"Jak jsem to mohla udělat!" "Co?" "POlíbit ho" "kde?" "Na rty!" "Myslím, v jaké místnosti" "S čínským nádobím." " A co se stalo pak?" "Zautočil na Libii" "Chlap si vždycky najde důvod." Když jsem usedal k tomuto filmu, čekal jsem nějakou hloupoučkou komedii o hrdé zemi snů a snovém prezidentovi. A až na tu hloupoučkou komedii jsem se nezklamal. Koktejl namýchaných z úsměvných situací, romantikých scén a lásce k Americe. A jak jsem si pochutnal. M8 mých 80%(7.9.2008)

AMERICKÝ PREZIDENT mi trochu pripomenul kvalitný seriál Západné krídlo, ktorých spája nielen meno scenáristu Aarona Sorkina, ale aj herec Martin Sheen a tak som sa veľakrát pýtal: "Kto tu je vlastne prezident ?". Michael Douglas je ale samozrejme v úlohe prezidenta vynikajúci a spolu s rovnako dobrou Annette Bening tvoria dvojicu, ktorej nechýba potrebná chémia a aj preto pôsobí film príjemným dojmom.(7.8.2004)

Douglas jako prezident hýří vtipnými narážkami na svou funkci a milostná zápletka nám osvěžuje nudné diskuse o politice......určeno pro ženy středního a vyššího věku (které sní o románku s prezidentem), ale i všichni ostatní si přijdou na své, je to inteligentní film, který však nepřekvapí a sází na jistotu.(15.10.2018)

Velmi příjemná romantická komedie, těžící z prostředí Bílého domu a faktu, že on ten pan prezident je vlastně „taky jenom člověk“ (u scény, kdy si chce pan prezident sám objednat květiny, jsem se třískal smíchy). Vynikající obsazení jak hlavních (Douglas, Bening), tak vedlejších (Sheen, Fox) rolí pomáhá vyrovnat několik slabších dějových okamžiků (především ty vlastenecké;). P.S. Annette Beningová v košili (jenom v košili) je prostě k sežrání!(19.12.2005)

Obyčejně sice romantiku nevyhledávám, herecky mě ale tento film zaujal. Duet Michaela Douglase s Annette Bening byl přinejmenším působivý, zvláště pak v kombinaci s politickými intrikami opepřenými přijemně neobratným humorem. S těchto motivů skládá Reiner mozaiku, která ačkoli ctí pravidla klasické hollywoodské romance, zároveň působí nesmírně civilně a nevyrumělkovaně. Snímek se také může chlubit jemně přepísknutou infuzí pravého amerického vlastenectví a typickým prezidentským sociálním moralismem. Výprava dokonalá, interiéry se povedly. 7/10(18.8.2013)

• - Číslo, ktoré Shepherd dáva v jednej scéne Sydney, je skutočne číslo do Bieleho domu. (rador)

• - Natáčanie v bielom dome bolo povolené samotným Billom Clintonom. Pre lepšie pochopenie diania v Bielom dome sprevádzal režisér Reiner vtedajšieho prezidenta Clintona a pozoroval jeho prácu. (rador)

• - Pôvodne mal hrať prezidenta Robert Redford, avšak po nezhodách s režisérom dostal úlohu Michael Douglas. (rador)