Temný úplněk

Legenda říká, že, kdo je zraněn vlkodlakem a přežije, za noci a za úplňku se proměňuje v tuto krvelačnou příšeru a zabíjí vše živé... Ted Harrison je chlap, jak má být. Rázný, sebejistý a plný života. Až do oné divoké noci hluboko v džungli Nepálu... Zatímco se miluje se svojí přítelkyní, objevuje se příšerná stvůra - napůl člověk a napůl vlk. Než ji Ted zastřelí, je zraněn a jeho dívka zabita! A protože se legenda neúprosně naplňuje, není Ted už tím mužem, jakým býval. Navíc odjíždí navštívit svou sestru a jejího syna Bretta do poklidné oblasti uprostřed hlubokých lesů a skal... (oficiální text distributora)

Vaclav007

Na rok 96 kvalitní filmek, který má děj po celou dobu. I s propracováním vlkodlaka na tu dobu velice dobré a rozhodně by si to zasloužilo druhé pokračování. ()

Niko_DA339

Toto bol môj prvý film s vlkodlakom, ktorý som v živote videl. Stále si pamätám, že sme to mali na zelenej kazete. Zelená kazeta... Čo sa týka obsadenia, tak to bolo skvelé, nejaké námietky som nemal a vlkodlak... jeho premena bola jedna z najlepších čo sa dá vydieť. Ked sa to tak vezme, Mayerovka, Smithovka a mnoho daľších čo píšu fantasy... vlkodlak už nevyzerá tak, ako by mal. Vlkodlak je veľký vlk, nič viac. Ale tento film aj ked je už dosť starý, tak stále ma dokáže rovnako desiť ako kedysi a to hlavne kvôli pocitu beznádeje ked je vlkodlak v dome... Vlkodlak má vyzerať hrôzostrašne, nie ako prerastlý vlk či neviem aká korela. Premena tu bola vynikajúca, nie ako v TS ságe kde premena - dostane nervy, vyskočí do vzduchu a voilá hned je z neho veľký vlk. To má byť vlkodlak? Temný spln je jeden z mála filmov, kde vlkodlaci vyzerajú desivo a nie na zasmiatie. Dej filmu bol skvelý - Ted a jeho priateľka sú na nejakej výprave v Nepáli kvôli nejakým vzorkom (asi, tak som to ja chápal) a pri sexe (ako obvykle :D ) ich tábor napadne monštrum, jeho priateľku v tom najlepšom zabije, jeho zraní ale stihne ho zabiť... Potom odchádza na nejaký čas sa spamätať k svojej sestre a čoskoro jeho sestra pochopí, čo sa deje a musí ho proste zastaviť. Scéna v lese, ked sa premieňa je celkovo...skvelá, nemal som nejaké námietky. A koniec filmu... Proste vynikajúci film :) ()

Dancihal

Tak strašné to nebylo...rozhodně to nepatří mezi nejlepší filmy....to ne... Hlavní herečka je ale opravdu nesympatická až to bolí!! A mladej? Denis postrachu ulice :) Hlavní hrdina je vlčák a vlkodlak.... Nelituji, že jsem to viděl ale znovu už to vidět nepotřebuji.... ()

Pollini

Vcelku jednoduchý děj. Pes se snaží ochránit rodinu před vlkodlakem, matka ho nechá odvézt na utracení a malý kluk se ho vydá zachránit. Mezitím vlkodlak terorizuje město a brousí si zuby i na svou sestru se synovcem. Nemohla jsem ocenit masky, protože vlk měl místo čelisti rovnoramenné panty - vypadá vycpaný. Poněkud jsem se nudila. ()

Wiceman

Jako malej jsem z toho sral maggi v kostkách. Dnes se spíš jen pousměju :D Film do vlkodlačího žánru nepřidá prach vůbec nic, maminka samoživitelka je hnusná jak noc a jejího bratra nevim, jestli je oběť viru nebo si to vychutnává. Sympatickej je jen pes Thor, kterej má zřejmě víc rozumu než celá rodinka dohromady. Dvě hvězdy jen z nostalgie. ()

70s80s90s

Rodinny horror na vlkodlaci sposob. Postrach Denis. Michael Pare v najvacsej steroidovej forme keriery. Zlatanina s velmi dobrymi maskami 80. rokov a strasne zlymi digitalnymi efektami na urovni tv filmu. 4* za masky. ()