Připoutejte se, prosím!

• USA Airplane! (více)
Trailer

V letadle směřujícím z Los Angeles do Chicaga je většina cestujících i řídící posádky nečekaně postižena silnou žaludeční nevolností. Všechno nasvědčuje tomu, že blížící se katastrofu letounu už nemůže vůbec nic odvrátit. Ironií osudu se v poslední okamžik řízení letadla ujímá bývalý námořní pilot Ted Striker. Ten sice umí ovládat řízení, ale sám je poněkud "nespolehlivý", protože několik let trpěl psychickými poruchami. A tak vlastně není příliš podivné, že v této extrémní situaci jedná zcela nepředvídatelným způsobem... (Bontonfilm)

Trailer

SOLOM.

Jako děcko jsem tuhle parodii doslova „žral“, no dnes už na mě sice takový dojem neudělala, ale pořád to byla místy docela prdel. Vždy se mi na tomto filmu nejvíc líbilo, jak se zabili nebo chtěli zabít spolusedící hlavního hrdiny…Herecké obsazení taky docela slušné – spousta známých tváří + dvě pěkné letušky Julie Hagerty a Lorna Patterson. Rád lítám, ale něco podobného bych určitě zažít nechtěl. Jen škoda že spoustu humorných pasáží tu a tam vystřídalo pár neskutečně trapných vtípků, bez kterých bych se klidně obešel. Naštěstí jich tu nebylo zas tolik, aby mi znechutili tento lehce nadprůměrný kousek. Z nostalgie 70%, jinak bych šel dnes už s hodnocením asi dolů! ()

genetique

Myslel som si, že mnou splnená podmienka zhliadnutia takmer všetkých filmov, ktoré tento film parodoval, bude veľkou devízou, ale až taký efekt to neprinieslo. Spŕška vtipov a hlavne ich intenzita sa podobá razancii Troškovej Kameňákovskej série, našťastie vo väčšine prípadoch s oveľa trefnejšou pointou. Zasmial som sa párkrát, usmieval som sa stále. Takže asi toľko. Podľa tejto šablóny by sa mali riadiť dnešné paródie, teda ak ich tak vôbec ešte možno nazvať. 70%. ()

Lacike

Tuto sériu som prvýkrát videl len pred pár rokmi, takže ma k nej neviaže žiadna nostalgia. No a na druhý pokus mi prvý diel pripadá strašne slabý. Prostredie letiska a lietadla mi dvakrát zaujímavé nepripadalo. Kadencia vtipov je nízka a ich úroveň je strašne vlažná. Akokeby sa tvorcovia ešte príliš držali na uzde. Najviac ma pobavil fór s Rogerom a Overom, ktorý sa rozprávajú cez vysielačku. Herecké obsadenie ústrednej dvojky mi tiež nesadlo. Nečudujem sa, že sa z nich žiadne hviezdy nestali. Nielsen a starý Bridges vo vedľajších úlohách sú zase príliš umiernený. Celkovo to je dnes prinajlepšom priemer a tretíkrát si tu už určite nepustím. 5/10. ()

zelvopyr

Bohužel, prakticky všichni známe "Připoutejte se, prosím" s českým dabingem, který, ač je dost povedený, už z principu nemůže většinu humoru zprostředkovat (například v pilotní kabině -- Kapitán Oveur a pilot Roger -- kdo tomu teď rozumí, možná se culí už teď, kdo ne, nechápe a nejde to "vysvětlit" v plné rychlosti dialogů ve filmu)... Takže s českým dabingem si klidně odečtěte hvězdičku :-( ()

Segrestor

Svého času jsme se jako děti mohly u této komedie/parodie doslova utřískat. Každý gag, byť z dnešního hlediska upřímně debilní, byl skutečně k potrhání. Sám nevím, čemu všemu se tam dalo smát. Dnes film působí jako docela šílená stupidita plná trapných pokusů o humor. Nutno k tvůrcům poznamenat, že se jedná o pravé pionýry filmové parodie a že ne všechny gagy směrovaly na parodování nějakého tehdejšího filmu. A to rozhodně za zmínku stojí. Moje hodnocení podléhá tehdejšímu dojmu. ()

• V scéne, keď sa letuška pokúša upokojiť dieťa na infúzií, si najskôr chytí akordy a až potom rozmýšľa, ktorú pieseň zahrá. (firewind)
  • Když Striker (Robert Hays) vypráví o tom, že se s Elaine (Julie Hagerty) přidali k mírovým sborům na pomoc kmene Molombů, projde v jednom záběru slon. Nejde však o slona afrického, ale slona indického. (Prochy38)
  • Robert Stack původně hrál svoji roli jinak, než režiséři představovali. Pro inspiraci mu tak byla přehrána páska s impresionátorem Johnem Bynerem, který ztvárnil Roberta Stacka po svém. Podle producentů tak Stack "předváděl Johna Bynera dělajícího předvádění Stacka". (SeanBean)

Související novinky

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí

16.12.2013

A možná z ní bude něco jako Bláznivá pařba. Hollywoodu nestačil nový (strašný) Růžový panter, teď plánuje zmodernizovanou verzi další kultovní policejní parodie. Bláznivá střela se poprvé na plátnech… (více)