zákoutí starého sídla působící zcela neuvěřitelně. A přesto - pohled na šibalský úsměv Poirota, jeho elegantní, pečlivě navoskovaný knír a kouzelný způsob vyjadřování nemohou vše směřovat jinam, než k nejméně 4 hvězdám. Sám nemám příliš rád tyto krátké příběhy, nedávají možnost plně rozehrát děj, oproti dlouhým dílům také přicházíme o řadu hezkých záběrů anglického venkova, které mám naopak moc rád. Nicméně, příběh je půvabný a HP nenapodobitelný. ()

djbarrel

Tentokrát byla zápletka o dost slabší než jindy. Vysvětlení se přímo nabízelo a tak Poirot ani moc nemusel používat své "šedé buňky" . Ostatně sám prohlásil "tento případ mě už nebavi" a najednou bylo vyřešeno. V rámci krimi OK, ale v rámci Poirota, slabší díl. 68 % ()

gizi

I když příběh není nijak zvlášť zajímavý (na druhou stranu není nijak vykonstuovaný a nemožný), film oplývá humorem a není zbytečně zdouhavý. 75%, 13.7.2014. ()