Reklama

Reklama

Připoutejte se, prosím!

  • USA Airplane! (více)
Trailer

Obsahy(1)

V letadle směřujícím z Los Angeles do Chicaga je většina cestujících i řídící posádky nečekaně postižena silnou žaludeční nevolností. Všechno nasvědčuje tomu, že blížící se katastrofu letounu už nemůže vůbec nic odvrátit. Ironií osudu se v poslední okamžik řízení letadla ujímá bývalý námořní pilot Ted Striker. Ten sice umí ovládat řízení, ale sám je poněkud "nespolehlivý", protože několik let trpěl psychickými poruchami. A tak vlastně není příliš podivné, že v této extrémní situaci jedná zcela nepředvídatelným způsobem... (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (487)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Jedna z nejlepších parodií, která dříve měla určitě hodně diváků, ale dnes již působí dost použitě a staře. Vytvořit nesmrtelnou komedii se tak Zuckerům a Abrahamsovi nepodařilo, ale sám Jim to pak zvládl ve Žhavých výstřelech a David Zucker zase se svou Bláznivou střelou. Tahle trojice přesto patří k elitě kvalitních parodií, které mají humor a z jejich filmů je cítit hrdost. Tohle byl první krok, k lepším zítřkům plných humoru a bezchybnosti. Robert Hays, Leslie Nielsen i další však i zde překvapili výjimečně trefnými a vybroušenými scénkami a vtipem, který bych v letadlo moc zažít nechtěl. Silné 4*, na rozdíl od následujícího dílu. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $3,5miliónaTržby USA $83,453,539Tržby Celosvetovo $93,000,000║ Nuž asi chyba je v tom že som to videl až v roku 2010,... a len prekvapivo smutne môžem polemizovať nad tým ako môže mať takýto brak až 81%???, komických vecí minimum, trápnych a nudných maximum. /25%/ ()

Reklama

Marigold 

všechny recenze uživatele

Pohodová parodie, která těží z toho, že konvence v žánru katastrofických filmů zůstávají po léta stejné, čili jejich parodie nestárne. Pravda, některé narážky na dobovou kinematografii už moc nechytám, ale parodie Horečky sobotní noci je prostě lahůdková. Připoutejte se, prosím! nabízí slušnou paletu gagů a uspokojivě zčernalého humoru, plus dobré "přehrávání" jednotlivých aktérů. Svěží i po letech! ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Tohle byla moje první crazy-komedie, kterou jsem viděl v kině ještě jako dítě.. Málem jsem už tehdy puknul smíchy a to jsem ještě některé vtipy ani nechápal. Dodnes jedna z nejlepších úleťáren tohoto žánru. Klasické scénky s pasažéry, unuděnými k smrti, nafukovacím autopilotem, nebo taneček s nožem v zádech - a to je jen zlomek z celého filmu. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Tú ženu musíme okamžite dostať do nemocnice!“ – „Preboha, čo to je?“ – „Veľká budova s pacientmi, ale to teraz nie je dôležité.“ Brutálna paródia trojice ZAZ (Zucker, Abrahams a ešte jeden Zucker) na v tej dobe už pomaly z módy vychádzajúcu vlnu katastrofických veľkofilmov LETISKO (1970) alebo SKLENENÉ PEKLO (1974). Jedno nešťastné lietadlo, pedofilný kapitán (Peter Graves), jeho pravá ruka, ktorá sa podobá na slávneho basketbalistu Kareema Abdul-Jabbara (hrá ho Kareem Abdul-Jabbar), pohotový drsný doktor na palube (Leslie Nielsen), v riadiacej veži rázny feťák (Lloyd Bridges) a pred sekundou vyfučal autopilot a nejde nafúkať! Práve prítomnosť „starej školy“ (vážne mienené herecké výkony, scenár v rámci možností logicky smerujúci od začiatku cez stred po koniec, nie úplne malý rozpočet) sa postarali o to, že dodnes máme dočinenia so skvelou paródiou (dvojka sa vydarila podobne). Smiať som sa smial len občas (pes, facky, prebíjanie sa letiskovou halou naprieč Jehovistami, nechutné sprosté pedofilné poznámky), ale usmieval som sa stále. Škoda, že dnes už sa takéto paródia nerobia. ()

Galerie (125)

Zajímavosti (61)

  • Rozpočet činil 3 500 000 dolarů a celosvětově film vydělal 80 000 000. Avšak finance se za celou dobu natáčení nedotkly stropu a snímek byl natočen s předstihem za necelých 7 týdnů. (Trainspotter)
  • Jediné aerolinky, které zakoupily práva k promítání tohoto filmu pasažérům během letu, byly Aeromexico. (Morien)
  • Během jedné vzpomínkové scény začne jukebox hrát píseň „Stayin´ Alive“ od Bee Gees zrychlenou o deset procent. Tvůrci k její úpravě potřebovali povolení kapely. (Olík)

Související novinky

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí

16.12.2013

A možná z ní bude něco jako Bláznivá pařba. Hollywoodu nestačil nový (strašný) Růžový panter, teď plánuje zmodernizovanou verzi další kultovní policejní parodie. Bláznivá střela se poprvé na plátnech…

Reklama

Reklama