Pojďme se znovu zaposlouchat do nesmrtelných písniček jako „Šššš, Pátá, Včera neděle byla, Náhrobní kámen, Hvězda na vrbě, Stín katedrál, Já budu chodit po špičkách, Řekni, kde ty kytky jsou, Mně se líbí Bob, Oliver Twist…“ v úspěšném retromuzikálu Zdeňka Zelenky a Filipa Renče. Přenesme se zpět do času prosluněného léta roku 1968, kdy ještě všechno dýchá novou nadějí a hrozbu sovětské okupace si nikdo nedokáže představit ani v tom nejčernějším snu. Tři půvabné dívky – Tereza (Z. Norisová), Bugyna (B. Stanková) a Julča (A. Veselá) – z malebného pohraničního městečka se chystají k maturitním zkouškám, tři spolužáci – Olda (M. Kubačák), Tuřín (O. Šípek) a Drmola (P. Burian) – jim neobratně nadbíhají a tři záhadní cizinci – Šimon (J. Révai), Bob (J. Nosek) a Eman (Ľ. Kostelný) právě vystupují z vlaku, aby rozvlnili ospalou hladinu místních poměrů a očekávané obrátili v nečekané. Tak začíná příběh velké lásky, plný tance, splněných i nesplněných nadějí, a především melodií, které nelze snadno vymazat z paměti… (Česká televize)

PTuranyi

Pestrofarebný hravý muzikál dokumentujúci obdobie pražskej jari z romantického pohľadu zaľúbenej mládeže. Príbeh 3 chlapcov, ktorých práve ušli z vojny a rozhodli sa utiecť za hranice a cestu im skrížia 3 krásne maturantky, To čo robí tento film výnimočným sú ikonické piesne a ich originálne pestrofarebné videoklipovité spracovanie. Nesmie chýbať aktívny zväzák s poskokmi. Prekvapením je dosť početné slovenské obsadenie: Norisová, Kostelný, Štepka. Celkovo taká angažovaná česká Pomáda. 70% ()

Ywo

Osviezujuci, nezamindrakovany film.Skvele vytvarne a hudobne spracovany.Osobne verim Rencovi ze jeho chvila este pride , teda dufam. ()

pp

Na muzikálu je dle mého názoru hlavní hudba - soundtrack. Ten je v tomto případě dobrý, dá se poslouchat i opakovaně (byť na mého oblíbeného Forresta samozřejmě nemá :)). Přehnaně barevné kostýmy k filmu sedí a jako obvykle výborný Hanák, tentokrát v roli hospodského. Tím výčet kladů končí. Vlastně ne, ještě je tu konec - je realistický, což je u podobných filmů spíše výjimkou. Rebelové jsou snímek, který příliš neurazí a na který se dá bez potíží dodívat až do konce. Na druhou stranu ale nepřináší nic nového, podnětného, nebo zajímavého, kvůli čemu bych se na něj chtěl někdy podívat znova. ()

Treble

Neurazí - nepotěší... Rozhodně si ale dovedu představit, že si tohle dílo najde publikum a nebude to mít tak těžké. Příběh je sce prostý, ale poměrně zajmavě zpracovaný - atmosféra tam je... ()

Johnner

Z pokusu o generační film (který selhal prakticky už v momentě, kdy se nerozhodl, pro jakou že to generaci je vlastně určen) vylezl muzikál. A to dost povedený, což vám tu, milí čtenáři, sděluje člověk, který muzikály považuje povšechně za žánrový odpad. ()

Phillippus

Gýč ako cyp, ale vôbec mi to nevadí. Bavil som sa, chytilo ma to. Pesničky sedeli ako riť na šerbel a neuveriteľne silný záver, ktorý sa mi páčil je za tri hviezdičky ()

Cycake

A to jen za Tomáše Hanáka, jinak mezi tímto filmem a Kameňákem I až nekonečno není podle mne žádný rozdíl. Už po pěti minutách se člověk cítí trapně za režiséra, který něco takového podepsal. Těsně před tím jsem znovu zhlédla Čas sluhů, což stydno za natočení filmu jako Rebelové jen zvyšuje. Ještěže tu máme tenisovou hospůdku ()

Adams

Veselá, barevná, romantická komedie s hlubokou myšlenkou o starých časech. Skvělá režie zaručuje příjemný spád filmu a absenci hluchých míst. Nejsem příznivcem hudebních filmů a dodívat do konce jakýkoliv muzikál je pro mě trápením, ale tento film je někde jinde, volba skladeb a kontrastní barvy které doslova jásají. Většina těchto filmů má jednosměrnou myšlenku, ale zde krom příběhu zamilovaných studentek se zároveň odehrává příběh roku 1968 s událostmi okupace Rusáků a útěkem mnoho Čechoslováků ze země. Soundtrack mi hraje v autě a při různých sešlostech vždy mile potěší děvčata. ()

drdus

Tohle se povedlo! Není to sice extra-mega-bomba, ale vím, že i když se na to podívám po stopadesáté, tak se mi to pořád bude líbit stejně. Oceňuji hlavně těch spousty detailů, s kterými se Filip Renč opravdu vyhrál. Po každé když se dívám, tak objevuji nové a nové. ()

lajkus

PÁTÁÁÁÁÁÁÁÁÁ právě teď odbyla PÁTÁÁÁÁÁÁÁÁ....... aneb barevné trhlé hloupé a místy až smutné....... ()

pazuzu

Pribeh je prosty ale co v jednoduchosti je sila a proto nemužu jinak než za pet...Nejlepší muzikal s velice trefnymi songy,dialogy a supr humorem..."tak nasedni na toho svyho fichtla a vodjed nebo tě odsud vystřelym jak rusové lajku"mě se to libilo hodně ()