Niektoré vtipy sú vtipné v každom desaťročí, niektoré sú bohužial poplatné iba svojej dobe. Neuveritelné množstvo nápadov bratov Zuckerových by si žiadalo aj rovnaké množstvo luxusných fórov. Ale to bude asi nakoniec najväčší problém, že ak chcú byť stále vtipní, zákonite to nejde nonstop. A pre súčasného diváka ešte menej často. Každopádne na druhý krát som tých fórov podchytil viac.(25.5.2012)

"Není důvod se znepokojovat a doufám, že se vám zbytek letu bude líbit. Mimochodem není na palubě někdo, kdo dovede řídit letadlo?" Je to již mnoho let, co mne trio ZAZ poprvé donutilo připoutat se při letu z LA do Chicaga a já si dobře pamatuju, co potom následovalo. Byla to horečka sobotní noci v baru Magumba, tajné informace o náletu, pilot Roger Murdock v kůži Kareema Abdul-Jabbara, Ted dohánějící pasažéry k sebevraždám, fackování hysterky, McCroskeyho opuštění řídící věže oknem, Kramerovo fackování neziskovkářů nebo cestující přijíždějící pásem pro kufry. To jsem si tehdá skutečně zahýkal blahem. Dneska už to zdaleka tak vtipné není, ale tohle je jeden z pilířů parodie a na to já nezapomínám.(8.1.2019)

Když parodie ještě byly zábavné a když je točili lidé, kteří si je opravdu užívali. Na připoutejte se prosím jsem se poprvý díval jako malej kluk, někdy v jednadevadesátým na chatě, zakrytej i s hlavou a malou dírou mezi peřinou a matrací jsem koukal. Taťka se mě sice tehdy snažil přesvědčit, abych usnul, a to třeba tím, že mi na tu peřinu dával nohu, abych neviděl, ale já byl obratnej a dokoukal jsem to až do konce, aniž si to vlastně uvědomil. No a tehdy mě bavila stejně, jako dnes. Vlastně jsem si nikdy ani tu spoustu odkazů na starší válečný a katastrofický filmy neuvědomil, jen občas když dnes v nějakým dramatickým filmu vidím něco, co tihle kluci parodovali, tak se nedokážu neusmát. Například klasické rozloučení před akcí, když spolu leží v příboji (jasný Odtud až na věčnost). Nejlepší parodie, která navíc objevila komediální talent Leslie Nielsena a zničila mu tak na starý kolena jeho docela dobře vzešlou dramatickou kariéru. Dnes už chudák nemůže hrát nic, co není komedie. Přitom před Připoutejte se prosím hrál málokdy něco jinýho, než dramata.(20.1.2006)

Myslel som si, že mnou splnená podmienka zhliadnutia takmer všetkých filmov, ktoré tento film parodoval, bude veľkou devízou, ale až taký efekt to neprinieslo. Spŕška vtipov a hlavne ich intenzita sa podobá razancii Troškovej Kameňákovskej série, našťastie vo väčšine prípadoch s oveľa trefnejšou pointou. Zasmial som sa párkrát, usmieval som sa stále. Takže asi toľko. Podľa tejto šablóny by sa mali riadiť dnešné paródie, teda ak ich tak vôbec ešte možno nazvať. 70%.(26.3.2014)

Nemůžu si pomoct, ale tahle parodie mi přijde hodně vtipná :-). Abych pravdu řekla, sukuju se u ní jako to letadlo na plakátě. Některé gagy jsou slabší, ale jiné to zase vynahradí na celé čáře. Tohle je prostě KOMEDIE. A to je co? No to je takový film, u kterého se lidé smějí. Ale to je teď vedlejší.(6.3.2009)

• - Rozpočet filmu se v tržbách vrátil hned po prvních dvou dnech promítání filmu. (Morien)

• - Tvůrci obdrželi od uskupení Writers Guild of America cenu za nejlepší komediální adaptaci. (Olík)

• - Na film Zero Hour! (1957), jehož je snímek nepřímým remakem, tvůrci narazili, když si prohlíželi noční reklamy, které chtěli zparodovat. Poté koupili jeho práva a vypůjčili si z něj nejen základní dějovou linku, ale i jména Ted Striker a Elaine. (Olík)