Klasika trhlej paródie s nadčasovými hláškami ( je ich tu fakt požehnane ). Úsmev, smiech, chechtanie, to vás bude sprevádzať celým filmom. A budete mať chuť si ho pozrieť znovu. Jednu vec však pri amerických paródiách treba mať na rozume. Divák neznalý parodovaných filmov však z toho asi veľa mať nebude.(29.9.2010)

Vzácna paródia, ktorá zostarla iba zdanlivo. Má však takú kadenicu vtipov, že si môže dovoliť rozosmiať iba každým druhým. Zuckerovci a Abrahams natočili kvalitný výsmech otrepaných lietadlových thrillerov, ktorý je aj po tridsiatich rokoch veľmi vtipný. Jediná škoda je, že Leslie Nielsen nedostal väčší priestor, ten bol totiž spolu s Lloydom Bridgesom bez akýchkoľvek pochýb kráľom paródie. "Vypněte všechna světla kromě devítky!" - "Kapitáne, snad bychom je měli nechat spíš zapnutý." - "Ne... To právě čekají, že uděláme." (8/10)(6.3.2011)

Co tak o této parodii napsat? Možná jen to, že se tu najde dost příjemných vtípků, některé jsou na dnešní dobu ohrané, ale dříve to bylo určitě o něco svěžejší. Nevím jestli to bylo v plánu, ale já bych přidal ještě víc bláznivých situací, protože místama se film malinko táhl, ale i tak se čas od času na tuhle parodii rád podívám.(23.6.2013)

• Frajer42

Ani zdaleka ne tak dobré, jak jsem si troufl čekat. Tolik hereckých es a pánů komiků slibovalo vtipnější podívanou. Pár vtipných momentů tam rozhodně je, ale jsou to opravdu jen momenty a stará se o ně převážně mladík Leslie Nielsen a snad jednou Lloyd Bridges. Hlavně úvod je takový nudnější a téměř nekoukatelný. Postupem času se to naštěstí zlepší. Zkrátka taková komedie, kterou když si pustíte, tak nebudete příliš zklamaní, ale do druhého zhlédnutí už síly nenajdete. Alespoň já to tak mám. Když jsem tak namátkově přečetl pár komentářů, tak většině praskala bránice. Těžko říct, kde je chyba. Za mě je to tuctovka, která na víc než 2* prostě nemá.(25.9.2014)

ČESKOSLOVENSKÁ KINOPREMIÉRA: ÚPF = VIII./ 1983 - réžia českého znenia (ÚPF Praha) = Marie Fronková --- Nielsena dabuje Eduard Cupák, Hayesa dabuje Pavel Trávníček - dabing ČST Praha zo začiatku 90 - tych rokov je tiež výborný (Nielsena dabuje Radoslav Brzobohatý) ale keďže existuje kinodabing, tak dôvod predabovania nechápem. (29.7.2009)(29.7.2009)

• - Directors Guild a představitelé studia Paramount zpočátku nevěřili účasti tří režisérů na jednom snímku. Nakonec Michael Eisner, prezident společnosti Paramount svolil, ale s účastí Howarda W. Kocha, veterána firmy, jako dozor. (Trainspotter)

• - V německé jazykové mutaci filmu spolu černošští pasažéři rozmlouvají bavorským, v italské verzi neapolským nářečím. (Cheeker)

• - Připoutejte se, prosím! Byl výsledkem pětiletého úsilí režisérů a třiceti verzí scénáře, do kterého podle jejich slov „nacpali“ každý gag, který je napadl. (Trainspotter)