Jediné, co si Clark Griswold celý život přeje, je spokojená rodina a zoufale se snaží svou představu štěstí naplnit. Bohužel je však králem smolařů a vše, na co sáhne, končí katastrofou. Zatímco milující manželka Ellen se smířila s osudem, jeho děti Rusty a Audrey ztratily víru v tatínkovy schopnosti a jeho sliby a plány už je předem přivádějí k zoufalství. Stejné je to, když se Clark rozhodne naplnit představu ideální dovolené v rekreačním ráji Valley World. Ellen a děti by raději letěly, jenže Clark je odhodlán ukázat svým milým nádheru americké krajiny z automobilu. První rozčarování nastane, když místo objednaného sporťáku dorazí stará rachotina. Spoustu komplikací způsobí rodině nejen Clark, ale také mrtvá teta, kterou je třeba dopravit k bratranci Eddiemu. Clarkovi chybějí peníze, hotely jsou moc drahé a uprostřed pouště vypustí auto duši definitivně. (TV Nova)

Jizni Tlapa

Už umim francouzáka heč. Ten přece umí každej. No jo ,ale táta říkal že ho dělám vůbec nejlíp"....Chaseova osudová role. Fantasticky chytlavá úvodní znělka. Perfektní scénář. Charismatická D´Angelo, bílé lakýrky, šílený bratranec a poutavý crazy příběh děla z dovolené nezapomenutelnou záležitost!!! ()

Mrkvič

Stejně je to nádhera, když se zrodí takový film, který sice zveličuje všechny vysmívané vlastnosti, ale ve výsledku je skutečnější než kdejaké supevážně brané drama. Navíc je to ohromná prdel. To potom uběhne několik desetiletí a film ze svého kouzla neztratí vůbec nic. Clark je jediný hrdina svého druhu. Možná ještě kutil Tim, ale ten zůstává hodně daleko za ním. ()

Ryuuhei

Typicky Lampoonovská komedie s fekálními prvky, b rádoby rodinném hávu. Jenže tento film moc rodinný není, už jen k té lehce zvrhlé tendenci. Na mě místy moc ujeté a svérázné. 50% ()

Jazzzz

Hodně podařená komedie, která nepostrádá ani vtipy ráznější kalibru tipu - např. týrání zvířat, ke kterému došlo opravdu omylem!!! :-) ()

Tomes83

Skvělá oddechovka na nedělní odpoledne, která pobaví i po více jak 20 letech! Spousta skvělých hlášek a trapasů:) ()

lennyd

Když se Clark Griswold (Chevy Chase) konečně dostane k rodinné dovolené, chce, aby si to všichni pořádně užili. Naplánuje tedy výlet do Los Angeles do zábavního parku Walley World. A aby to stálo opravdu za to, pojedou do L.A. z Chicaga autem. Ale cesta není vůbec jednoduchá, zvlášť když se Clarkovi "daří" vše na co sáhne ... Trošinku jsem z této komedie zklamaný - ne že bych se nebavil, ale čekal jsem mnohem víc. Takhle se mi dostal jen průměrně vtipný film, na zoufale neoriginální téma (byť možná Bláznivá dovolená byla první z řady podobně orientovaných filmů), leč spousta scén byla hodně přitažená za vlasy (mrtvá tetička) a naopak spousta scén byla až brutálně vtipných (čokl a policajt). Za co by si autoři zasloužili pár facek je závěrečných deset minut a hlavně Clarkův proslov k majiteli zábavního parku... ()

YumiOkami

originalni a vtipna komedie, ktera me neprestala ani na chvili prekvapovat. — patologicky lhar (a mozna i sociopat) clark griswold bere rodinku do kalifornie. behem 2 tydnu nabouraji, zabijou psa, svezou (mrtvou) tetu do phoenixu, ztrati zavazadla a z clarka se stane zlodej a terorista. proste takovy normalni, pohodovy vylet s rodinou.♥️ || ❝𝐘𝐨𝐮'𝐫𝐞 𝐠𝐨𝐧𝐧𝐚 𝐡𝐚𝐯𝐞 𝐟𝐮𝐧, 𝐚𝐧𝐝 𝐈'𝐦 𝐠𝐨𝐧𝐧𝐚 𝐡𝐚𝐯𝐞 𝐟𝐮𝐧... 𝐖𝐞'𝐫𝐞 𝐚𝐥𝐥 𝐠𝐨𝐧𝐧𝐚 𝐡𝐚𝐯𝐞 𝐬𝐨 𝐦𝐮𝐜𝐡 𝐟𝐮𝐜𝐤𝐢𝐧𝐠 𝐟𝐮𝐧 𝐰𝐞'𝐫𝐞 𝐠𝐨𝐧𝐧𝐚 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐩𝐥𝐚𝐬𝐭𝐢𝐜 𝐬𝐮𝐫𝐠𝐞𝐫𝐲 𝐭𝐨 𝐫𝐞𝐦𝐨𝐯𝐞 𝐨𝐮𝐫 𝐠𝐨𝐝𝐝𝐚𝐦𝐧 𝐬𝐦𝐢𝐥𝐞𝐬!❞ 🚘🏜🗺 ()

Diego

Vážně? :D Rodinná komedie? :D Mariuhana u děti, utýrání psa s následkem smrti, umrtí babičky a následné odhození u baráku, maminy kozy, skoro nevěra a neustály sexuální náražky,mnohdy až pedofilní :DD ()

Ceres

No zas taková bomba to není, ano mám rád Chevyho bláznivé komedie, ale těch zas tak moc kvalitních není, tahle je alespoň trochu hlavně díky zemřelé tetě, kterou Chevy vezl na střeše auta, a eskapád s dívkou ve Ferrari. Těsně, ale přece. 50 % ()

VanTom

Rodinná dovolenka se rozjížděla pomalu, zpočátku mi přišlo nucené vtipkování vyčpělé, "scénkovitě" předvídatelné. Nicméně ty povedené černohumorné hlášky i dosti nekorektní lapálie (teta Edna a její pes) si Griswoldovic schovávali na později, aby jim pak vydržely až do (bravurního!) vytočeného cíle v zábavním parku. Za báječné manžele Chevyho a Beverly nakonec zaokrouhlím nahoru. ()

lykan9

V prvních deseti minutách jsem si myslel, že Bláznivá dovolená bude nudná blbost, ale postupem času jsem se začal bavit. Film nabízí mnoho druhů humoru od černého, bláznivého, trapného až po dokonce lehce lechtivý humor. Přesto, že nejsem velkým fandou Chevyho Chase, tak musím uznat, že komedie s ním vždy dokážou něco nabídnout a Bláznivá dovolená je příkladem. ()

masw

Clark Griswold poprvé. Velice vtipná komedie s památnými scénami a nahou Beverly D'Angelo. Po Vánočních Prázdninách to nejlepší. ()

mirec88

Naozaj výborná bláznivá komédia, ktorá sa dá pozrieť kľudne aj 10-krát a stále pobaví a výborne sa zasmejete a odreagujete. Teta Edna rulez :) Trošku morbídne, ale super. ()

Koryntos odpad!

A zasejc kino v Ledči nad Sázavou, ségra se švagrem, léto pohodička, ale tentokrát filmek, který se mi nelíbil, již tenkrát. ()