Magická hlubina je strhujícím příběhem dvou potápěčů. Vše začíná na konci padesátých let, kdy se Jacques Mayol (Jean-Marc Barr) a Enzo Molinari (Jean Reno), v té době ještě chlapci, utkali v boji o rekord v hloubkovém potápění. O dvacet let později jsou oba rivalové jasnými favority mistrovství. Film je portrétem dvou mužů, pevně spjatých s oceánem, lásky mezi Jacquesem a jeho osudovou ženou Johannou (Rosanna Arquette), přátelství a neskonalé romantiky. (Magic Box)

chrustie

Několikrát sem se moc snažil ve filmu vidět to, co zde vidí i jiní - bez úspěchu. Téma potápění mi nic neříká a nic mi nezačalo říkat, ani po tomhle. Nemastné, neslané, pokoušející se vytvořit pocit osobitosti dementními grimasami doplněné o Enzův věčně kyselý obličej. Vzhledem k početné skupině profi potápěčů zde, se k tomu už nebudu víc vyjadřovat. Příběh dvou (ne) přátel mě nechal chladným. Oscara za vedlejší roli, mohl vyfasovat delfín Flip. Slabých 30% právě za delfíny a uklidňující hudební doprovod. ()

CorvusBlek

Tento film mě i pobavil, rozesmál i ta hlubina tam je, celkově příjemný snímek, ze začátku mi dost vadila hudba, ten osmdesátkový pop mi rval uši, ale naštěstí se to pak trochu změnilo a už se to dalo. Příběh je opravdu zajímavý, nenudil jsem se ani chvilku i přes delší stopáž, hlavní představitel velkej sympaťák a Jean Reno prostě výborný týpek. 80% ()

DR.SZ

Přes záběry pod hladinu moře zprostředkující klid je tento snímek až moc zdlouhavý a jeho obsah málo vyplněný. Režisér tedy vsadil hlavně na kameru a na hlavní hrdiny, kteří i díky málu vět zaujali svými gesty, postoji a pohledy. Možná bych se více zaměřil ještě na popsání hlavních aktérů, jelikož snímek místo toho ukazoval erotické scény a dlaší zbytečnosti. Prodloužení bych se nebál, ale ta magie mě učarovala na 80%. ()

bigjames

Director's cut. Naprosto mě fascinuje podmořské prostředí, a tak bylo celkem jasné, že se mi bude film líbit. Očekávání jsem měl celkem vysoká a nejenže mě snímek nezklamal, v mnohém mě dokonce velmi příjemně překvapil. Charismatické herecké výkony jsou naprosto dokonalé, nejvíc se mi pochopitelně líbila roztomilá Rosanna Arquette. Nejvtipnější postavu si pro změnu střihl Reno, díky němu jsem se během sledování filmu mnohokrát zasmál a navíc jsem dostal chuť na špagety. Magická hlubina ale také přináší mnoho smutných a dramatických momentů, které se mě silně dotkly. Romantiku na obrazovce moc často nevyhledávám, v tomto případě ale musím smeknout. Opravdu naprostá spokojenost. ()

Bilky

Tak tento film som v 80-tych zmeškal a teraz ma zas minul on. Videl som režisérsku verziu 169min a skoro som od nudy zožral svoje plutvy. Niekoľko záberov bolo vskutku parádnych a RENO bol skvelý, ale morská poetika mi nič nehovorí a tak film nezachránila ani parádna hudba. 62% ()

Johnysman

Skvělé herecké výkony lehce podrývá nudná a dlouhá stopáž, ale jinak téma a celkově zobrazení onoho potápěčského sportu se povedlo. Myslím, že jako klad se dá brát přístup k divákovi, který musí neustále přemýšlet a domýšlet a analyzovat. ()

saillor

Chvilka zaváhání, ale nakonec je to za plný počet bodů. Snad proto, že mi Magická hlubina uvízla v paměti už při prvním shlédnutí kdysi a znovu potvrdila svůj magický potenciál i napodruhé (sledováno na kamarádově komorním filmfestu v pokročilých večerních hodinách, takže 168 minut dalo zabrat). Jacques je prostě delfín, který měl to štěstí/smůlu, že se narodil v těle člověka a touha po mořských hlubinách je u něj silnější než cokoli "lidského". A Enzův nástup v dospělé podobě Jeana Reno v tom obouchaném fiátku, toho chlapa musíte milovat. Vše dovedeno k dokonalosti hudbou Erica Serry. Chtěla bych věřit, že se ještě někdy Besson alespoň přiblíží kráse tohoto snímku, ale v posledních letech tomu nic nenasvědčuje. ()

WhiteFloyd

Tenhle film pro mě udržel nad vodou snad jen Jean Reno, hrál to opravdu dobře. Tím neříkám, že by ostatní hráli špatně, jen se mi prostě nelíbili jejich postavy, poloretardovaná hříčka přírody Jaques na mě moc velký dojem neudělala. Hezký strhující romantický závěr byl zajímavý, ale já prostě na romantické filmy nejsem. ()

blezg

Moc pěkné, ale Enzova posedlost vítězstvím je hodně přetažená, nevěrohodná a nepochopitelná. Nebo špatně zahraná. Nebo mi něco uniklo... Osobně mi taky Jean Reno na roli Enza neseděl, je moc velký pruďas, a voda zásadně uklidňuje, jojo... ()

gipper

Tentokrát jsem s délkou filmu neměla vůbec žádný potíže, žádný koukání na hodinky, seděla jsem jako zařezaná. A i po těch dvou hodinách jsem nemohla věřit, že už to skončilo. Tohle je něco, co mi umí pohladit duši. Enzo miluje moře a jeho hloubku. Asi je tam dole neuvěřitelnej klid, ale já mám z toho spíš hrůzu nebo minimálně pořádnej respekt. Nejdřív jsem sledovala příběh ústřední trojky, ale potom mi došlo, že tenhle kousek je kapánek o něčem jiným, na co si každý musí přijít sám. Jo a takovej delfín, to je dárek, kterej prostě umí potěšit, Joanne by o tom mohla vyprávět :o) ()

Aidina

Vášnivý potápěč a oceánolog neudělal radost jenom sobě. Nabízí magickou podívanou do hlubin oceánu, do míst, kam se ne každý podívá. A když už se vám to podaří, tak se nezapomeňte vynořit :-)) Silný příběh dvou potápěčů, Enzo a Jaques, kteří spolu celý život soupeří a jeden druhému se chce vyrovnat a překonat rekord toho druhého i za cenu nejvyšší. ()

wačnatec

Mistrovská práce Luca Bessona. Celý film je naladěn na poetickou stránku lidského smýšlení. Celým filmem se proplétá magická a tajemně naladěná hudba, která dokonale podkresluje příběh a umocňuje sílu moře. Prolog dramaticky naladí a závěr uchvátí. Silnější momenty sice střídají ty filmařsky utahanější a slabší, ale to se u takto laděného filmu dá pochopit a je potřeba to přijmout. Herecké výkony jsou pojaty minimalisticky a tomuto snímku sluší a naprosto vyhovují. Mladý Jean Reno podává slušný výkon. Jen škoda „vycpávkových“ pasáží mezi vodními scénami. ()

fafejt001

Pro mne mimořádný film . Krásná hudba , kamarádství , láska , velká modř , podvodní svět , jen ten konec . Proč taková volba ? ? Miminko na cestě a on jinak zvolil . . Viděl jsem jej již 5x . Opravdu nádherný film . Jeden z mých top 50 . Pro milovníky moře a Luca Bessona mohu vřele doporučit . Dávám deset hvězd ! Tož tak . ()

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“