• Frajer42

Ani zdaleka ne tak dobré, jak jsem si troufl čekat. Tolik hereckých es a pánů komiků slibovalo vtipnější podívanou. Pár vtipných momentů tam rozhodně je, ale jsou to opravdu jen momenty a stará se o ně převážně mladík Leslie Nielsen a snad jednou Lloyd Bridges. Hlavně úvod je takový nudnější a téměř nekoukatelný. Postupem času se to naštěstí zlepší. Zkrátka taková komedie, kterou když si pustíte, tak nebudete příliš zklamaní, ale do druhého zhlédnutí už síly nenajdete. Alespoň já to tak mám. Když jsem tak namátkově přečetl pár komentářů, tak většině praskala bránice. Těžko říct, kde je chyba. Za mě je to tuctovka, která na víc než 2* prostě nemá.(25.9.2014)

Bláznivá komedie tria Z-A-Z z doby, kdy měli hodně dobrou formu. Film má dobře osahaná všechna ta klišé různých katastrofických filmů, takže se na palubě setkáte s nemocným děvčátkem, jeptiškou, teroristou (tím si nejsem 10ˇ0% jistej), hysterkou..... Podobně jako v bláznivé střele, i tady je spousta prvoplánových gagů, stejně jako hromada odkazů a sofistikovaných dvojsmyslů. Jasně, ne každý vtípek je ještě po skoro 30 letech od natočení třeskutě vtipný, ale sypou se v takové kadenci, že na jeden nepovedený připadají čtyři vynikající.(7.8.2007)

Když parodie ještě byly zábavné a když je točili lidé, kteří si je opravdu užívali. Na připoutejte se prosím jsem se poprvý díval jako malej kluk, někdy v jednadevadesátým na chatě, zakrytej i s hlavou a malou dírou mezi peřinou a matrací jsem koukal. Taťka se mě sice tehdy snažil přesvědčit, abych usnul, a to třeba tím, že mi na tu peřinu dával nohu, abych neviděl, ale já byl obratnej a dokoukal jsem to až do konce, aniž si to vlastně uvědomil. No a tehdy mě bavila stejně, jako dnes. Vlastně jsem si nikdy ani tu spoustu odkazů na starší válečný a katastrofický filmy neuvědomil, jen občas když dnes v nějakým dramatickým filmu vidím něco, co tihle kluci parodovali, tak se nedokážu neusmát. Například klasické rozloučení před akcí, když spolu leží v příboji (jasný Odtud až na věčnost). Nejlepší parodie, která navíc objevila komediální talent Leslie Nielsena a zničila mu tak na starý kolena jeho docela dobře vzešlou dramatickou kariéru. Dnes už chudák nemůže hrát nic, co není komedie. Přitom před Připoutejte se prosím hrál málokdy něco jinýho, než dramata.(20.1.2006)

Myslel som si, že mnou splnená podmienka zhliadnutia takmer všetkých filmov, ktoré tento film parodoval, bude veľkou devízou, ale až taký efekt to neprinieslo. Spŕška vtipov a hlavne ich intenzita sa podobá razancii Troškovej Kameňákovskej série, našťastie vo väčšine prípadoch s oveľa trefnejšou pointou. Zasmial som sa párkrát, usmieval som sa stále. Takže asi toľko. Podľa tejto šablóny by sa mali riadiť dnešné paródie, teda ak ich tak vôbec ešte možno nazvať. 70%.(26.3.2014)

Ačkoliv jsem si v prvních pěti minutách připadal poněkud přiblble a ačkoliv se mi zdá Naked Gun trošičku vypiplanější, bavil jsem se výborně. Většina záchvatů, které mě potkaly se zakládaly na gagu s autopilotem. Není to vtipné od začátku do konce, pár trapnějších momentů se najde, jenže pak zase přijde autopilot a je jasno. Líbilo a rád se podívám znovu.(7.10.2010)

• - Film Zero Hour! sice patřil Paramountu, ale i tak museli tvůrci platit za nové ztvárnění látky. (Trainspotter)

• - V scéne, keď sa letuška pokúša upokojiť dieťa na infúzií, si najskôr chytí akordy a až potom rozmýšľa, ktorú pieseň zahrá. (firewind)

• - Filmování trvalo 34 dní, většina pak proběhla v srpnu roku 1979. (SeanBean)