„Tú ženu musíme okamžite dostať do nemocnice!“ – „Preboha, čo to je?“ – „Veľká budova s pacientmi, ale to teraz nie je dôležité.“ Brutálna paródia trojice ZAZ (Zucker, Abrahams a ešte jeden Zucker) na v tej dobe už pomaly z módy vychádzajúcu vlnu katastrofických veľkofilmov LETISKO (1970) alebo SKLENENÉ PEKLO (1974). Jedno nešťastné lietadlo, pedofilný kapitán (Peter Graves), jeho pravá ruka, ktorá sa podobá na slávneho basketbalistu Kareema Abdul-Jabbara (hrá ho Kareem Abdul-Jabbar), pohotový drsný doktor na palube (Leslie Nielsen), v riadiacej veži rázny feťák (Lloyd Bridges) a pred sekundou vyfučal autopilot a nejde nafúkať! Práve prítomnosť „starej školy“ (vážne mienené herecké výkony, scenár v rámci možností logicky smerujúci od začiatku cez stred po koniec, nie úplne malý rozpočet) sa postarali o to, že dodnes máme dočinenia so skvelou paródiou (dvojka sa vydarila podobne). Smiať som sa smial len občas (pes, facky, prebíjanie sa letiskovou halou naprieč Jehovistami, nechutné sprosté pedofilné poznámky), ale usmieval som sa stále. Škoda, že dnes už sa takéto paródia nerobia.(17.9.2010)

Pohodová parodie, která těží z toho, že konvence v žánru katastrofických filmů zůstávají po léta stejné, čili jejich parodie nestárne. Pravda, některé narážky na dobovou kinematografii už moc nechytám, ale parodie Horečky sobotní noci je prostě lahůdková. Připoutejte se, prosím! nabízí slušnou paletu gagů a uspokojivě zčernalého humoru, plus dobré "přehrávání" jednotlivých aktérů. Svěží i po letech!(27.2.2004)

Spolu s druhými Žhavými výstřely nejlepší parodie, kterou jsem viděl. Herci s kamennými tvářemi pronáší neskutečně vtipné věty a nejlepší na tom je, že vlastně kopírují dialogy z parodovaných filmů, jenom ke konci pozmění pointu a tím všemu nasadí pekelně zábavnou korunu. Natočte to tím správným ,,špinavým" stylem 70. let, obsaďte Lloyda Bridgese a Leslieho Nielsona, a o smích máte na hodinu a půl postaráno.(27.9.2009)

No jo, 80's, to byla zlata era snad uplne vseho a ocividne i vtipne kase snedli mnohem vic. Jedna davka vtipu za druhou, pumpuji to do vas nepretrzite, ze to skoro nestihate pobirat a hlavne to narozdil od vetsiny soucasnych komedii neni jen trapna snaha o vtipy, ale skutecne zabavna party. 8/10(23.2.2013)

"JE TO ÚPLNĚ JINÝ ZPůSOB LÉTÁNÍ." ZAZ poprvé z režijní sesle drtí publikum svou ďábelskou kadencí pubertálních a nekonečně absurdních gagů, dialogů a hlášek v úchvatném podání do té doby seriózních herců (Graves, Bridges) na čele s Leslie Nielsenem. A to v parodii (nejen) sedmdesátkových leteckých thrillerů, kde na prdel dostane nejedno klišé, ale třeba i HOREČKA SOBOTNÍ NOCI v geniální vzpomínkové barové scéně, v níž odstartuje monumentální romance mezi traumatizovaným a těžce zkoušeným Tedem (který se už nikdy nepřenese přes Macho Grande, moří tím všechny okolo a navrch má problémy s pitím) a sladkou naivkou Elaine. Těm ve filmu zdatně přihrává vedle zmíněné skvadry hereckých veteránů i pestrá směska pasažérů, zahrnující mj. slangem mluvící barevnou dvojici. Nezapomenutelné scénky pak má Robert Stack (průchod zrcadlem po dooblékání se, cestu na letiště s pozoruhodnou zadní projekcí za autem nebo zneškodnění bezpočtu náboženských otrapů na letišti). Bože, jak já řval smíchy, když jsem poprvé viděl to k transplantaci určené srdce poskakující po stole :D Jedna z nejlepších komedií/parodií všech dob. Dvojka je bohužel jen slabá kopírka. "JOEY, UŽ SES NĚKDY JEN TAK POFLAKOVAL PO TĚLOCVIČNĚ?"(12.6.2011)

• - Když Striker (Robert Hays) vypráví o tom, že se s Elaine (Julie Hagerty) přidali k mírovým sborům na pomoc kmene Molombů, projde v jednom záběru slon. Nejde však o slona afrického, ale slona indického. (Prochy38)

• - Majitelkou třesoucího se poprsí nad pudinkem je modelka a herečka Kitten Natividad. V pokračování má modré tričko s nápisem: "Major Majority". (Fenk)

• - Podle britského serveru LoveFilm jde o nejlepší komedii všech dob. (Furi)