Pojďme se znovu zaposlouchat do nesmrtelných písniček jako „Šššš, Pátá, Včera neděle byla, Náhrobní kámen, Hvězda na vrbě, Stín katedrál, Já budu chodit po špičkách, Řekni, kde ty kytky jsou, Mně se líbí Bob, Oliver Twist…“ v úspěšném retromuzikálu Zdeňka Zelenky a Filipa Renče. Přenesme se zpět do času prosluněného léta roku 1968, kdy ještě všechno dýchá novou nadějí a hrozbu sovětské okupace si nikdo nedokáže představit ani v tom nejčernějším snu. Tři půvabné dívky – Tereza (Z. Norisová), Bugyna (B. Stanková) a Julča (A. Veselá) – z malebného pohraničního městečka se chystají k maturitním zkouškám, tři spolužáci – Olda (M. Kubačák), Tuřín (O. Šípek) a Drmola (P. Burian) – jim neobratně nadbíhají a tři záhadní cizinci – Šimon (J. Révai), Bob (J. Nosek) a Eman (Ľ. Kostelný) právě vystupují z vlaku, aby rozvlnili ospalou hladinu místních poměrů a očekávané obrátili v nečekané. Tak začíná příběh velké lásky, plný tance, splněných i nesplněných nadějí, a především melodií, které nelze snadno vymazat z paměti… (Česká televize)

Alfréda

Totální vykrádačka jinak dobrých songů, barevné kulisy jak na karneval a celkově to má atmosféru takového studiového reklamního spotu. Myslím, že na své si přijde jen pánská část publika, a to jen proto, že režisér má slabost pro nohaté Slovenky. ()

necisty

Moc krásný film s tunou písní, které si každý pamatuje, s prima postavami a super herci, jaká byla tehdy Norisová kočka, a taky s tou stinou stránkou, jaká to tehdy podle všeho byla zlá doba. Zaslouží si to větší slávu. ()

Blackros

Na český romantický seriál je to tedy neuvěřitelně kvalitní. Příběh mě docela chytil, tempo bylo svižné a ani jsem se nenudil. Horší to bylo s hereckými výkony a texty písní. ()

KajusaK

Písničky perfektní (mě se líbí Bob, Oliver Twist) , herci mi nevadily - celkem zaujaly. 4* silný emoc. zážitek. ()

vesper001

Tragikomické stylizované retro, které však baví jen napoprvé. Za klady snímku považuji choreografii, chytlavé melodie a některé herce – především Tomáše Hanáka, Betku Stankovou a cameo Jiřiny Bohdalové. Za zápory pak slabý příběh, nevtipné vtipné scény, provařené „šepotání“ a některé herce – především Jana Révaie, vítěze soutěže o nejslizčího prvního milovníka všech dob. ()

Radiq

Z hlediska retra, je to fakt hodně atmosféricky retro - uplně to na vás dejchne a vy cítíte, jak tomu táhne z huby ta stará doba. Výběr písniček taky dobrej a i když nemám rád ty stary ohrany songy, tak tady se kupodivu povedlo vybrat pisničky, ke kterejm nemám vyloženě odpor a sou melodicky a chytlavy. Velkym plusem je krásná Zuzana Norisová, na kterou se fakt hezky dívá, protoze ona nejen hezky vypadá, ale aji hezky hraje. Ostatní herci taky v pohodě, hlavně Hanák a Martin Kubačák a je mi jasny, že to všichni až moc přehánijou a přehrávaj, ale podle mě to je záměr a né neschopnost. Děj taky docela v pohodě (co se dá čekat od muzikálu, že) a zakomponování těch písní do děje mi nepřišlo ani nějak násilny. Prostě taková pohodovka, u které jsem se bavil a divim se, že to tady má jenom modry hodnoceni (vzhledem k popularitě retra v dnešní době). ()

nineweh

Tenhle film jsem kdysi ve svých patnácti letech strašně prožívala a vlastně mě navzdory nevalným hereckým výkonům (krásné ukázky totální prkennosti na straně jedné a pitvořivého přehrávání na straně druhé) a cukrkandlové kýčovitosti baví dodnes. Hudba se trefila naprosto přesně, závěrečný pocit zmaru taky, takže z nostalgie přidávám hvězdu navíc. ()

dr.fish

Tento film je dokonalý kýč. Mám rád kvalitní pop, komerci s nákladem invence a tohle je přesně ono. Smysl pro detail, záběr, výběr hudby. Vysněná šedesátá v barvě, tak jak nikdy neexistovala, realita oživlá tak možná jen v sentimentálních vzpomínkách pamětníků. Nadčasové hity zasazené do děje vytvářejí retromuzikál, kde chatrný a zbytečný příběh o útěku tří vojáků přes hranice jen dolaďuje skvělou hudební a obrazovou nálož. Hořkosladká pilulka na závěr přidává poslední pátou hvězdu. Výtvarně dokonalé, zbytečné a tím i skvělé dílko. Nadčasové. 90% ()

sator

Pokud bych měl vytknout jednu věc proč ne, je to že duch šedesátek se tu nevyskytuje, plusem výtvárná stránka ačkoliv takhle barevné šedesátky nebyly...😇 ()

Aargh

Hudbu zde prezentovanou nesnáším, úchylně barevné zpracování je příšerné, kvůli frajírkovskému chování hlavních postav jsem je začal během prvních deseti minut nenávidět. Ve chvíli, kdy bylo jasné, že povaha postav se automaticky odvíjí od jejich vzhledu (statný playboy je samozřejmě klaďas, zatímco hubený brýlatý musí být podlý práskač), uvědomil jsem si, že sleduju zfilmovanou verzi příběhů z časopisů pro dospívající dívky... Jeden bod z milosti za Zuzanu Norisovou. ()

fantoci

Barevný retro muzikál šedesátých let. Jestli Vám vyhovuje muzika téhle doby, asi se bude líbit i film. Nutno říct, že herci hrajou výborně a režie je taky docela dobrá. Je to dobrý film u kterého se ani nemusí moc přemýšlet... ()

Doudis19

Český pokus o přiblížení se světové muzikálové elitě. Pokus určitě né špatný, ale až příliš hudebně vzdálený dnešní generaci. Hudba osloví zejména starší diváky, kteří jsou však už dost sečtělí na to, aby se dali uspokojit tak ohraným dějem. Na druhou stranu, rok 1968 a události s tímto obdobím spojené, musí oslovit každého bez ohledu na věk i kvalitu zpracování. ()

hallelluja

...vynikajúca ukážka nevydareného kastingu - s výnimkou krajana Kostelného sa ani jeden z hercov do svojej role nehodí... nevylučujem však, že tá kŕčovitá štylizácia a nepríjemné herecké "výkony" boli umeleckým zámerom, ktorý som nepochopila... ()