Tuhle jsem šel na poštu pro známku na dopis. Slečna za přepážkou se mile usmála, pod sklem mi podstrčila Miloška a řekla si o sedm korun. Řekl jsem jí, ať si nechá ty fórky a navalí Čtyřlístek jako každá správná pošťačka, ale slečna se jen tiše omluvila, že ho vyprodali. Není divu. No jo, ale co s tím? Mohl jsem buď pět let čekat, až se nám to na Hradě zas protočí anebo ovládnout svoji megamysl a zachovat dekorum spořádaného občana. Dekorum mě ovšem přešlo velmi záhy, to když jsem v parku za poštou na Miloška flusnul tak, že na obálce ani za Boha nedržel. Čili pět minut na to jsem stál u přepážky se sympatickou slečnou znovu, šoupnul ji desetikorunu i s dopisem a hlesl "novýho Zemana a prosím přilípnout." Jestli mi na ten dopis došla odpověď? Jo, došla. Na obálce byl Čtyřlístek a uvnitř vzkaz "máš poslední šanci." Víte, kdybychom na známkách měli bouráka, jakého hrál božský Majkl, nemusel bych nebohé pošťačky nutit olizovat Zemana a odpovědi na moje dopisy by se zkrátily na mnohem veselejší "máš šanci." P.S: Čtvrtá hvězda za nejlepší prezidentský projev, jaký jsem kdy slyšel.(18.8.2013)

// Krásně ideologická pohádka o silném, rozhodném a inteligentním muži a jeho románku s křehkou, pohlednou ženou. Protože přesně tak by to mělo být. (muhehe, ok - vtipy na genderovou rovnováhu stranou) Je to chytře napsaná romantická komedie od mého oblíbeného scenáristy, co byste chtěli slyšet, samozřejmě že se mi to líbilo. Jediné co to podráží je prostě to žánrové zasazení, nevýrazná režie, zaměnitelná hudba a fakt, že Annette Bening je skvělá herečka, ale v žádném případě můj typ. A to i v případě, že by měla zcela nelesbický účes. 7/10(5.2.2016)

"Kde jsem vzal číslo? Správná otázka. Nevím. Pravděpodobně od FBI." Aby bylo jasno, tak z principu nesnáším všechny americké prezidenty a kdyby byl imaginární Andrew Shepherd skutečný, tak bych ho nesnášel taky. Ale mám rád politiku, humor a právo na svobodné vyjádření názoru. O tom všem Americký prezident je a mě moc bavili prezidentovi poradci, "typické" první rande, rozhovory s květinářkou a hlavně ukázka toho, jak se neuspěchává první sex. Tohle zkrátka není o Zákonu o zločinnosti ani o Zákonu o energii, ale o zábavě, které se naštěstí podařilo uniknout z Bílého domu.(15.12.2017)

Celkem příjemný film, který ale nebudu mít potřebu si pustit víckrát. Michael Douglas je jako zamilovaný prezident sympatický a uvěřitelný, s Annette Bening jsem se moc neuměla sžít a to nejspíš jen z jednoho marnivýho důvodu - ty vlasy!, i když to tenkrát bylo třeba módní, byly prostě příšerný!! :D(5.12.2020)

• Petulka88

Podle mě je největším problémem tohoto filmu ústřední pár. Hlavní hrdinka je neskutečně nesympatická a za celý flim mi k srdci rozhodně nepřirostla. Úplným opakem je pak Michael Douglas jako prezident USA. Ten je totiž sympatický až moc. Jeho prezident z lidu je těžce uvěřitelný a působí až propagandisticky. Vrcholem všeho je pak jeho dcera, která je sice obdivuhodně slušně vychovaná, leč je zřejmě dementní. Ale abych jen nekritizoval, scéna, kdy prezident objednává kytky po telefonu byla docela vtipná. A na konci filmu řekne pan prezident hned 2 sprostá slova!(29.6.2010)

• - Číslo, ktoré Shepherd dáva v jednej scéne Sydney, je skutočne číslo do Bieleho domu. (rador)

• - Pôvodne mal hrať prezidenta Robert Redford, avšak po nezhodách s režisérom dostal úlohu Michael Douglas. (rador)

• - Natáčanie v bielom dome bolo povolené samotným Billom Clintonom. Pre lepšie pochopenie diania v Bielom dome sprevádzal režisér Reiner vtedajšieho prezidenta Clintona a pozoroval jeho prácu. (rador)