Na svou dobu hodně kvalitní film, který už tenkrát s trochou teatrálnosti v hereckých výkonech dokázal ukázat válečný rozklad osobností. Mezi vojáky se nejspíš rodí přátelství, které nikdo z civilistů nemůže pochopit. Na druhou stranu je to malá odměna za to, že vojáci přeživší válku se stejně cítí v podstatě mrtví.(13.3.2010)

Remarqova kniha je ve svých tématech a výpovědích bezesporu vynikající, ale o to víc si v žádném případě nezaslouží klasický filmový přepis (Hollywoodský) se stejným či plytčejším obsahem, než co sama nabízí. Dobou omlouvat nelze - Remarque všechno napsal 2 roky předtím (myšlenky) a Milestone operuje dobře (leitmotiv vojenských bot, ale i technika), snad jen vysvětlit - uspěchanost celého projektu.(17.6.2014)

Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších knih, které jsem četl povinně na střední a Paul Bäumer byl jeden z mých velkých hrdinů. Trošku jsem se bál němčiny, ale během chvíle jsem si přivykl a už jsem jí ani nevnímal. Tenhle film už je starý 82 let, kdo by to byl řekl, znám totiž spousty filmů o desítky let mladších, ale působících mnohem stařeji a hlavně nudněji. Celý příběh je moc dobře udělaný, což samozřejmě zajišťuje Remarquova předloha, zajisté nemohou chybět nejemotivnější scény knihy, neboli zákop sdílený s umírajícím Francouzem nebo závěrečné nesení Kata na ošetřovnu. Škoda toho motýla, protože bych si s klidem dal i Cestu zpátky. Závěrem snad jen - skvělej protiválečněj film a kniha.(23.11.2012)

Pri tomto filme je sokujuce najviac to, ako dokonale boli natocene brutalne krvave sceny na bojovom fronte plne nekonecnych vybuchov a strelieb a k tomu este kvalitny zvuk na rok 1930 !!! Ten film naozaj nestratil nic na care a to uz bude mat pomaly 80 rokov. Opät jeden z dalsich filmov, ktory vynikajuco ukazal zbytocnost vojny, nadsenie mladych studentov ist priamo do boja a nasledne i velke sklamania alebo zbytocna strata zivotov. Nezabudnutelne sceny: vojak s nepriatelom v priekope a chytanie motyla. Bravurne!... 07.02.2009 ____ Louis Wolheim - (Kat Katczinsky) +++ Lew Ayres - (Paul Bäumer) +++ John Wray - (Himmelstoss) +++ Arnold Lucy - (Profesor Kantorek) +++ Ben Alexander - (Franz Kemmerich) +++ Hudba: Sam Perry, Heinz Roemheld +++(7.2.2009)

Generační výpověď Ericha Marii Remarquea z roku 1928 patří k nejpůsobivějším dílům protiválečné literatury. Zásluhou vyprávění v první osobě, přesvědčivosti zaznamenaných hrůz, názorné demonstraci likvidačních účinků jakékoliv války na jedince. Ani ten, kdo válku přežije, nebude již nikdy žít. Natočení stejnojmenné adaptace pouhé dva roky po vydání bylo bezesporu krokem odvážným (ač měli doboví cenzoři problémy spíše s odhalenými mužskými těly než s násilím). V záplavě amerických heroizujících, často vyloženě náborových filmů, musela Západní fronta působit dost provokativně. Film se snaží převést většinu motivů z knihy, což se projevuje zejména na úctyhodné stopáži, zároveň je na svou dobu nezvykle naturalistický (čemuž napomáhá i absence hudby ve zvukové verzi) a dynamický od začátku do konce. Herectví v některých případech působí teatrálně, zrychlené akční scény nechtěně komicky a snaha předat humanistické POSELSTVÍ s blížícím se koncem stále více bije do očí. Knize se film sice nevyrovná, ale stále jde o nesmírně silný zážitek a důležitý film o tom, co z člověka udělá válka. 80% Zajímavé komentáře: genetique, Exkvizitor, Merggie(3.12.2006)

• - Ve scéně, kdy se Paul (Lew Ayres) chystá sáhnout do kapsy mrtvého francouzského vojáka, voják krátce mrkne. (m.xFuck)

• - V mnohých zemích byl film cenzurován. Zajímavé však je, že v Německu byl zakázan jako protiněmecký a v Polsku jako proněmecký. (topr harley)

• - Erich Maria Remarque byl nacisty od vydání svého románu „Na západní frontě klid“ z roku 1929 často veřejně kritizován a odsuzován. Jeho největším kritikem a pronásledovatelem byl Joseph Goebbels, pozdější nacistický ministr propagandy při Říšském ministerstvu pro osvětu lidu a propagandu. (divisak)