Misery nechce zemřít

• USA Misery (více)

Po autonehodě zachrání zraněnému spisovateli život jeho velká obdivovatelka. Z nadšené čtenářky a pečovatelky se však zakrátko stává brutální tyran a věznitel... (TV Prima)

Hanys_

Kdysi jsem měl s touhle adaptací docela problém. Knížka patří k mistrovým top zářezům, film mi ale nikdy nesedl. Včera už to bylo lepší, asi i díky tomu, že se mi detaily z knihy vytratily z paměti. Kathy Bates hodně démonická. ()

Tery16

Napínavý thriller podle předlohy Stephena Kinga. Doporučuji pouze v originálním znění, protože český dabing téměř dokonalý dojem z filmu trochu kazí. ()

Revolver

Tato adaptace S.Kinga se rozhodně řadí mezi lepší , Rob Reiner odvedl pořádný kus práce , ovšem dal bych poloviční hodnocení nebýt oscarové Kathy Bates , která zde podává životní výkon. ()

Slimak

Vynikající to snímek a asi i jeden z nejlepších thrillerů které může kinematografie nabídnout..alespoň mě..je působivý především kvůli nevídanému výkonu obou hlavních představitelů...Jamese Caana a Kathy Bates...podívaná u které se tají dech...dostat se do takové šlamastiky to bych tedy nechtěl...nechat si ubližovat,srát na hlavu,vydírat a terorizovat a přitom se nemoct bránit...fujtajxl.. ()

kchaja

Výborný horor, který vyniká hlavně v hrůzách psychologických. Zajímavý námět od Stephena Kinga byl podepřen výbornými výkony herců - hlavně Kathy Bates, která pro mě nyní obsadila druhou příčku nejhrůznějších zdravotnic (hned za Louis Fletcher :) ). Původní knihu jsem sice nečetl, ale úplně jsem z časové kompozice a výborné kamery zachytil atmosféru Kingovo románů. ()

Stružák

Teprve až po shlédnutí filmu mi došlo, jak dokonalá je knižní předloha. James Caan i Kathy Bates ve filmu excelují, děj má spoustu zvratů a svižně ubíhá. Oproti knize je však ochuzen o několik skvělých scén (a nemyslím jenom zde několikrát zmíněnou scénu se sekačkou), naopak postava šerifa ve filmu dostává zbytečně moc prostoru. Napětí zdaleka nedosahuje takové míry, jako tomu je v knize. Stephen King je zkrátka až moc dobrý spisovatel a srovnání s knihou sráží film do průměru. ()

zbysik

Krásná to hlavní představitelka Kathy Bates dodala své roli takovou hororovu čistotu, že by se jenom stěží nalezl jiný horor tak silně stojící na výkonu jediné herečky. [možný spoiler] Chudák holka jedna, Annie, nejprve zachrání svýho spisovatele před jistou smrtí, následně ho krmí, šatí a on se jí na konci filmu takhle odvděčí :D , no kde to jsme? :-) ()

Belatris

Film pro mne podprůměrný, ale Kathy Bates bych dala milion hvězd, protože ona skutečně JE hvězda. Fenomenální výkon. Její Annie se zařadila do mých top 10 psychopatů na plátně. ()

Paity

Kathy Bates je opravdu nechutná a mít jí za sousedku, tak se snad odstěhuju. Přesto, že jde o vážně dobrý film, nepotřebuju ho vidět kdy znovu. Je to zvláštní... ()

Scevola

Vyborne zahrate, strhujuca atmosfera a zaroven jedno z najlepsich spracovani Stephena Kinga. Kvalitny pshycho-thriller s hororovymi crtami. 8/10 ()

ti88na

Som nadšená, štyri a pol hviezdy len tak zaprášilo. Teda ale vážne ocitnúť sa v rukách ctiteľky číslo jedna je najväčšia nočná mora. Stačilo sa mi na chvíľu empaticky vcítiť do kože spisovateľa a nebolo mi to veľmi príjemné. A to protipohybové opatrenie, no fuj. Aj Kathy Bates bola riadne fuj, ale zároveň aj wow, konečne môžem povedať, že zaslúžene získala ceny. A James Caan podal tiež veľmi dobrý výkon, jeho postava bola neskutočne sympatická, stelesnené odhodlanie a zároveň pokora, ale tak čo iné mu ostávalo, Annie by som si tiež nechcela znepriateliť. ()

