Je to past! (S09E18) (epizoda)

Episode VI: It's a Trap

Animovaný / Komedie

USA, 2011, 56 min

,,Can we have tacos?" ,,No, friday is taco night." Třetí díl mi připadá skoupější na vtipy než předchozí dva díly. Přesto je ale tento díl také zajímavý, a to hlavně kvůli závěrečné vesmírné bitvě u Hvězdy smrti. Ta je totiž velmi dobře vizuálně propracovaná, takže jsem z ní měl podobný požitek jako z originálního Návratu Jediho.(8.9.2012)

Stejně jako je nejslabší z původní (nejlepší!) trilogie Návrat Jediho, je i Its a Trap nejslabším z parodie původní trilogie. Není to tím, že by se člověk nebavil. Dokonce velký SW fanda se bude bavit o sto-impérium-šest, ale některé vtipy/gagy nevyzní tak jak by měli. Docela mě překvapilo odsunutí Gweg3PO a Clev2D2 do pozadí (což je i částečně dáno předlohou) i málo využité pasáže u Císaře (což je to nejlepší v předloze) a ba co více větší gag s Its A Trap scénou je vidět zde> http://www.youtube.com/watch?v=mNLuq0lW50k než tady. Plusem bylo začlenění postav z dalšího McFlarneho seriálu American Dad (Ufon mě pobavil, ale ryba ne!). V porovnání s předchozíma dvěma filmy je to mírný pokles. Co mě však dostalo byla scéna sundavání helmy. Povinnost pro fandu SW i FG. V jiném připadě se to nesetká s pochopením. Its A Trap! Its A Trap! Its A Trap! Its A Trap! Its A Trap! Its A Trap! Its A Trap!(11.12.2010)

Myslím, že Star wars s Griffinama příjemně fungovalo. Dobré vtipné skeče, hezčí animace a dobrý klasický Star wars příběh. Naprosto nic takového, co by se mi nelibilo. Chris jako Luke Skywalker, Peter jako Han Solo, Brian jako chubacca, Meg jako v každém díle nějaká zrůdička (např. dunový červ, nebo had z odpadků) a hlaně Stewie v roli mého oblíbeného Dartha Vadera :-D. Naprosto povedená podívaná, že jsem se ani minutu nenudil.(13.5.2011)

Z již třetí "předělávky" Star Wars jsem měl trošičku strach, poněvadž už minule byl cítit jemný úpadek kvality, avšak nová verze Návratu Jediho nebyla vůbec špatná! Tvůrci se zaměřili na vyhlazení slabších míst, gagy jsou poměrně rovnoměrně rozprostřené a i když se z žádného vyloženě neposadíte na zadek, je to obstojná dávka Griffinovic humoru v kabátu Hvězdných válek, tudíž lze vřele doporučit pro fanoušky obojího. 7/10(6.6.2011)

Bohůžel asi nejslabší díl ze série filmů Family Guy o Star wars. Nevím jestli to schválně tak odflákli, ale už na záčatku Seth psal, že sám ví, že to stojí za hovno... No tak nevim, ale asi měl pravdu. Pár gagů je tam opět naprosto dokonalých, tak jako jsme ve Family Guy už zvyklí, ale chybí tomu taková ta lehkost prvních dvou dílů...a není to tím, že by Návrat Jediho byl horší než Naděje a Impérium, mě naopak šestka baví snad víc než Impérium, už jenom jak jí lidi více zavrhujou... Ale tak je to prostě klasickej Family guy, sundavání helmy Vadera nemá chybu :D(31.5.2011)

• - Původně měl třetí díl trilogie pracovní název Episode VI: The Great Muppet Caper, později byla názvem fráze ze Star Wars a název zněl We Have a Bad Feeling About This. Nakonec se však uchytila fráze admirála Ackbara. (tuberaq)

• - Ve snímku jsou zmíněny filmy ze série o Austinu Powersovi nebo seriál Buffy, přemožitelka upírů (od r. 1997). Na obou titulech se podílel Seth Green, dabér Chrise. Podobně lze najít spojitost se zmíněným seriálem Star Trek: Enterprise (od r. 2001), ve kterém si zahrál Seth MacFarlane, dabér Petera. (StarPlate)

• - Ve filmu se objevují i postavy ze seriálů American Dad! (od r. 2005) a Cleveland Show (od r. 2009), jenž má také na svědomí Seth MacFarlane. Roger ztvárňuje roli Moff Jerjerrod, Klaus hraje admirála Ackbara, Tima můžeme vidět jako Wicket the Ewok a konečně Rallo představuje postavu Nien Nunb. (tuberaq)