Magická hlubina je strhujícím příběhem dvou potápěčů. Vše začíná na konci padesátých let, kdy se Jacques Mayol (Jean-Marc Barr) a Enzo Molinari (Jean Reno), v té době ještě chlapci, utkali v boji o rekord v hloubkovém potápění. O dvacet let později jsou oba rivalové jasnými favority mistrovství. Film je portrétem dvou mužů, pevně spjatých s oceánem, lásky mezi Jacquesem a jeho osudovou ženou Johannou (Rosanna Arquette), přátelství a neskonalé romantiky. (Magic Box)

Purish

Jednoducho nádherné a dušu povznášajúce dielo... Nejedná sa o žiadny strhujúci príbeh, ale spôsob jeho podania bol vynikajúci. Scenérie, kľud hlbočiny, delfíny a to všetko s rovnako ukľudňujúcim hudobným podmazom dostanú diváka do skutočne iného sveta. ()

voltamper

Fascinujuci abstraktny dej. Lahky ako kvapka vody a tazky ako zdolanie Everestu. Arogantny Reno na pimp my ride fiatke verzus mimozemsky Barr. "Ja chcem vediet, co tam je. Ja to chcem vidiet..." ()

Sadova302b50

Strhující film, hlavně ke konci. Pokud byste mě nutili něco na filmu vyzvednout, pak je to hudba (a jak si pročítám komentáře pod sebou, nebudu takto reagovat jediná). Doslova se tu totiž uplatňuje otřepané „dávat něčemu nový rozměr“, tady ovšem v tom nejlepším slova smyslu. Když uvážím hloubku filmu, jeho neobyčejnost a procítěné herecké výkony, musím dát vysoké hodnocení. 85% ()

danodo

9/10 Skutočne magický film. Názov filmu presne vystihuje jeho obsah, aj keď magickejšia než hlbina mi prišla skôr výborne sa hodiaca hudba, ktorá mi v niekoľkých momentoch pripomenula môj obľúbený soundtrack k Blade Runner. Pôvodne bola moja jediná výčitka to, že film by mohol byť aj kratší, ale zistil som, že som videl predĺženú verziu, takže to beriem späť. Potom už tomu, okrem slabšieho deja, nemám čo vytknúť. Postáv tu nie je veľa, všetci herci hrajú skvele a taký J-M Barr a jeho postava je ako z inej planéty, pravdepodobne vodnej. Záver filmu je vskutku silný a dojemný a som rád, že sa skončil presne podľa mojich predstáv. ()

Widlicka4

Objektivně musím připustit, že to, že jsem u toho čtvrt hodiny před koncem usnul, byla chyba moje, nikoliv filmu. Ještě že máme různé technické vymoženosti a můžeme si ten prospaný kousek vrátit... Jsou to vizuální orgie na nádherných lokacích o něčem, k čemu mám od mala opravdu respekt (moře, hloubky). I přes silný vizuální zážitek a mně blízké téma sportovního soupeření si ale musím položit základní existenciální otázku - není přesně toto již za hranicí toho, kde člověk zasahuje do přírody až příliš? Že se člověk dere někam, kde jeho místo opravdu není? A kde příroda má tu "možnost" mu to pěkně spočítat a vrátit i s úroky? A jak se potom dívat na někoho, kdo kvůli pocitu vlastní výjimečnosti podstupuje riziko, které se mu může stát, a nepochybně ve vysokém procentu případů i stane, osudným? Řečeno cynicky: je to prostě film o dvou bláznech, pro něž vlastní život nepředstavuje nejvyšší prioritu. Ať už to tak Besson myslel, nebo ne, je to úžasný příklad existencialismu ve filmu. A film, který člověka nutí přemýšlet, má u mě vždycky zelenou. A když k tomu ještě dodá nádherné exteriéry a nějakého toho delfína, tak to má červená čísla v podstatě jisté. Jen škoda, že vizuálně už to po těch letech působí trochu jako retro... ()

maxi_tom

Neuveriteľný mix poetickosti, romantiky, komédie a najmä filmového citu. Človek sa až trošku zamyslí kam až dospela súčasná tvorba Luca Bessona oproti tej z konca 80-tych až polovice 90-tych rokov minulého storočia. Magická hlbočina je krásny film a aj vďaka skvelému soundtracku, radím tento snímok medzi Bassonove top 3, tesne za Leona a pred Nikitu. Som rád, že som ho konečne uvidel a vrelo odporúčam. 5*(9/10) ()

