Pojďme se znovu zaposlouchat do nesmrtelných písniček jako „Šššš, Pátá, Včera neděle byla, Náhrobní kámen, Hvězda na vrbě, Stín katedrál, Já budu chodit po špičkách, Řekni, kde ty kytky jsou, Mně se líbí Bob, Oliver Twist…“ v úspěšném retromuzikálu Zdeňka Zelenky a Filipa Renče. Přenesme se zpět do času prosluněného léta roku 1968, kdy ještě všechno dýchá novou nadějí a hrozbu sovětské okupace si nikdo nedokáže představit ani v tom nejčernějším snu. Tři půvabné dívky – Tereza (Z. Norisová), Bugyna (B. Stanková) a Julča (A. Veselá) – z malebného pohraničního městečka se chystají k maturitním zkouškám, tři spolužáci – Olda (M. Kubačák), Tuřín (O. Šípek) a Drmola (P. Burian) – jim neobratně nadbíhají a tři záhadní cizinci – Šimon (J. Révai), Bob (J. Nosek) a Eman (Ľ. Kostelný) právě vystupují z vlaku, aby rozvlnili ospalou hladinu místních poměrů a očekávané obrátili v nečekané. Tak začíná příběh velké lásky, plný tance, splněných i nesplněných nadějí, a především melodií, které nelze snadno vymazat z paměti… (Česká televize)

Curunír

Velmi slušný retro muzikál, který nám s jemným humorem přibližuje pohodovou rozevlátou atmosféru konce 60.let. Ve srovnání s předchozí "pohodou " působí konec snímku smutně a velmi dojemně. Ale největším plusem snímku nejsou staré dobré vypalovašky ale Zuzana Norisová, neboť vypadá ve všech scénách naprosto úžasně a za celý film vystřídá několik zajímavých šatů, které jen zvýrazňují její krásu. Ve srovnání s ní vypadá prkený Révai trapně a slabošsky. ()

ypres.bass

Renčův životní úspěch, stejně jako mnoha dalších. Naivní příběh o třech naivkách v časech kdy naivita nebyla "od věci". To celé podpořeno výborným soundtrackem. --- 77% ()

mh.mail

60% - Není to špatný oddychový retro film s dobrou choreografií. Komu se líbí písničky 60. let (jako mně), nebude zklamán. Závěr filmu působí trošku jako facka (v dobrém slova smyslu) a člověk si uvědomí: Ona to zase taková selanka nebyla. ()

Darth Vader

Asi bych do žánrového popisu nenapsal slovo komedie! Opět jsme se nevyhli tomu, že češi umí natočit "jen" dobré filmy s bolestivých a srdcervoucím koncem. Nejsem nijak velký fanda pana Renče, ale tenhle snímek s nápaditostí a pěknou myšlenkou, motající se kolem linie zamilovanosti, je asi jeho nejlepší. Krásná Zuzana Chuck-Norrisová s Janem Révaiem jako krásná zamilovaná dvojce doplněna o výbornou hudbu a choreografii... Nejdu pod 4 hvězdy. ()

Danqo

Nostalgicky som mal tento film zamilovany, lenze ked ho teraz pozeram inymi ocami, hovorim si, ze trapnost by sa dala krajat. Asi to take ma byt, aby to pripominalo sladke americke muzikaly, ale nepaci sa mi to... ()

Jurkodak1

Tupý příběh (navíc upravený tak, aby odpovídal písničkám, které v něm zazní, což ho ještě zhoršuje, viz. Olive Twist), moc střihů, nesmyslné kamerové techniky a někdy debilní herecké výkony. Historické nepřesnosti raději pominu. ()

godycz

tak muzikalu jsem schopny odpustit hodne, protoze jim nerozumim. citil jsem v tom Vlasy a je mi jasny proc mladej krauz tak ujel na te kartařce. pindulina jedna :) ()

zdeny99

Každá generace má svůj muzikál a my máme prostě Rebely. Pro mě již kultovní Renčův snímek s velmi povedeně vybranými písničkami a sladkým dějem, který bohužel končí hodně špatně. A to je přesně odraz 60. let, který Renč přenesl do horkého léta roku 1968. [29025. hodnocení, 499. komentář, 69%] ()

Johnny

Výborná muzička obalená dosť pozerateľným filmom. Niečo na spôsob pomády z "druhej strany". Klipoidné scény taktiež celkom zapadly, len ten sek v závere je ako päsť na oko. Šak zas nemusia byť v každom filme rusi v tankoch. ()

wakeup

Videl jsem to v autobuse, tak se mi ten filmovej zazitek urcite trochu zmensil tou malou obrazovkou, okolnim hlukem atd., ale i tak: podle me to vytvarny zpracovani bylo (myslim ty prevazne studiove videoklipy) trochu nedotahly. Tvari se to, ze je to jeste vic, nez to je. Pribeh samotnej ... nevim, obcas nakej ftipek... davam tri za tu atmosferu. BTW: Ja fakt nevim, jestli se mi to zdalo, ale bud jsem vetsinu skladeb slysel uz v nejakem jinem (filmovem) muzikalu, nebo tam byly ty nejvetsi taborakovy pecky (kdyz jsem je poznal i ja), a ja cekal neco jinyho, nez ,maximalne upraveny texty. ()

Snape

Ale jo, je to kýč. Jenže můj oblíbený. Renčovi se podařila natočit skvělá kombinace muzikálu, komedie a dramatu. Vše s nálepkou "retro". Děj se odehrává roku 1968, z čehož vyplývá směsice naivity hlavních hrdinů (první lásky) a vážnosti dobových událostí. Začínající i zkušení herci odvedli pěkné výkony, stejně jako tvůrci dobové výpravy a studiových dekorací k nezapomenutelným hitům. Závěr je dost krutý. ()

koniklecka

Je to skvělý muzikál. Sice je to takové hloupoučké. Ale oproti tomu kontrastuje doba. A myslím, že to byl tak trochu účel. Ten konec mě vždycky dokáže neuvěřitelně nazlobit. To není fér. :)) ()

anu

Nesmrtelné písničky interpretované s nechutným americkým úsměvem poněkud umělé Norisové a ještě umělejšího Révaie. Ale copak přesně tohle se od muzikálu neočekává? ()

Amplifier

Výborný muzikál zasazený do skvělého příběhu. Hudební scény plné barev dokonale podbarvují celý děj ani v jednom okamžiku celého filmu jsem se nenudil. Skvělý odpočinkový snímek, který má svoji kvalitu. A logo filmu je úžasné ;) Dávám 75% ()