Je otázkou, zda bude mít Amerika někdy v budoucnu tak šarmantního, charizmatického a zároveň moudrého prezidenta, jakým byl Michael Douglas ve filmu Americký prezident. Také první dáma typu Annette Bening není k zahození. Nejen Američané, ale i občané jiných států si o tom mohou nechat pouze zdát. A spolu s prezidentem i o skvělém týmu poradců, zosobněném M.J. Foxem, Martinem Sheenem a Annou Smith. Rozhodně i v našich vodách by neuškodila taková diskuse o charakteru, kterou na plátně rozehrává prezident Andrew Shepherd se svým politickým rivalem senátorem Bobem Rumsonem (Richard Dreyfuss) a nemusí se nutně týkat jen mimomanželských vztahů předních politiků, témat by se jistě našlo více. Mimochodem Lewis Rothschild (M.J. Fox) prezidentovi v úvodu filmu několikrát vyčte, že díky vynechané pasáži v prezidentově nedělním projevu Američané nemohou předstírat, že žijí ve skvělé společnosti - i to známe také z jiných koutů světa ...(20.11.2011)

nevim proč se k něčemu takovýmu Michael Douglas propůjčil, Sice to neni nijak zvlášť hrozný, ale na herce jeho kalibru je to pěkná degradace. Má to průměrnej, jednoduchej a stejenj děj jako spousta podobných filmů a totéž se dá říct i o konci, kterej je jak jinak než šťastnej. Je to prostě průměrnej romantickej film, kterých už byly natočeny stovky, až an to že tam hraje Douglas.(20.3.2005)

Zvažujem či 3* alebo 4*. Je to niekde medzi tým. Veľmi charizmatický Michael Douglas, no tej Ameriky tam bolo na mňa trošku príliš. Každému Američanovi určite plesalo srdce pri záverečnom prezidentovom prejave, no mňa Slováka ten koniec nebral za srdce ani trošku. Avšak páčil sa mi priebeh filmu, takže celkovo som spokojný.(4.1.2010)

Aaron Sorkin vo svojich scenároch často prezentuje svet nie taký, aký v skutočnosti je, ale taký, aký by ho on rád videl. Tento idealizmus je niekedy vhodný a vznikne z neho vynikajúce dielo (seriál Studio 60 on the Sunset Strip) a inokedy vyznie až naivne a celok je nepresvedčivý. To je bohužiaľ prípad tohto filmu. Iste by sme boli všetci veľmi radi, keby skutočný americký prezident bol takýto nenapraviteľný (a zásadový) "klaďas", obzvlášť teraz, keď Oválnu pracovňu okupuje onen idiotský Texasan, a ostatné postavy sú vo filme takisto veľmi sympatické (samozrejme okrem republikánskeho prezidentského kandidáta, ktorý mi inak výzorovo dosť pripomína Johna McCaina, zvláštne) a väčšinou aj dobre a "civilne" zahrané. Napriek tomu som sa nemohol zbaviť pocitu, že pozerám len tuctový romantický film, šmrncnutý propagandou americkej Demokratickej strany. Neurazí to, ale ani príliš neosloví. Dvojicu Reiner-Sorkin si budem ceniť hlavne kvôli Pár správnym chlapom a nie Americkému prezidentovi. 6 / 10(26.8.2008)

„Aspoň pri biliarde mi hovorte ´Andy´.“ – „Áno, pán prezident.“ Samozrejme nie každému vyhovuje dej snímky zasadený do prostredia Bieleho domu v čele s americkým prezidentom a jeho najbližšími poradcami. Ťahať však politiku do romantickej komédie je trápne a zručný scenárista Aaron Sorkin (neskôr vytvoril seriál „Západné krídlo“ s Martinom Sheenom ako prezidentom) to dobre vie, preto nadhľad a rozkošné žmurkanie na inteligentného diváka nevidí len nevzdelaný somár. Vynikajúce dialógy, originálna výprava a skvelé herecké obsadenie (Douglas, Fox).(27.12.2004)

• - Natáčanie v bielom dome bolo povolené samotným Billom Clintonom. Pre lepšie pochopenie diania v Bielom dome sprevádzal režisér Reiner vtedajšieho prezidenta Clintona a pozoroval jeho prácu. (rador)

• - Pôvodne mal hrať prezidenta Robert Redford, avšak po nezhodách s režisérom dostal úlohu Michael Douglas. (rador)

• - Číslo, ktoré Shepherd dáva v jednej scéne Sydney, je skutočne číslo do Bieleho domu. (rador)