EKLEKTIK

"To je tak romantické, celý můj dům bude plný romantiky." Svůj komentář uvedu příslovím ze zcela jiného filmu, které se na tento snímek hodí mnohem více: "Nikdo nemá tolik štěstí v rukávu, jako ďábel", v tomto případě převtělený do Annie Wilkisové, při níž stála paní štěstěna hned několikrát a to již na samém začátku, když ve sněhové vánici havaroval její milovaný "pacient" a poté znova, že ho dokázala vůbec najít. Další kliku také měla, když místní šerif přehlédl trčící pneumatiku havarovaného vozu zasypaného sněhem a "Fortuna" jí neopustila ani u slavnostní večeře, kdy měla být uspána, či dokonce usmrcena vínem, v němž byl jejím "hrdinou" rozpuštěn prášek obsahující analgetika, nebo snad hypnotika. To největší štígro, pro ní však muselo být zastřelení místního šerifa zezadu, který si do té osudné návštěvy počínal ve svém pátrání, poměrně obstojně. Nejdříve si všiml nezvykle ulomené větve na stromě. Po jarním tání objevil, že havarovaný automobil byl otevřený zvenku. Snažil se zjistit vše o "nemocném". Začal číst jeho romány, zapsal si jednu velice důležitou poznámku a nakonec se začal ptát, po tom největším sběrateli autorových knížek z blízkého okolí, což možná mohl udělat dříve, ale to by pak film, byl asi kratší. ()

jakeer

Týždeň pred zhliadnutím filmu som čítal skvelú Kingovu knihu. Mal by som sa od toho odosobniť a hodnotiť iba film. Lenže to nejde, keďže snáď všetky zmeny, ktoré scenáristi urobili, boli k horšiemu. Film hereckými výkonmi aj réžiou vyznieva dosť béčkovo. Oscarovi nerozumiem. ()

kolemjdouc

Škoda,že nešlo nic dělat s formátem obrazu ,který je dost nekvalitní.Jinak se nic jiného nedá vytknout.Úžasná Bates. V dosti negativní roli a dala ji fest. ()

Bouřňák

Můj velice oblíbený film. Skvělý psychothriller s výborně se stupňujícím napětím, výborný a přesvědčivý výkon obou herců v hlavních rolích. ()

Radim

Další zfilmovaná předloha Stephana Kinga, autora perel jako Zelená míle nebo Vykoupení z věznice Shawshank. Skvělý thriller s vynikající Kathy Bates. ()

Greedo

Zpracování podle knižní předlohy je vynikající, i když kniha přináší o trochu více napětí. Zahráno je to také velmi dobře, o výkonu K.Batesové se ani nemusím zmiňovat. Samotné spracování filmu se mi zdálo trochu slabší, a to kvůli místy hluchým chvilkám a především na horor klidné, zasněžené krajině ve dne. Zkrátka jsem neměl během filmu ten spávný nádech hrůzy i když role ošetřovatelky působila někdy hrozivě Musím alespoň zmínit strhující konec, který se dokáže zapsat živě do paměti a vyvolává hrůzu i když je možná pojat poněkud drasticky. ()

Ještěřák

Dlouho předlouho jsem MISERY přehlížel, bál jsem se, že se nebudu bát, nýbrž nudit, ale nakonec zavládla spokojenost. Velmi stísněná a velice sugestivní záležitost jednoduše čitelná pro každého, kdo předtím viděl (např., ale nejen) THE SHINING. Kdy sice víte, CO se až do konce filmu bude tomu pisálkovi zhruba dít, leč pořád nevíte, JAK se to bude dít. Celkem dobře věřím tomu, že kniha je mnohem komplexnější a surovější, ono i filmové MISERY musím jednu (nebo alespoň půlku) hvězdičky ubrat, protože brilantnímu triu THE SHINING - SHAWSHANK REDEMPTION - THE GREEN MILE se tahle mizérie nevyrovná, ale to proto, že jsou výše zmíněné tři Kingovy adaptace tak geniální. Ty scény, kdy nána odjela někam do řiti a spisovatel okamžitě žhavil invalidní vozík, mě vždycky totálně braly. Jen piš dál, Stephene, piš piš piš! Nu, snad si pro mě za ty 4 hvězdy Kathy Bates nepřijde. Já totiž ještě pár let nechci pajdat. ()

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan