Spolu s druhými Žhavými výstřely nejlepší parodie, kterou jsem viděl. Herci s kamennými tvářemi pronáší neskutečně vtipné věty a nejlepší na tom je, že vlastně kopírují dialogy z parodovaných filmů, jenom ke konci pozmění pointu a tím všemu nasadí pekelně zábavnou korunu. Natočte to tím správným ,,špinavým" stylem 70. let, obsaďte Lloyda Bridgese a Leslieho Nielsona, a o smích máte na hodinu a půl postaráno.(27.9.2009)

Vzácna paródia, ktorá zostarla iba zdanlivo. Má však takú kadenicu vtipov, že si môže dovoliť rozosmiať iba každým druhým. Zuckerovci a Abrahams natočili kvalitný výsmech otrepaných lietadlových thrillerov, ktorý je aj po tridsiatich rokoch veľmi vtipný. Jediná škoda je, že Leslie Nielsen nedostal väčší priestor, ten bol totiž spolu s Lloydom Bridgesom bez akýchkoľvek pochýb kráľom paródie. "Vypněte všechna světla kromě devítky!" - "Kapitáne, snad bychom je měli nechat spíš zapnutý." - "Ne... To právě čekají, že uděláme." (8/10)(6.3.2011)

Příběh začíná hudbou s filmu Jaws Stevena Spielberga. A hned je poznat, že to bude sranda. Film z dob kdy se ještě točili dobré parodie. CITÁT - Kuřák nebo nekuřák?.......... Taneční scéna okolo 18 minuty je nádherná. Ikdyž se totiž tvůrci snaží ji udělat směšnou je ve své podstatě krásně decentní. Leslie Nielsen a jeho diagnóza okolo 39 minuty nemá chybu - CITUJI - Všichni cestující, kteří měli k večeři rybu budou postiženi prudkou nevolností (kamera sleduje posledního pilota), pocením, třasem a pak omdlí....není mezi cestujícími náhodou pilot? Automatický pilot je v dnešní době určitě legendou, je na něm vidět, že si natáčení užíval. Který herec by při natáčení zažil vykouření a kouření a ještě si šáhnul na prsa? Leda tak v pornu. CITÁT - Oveur.......... Prostě sranda za pět. Sám sebe si tu zahrál autopilot Otto.(20.4.2013)

• Frajer42

Ani zdaleka ne tak dobré, jak jsem si troufl čekat. Tolik hereckých es a pánů komiků slibovalo vtipnější podívanou. Pár vtipných momentů tam rozhodně je, ale jsou to opravdu jen momenty a stará se o ně převážně mladík Leslie Nielsen a snad jednou Lloyd Bridges. Hlavně úvod je takový nudnější a téměř nekoukatelný. Postupem času se to naštěstí zlepší. Zkrátka taková komedie, kterou když si pustíte, tak nebudete příliš zklamaní, ale do druhého zhlédnutí už síly nenajdete. Alespoň já to tak mám. Když jsem tak namátkově přečetl pár komentářů, tak většině praskala bránice. Těžko říct, kde je chyba. Za mě je to tuctovka, která na víc než 2* prostě nemá.(25.9.2014)

„Tú ženu musíme okamžite dostať do nemocnice!“ – „Preboha, čo to je?“ – „Veľká budova s pacientmi, ale to teraz nie je dôležité.“ Brutálna paródia trojice ZAZ (Zucker, Abrahams a ešte jeden Zucker) na v tej dobe už pomaly z módy vychádzajúcu vlnu katastrofických veľkofilmov LETISKO (1970) alebo SKLENENÉ PEKLO (1974). Jedno nešťastné lietadlo, pedofilný kapitán (Peter Graves), jeho pravá ruka, ktorá sa podobá na slávneho basketbalistu Kareema Abdul-Jabbara (hrá ho Kareem Abdul-Jabbar), pohotový drsný doktor na palube (Leslie Nielsen), v riadiacej veži rázny feťák (Lloyd Bridges) a pred sekundou vyfučal autopilot a nejde nafúkať! Práve prítomnosť „starej školy“ (vážne mienené herecké výkony, scenár v rámci možností logicky smerujúci od začiatku cez stred po koniec, nie úplne malý rozpočet) sa postarali o to, že dodnes máme dočinenia so skvelou paródiou (dvojka sa vydarila podobne). Smiať som sa smial len občas (pes, facky, prebíjanie sa letiskovou halou naprieč Jehovistami, nechutné sprosté pedofilné poznámky), ale usmieval som sa stále. Škoda, že dnes už sa takéto paródia nerobia.(17.9.2010)

• - Pro hádku mezi hlasy z reproduktorů o červených a bílých zónách z úvodu filmu filmaři najali muže a ženu, kteří namluvili skutečné hlášení na Mezinárodním letišti v Los Angeles. Ve skutečném životě tito dva také tvoří manželský pár. (Morien)

• - Úvodní sekvence je parodie k filmu Čelisti (1975). Hudba hrající během úvodu je zase parodie na hudbu Johna Williamse. (SeanBean)

• - V scéne, keď sa letuška pokúša upokojiť dieťa na infúzií, si najskôr chytí akordy a až potom rozmýšľa, ktorú pieseň zahrá. (firewind)