Misery nechce zemřít

• USA Misery (více)

Po autonehodě zachrání zraněnému spisovateli život jeho velká obdivovatelka. Z nadšené čtenářky a pečovatelky se však zakrátko stává brutální tyran a věznitel... (TV Prima)

jondoe

Cital so aj knihu a musim uznat ze toto je asi najlepsia adaptacia z dielne pana Kinga. Ide o nozaj neprijemny a strasidelny film s vybornou Kathy Bates a s uspokojivym J. Caanom. ()

Michelle75

Nevím proč jsem byla při sledování Misery tak vystrašená, no možná proto,...... že to není až tak nemožné a něco podobného se může stát komukoliv. Nepříjemný pocit. Herecký koncert Jamese a Kathy stojí za vidění. ()

darwin

Výborný thriller s dusnou atmosférou, vyšinutou Kathy Bates a zoufalým Jamesem Caanem. Ideální pohádka před spaním pro všechny pisálky. ()

BlackTom

Knižná predloha je jednou z najlepších kníh, ktoré King napísal, takže som v podstate očakával, že filmová adaptácia jej nebude siahať ani po členky. Aké ale bolo moje prekvapenie, keď som bol po zhliadnutí vcelku spokojný. James Caan hrá akoby mu bola jeho rola napísaná priamo na telo, čo však ešte nie je nič oproti monštruóznej Kathy Bates, z ktorej ide skutočná hrôza. Pár zmien oproti predlohe mi moc neprekážalo (nezvyk), ba naopak, spôsob, ktorým sa spisovateľ Paul stane invalidnom sa mi vo filme páčil ešte viac. Chýba len krôčik k stopercentnosti. Edit: Po rokoch bez výhrad, navyše, film skončil v dokonalom momente. Zreje ako víno. ()

Spike23

I přes nesrovnatelnost s velikány jako je Green Mile nebo Shawshank Redemption, stále je pro mě Misery jedno z nejlépe zpracovaných děl Stephena Kinga, převedených na filmové plátno. Nádnerně je zde zobrazena ženská mysl, která v mnohých případech nemá daleko do reality... Kathy Bates si toho oscara skutečně zasloužila, nic nemá na její záchvaty vzteku s detailním přiblížením na její obličej a ani James Caan tu není o moc horší s jeho flegmatičností z veškeré smůly a postupně i beznaděje, která v závěru vyvrcholí v něco naprosto epického, co jsem si musel pouštět stále dokola :-). Nezapomenutelný zážitek, který se bez jakýchkoliv pochybností stane mojí každoroční rutinou. ()

Lisabellla

Pár herců a jaké to bylo dílo .. Chvílemi jsem seděla celá napjatá, chvílemi jsem se nestačila divit .. Nic víc, nic míň. Tohle není film, u kterého byste čekali strhující dramatické chvilky, ani milostné scény či snad dramtickou zápletku .. Ne. Tohle je příběh o jedné ženě, která milovala. Láska je úžasná věc. Láska je nesobecká, žádaná a krásná. Dokud se láska nezmění v boj o život. Nějakou dobu jsem přemýšlela, jestli bych si v těch dvou hlavních rolích lépe hodili jiní herci. Ne. Na nikoho jsem nepřišla. Je to velice emotivní příběh, který vás nenechá chladnými ani minutku. To je moc dobře. Je to úžasný film. Je nesobecký, žádaný a krásný. ()

korndaddy

Cann je mrzák, Kathy pošahaná a Misery je prase. Kdo by to byl řekl. Filmová role Kathy je opravdu chvályhodná a Oscar je zde právem. Příběh Annie je opravdu hrůzu nahánějící jízda, která nejednomu z novějších hororů s přehledem nakope prdel. Poctivej horor, kde je všeho tak akorát, nikde není nic navíc, včetně parádního finále. ()

Mistickzz

Aby išla z jednej ženskej taká hrôza. Kathy Bates a James Caan rozohrali skvelú hru nekončiaceho napätia a dusivej atmosféry strachu. Stephen King opäť potvrdil, že je majster v obore. 82% ()

