Nastala chyba při přehrávání videa.
 • PALINO
  ***

  AMERICKÝ PREZIDENT mi trochu pripomenul kvalitný seriál Západné krídlo, ktorých spája nielen meno scenáristu Aarona Sorkina, ale aj herec Martin Sheen a tak som sa veľakrát pýtal: "Kto tu je vlastne prezident ?". Michael Douglas je ale samozrejme v úlohe prezidenta vynikajúci a spolu s rovnako dobrou Annette Bening tvoria dvojicu, ktorej nechýba potrebná chémia a aj preto pôsobí film príjemným dojmom.(7.8.2004)

 • zigy
  ****

  Douglas jako prezident hýří vtipnými narážkami na svou funkci a milostná zápletka nám osvěžuje nudné diskuse o politice......určeno pro ženy středního a vyššího věku (které sní o románku s prezidentem), ale i všichni ostatní si přijdou na své, je to inteligentní film, který však nepřekvapí a sází na jistotu.(15.10.2018)

 • Orlau32
  *****

  Příjemný film, oba dva představitelé hlavních roli (M.DOUGLAS a Annette BENINGOVÁ) podali velmi slušný výkon. Režisér mohl vybrat na místo ochrankyně přírody nějakou svůdnou vamp, aby divák snáze pochopil, jak těžké to má prezident ( a ještě k tomu vdovec) se takové ženě ubránit. Místo toho zvolil velmi příjemnou zcela průměrnou tvář A.Beningové, která ovšem svou duší a inteligenci očarovala prezidenta Spojených států. Proto se na to tak dobře koukalo, proto by tomu člověk i uvěřil, že se to může přihodit. Překvapuje mě takové nízké hodnocení, ale zřejmě se u nás už solidní společenské filmy tolik nenosí. Škoda.(13.10.2007)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Kde jsem vzal číslo? Správná otázka. Nevím. Pravděpodobně od FBI." Aby bylo jasno, tak z principu nesnáším všechny americké prezidenty a kdyby byl imaginární Andrew Shepherd skutečný, tak bych ho nesnášel taky. Ale mám rád politiku, humor a právo na svobodné vyjádření názoru. O tom všem Americký prezident je a mě moc bavili prezidentovi poradci, "typické" první rande, rozhovory s květinářkou a hlavně ukázka toho, jak se neuspěchává první sex. Tohle zkrátka není o Zákonu o zločinnosti ani o Zákonu o energii, ale o zábavě, které se naštěstí podařilo uniknout z Bílého domu.(15.12.2017)

 • Sarkastic
  ***

  Průměrný film. Takový romantický oddechový snímek po obědě. Snaží se vykreslit státníka, který není ve skutečnosti jen povrchní politik, ale také muž se srdcem a lidskými touhami. A musím říct, že Douglas mi na tuto roli sedne jako ušitý. On the other hand, ani on se svým hereckým talentem to nezvedne z průměru.(17.12.2007)

 • - Pôvodne mal hrať prezidenta Robert Redford, avšak po nezhodách s režisérom dostal úlohu Michael Douglas. (rador)

 • - Číslo, ktoré Shepherd dáva v jednej scéne Sydney, je skutočne číslo do Bieleho domu. (rador)

 • - Natáčanie v bielom dome bolo povolené samotným Billom Clintonom. Pre lepšie pochopenie diania v Bielom dome sprevádzal režisér Reiner vtedajšieho prezidenta Clintona a pozoroval jeho prácu. (rador)