Tuhle jsem šel na poštu pro známku na dopis. Slečna za přepážkou se mile usmála, pod sklem mi podstrčila Miloška a řekla si o sedm korun. Řekl jsem jí, ať si nechá ty fórky a navalí Čtyřlístek jako každá správná pošťačka, ale slečna se jen tiše omluvila, že ho vyprodali. Není divu. No jo, ale co s tím? Mohl jsem buď pět let čekat, až se nám to na Hradě zas protočí anebo ovládnout svoji megamysl a zachovat dekorum spořádaného občana. Dekorum mě ovšem přešlo velmi záhy, to když jsem v parku za poštou na Miloška flusnul tak, že na obálce ani za Boha nedržel. Čili pět minut na to jsem stál u přepážky se sympatickou slečnou znovu, šoupnul ji desetikorunu i s dopisem a hlesl "novýho Zemana a prosím přilípnout." Jestli mi na ten dopis došla odpověď? Jo, došla. Na obálce byl Čtyřlístek a uvnitř vzkaz "máš poslední šanci." Víte, kdybychom na známkách měli bouráka, jakého hrál božský Majkl, nemusel bych nebohé pošťačky nutit olizovat Zemana a odpovědi na moje dopisy by se zkrátily na mnohem veselejší "máš šanci." P.S: Čtvrtá hvězda za nejlepší prezidentský projev, jaký jsem kdy slyšel.(18.8.2013)

Velmi příjemná romantická komedie, těžící z prostředí Bílého domu a faktu, že on ten pan prezident je vlastně „taky jenom člověk“ (u scény, kdy si chce pan prezident sám objednat květiny, jsem se třískal smíchy). Vynikající obsazení jak hlavních (Douglas, Bening), tak vedlejších (Sheen, Fox) rolí pomáhá vyrovnat několik slabších dějových okamžiků (především ty vlastenecké;). P.S. Annette Beningová v košili (jenom v košili) je prostě k sežrání!(19.12.2005)

• bassator

Michael Douglas je úžasný herec jen do té doby co dostane kladnou roli. To je pak jeden propadák za druhým, stejně jako tento Americký prezident. Do této role se nehodí snad ze všeho nejvíce, Michael, rozený záporák... - Viděno 2x cca + 2. 11. 2009 - 15%(23.1.2010)

Jak americké dějiny v nejednom případě dokládají, i s nejvyššími představiteli supervelmoci třískají hormony. A tak nikoho nemůže překvapit, že jedna upřímně držkatá eko-aktivistka získá trofej v podobě okouzlujícího, milého, schopného, čestného, nesobeckého a pozorného prezidenta (vyjmenované vlastnosti jsou přece takovými typickými znaky politiků:-)). Klišé romantická limoška, sycená politickými intrikami, oteplovací agitkou a máváním amerických vlajek, oslazená účastí slavných hollywoodských jmen. Čekala jsem, že to bude hůře stravitelné, ale vyklubal se z toho celkem příjemný film k přípravě sobotního oběda. 65%(9.10.2011)

"Jak jsem to mohla udělat!" "Co?" "POlíbit ho" "kde?" "Na rty!" "Myslím, v jaké místnosti" "S čínským nádobím." " A co se stalo pak?" "Zautočil na Libii" "Chlap si vždycky najde důvod." Když jsem usedal k tomuto filmu, čekal jsem nějakou hloupoučkou komedii o hrdé zemi snů a snovém prezidentovi. A až na tu hloupoučkou komedii jsem se nezklamal. Koktejl namýchaných z úsměvných situací, romantikých scén a lásce k Americe. A jak jsem si pochutnal. M8 mých 80%(7.9.2008)

• - Číslo, ktoré Shepherd dáva v jednej scéne Sydney, je skutočne číslo do Bieleho domu. (rador)

• - Natáčanie v bielom dome bolo povolené samotným Billom Clintonom. Pre lepšie pochopenie diania v Bielom dome sprevádzal režisér Reiner vtedajšieho prezidenta Clintona a pozoroval jeho prácu. (rador)

• - Pôvodne mal hrať prezidenta Robert Redford, avšak po nezhodách s režisérom dostal úlohu Michael Douglas. (rador)