Velmi příjemná romantická komedie, těžící z prostředí Bílého domu a faktu, že on ten pan prezident je vlastně „taky jenom člověk“ (u scény, kdy si chce pan prezident sám objednat květiny, jsem se třískal smíchy). Vynikající obsazení jak hlavních (Douglas, Bening), tak vedlejších (Sheen, Fox) rolí pomáhá vyrovnat několik slabších dějových okamžiků (především ty vlastenecké;). P.S. Annette Beningová v košili (jenom v košili) je prostě k sežrání!(19.12.2005)

Dvomi slovami - príjemná romantika. Film držiaci sa klasickej šablóny romantických filmov 90. tych rokov, kedy autori na divácky atraktívny zážitok nepotrebovali nakopiť gagy a humorné situácie. Stačili im dvaja kvalitní herci, medzi ktorými fungovala chémia a ich posadenie do zaujímavého prostredia, akým biely dom určite je. Kvitujem hlavne herecké obsadenie - Dreyfuss na nepoznanie, Sheen a Fox skvelí, Bening očarujúca a Douglas u mňa možno prvýkrát za sympaťáka... 70%(13.7.2015)

Romantická komédia v štýle Franka Capru z pera Aarona Sorkina (Moneyball, Social Network, Jobs). Nedocenená oddychovka ukazujúca, že aj najmocnejší muž sveta je iba človek, ktorý túži po láske. A vďaka šarmantnému Michaelovi Douglasovi tomu všetci na dve hodiny chceli aj uveriť. Sympatický počin s vynikajúcimi hereckými výkonmi, veľkou dávkou humoru a takmer rozprávkovou atmosférou, kde je možné aj to, že vrcholný politik riskuje hlasy voličov kvôli sympatiám jednej ženy. V podobnom svete by som chcel žiť. 5 nominácií na Zlatý glóbus. velmi pekná romantická komédia so skvelým hereckým obsadením,inteligentným humorom a znesiteľným sentimentom.(9.5.2003)

Zaujímavosti: Pôvodne mal hrať prezidenta Robert Redford avšak po nezhodách s režisérom dostal úlohu Douglas. *** Pre lepšie pochopenie diania v Bielom dome sprevádzal režisér Reiner vtedajšieho prezidenta Clintona a pozoroval jeho prácu. *** Natáčanie v bielom dome bolo povolené samotným Billom Clintonom. *** Číslo, ktoré Shepherd dáva v jednej scéne Sydney je skutočne číslo do Bieleho domu.(18.1.2009)

Romantika v Bielom dome, tak by sa to mohlo tiež volať. Michael Douglas hrá skvelo, nanešťastie Annette Bening som až tak nemusel a musím sa priznať, že nielen popularita prezidentského úradu vo filme zaznamenávala prepad a opätovný vzbĺknutie ako z popola, ale aj moje sympatie k tomuto sa vyvíjali ako na horskej dráhe a ustálili sa niekde okolo priemeru.(13.6.2012)

• - Natáčanie v bielom dome bolo povolené samotným Billom Clintonom. Pre lepšie pochopenie diania v Bielom dome sprevádzal režisér Reiner vtedajšieho prezidenta Clintona a pozoroval jeho prácu. (rador)

• - Pôvodne mal hrať prezidenta Robert Redford, avšak po nezhodách s režisérom dostal úlohu Michael Douglas. (rador)

• - Číslo, ktoré Shepherd dáva v jednej scéne Sydney, je skutočne číslo do Bieleho domu. (rador)