Ačkoliv jsem si v prvních pěti minutách připadal poněkud přiblble a ačkoliv se mi zdá Naked Gun trošičku vypiplanější, bavil jsem se výborně. Většina záchvatů, které mě potkaly se zakládaly na gagu s autopilotem. Není to vtipné od začátku do konce, pár trapnějších momentů se najde, jenže pak zase přijde autopilot a je jasno. Líbilo a rád se podívám znovu.(7.10.2010)

• Frajer42

Ani zdaleka ne tak dobré, jak jsem si troufl čekat. Tolik hereckých es a pánů komiků slibovalo vtipnější podívanou. Pár vtipných momentů tam rozhodně je, ale jsou to opravdu jen momenty a stará se o ně převážně mladík Leslie Nielsen a snad jednou Lloyd Bridges. Hlavně úvod je takový nudnější a téměř nekoukatelný. Postupem času se to naštěstí zlepší. Zkrátka taková komedie, kterou když si pustíte, tak nebudete příliš zklamaní, ale do druhého zhlédnutí už síly nenajdete. Alespoň já to tak mám. Když jsem tak namátkově přečetl pár komentářů, tak většině praskala bránice. Těžko říct, kde je chyba. Za mě je to tuctovka, která na víc než 2* prostě nemá.(25.9.2014)

Tak zde nejsou absolutně žádné zábrany. Nejlepší parodie na všeobecnou paniku a vůbec jakou jsem kdy viděl. Žádné klišé, žádné přetvářky a žádné pokusy o vtipný vtip. Je tu cítit jistá volnost a plynulý průběh vtipů, které snad nemají konec. Nejlepší je, že se nepokoušejí o žádné pauzy o smích apodobně. Pokud vám zrovna není nejlépe, nebo nemáte nejlepší náladu, tak si napusťte plnej kotel tohodle odrovnávače. RULEZ!!!(17.9.2004)

ZAZ! Co zas? No ZAZ! A co zas? No přece ZAZ! Jo ZAZ, tak to řeknu hned! Prostě trio ZAZ, to jsou bohové, nad kterými bychom se měli sklánět. Naprosto dokonalá parodie. Doktor Leslie Nielsen, autopilot a plno dalších světlých stránek tento snímek vlastní. Určitě lepší než druhý díl, je to jízda od začátku až do konce.(24.6.2011)

(1001) "Od té doby jsem začal mít problémy s pitím." Moji rodiče na tom vyrůstali a proto mi jako malému dítěti vtloukali do hlavy některé hlášky tak dlouho, dokud nezískaly svoje vlastní rýhy v šedé kůře mozkové. A mě samostatně ještě fascinuje kombinace suchosti a nonsensu. (Ale nutno zároveň dodat, že tam je víc než malé množství momentů, kdy všechno jako by naznačovalo, že se schyluje k nějakému gagu, ale žádný nepřijde.)(13.11.2014)

• - Producent Jon Davison v bonusech na DVD zmiňuje, že ohledně scény, kdy letadlo prorazí čumákem zeď letištního terminálu, mu přišel bezpočet dopisů od různých pilotů. V dopisech se mu svěřovali, že se jim téměř "povedlo" tuto scénu provést ve skutečném životě, a někteří piloti přiznávali, že byli tak blízko maléru, že se i dotkli okenního skla budovy. (Morien)

• - Letiště patřilo pod střechu Universalu, s kterým byla těžká dohoda; původní název Airplane! je tedy jakýmsi kompromisem, na který byl Universal ochoten přistoupit. (Trainspotter)

• - Snímek je prvním filmem, který trojice Zucker-Abrahams-Zucker napsala i režírovala. Předtím společně napsali scénář k filmu The Kentucky Fried Movie (1977), avšak ten režíroval John Landis. (Olík)