Americký prezident Andrew Shepherd má před sebou tři důležité úkoly. Zprávu o stavu Unie, nový zákon o energii a návrh zákona o zločinu. Navíc ho čeká setkání se Sydney Ellen Wadeovou, pracovnicí ekologické Rady pro globální ochranu, která se má zasadit o to, aby prezident přišel s přísnější verzí zákona o energii. Výsledek jejich setkání však překvapí nejen Sydney, ale také prezidenta a celý jeho štáb poradců. Andrew je vdovec a žije se svou dvanáctiletou dcerou Lucy. Prezident se do energické ženy zamiluje a jeho dvoření značně zkomplikuje život nejen jemu, ale také štábu a jasně nahrává do ruky jeho protivníkům. Zejména republikánský senátor Rumson, který chce kandidovat na jeho funkci, si nenechá ujít jedinou příležitost a nevybíravě útočí. Zatímco zamilovaný prezident zve energickou Sydney na večeře, posílá jí kytky a dvoří se jí podle rad své dcery, jeho štáb má plné ruce, protože jeho preference klesají. A navíc FBI zjistí, že má žena záznam, když před třinácti lety na demonstraci pálila americkou vlajku. (TV Nova)

Trailer

StarsFan

Sympatická romantická komedie, ve které Michael Douglas ztvárňuje prezidenta USA postaveného do normálních životních situací. Všechno to jako v podobných filmech obklopuje množství národní hrdosti, amerických vlaječek a velkých dojímavých proslovů. Ale kupodivu mi to nijak nevadilo. Skutečně velmi příjemný film. ()

tron

„Aspoň pri biliarde mi hovorte ´Andy´.“ – „Áno, pán prezident.“ Samozrejme nie každému vyhovuje dej snímky zasadený do prostredia Bieleho domu v čele s americkým prezidentom a jeho najbližšími poradcami. Ťahať však politiku do romantickej komédie je trápne a zručný scenárista Aaron Sorkin (neskôr vytvoril seriál „Západné krídlo“ s Martinom Sheenom ako prezidentom) to dobre vie, preto nadhľad a rozkošné žmurkanie na inteligentného diváka nevidí len nevzdelaný somár. Vynikajúce dialógy, originálna výprava a skvelé herecké obsadenie (Douglas, Fox). ()

zigy

Douglas jako prezident hýří vtipnými narážkami na svou funkci a milostná zápletka nám osvěžuje nudné diskuse o politice......určeno pro ženy středního a vyššího věku (které sní o románku s prezidentem), ale i všichni ostatní si přijdou na své, je to inteligentní film, který však nepřekvapí a sází na jistotu. ()

CiTrus007

Obyčejně sice romantiku nevyhledávám, herecky mě ale tento film zaujal. Duet Michaela Douglase s Annette Bening byl přinejmenším působivý, zvláště pak v kombinaci s politickými intrikami opepřenými přijemně neobratným humorem. S těchto motivů skládá Reiner mozaiku, která ačkoli ctí pravidla klasické hollywoodské romance, zároveň působí nesmírně civilně a nevyrumělkovaně. Snímek se také může chlubit jemně přepísknutou infuzí pravého amerického vlastenectví a typickým prezidentským sociálním moralismem. Výprava dokonalá, interiéry se povedly. 7/10 ()

Marek1991

Romantika v Bielom dome, tak by sa to mohlo tiež volať. Michael Douglas hrá skvelo, nanešťastie Annette Bening som až tak nemusel a musím sa priznať, že nielen popularita prezidentského úradu vo filme zaznamenávala prepad a opätovný vzbĺknutie ako z popola, ale aj moje sympatie k tomuto sa vyvíjali ako na horskej dráhe a ustálili sa niekde okolo priemeru. ()

• Natáčanie v bielom dome bolo povolené samotným Billom Clintonom. Pre lepšie pochopenie diania v Bielom dome sprevádzal režisér Reiner vtedajšieho prezidenta Clintona a pozoroval jeho prácu. (rador)
  • Pred začiatkom natáčania filmu Michael J. Fox stále tajil svoju Parkinsonovu chorobu. Cítil, že by o rolu prišiel, keby sa to dozvedel režisér Rob Reiner. Počas základného a rutinného zdravotného skríningu sa Fox bál, že lekári zaznamenajú pravidelné trasenie v jeho ľavej ruke a nakoniec to spoja s Parkinsonovou chorobou. Našťastie pre Foxa si vzal lieky včas, aby trasenie potlačil a test neznamenal nič iné ako kontrolu srdcovej frekvencie a krvného tlaku. (Arsenal83)