Americký prezident Andrew Shepherd má před sebou tři důležité úkoly. Zprávu o stavu Unie, nový zákon o energii a návrh zákona o zločinu. Navíc ho čeká setkání se Sydney Ellen Wadeovou, pracovnicí ekologické Rady pro globální ochranu, která se má zasadit o to, aby prezident přišel s přísnější verzí zákona o energii. Výsledek jejich setkání však překvapí nejen Sydney, ale také prezidenta a celý jeho štáb poradců. Andrew je vdovec a žije se svou dvanáctiletou dcerou Lucy. Prezident se do energické ženy zamiluje a jeho dvoření značně zkomplikuje život nejen jemu, ale také štábu a jasně nahrává do ruky jeho protivníkům. Zejména republikánský senátor Rumson, který chce kandidovat na jeho funkci, si nenechá ujít jedinou příležitost a nevybíravě útočí. Zatímco zamilovaný prezident zve energickou Sydney na večeře, posílá jí kytky a dvoří se jí podle rad své dcery, jeho štáb má plné ruce, protože jeho preference klesají. A navíc FBI zjistí, že má žena záznam, když před třinácti lety na demonstraci pálila americkou vlajku. (TV Nova)

Trailer

Karlos80

Výborná příležitost nahlédnout do možného zákulisí života v bílém domě.Slušný výkon M.Douglase a vynikajicí herecké ztvárnění role v podání A.Benning.Po dlouhé době mě tento druh amerického filmu mile překvapil.Pro všechny klasická ukázka či názorný příklad toho jak může pohodový život skončit v propadlišti. ()

Shit

nevim proč se k něčemu takovýmu Michael Douglas propůjčil, Sice to neni nijak zvlášť hrozný, ale na herce jeho kalibru je to pěkná degradace. Má to průměrnej, jednoduchej a stejenj děj jako spousta podobných filmů a totéž se dá říct i o konci, kterej je jak jinak než šťastnej. Je to prostě průměrnej romantickej film, kterých už byly natočeny stovky, až an to že tam hraje Douglas. ()

Tom Hardy

Velmi příjemná romantická komedie, těžící z prostředí Bílého domu a faktu, že on ten pan prezident je vlastně „taky jenom člověk“ (u scény, kdy si chce pan prezident sám objednat květiny, jsem se třískal smíchy). Vynikající obsazení jak hlavních (Douglas, Bening), tak vedlejších (Sheen, Fox) rolí pomáhá vyrovnat několik slabších dějových okamžiků (především ty vlastenecké;). P.S. Annette Beningová v košili (jenom v košili) je prostě k sežrání! ()

Jara.Cimrman.jr

"Kde jsem vzal číslo? Správná otázka. Nevím. Pravděpodobně od FBI." Aby bylo jasno, tak z principu nesnáším všechny americké prezidenty a kdyby byl imaginární Andrew Shepherd skutečný, tak bych ho nesnášel taky. Ale mám rád politiku, humor a právo na svobodné vyjádření názoru. O tom všem Americký prezident je a mě moc bavili prezidentovi poradci, "typické" první rande, rozhovory s květinářkou a hlavně ukázka toho, jak se neuspěchává první sex. Tohle zkrátka není o Zákonu o zločinnosti ani o Zákonu o energii, ale o zábavě, které se naštěstí podařilo uniknout z Bílého domu. ()

tron

„Aspoň pri biliarde mi hovorte ´Andy´.“ – „Áno, pán prezident.“ Samozrejme nie každému vyhovuje dej snímky zasadený do prostredia Bieleho domu v čele s americkým prezidentom a jeho najbližšími poradcami. Ťahať však politiku do romantickej komédie je trápne a zručný scenárista Aaron Sorkin (neskôr vytvoril seriál „Západné krídlo“ s Martinom Sheenom ako prezidentom) to dobre vie, preto nadhľad a rozkošné žmurkanie na inteligentného diváka nevidí len nevzdelaný somár. Vynikajúce dialógy, originálna výprava a skvelé herecké obsadenie (Douglas, Fox). ()

• Natáčanie v bielom dome bolo povolené samotným Billom Clintonom. Pre lepšie pochopenie diania v Bielom dome sprevádzal režisér Reiner vtedajšieho prezidenta Clintona a pozoroval jeho prácu. (rador)
  • Pôvodne mal hrať prezidenta Robert Redford, avšak po nezhodách s režisérom dostal úlohu Michael Douglas. (rador)
  • Číslo, ktoré Shepherd dáva v jednej scéne Sydney, je skutočne číslo do Bieleho domu. (rador)