Zlo pod sluncem (S08E01) (epizoda)

Evil Under the Sun

Diabol pod slnkom

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2001

"Vražda, která se tu udála, je dílem geniálního mozku. Ale s jednou věcí vrah nepočítal... Že má mozek i Hercule Poirot. Je na čase, aby se tyto mozky utkaly a pravda vyšla končeně najevo" ;o) Herecké výkony jako vždy velmi slušné. Protože jsem ovšem film viděl v televizi a jsem zvyklý sledovat ho z DVD v originále, byl pro mě dabing doslova kulturní šok. Ty hlasy jsou vybrány dost nepřesně a opět se mi potvrzuje, že originální zvuk člověk ničím nenahradí... (po shlédnutí z dvd potvrzuji ;o) Pokud jde o film samotný, opět se ukazuje, že Poirotovi svědčí 1) humor 2) změna prostředí... Celkový dojem: 85%(22.5.2009)

Solidní a konzervativně odvedená práce na straně režiséra, tradiční koncert na straně Sucheta a poněkud lopotně se rozbíhající, ale o to lépe gradující zápletka na straně scénáře. Mimochodem díl, který názorně dokazuje, že moc detektiva (stejně jako moc psychoanalytika) začíná až tehdy, kdy je řád nevratně narušen (do té doby je jen pasivním "tušitelem zla" bez možnosti zasáhnout).(6.1.2011)

To je ten díl, jak Hercule jezdí přes moře na takovým hrkaču! Přívozní traktor mi po letech z dílu utvěl jako jediné, i když v příběhu nehraje žádnou roli. --- Velmi důmyslné provedení, vražedně důmyslné, až skoro kostrbaté... ale Hercula Poirot nějaká taková na dvakrát zfingovaná vražda na pláži proste nemůže rozrušit. Až na to, že je to možná skutečně příliš překombinované, tak velmi dobrá detektivní klasika s čučavými exteriéry anglického pobřeží.(27.3.2016)

Zpočátku to moc dobře nevypadalo, úvodní dialogy mi přišly plytké a většina postav mi nebyla nijak sympatická. Ovšem postupně se rozjelo klasické skládání mozaiky, kterou u nás doma jako tradičně vyřešil jako jediný sám Hercule Poirot. Tentokrát ale musím opravdu mávnout kloboučkem a poklonit se a za geniální (hlavní i vedlejší) a překvapivou zápletku se nakonec přikláním k nadprůměrnému hodnocení. Díl patří rozhodně mezi ty lepší.(23.3.2016)

Bůh žehnej mé mizerné paměti! Viděno třikráte a vždy překvapen viníkem! Obézní Hercule je se svým psíkem (kapitánem) vyexpedován kamsi k Hastings na dovolenkový toť ostrov, jež bude jevištěm skutků hanebných. Zatímco bude ňouma Hastings přemýšlet nad skonem své argentinské restaurace, tak Hercule bude naslouchat svým ptáčkům a následně začne dělat mravnostní policii, což bude zájmena vaditi koitachtivým ženáčům. A když se dostaví i informátorka Citrónová, tak lze definitivně říci, že této epizodě nic nechybí! 96%(26.3.2014)

• - Natáčelo se na Burgh Island. Hotel Bigbury-on-Sea na témže ostrově je také místem, kde Agatha Christie napsala knihu "Evil Under the Sun". (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Na motivy tohoto filmu byla vytvořena počítačová hra s názvem "Agatha Christie: Evil Under the Sun". Jednalo se o adventuru, vydána byla v roce 2007. (Durdas)