BStone

Luc Besson a jeho majstrštyk. Film, který o světelné roky překonává všechny ostatní filmy, které natočil. Mimořádný ve všech směrech. Skvělý příběh, parádní kamera, výborné herecké výkony, vynikající hudba. Poetika v obrazech 100% ()

andrejba

Mam dojem ze som prave videl verziu ktora bola bez dvoch scen: chybalo vyhodenie poistovacky Joanne za podvod so Siciliou a (co je horsie) uplne zakladna "Ak chceš stretnúť morské víly, musíš ísť až na dno. Musíš tam čakať a rozhodnúť sa pre ne umrieť. Až potom sa ukážu. A ak bude tvoja láska k nim skutočne úprimná,vezmú ťa navždy so sebou." scena. Bez tejto legendy o "morskych vilach" nemaju Enzov a Jaquesov koniec ziadny zmysel. ()

vencap36

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Hudba, herci, prostředí, příběh vše za 5 hvězd. Luc Besson kdysi opravdu uměl, podobně jako Leon, tak i tady dokázal přikovat k obrazovce a přes 2 hodiny hypnotizovat diváka. Jean Reno je prostě frajer a jeho souboje s Barrem byly zahraný úžasně a scénka se špagetama a maminkou, no paráda. ()

TylerD.

Asi bych měl dát alespoň tři abych nebyl divnej ale bohužel. Ta nesmyslná dýlka to sráží opravdu hodně. A není to ani můj žánr. Reno samozřejmě supr, příroda a místa taky, občas jsem se i zasmál ale jinak se to nedá, je to jak dívat se na pět dílů Esmeraldy. ()

ezop1012

Pamätám si to ešte z 90-tych rokov minulého storočia, odvtedy som to už nepozrel, vyzdvihol by som hlavne Jeana Reno, a vtedy ešte tradičný francuzky film. Filmu, ale chýbala väčšia hĺbka postáv a viac dramatickosť. ()

milos.bradik

Bohužel patřím k těm, kteří tady napsali, že je to nuda. Pořád jsem čekal, kdy se něco stane, čekal jsem více než dvě hodiny a nic. Krása mořských hlubin? Kde? Těch pár záběrů? Většinu filmu jen skákali chlapi do vody a zase z ní vylézali nebo jedli špagety, opravdu nic, co by stálo za řeč. ()

Savytan

Jakožto již celkem pokročilý freediver musím ocenit film o freedivingu, který je pro postižence (jako jsem já) naprosto zásadním počinem. Počinem takovým, že to ovlivnilo můj život natolik, že jsem se stal součástí téhle komunity, kde jedni honí metry a hloubky, jiní vypínají hlavu a jsou součástí-stanou se vodou. Já patřím do obou skupin. Doporučuji vidět a ponořit se do té magické hlubiny, odkud všichni pocházíme. ()

Sejkorka

85 %, skoro na 5* . Luc Besson (Taxi, Pátý element, Leon, Brutální Nikita ....) a jeho prvotina. Čekal jsem napínavé hledání pokladu či souboj s mořskými nestvůrami a ono to je ze života, byť hlavní hrdinové (Jacgues a Enzo) vyhledávají spíše moře, než pobyt na zemi. Výborná je Rosana Arquette v roli "Amerikany", která se do Jacquese bezhlavě zamiluje na první pohled. ()

ondrapec

Nejlepší film, asi EVER! Dramatický film inspirovaný skutečnými osudy dvou sportovců, Jacquese Mayola a Enza Maiorci, sleduje jejich život od útlého dětství po smrt. Leč by se z popisu mohlo zdát, nesleduje tak moc jejich kariéru, jako samotný souboj s životem sukničkáře Enza a jeho lehce autistického chráněnce Jacqua.  Co je nejdůležitější?...Sportovní úspěch, láska, přátelství nebo zůstat tím, kým skutečně člověk je? Film obsahuje prvky romantiky, komedie, tajemna ale i dramatických scén, při kterých byste si nejraději rvali vlasy. Fantastické lokace jižní Evropy, kamera a práce se světlem v hlubinách vám dají nakouknout do míst, která jsou většině lidí fyzicky zapovězená. Skvělí a do té doby nepříliš okoukaní herci, troufám si tvrdit jejich životní role a jednoznačně největší trhák Luca Bessona znázorňují milník ve světové kinematografii, který musí vidět každý alespoň jednou za život. *100%* ()

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“