Ženy na pokraji nervového zhroucení

• Španělsko Mujeres al borde de un ataque de nervios (více)

Pepa a Ivan jsou milenci, ale zatímco Pepa je věrná, Ivanův milostný život je kapitola sama pro sebe... A když jednou nechá vzkaz na záznamovém zařízení, že nepřijde na večeři domů, je na těhotné Pepě, aby si zařídila nový život. Hned se do toho dá a pronajme svůj dům několika excentrickým osobám: je tu Candela, která má poměr s šítským teroristou a Lucie, bývalá Ivanova milenka, která přivede syna Carlose a jeho přítelkyni. V domě je skutečný blázinec, ke kterému přispěje i procesí policajtů dychtivých střelby, zmatkující taxikáři a pomatení opraváři. Všeobecné šílenství vyvrcholí v okamžiku, kdy Lucia přísahá, že přelétavého Ivana zabije... (INTERAMA a.s.)

Vědma

Bylo to jiné než filmy, které jsem zatím od Almodóvara viděla, a líbilo se mi to míň, ale líbilo se mi to i tak moc. Ten barevný crazy styl mě překvapil, protože jsem to nečekala. Super. ()

Skip

Tuto skoro bláznivou komedii sice považuji za slabší Almodóvarův film, ale to neznamená, že by to bylo vyloženě špatné film. Jen mi prostě nějak nechce sednout. ()

kalap

Krásny farebný obraz výborne ladil s farebnými dialogmi žien, ktoré boli na pokraji nervového zrútenia a medzi nimi sa tmoliaci mladučký Tonda Banderasú. ()

Morloth

Tak nevím, přijde mi to jako macourkovsko-vorlíčkovské komedie po španělsku. Neskutečná zamotanost, ve které má hlavní slovo náhoda. Zároveň je snímek upatlaným kýčem a přepálenou telenovelou. Závěrečná honička je však velmi zábavná. Překvapilo, mne, že zrovna tímto filmem prorazil Almodóvar do Evropy, a dál... ()

Hees

Zaujímavá komédia, ktorá vsádza na sled absurdností, ktoré by sa nemali po sebe vôbec stat. Čím viac postáv pribúda tak tým je film vtipnejší a zamotanejší. Nič výnimočné sa ale v ňom nestane. Skôr len v zopár scénkach sú náznaky niečoho čo by sa mohlo stať a príbeh ešte viac zamotať. No zjednodušene ide o boj troch žien o jedného muža, ale tento boj nie je na blízko na "bodáky", ale bojuje sa rôznymi okľukami v príbehu. Antonio Banderas tu vyzerá naozaj mlado a má ďaleko od sex symbolu. Banderas tu totiž hrá hanblivého trocha koktajúceho muža. Všetky ženy v hlavných úlohách vo filme hrajú obstojne ak nie trocha nadpriemerne. Film ma ale nepohltil a čakal som kým sa skončí. Koniec ma neprekvapil a nejaký podobný sa dal aj očakávať. ()

Martin741

Az tento Film Mujeres al Borde de un Ataque de nervios sa stal prelomovym filmom Pedra Almodovara. Almodovar casto vo filmoch zobrazuje ludi na okraji spolocnosti, ktori zapasia s moralnymi problemami ale aj existencnymi. A fakt, az tento film Mujeres ... znamenal zlom v reziserovej kariere. Zensku opustil chlap prave ked je gravidna - a ona ho zhana, pricom natrafi na kadejakych ludi, dobrych i zlych a zapletie sa ..... Do coho konkretne, to si uz musi kazdy divak zodpovedat sam, najlepsie pozeranim filmu. David 3141 ma pravdu s tym feninizmom, ja som ho objavil az na 2 -3. pozretie, na 1x mi to uslo. To bude aj tym, ze som len laik -nedouk, a ze som na noze s vystudovanymi filmovymi teoretikmi -elitarmi. Vysoko hodnotim aj to, ze Almodovar tu neprepasoval svoje uchylarny - Banderas je extremne plany herec, tu ale nevadil, da sa povedat ze jeden z jeho najlepsich filmov . 88 % ()

Martrix

Většina filmů Pedra Almodóvara nese žánrovou nálepku komedie, drama. Vychází to z jeho snahy zprostředkovat divákovi odlehčenější verzi situací, které nám rozhodně nepřipadají vtipné...pokud je sami prožíváme. A protože je to vskutku skvělý pozorovatel mám za to, že nám ukazuje i mnoho ze španělského naturela. Jeho postavy a dialogy by podle mě nefungovaly tak dobře, pokud by se je někdo pokoušel zasadit třeba do Norska, nebo na Slovensko. Uvěřitelnost tohoto příběhu je tedy vymezena tím, jak Almodóvar vidí ženy a muže kolem sebe a jak vnímá jejich vztahy. Není v tom nic univerzálního, nic co by se vztahovalo na zbytek světa. Pokud na to přistoupíte a nebudete se rozptylovat tím, že vy by jste nic takového neudělali a že se ty ženy chovají divně, film si díky skvělým dialogům a Carmen Maura určitě užijete. Asi ne jako skvělou komedii, ale třeba jako vtipnou divadelní hru s výbornými herci. Ale je vysoce pravděpodobné, že se najde mnoho žen, které budou vysloveně nadšené. Protože jsou součástí Almodóvarova světa podivuhodných žen, které je tak těžké potkat v reálném životě. ()

Juto

Vtipný, poburujúci, smiešny, farebný a fascinujúci film Almodovaru, jeho zatiaľ najobľúbenejšieho filmu v Amerike. Príbeh sa vzpiera popisu, ale v zásade ide o tri ženy (herečka, psychopatka a jedna na úteku pred zákonom), ktoré sú postihnuté jedným mužom. Príbeh začína pomaly, naberá rýchlosť a na konci sa vymyká kontrole. Dobre pôsobiaci, na pohľad krásny a nikdy nie je nudný ani na chvíľu. Stačí si ho, len pozrieť! Nebudete sklamaní. Milujte taxikára a jeho taxík! 9/10 ()

mortak

Almodovar je zářivým příkladem jednoty v mnohosti. Jeho filmy jsou zaplněny jednotlivými ženami, každá z nich nese jednu stránku ženské povahy, a všechny dohromady tvoří jednu ženu, přesněji řečeno její podstatu. A tento neměnný vzorec je vždy předveden trochu jinak. Takže zde máme bláznivou komedii - a nebudete se nudit ani chviličku. ()

Idego

OK, Almodóvarovy filmy jsou šílené. Ty dějové zvraty, postavy a vůbec zápletky jeho filmů jsou tak absurdní, že se mi až nechce věřit, že mě ještě něčím může Pedro překvapit. A přeci se stalo. Rozhodně jsem neočekával, že u nějakého jeho filmu budu TAKHLE řvát smíchy :) "Co je v tom gazpachu?" "Rajčata, okurka, paprika, cibule..." ()

Mona07

Absurdním humorem prostoupený příběh ženy na pokraji nervového zhroucení mě bavil. Zpočátku pomalé, postupně čím dál víc absurdnější a jaksi. . . . . . . . . . . . . . barevnější :) 8/10 ()

LeoH

Osmdesátková móda, ve Španělsku střelená ještě trochu jinak než ve zbytku světa, se roztomile doplňuje s Almodóvarovým barvičkováním (do interiérů z jeho filmů bych se vždycky okamžitě nastěhoval); jeho verze bláznivého humoru má v sobě přesně tu dávku věcného nadhledu, která u mě vyvolává smích spontánní a přitom bez provinilých pocitů, že se směju kdejaké okatě nastražené pitomosti; tradiční exkurze do ženského světa podaná čitelně bez ohledu na pohlaví diváka opět osvěžila; a hlavně – pokaždé marně přemýšlím, jak to, že jsou jeho filmy proti ostatním tak životné, jako by strhly z reality šedivý závoj a na chvíli člověku umožnily vidět lidi a vztahy ostřeji, takové, jací/jaké uvnitř doopravdy jsou. ()

farmnf

Pěkně to ten Pedro natočil. Zase nám trošku fantazíruje ale má to vtip, není to hloupé a strašně to člověka vtáhne do děje. Kamera-jednička z hvězdou. ()

GrooveJump

Něco mezi originální a kvalitní situační komedií, nepostrádající originalitu hodnou velkému režisérovi, komedií s rádoby scénami made in allen a komedií obsahující lacinou francouzkou ztřeštěnost. Výsledek: Překombinovaný eintopf, kde se bije spousta chutí, vůní a barev.... ()

DaUr

Ztřeštěná a zároveň nevinná komedie, která nenadchne, ale ani neurazí a jediné, co si po pár dnech pamatujete, je mladý Antonio Banderas v roli španělského Forresta Gumpa. ()

Samuel7

Příjemný snímek, který však v první polovině zoufale postrádá tempo. Jedním slovem nuda. V druhé polovině už se ale situace vyhrocuje a o vtipné momenty není nouze. Dobře tu funguje situační a absurdní humor, naopak realismus šel stranou. Škoda toho slabého začátku. Antonio Banderas je tu téměř k nepoznání a jeho role je diametrálně odlišná od těch, co ho měly proslavit. Nemohu nezmínit Carmen Maura, která celý film s přehledem dovedla až k výbornému finále. ()