Existuje něco jako decentní parodie? Mohou být sexuální narážky vkusné? Dá se udělat prdící džouk tak, aby se zasmál i odměřený intelektuál? Na tyto otázky dokáže odpovědět film "Připoutejte se, prosím!" Komedie, která je ve srovnání s moderními "Movies" o to vtipnější, o kolik méně používá fekálního humoru nebo hrubých vulgarit. ... Taneční scéna s kudlou v zádech, "Nafukování" splasklého autopilota a řada pasažérů snažících se uklidnit hyterickou cestující, to jsou prostě nezapomenutelné perly. Škoda, že pokračovatelé žánru jsou ony příslovečné "svině", kterým byly tyhle perly hozeny...(6.10.2010)

Jedna z nejlepších parodií, která dříve měla určitě hodně diváků, ale dnes již působí dost použitě a staře. Vytvořit nesmrtelnou komedii se tak Zuckerům a Abrahamsovi nepodařilo, ale sám Jim to pak zvládl ve Žhavých výstřelech a David Zucker zase se svou Bláznivou střelou. Tahle trojice přesto patří k elitě kvalitních parodií, které mají humor a z jejich filmů je cítit hrdost. Tohle byl první krok, k lepším zítřkům plných humoru a bezchybnosti. Robert Hays, Leslie Nielsen i další však i zde překvapili výjimečně trefnými a vybroušenými scénkami a vtipem, který bych v letadlo moc zažít nechtěl. Silné 4*, na rozdíl od následujícího dílu.(30.5.2004)

Když parodie ještě byly zábavné a když je točili lidé, kteří si je opravdu užívali. Na připoutejte se prosím jsem se poprvý díval jako malej kluk, někdy v jednadevadesátým na chatě, zakrytej i s hlavou a malou dírou mezi peřinou a matrací jsem koukal. Taťka se mě sice tehdy snažil přesvědčit, abych usnul, a to třeba tím, že mi na tu peřinu dával nohu, abych neviděl, ale já byl obratnej a dokoukal jsem to až do konce, aniž si to vlastně uvědomil. No a tehdy mě bavila stejně, jako dnes. Vlastně jsem si nikdy ani tu spoustu odkazů na starší válečný a katastrofický filmy neuvědomil, jen občas když dnes v nějakým dramatickým filmu vidím něco, co tihle kluci parodovali, tak se nedokážu neusmát. Například klasické rozloučení před akcí, když spolu leží v příboji (jasný Odtud až na věčnost). Nejlepší parodie, která navíc objevila komediální talent Leslie Nielsena a zničila mu tak na starý kolena jeho docela dobře vzešlou dramatickou kariéru. Dnes už chudák nemůže hrát nic, co není komedie. Přitom před Připoutejte se prosím hrál málokdy něco jinýho, než dramata.(20.1.2006)

Predobraz neskorších a úspešnejších paródií som videl po prvý krát až dnes. Ako väčšina podobných paródií (česť výnimkám, ako Horúce strely) aj Airplane! trpí veľkým rozkmitom medzi ozaj vydarenými situáciami a gagmi a tým istým v úvodzovkách, ktorých bezproblémové strávenie si vyžaduje väčšiu toleranciu, než ktorou disponujem. Slabé tri hviezdičky a "děkuji, já už blila", keď to nabudúce uvidím v ponuke TV.(22.5.2011)

Na svoju dobu vynikajúca paródia, ktorá je skvelá aj dnes, pretože nestráca na aktuálnosti - zdá sa totiž, že predbehla svoju dobu parodovaním filmových klišé, ktoré sa používali aj po jej vzniku. Iste, vzhľadom na tempo, na ktoré je zvyknutý súčasný divák, má Airplane! svoje hluché miesta. Ale určite položila základy absurdnej situačnej i konverzačnej komiky a asi by bez nej neboli vznikli také perly medzi paródiami ako Hot Shots! alebo niektoré Nielsenovky...alebo by neboli také dobré :-)(18.4.2005)

• - Podle britského serveru LoveFilm jde o nejlepší komedii všech dob. (Furi)

• - Z vědecké studie vyplinulo, že se u tohoto filmu divák zasměje průměrně třikrát za minutu, díky čemuž byl film označen jako nejvtipnější film všech dob. (Mitchy1)

• - Připoutejte se, prosím! Byl výsledkem pětiletého úsilí režisérů a třiceti verzí scénáře, do kterého podle jejich slov „nacpali“ každý gag, který je napadl. (Trainspotter)