Billie777

Výborný film. Takový herecký koncert dvou skvělých herců - Jamese Caana a Kathy Bates, která zahrála šílenou paní Wilkisovou tak bravurně, že si v této roli už prostě nejde představit nikoho jiného. Psychopatka, která na první pohled působí jako hodná teta ale když se rozjede, tak to není žádná sranda a začnete jí vyloženě nenávidět a máte chuť jí dát pěkně za vyučenou, nejlépe tím kuchyňským nožem. Atmosféra je opravdu tak hustá, že by se dala krájet a napětí je všude kolem. A to jsem vždycky chtěla být slavnou spisovatelkou. :) Teď si to rozmyslím. :) ()

PfefferSalz

Film byl bohužel ochuzen o jednu supr fany scénku, která v knížce (kterou jsem zfoukl za jedno odpoledne) nechyběla, ale i navzdory tomu to bylo moc fajn. Katy Bates byla prostě úžas. Teda pardon, Annie Wilkis, Paulova "fainka tísvo jena". ()

HiddenDragon

"I am your no.1 fan." Jedno z tech lepsich filmovych zpracovani S. Kinga a asi nejznamejsi (oscarova) role K. Bates. Cholerickou sestricku Annie Wilkesovou zahrala bezchybne. Prostredi zasnezeneho Colorada a zapadla farma opravdu dava divakovi pocit, ze tohle neni nerealna situace, ale ze se neco takoveho muze klidne stat. Caan "pacienta proti sve svuli" hraje take dobre, a trojku doplnuje sympaticky serif Farnsworth. Joooo, dobri spisovatele maji tezky udel :) Ale tykat se to muze kazdeho obdivovaneho umelce :) ()

iXtr3m3

Priznám sa, že ja som ten film až tak moc "nežral" ako ostatní, ale musím priznať, že bol fakt originálny a ťažko predvídateľný. Kathy Bates to preslávilo neskutočne a James Caan bol ešte sympaťák... :) ()

Zagros

Z hlediska četby mám jeden obrovský dluh, nikdy jsem nepřečetl nic od Stephena Kinga. Částečně to doháním alespoň sledováním filmových adaptací jeho děl. A že je co sledovat! Tentokrát došlo na Misery a King opět nezklamal. Znovu dokázal vytvořit minimalistický příběhu s minimem postav, zdánlivě jednoduchou zápletkou a především se skvělou atmosférou. Mimo výtečně gradované atmosféry bych vyzvedl zejména herecký výkon Kathy Batesové, zahrála famózně a Oscara si zasloužila. Její proměnu bylo úžasné sledovat. Pozoruhodná byla i kamera, občasné detailní přiblížení tomu dodalo další vrstvu napětí. Sice nemám srovnání s knihou, ale pokud by všechny literární adaptace dopadaly podobně, bylo by v tom našem filmovém vesmíru fajn. ()

Davej

Myslím, že se Stephen King necal inspirovat Sběratelem nebo je ta obdobná zápletka čistě náhodná? Každopádně se jedná o velice dobrý thriler s excelujíc a po zásluze oscarovou Kathy Bates. A navíc, díky tomuhle filmu jsem konečně našel přezdívku pro svou sestru. ()

Hopper

Jedna z najlepších adaptácii Kingových románov s famóznou Kathy Bates v hlavnej úlohe, ktorá si svoj Oscar zaslúžila. Dusivá atmosféra nedáva prakticky žiadnu šancu sa nudiť. ()

Theraphosa

Oceňuju práci Roba Reinera, ale zase, svět, ve kterém tento příběh byl stvořen, je pouze mistra Kinga. Ve filmu je také spousta odlišností od knižní předlohy a to je strašlivá škoda. Docela jsem se těšil, jak Misery panu Sheldonovi rozseká nohy a potom mu je osmahne, aby mu, jak se říká "vydezinfikovala" ránu. Taky jsem zde postrádal Misery na zahrádce, kde se měla ve své sekačce na trávu projíždět po hlavě příslušníka policie. 50% ()

cab

Vystupňované napětí zachránilo film. (Kathy Bates) byla vynikající a ostatní herci mi v paměti nezůstanou. Hodnotím průměrně jako zajimavé a netipické psycho-drama. 65%. ()

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan