Bývalý vojenský pilot Ted Striker (Robert Hays) nelétá už od války, kdy svým špatným rozhodnutím přivedl celou letku do záhuby. Nyní má problém nejen s pitím (nedokáže udržet jazyk za zuby), ale i se svou přítelkyní – letuškou Elaine Dickinsonovou (Julie Hagertyová) – která ho právě opustila. Ted se ji však zoufale snaží získat zpět a spěchá, aby ji zastihl před jejím příštím letem. Ten se však příšerně zvrtne poté, co celou posádku dopravního letadla stihne otrava z jídla! S pomocí Elaine, flegmatického doktora Rumacka (Leslie Nielsen) a svého někdejšího rivala Rexe Kramera (Robert Stack) se Ted ujme řízení a ze všech sil se snaží dostat letadlo do bezpečí. Podaří se mu ale ostatním dokázat, že na to pořád ještě má? (Cinemax)

Trailer

tron

„Tú ženu musíme okamžite dostať do nemocnice!“ – „Preboha, čo to je?“ – „Veľká budova s pacientmi, ale to teraz nie je dôležité.“ Brutálna paródia trojice ZAZ (Zucker, Abrahams a ešte jeden Zucker) na v tej dobe už pomaly z módy vychádzajúcu vlnu katastrofických veľkofilmov LETISKO (1970) alebo SKLENENÉ PEKLO (1974). Jedno nešťastné lietadlo, pedofilný kapitán (Peter Graves), jeho pravá ruka, ktorá sa podobá na slávneho basketbalistu Kareema Abdul-Jabbara (hrá ho Kareem Abdul-Jabbar), pohotový drsný doktor na palube (Leslie Nielsen), v riadiacej veži rázny feťák (Lloyd Bridges) a pred sekundou vyfučal autopilot a nejde nafúkať! Práve prítomnosť „starej školy“ (vážne mienené herecké výkony, scenár v rámci možností logicky smerujúci od začiatku cez stred po koniec, nie úplne malý rozpočet) sa postarali o to, že dodnes máme dočinenia so skvelou paródiou (dvojka sa vydarila podobne). Smiať som sa smial len občas (pes, facky, prebíjanie sa letiskovou halou naprieč Jehovistami, nechutné sprosté pedofilné poznámky), ale usmieval som sa stále. Škoda, že dnes už sa takéto paródia nerobia. ()

T2

Rozpočet $3,5miliónaTržby USA $83,453,539Tržby Celosvetovo $93,000,000║ Nuž asi chyba je v tom že som to videl až v roku 2010,... a len prekvapivo smutne môžem polemizovať nad tým ako môže mať takýto brak až 81%???, komických vecí minimum, trápnych a nudných maximum. /25%/ ()

Radyo

Tohle byla moje první crazy-komedie, kterou jsem viděl v kině ještě jako dítě.. Málem jsem už tehdy puknul smíchy a to jsem ještě některé vtipy ani nechápal. Dodnes jedna z nejlepších úleťáren tohoto žánru. Klasické scénky s pasažéry, unuděnými k smrti, nafukovacím autopilotem, nebo taneček s nožem v zádech - a to je jen zlomek z celého filmu. ()

Djkoma

Jedna z nejlepších parodií, která dříve měla určitě hodně diváků, ale dnes již působí dost použitě a staře. Vytvořit nesmrtelnou komedii se tak Zuckerům a Abrahamsovi nepodařilo, ale sám Jim to pak zvládl ve Žhavých výstřelech a David Zucker zase se svou Bláznivou střelou. Tahle trojice přesto patří k elitě kvalitních parodií, které mají humor a z jejich filmů je cítit hrdost. Tohle byl první krok, k lepším zítřkům plných humoru a bezchybnosti. Robert Hays, Leslie Nielsen i další však i zde překvapili výjimečně trefnými a vybroušenými scénkami a vtipem, který bych v letadlo moc zažít nechtěl. Silné 4*, na rozdíl od následujícího dílu. ()

Marigold

Pohodová parodie, která těží z toho, že konvence v žánru katastrofických filmů zůstávají po léta stejné, čili jejich parodie nestárne. Pravda, některé narážky na dobovou kinematografii už moc nechytám, ale parodie Horečky sobotní noci je prostě lahůdková. Připoutejte se, prosím! nabízí slušnou paletu gagů a uspokojivě zčernalého humoru, plus dobré "přehrávání" jednotlivých aktérů. Svěží i po letech! ()

• Rozpočet filmu se v tržbách vrátil hned po prvních dvou dnech promítání filmu. (Morien)
  • Dvě dívky, které se perou v baru při Tedových (Robert Hays) vzpomínkách, byli muži. Julie Hagerty, pro níž byl film debutem, cvičila pro tuto scénu tanec s Robertem Haysem zhruba měsíc. Hays si mimochodem přivydělal i tím způsobem, že pro natáčení zapůjčil svůj Ford Mustang za 35 dolarů za jeden pracovní den. Ve filmu s ním jede na letiště Rex Kramer (Robert Stack). (Robbi)
  • Přestože se ve filmu objevila scéna parodující slavnou plážovou scénu ze snímku Odtud až na věčnost (1953), ani jeden z režisérské trojice parodovaný snímek neviděl. (Cheeker)