Misery nechce zemřít

• USA Misery (více)

Po autonehodě zachrání zraněnému spisovateli život jeho velká obdivovatelka. Z nadšené čtenářky a pečovatelky se však zakrátko stává brutální tyran a věznitel... (TV Prima)

Spock

Skvělý thriller, které si zaslouží pozornost každého milovníka žánru i všech ostatních. To co předvádí se svou postavou Kathy Batesová se hned tak nevidí, zvláště střídání stavů zuřivosti a láskyplné úslužnosti, s jakou se chová ke svému „pacientovi“ je poutavé. Čekal jsem málo a nakonec jsem dostal víc než dost. ()

huli601

Keby že skombinujem filmy Kľúč a Shining, tak dostanem asi niečo takéto. Atmosféra beznádeje sa tiahne celým filmom. Film nie je dlhý, takže sa pri ňom nenudíte. Kathy Bates sa do svojej úlohy Annie Wilkisovej fakt vžila a pôsobí skutočne šialene. Všetko sa odohráva na opustenej chate, všade okolo len stromy a sneh, čo je zárukou strašidelnej atmosféry. ()

Gerret

Velice povedený film podle knihy od S. Kinga. Jak už to tak skoro vždy bývá, v něčem se děj od knihy mírně liší, ale v tomto případě mi změny až tak nevadily a kvůli stopáži bylo nutné něco vynechat (spíš mohli ještě o trochu prodloužit film). Kathy Bates zahrála Annie vážně přesvědčivě, ba přímo dokonale. Kniha se mi líbila o trochu více, ale v tom má film vždy trochu nevýhodu, že prostě občas nejde vše převést, na filmové plátno, tak jak je v knize a hlavně myšlenky postav ve filmu prostě není vidět. Hodnocení 85%. ()

TheRoller

Film by si určite zaslúžil 5*, ale kto čítal knihu vie, že jedine tá si zaslúžil plný počet hodnotenia. Kingové dokonalé rozprávanie a slovné obraty rozprávača je to, čo mi v ňom chýba, preto "len" 4*. ()

evuline

Člověk (já) má(m) nějak vnitřně zafixováno, že záporákem musí být někdo, kdo už od pohledu vypadá zákeřně, úlisně a zlounsky...King velmi chytře vytvořil záporačku s image hodné, trochu přitroublé baculky s medovým hláskem. Avšak není jí radno rozzuřit, to pak lítá kladivo hlava nehlava (spoiler: noha nenoha). Stupňující napětí je zakončené famózním závěrem ! ()

Lukyn007

Na plný počet to sice není, ale atmosféra ve filmu je skvělá, stejně tak jako výkony hlavních představitelů! 80% ()

Autogram

Filmy podľa Kinga mi nie vždy sadnú, ale toto bol ten lepší prípad. Hostiteľka ako fanúšik číslo jeden podáva výborný výkon, ale jej hosťom by som určite nechcel byť. Toho pobytu v jednej miestnosti bolo možno až priveľa, nejaká druhá linka by sa celkom hodila. –––– Tu máte, nalijte mi znovu. Můžem se tvářit, jako že se nic nestalo. –––– Existuje vyšší spravedlnost než spravedlnost lidská. Me bude soudit Nejvyšší. ()

JohnSmith

Výborná adaptace Kingovi povídky. Výborný Caan a naprosto dokonalá Batesová. Téhle fanatické sestře bych se do rukou dostat nechtěl. ()

vyfuk

Opět se opakuje případ jako u Přichází Satan!. Film je spíše drama s thrillerovým podtónem a nechtěným bizarním humorem. Horor to začne být v posledních asi dvaceti minutách a opravdu nevím, jestli se to tak dá vůbec počítat. Asi jeden z lepších Reinerových filmů a i celkově zfilmovaných knih od pana Kinga. Film... příběhově super. Všechno v každým případě dopadá v podstatě dobře. Happy end tam hezky sedne. Děkuji. ()

Guzo

Skvěle obsazená Kathy Bates (určitě doporučuji první série American Horror Story) zvedá úroveň filmu na silný nadrůměr. Kniha je ještě o řád lepší, protože dokáže lépe budovat napětí a ukazuje i myšlenky spisovatele v hlavní roli. I tak se ale jedná o povedenou adaptaci, kéž bysme měli více takových. 7/10 ()

haluska11

nemám slov, snad jen: damn! vcelku nadčasový a skvěle natočený film o stalkerství na motivy knížky od Stephena Kinga. sláva má svá úskalí: jak lze vidět, mezi jinými je to třeba i zodpovědnost za své psychicky narušené fanoušky. v pozici sociální a autorské moci si člověk nemůže dovolit jen tak cokoliv: a už vůbec ne zabít oblíbenou hlavní postavu. je překvapením, že takový George RR Martin ještě žije. herecké výkony jsou mega na úrovni a těžko filmu něco vytýkat, snad jen občas pokulhávající tempo (haha, pokulhávající jako hlavní hrdina v druhé půlce filmu). extrémní respekt za to, že film stárne jak Jennifer Aniston - fakt bych neřekla, že je 31 let starý! ()

pfa

Jeden z nejlepších psychothrillerů, založený v podstatě na dvou postavách - fanatické fanynky a úspěšného spisovatele. [1O/1O] ()

deckardx

Doslova bomba! Ta salajici atmosfera se jentak nevidi ve znamejsich filmech a film postupne graduje do vynikajiciho zaveru.. Oba herci mi prisli vynikajici a hlavne sedli do tech svych roli... Kingovske adaptace se mi cim dal tim vic zacinaji libit a musim se kouknout na nakou dalsi z nich... ()

zolo23

Stephen King je geniálny spisovateľ (pre mňa spolu s Grishamom asi najzaujímavejší) a podľa jeho predlôh bolo natočených už kvantum filmov, ale len pár z nich (samozrejme po filmárskej stránke) stálo za to. Misery patrí jednoznačne k tým lepším a to určite aj vďaka vynikajúcej réžii Roba Reinera. Veľký podiel na kvalite filmu nemá len Kathy Bates (ktorá mimochodom za túto rolu získala Oskara), ale aj James Caan a sympatický Richard Farnsworth v roli sheriffa mesta Silver Creek (spolu s manželkou zlatá to dvojica:)). Ono strašidelných scén v tomto bijáku nieje príliš, ale svojim obsahom Vás určite zaujme. P.S. Jediné čo nemám rád vo filmoch (všeobecne), je lámanie končatín, preto ďakujem Larelay ,že to spomenula v komentári. Aspoň som bol pripravený a mohol som včas odvrátiť zrak:) ()

manonfire

To se nám Naděnka Konvalinková pěkně vybarvila. Film má přes absurdnost námětu silné stránky právě v té absurdnosti, dále ve skvělé dramaturgii scén, a Kathy Batesová si střihla roli, kterou jí nikdo neodpáře. Počítám, že i James Caan si při slavnostní premiéře sedl o pár sedadel dál....a nejen proto aby si při projekci mohl natáhnout rozmlácené nohy. 60% ()

Jello Biafra

Thriller podľa knihy Stephena Kinga je o spisovateľovi, ktorý sa nešťastnou náhodou ocitne v opatrovateľstve psychopatickej fanynky a tá ho násilím núti prepísať svoj posledný román. James Caan a Kathy Bates vám pripravia herecký koncert, pri ktorom vám bude poriadne horko. Dodnes nezabudnem, jak som tento film ako 12 ročný videl neskoro v noci a nemohol som po ňom zaspať. ()

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan