Pojďme se znovu zaposlouchat do nesmrtelných písniček jako „Šššš, Pátá, Včera neděle byla, Náhrobní kámen, Hvězda na vrbě, Stín katedrál, Já budu chodit po špičkách, Řekni, kde ty kytky jsou, Mně se líbí Bob, Oliver Twist…“ v úspěšném retromuzikálu Zdeňka Zelenky a Filipa Renče. Přenesme se zpět do času prosluněného léta roku 1968, kdy ještě všechno dýchá novou nadějí a hrozbu sovětské okupace si nikdo nedokáže představit ani v tom nejčernějším snu. Tři půvabné dívky – Tereza (Z. Norisová), Bugyna (B. Stanková) a Julča (A. Veselá) – z malebného pohraničního městečka se chystají k maturitním zkouškám, tři spolužáci – Olda (M. Kubačák), Tuřín (O. Šípek) a Drmola (P. Burian) – jim neobratně nadbíhají a tři záhadní cizinci – Šimon (J. Révai), Bob (J. Nosek) a Eman (Ľ. Kostelný) právě vystupují z vlaku, aby rozvlnili ospalou hladinu místních poměrů a očekávané obrátili v nečekané. Tak začíná příběh velké lásky, plný tance, splněných i nesplněných nadějí, a především melodií, které nelze snadno vymazat z paměti… (Česká televize)

Paradax

Velice povedený film dějem i písněmi. Prostě zlatá šedesátá... Jedna z nejlepších rolí Tomáše Hanáka. Hlavně závěr je velmi emotivní, to se v českých filmech zas tak často nestává případně nepodaří. ()

AllyMcBeal

Přestože je to muzikál, doufala jsem že herci budou umět (aspoň trochu) hrát. Byla jsem příliš naivní. Bugině jsem měla chuť vrazit už po prvních 5 minutách. O "hloubce" příběhu ani nemluvě. Ale některé písničky jsou vážně krásné, což je u muzikálu to nejdůležitější, tak dávám 2 hvězdy. ()

Hurikan_mdx

Od tohoto filmu, jakožto od muzikálu, jsem nečekal příliš složitý příběh. A to opravdu není. Neznamená to ale, že není nezajímavý, právě naopak. K tomu perfektní kostýmy, k situaci správně volená hudba, prokládání příběhu tanečními scénami ze studia, to je prostě atmosféra, která mě zcela vtáhla. Mě osobně pohladil po duši i vozový park. Konec, trošku, moc realistický. ()

BigJohn02

Nostalgické, leč plytké. Pásmo historických písniček (až teď si uvědomíte, jak byly texty některých z nich pitomé) se slabým příběhem. Obě Norisovic děvčata byla zamlada moc hezká.  Po letech (21.8.2021) musím dodat - z té bídy je to nejlepší Renčův film. ()

cendacarovny

Ikdyž muzikály nejsou zrovna tím pravym orechovym pro mě, myslim si, ze je to povedený film i písničky v něm. Hezký natočeno, jen děj celkem o ničem. ()

Duffman 97

Překvapivě skvělý český film.Nejsem sice fanoušek písní ze 60tých let ale jelikož se v tu dobu film odehrává,tak to skvěle dokresluje dobovou atmosféru. ()

Takaru

Film, který mě hřeje i po tolika letech. Mnoho věcí se mění, tak jak člověk stárne. Mé pocity při sledování Rebelů jsou ale stále stejné, stále pozitivní i po více jak patnácti letech, které uběhly od uvedení filmu do kin. Tady nechci a nikdy ani nebudu hledat chyby. Pro někoho možná patetický kýč nasáklý nostalgií hrající na bolavou strunu naší minulosti podpořenou hity tehdejší doby. Pro mě spíš neuvěřitelně chytlavá podívaná, lákající kouzelnou barevnou stylizací, sympatickými tvářemi mladých herců, zralým herectvím jejich starších kolegů (Němcův farář, Hanák v roli otce). Jednoduše samá pozitiva. Ani jednoduchý příběh není v tomto případě na škodu, naopak pomáhá dotvářet onen pohodový "feeling", který mám tak rád. A pochopitelně i hudba, tedy vlastně písničky, velmi blízké nejen mé generaci. Jestli on to doopravdy nebude "muzikál". Tak zase někdy. ()

SNCIS

"Víte, co si Tereza kreslí každej den do deníčku? Panenský jablíčka... Ještě uvidíme, co si tam nakreslí zítra." Zazní známé písničky jako akáty šumí, když padá déšť nebo pátá právě teď odbila a z úst Zuzany Norisové je to krása. Stejně jako mně se líbí Bob od Bětky Stankové. Příběh je dobře vyprávěn a působí to jako komedie - až na ten konec. "Věříš v lásku na první pohled? Ne? No tak se podívej ještě jednou." Filip Renč je, dle mého názoru dobrý režisér a tohle byl dobrý film. - 80%. ()

P_Soar

Nevím, co (špatného) na tom kdo vidí. V daném žánru výborně natočený film, dobře napsaný a pečlivě zrežírovaný. Rebelové jsou v dobrém smyslu oddychovka, tedy nijak hlubokomyslný, přesto kvalitně natočený film nepostrádající humor, napětí, ani romantiku, který je svou energií schopný diváka opravdu zaujmout. Není tak moc porevolučních filmů, o kterých se dá říci něco podobného. ()

Bradley

Filip Renč je jeden z nejlepších klipových režisérů u nás. Má smysl pro atmosféru hudby a rytmus střihu. A o tom je přesně tenhle film. Série velmi zdařilých videoklipů spojených naprosto plytkým příběhem se slabými hereckými výkony (vyjma Františka Němce a Bronislava Poloczka). Hvězdička navíc za skvělou muziku 60-tých let a za xichtík Zuzky Norisové. ()

vinson003

Myslím, že opus magnum Filipa Renče, krásné hlavní protagonistky a sympatičtí herci, dalo by se říct, že líbívá pocta starší generaci a vzpomínka na svobodu před osmašedesátým. Trochu vyčnívám, ale pobavila mě hlavně sklepácká linka tří kamarádů, kteří balí hvězdy třídy, byl to i bláznivý průvodčí, ale i nadsázkový hostinský se svou druhou Norrisovou, , každopádně z Norrisových mám respekt až z nedávné doby,.kdy jsem je viděl v některých pořadech, přesněji řečeno z mladší z nich, ta je bezvadná... ()

honza.g

Muzikálu se nemá vyčítat plytkost děje, natož zjednodušené zápletky. A komu se zdají písničky příliš popové, měl by uvěřit, že v každé době převažuje hudba nenáročná, prostě ani v 60.letech většina mládeže nešílela na Beatovém festivalu, ale spíš na Golden Kids. ()

czprava

Přívětivý muzikální romanťák, kde excelují překrásné sloveny Zuzka Norisová a Alžběta Stanková. Anička Veselá známá ze Správce statku tu také zaperlila jako krásná "brejlatka". Klasický doják pro dívčí a ženská vlhká víčka s líbivými hudebními skvosty šedesátých let si získá srdce každého, kdo má rád nespoutané mládí a nebo sebereflexní nostalgii. Nemám asi nic zásadního, co bych dílu vytknul, celé je to hezky koukatelné a krásně to diváka unáší na romantické vlně lásek a očekávání šťastného života. Až by ani člověk neřekl, že se to odehrává v uzavřeném ostnatém Československu. Tedy až na pár pichlavých záběrů mapujících skutečnost, že v každé době i režimu se najdou aktivní udavači a práskači. Celkově za mě povedený odpočinkový láskový filmeček pro pohlazení dušičky, zejména pak při pohledu na tu překrásnou famózní Zuzku! ()

JenTR

Hezky barevné, pozitivní, romantické, čiší z toho radost a krása mládí. Dobrá hudba...možná to je kýč, ale mě se to líbí. ()

agamazx

Prekvapilo ma dost slusne spracovanie a herci. Atmosfera aj pribeh su dost decentne. Takziet je zaujimave, ako sa dej pohybuje okolo pesniciek. No hudobna stranka je uplne mimo mna, viac by som si uzil keby to bolo bez hudobnej zlozky, kedze ked sa odrata hudba, film ma len hodinu. Napriek tomu, ze muzikaly absolutne nie su moje forte, davam 3*. ()

benden

Pěkné, hravé, příjemné - jako jaro a léto 68, bohužel jen do 21.8.68, pak deprese, smutek, bolest, beznaděj.... SSSR se projevil ve své nahotě, když napadl malý stát jen proto, že jsme chtěli více svobody. ()

milos.bradik

Špatné provedení krásných písniček a jen snaha těžit námětem ze silného traumatu tohoto národa. Celý film je velmi schématický a hereckým výkonům nijak nepomohlo to, že do rolí maturujících studentů jsou obsazeni herci a herečky okolo 25 let a Révai jako záklaďák má 27 let. Ty písničky jsou krásné, ale tuto nepovedenou hloupost to nezachrání. ()