Zlo pod sluncem (S08E01) (epizoda)

Evil Under the Sun

Diabol pod slnkom

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2001

Jeden z nejoblíbenějších se spoustou zajímavých postav... díl z poslední série, kde ještě byl Japp, Hastings a slečna Lemonová = starší díly jsou mnohem vtipnější a točené s větším nadhledem než ty nové, dlouhé, napínavé, temné, vážné... a tady je navíc i dabing s Petrem Kostkou v roli Poirota, který je pro mě ještě lepší než Jaromír Meduna...(11.1.2014)

Bůh žehnej mé mizerné paměti! Viděno třikráte a vždy překvapen viníkem! Obézní Hercule je se svým psíkem (kapitánem) vyexpedován kamsi k Hastings na dovolenkový toť ostrov, jež bude jevištěm skutků hanebných. Zatímco bude ňouma Hastings přemýšlet nad skonem své argentinské restaurace, tak Hercule bude naslouchat svým ptáčkům a následně začne dělat mravnostní policii, což bude zájmena vaditi koitachtivým ženáčům. A když se dostaví i informátorka Citrónová, tak lze definitivně říci, že této epizodě nic nechybí! 96%(26.3.2014)

Velice dobrý Poirot, který se vydává na ostrov do léčebny léčit se z obezity a setkává se s případem vraždy mladé ženy na pláži. Samozřejmě nic není tak, jak se na první pohled zdá, ale nebyl by to Poirot, aby se po vydatné a chutné večeři mimo léčebnu opět nedostal do formy a bravurně vyřešil tento zapeklitý případ. V tomto díle perlí i kapitán Hastings, kdy má velice dobré postřehy a tentokrát není za moulu, ale za dobrého rádce. Vysíláno v dabingu s Petrem Kostkou.(7.1.2014)

zajímavé, ale naplánovat takovýto zločin, to chce tedy opravdu koule... nešlo by to jinak a jednodušeji? baví mě, že poirot vždycky už od začátku vypadá, že všechno tuší a že je mu všechno jasné, přitom se vražda vždy stane a na rozuzlení přijde po nějaké nejapné poznámce Hastingse... ale tak to k tomu asi holt patří, jinak by to nebyla zábava :-) NELOGIČNOSTI (SPOILERY!!!) - že by v jeskyni zůstal parfém někoho, kdo tam byl cca 20 minut, je vážně hloupost - jak mohl vrah vědět, že s ním ta žena pojede na loďku a že nebude chtít u mrtvoly zůstat ona? - ano, házet předmět doličný z okna je vážně meganenápadné :-) - co ten kněz tam? zajímavá postava, ale jeho přítomnost na místě moc nedává smysl(11.10.2016)

To je ten díl, jak Hercule jezdí přes moře na takovým hrkaču! Přívozní traktor mi po letech z dílu utvěl jako jediné, i když v příběhu nehraje žádnou roli. --- Velmi důmyslné provedení, vražedně důmyslné, až skoro kostrbaté... ale Hercula Poirot nějaká taková na dvakrát zfingovaná vražda na pláži proste nemůže rozrušit. Až na to, že je to možná skutečně příliš překombinované, tak velmi dobrá detektivní klasika s čučavými exteriéry anglického pobřeží.(27.3.2016)

• - Na motivy tohoto filmu byla vytvořena počítačová hra s názvem "Agatha Christie: Evil Under the Sun". Jednalo se o adventuru, vydána byla v roce 2007. (Durdas)

• - Natáčelo se na Burgh Island. Hotel Bigbury-on-Sea na témže ostrově je také místem, kde Agatha Christie napsala knihu "Evil Under the Sun".