Magická hlubina je strhujícím příběhem dvou potápěčů. Vše začíná na konci padesátých let, kdy se Jacques Mayol (Jean-Marc Barr) a Enzo Molinari (Jean Reno), v té době ještě chlapci, utkali v boji o rekord v hloubkovém potápění. O dvacet let později jsou oba rivalové jasnými favority mistrovství. Film je portrétem dvou mužů, pevně spjatých s oceánem, lásky mezi Jacquesem a jeho osudovou ženou Johannou (Rosanna Arquette), přátelství a neskonalé romantiky. (Magic Box)

tomino28

Magická hlubina je filmem o dlouhotrvajícím přátelství navzdory velké rivalitě mezi dvěma nadšenci do potápění. Z filmu přímo sálá dobrá atmosféra, a to i navzdory tomu, že ne vždy je to komedie. Ale hlavní postavy vás opravdu pohltí, nenutí vás vybrat si pouze jednoho favorita. Je fajn, že byl takový film kdysi (dávno) natočen, protože ani v prodloužené director's cut verzi ani na chvíli nenudí. ()

jjjerry

Doporučil mně to kamarád. Já čekal trochu životopisný film, ale ona to je fikce v něčem inspirována příběhy oněch potápěčů. Jinou verzi než directorś cut jsem nesehnal a skoro 3 hodiny je příliš. Hezké záběry na moře, hladinu, ale pak už mě to nudilo. Příběh a odhodlání je zajímavé. Jean Reno je super, Jean Barr je prostě zvláštní v tom dobrém slova smyslu. Pro fandy free-divingu asi povinnost =) ()

fooggyy7

Nuda, nuda, nuda, delfíni, nuda, nuda nuda. Příběh o mužích, kteří trpí komplexem od dětství až do dospělosti. Zdlouhavá nuda. ()

Kozlowski8

Příběh, v němž hraje hlavní roli moře a jeho magická hlubina, příběh o lásce k moři a delfínům, která je silnější než láska k ženě a taky o mořských vílách. Hezký, i když asi zbytečně dlouhý film s krásnou hudbou a skvělou trojicí herců v hlavních rolích. 75 %. ()

zigy

Přestože film má několik hluchých míst, je to bomba díky atmosféře, typickým bessonovským pózám hlavních hrdinů a především úchvatné Rosanně, která prosvítí každý záběr, ve kterém se vyskytne. Je to film o posedlosti, až za hrob, a pro to mám pochopení. ()

f1

V pristim zivote se chci narodit jako delfin. Skvela hudba, skveli herci, skvela story. Co ches vic? ()

Gabra

Proč mi někdo neřekl dřív, že na světě poletuje takový sympaťák jako Jean Marc Baar? Skoro jsem se zamilovala... :) Baar a Reno se dokonale doplňují, pomezí mezi komedií a dramatem tu může pro někoho trochu skřípat, ale mě se zdá, že je to vyvážené tak akorát. Smála jsem se, málem jsem plakala a hlavně jsem si vychutnala ten požitek, který byl do filmu Bessonem dán celým srdcem. Je to o hledání smyslu života, o trochu jiné než normální lásce a o lidech, kteří jsou každý tolik odlišní a každý tak stejní. Trojúhelník hlavních představitelů si jde totiž za svým a úžasné na tom je, že toho svého nakonec každý dosáhné. Happy end, mohlo by se zdát, ale ono to právě bylo rozmotáno trochu jinak... Krásná hudba to podtrhuje, hercům nelze nic vytknout a při 90% scén tam prostě chcete být s nimi. Úžasná byla ta, když zachraňovali delfína z bazénu a Arquetteová kolem poskakovala s konvicí. :) Jeden z nejlepších Bessonových filmů... Mimochodem: určitě doporučuji plnou verzi a hlavně původní znění... ()

Názorožec

Vizálně podmanivý a dějově úchvatný! Skvělý herci a celková - velmi sugestivní - atmosféra. podle mě Bessonuv nejlepší film! ()

tcheque

Ooooobrovská nuda. Pokud vás nevzrušuje plovoucí oblečený chlap, tak se unudíte a budete se proklínat, že jste si stáhli "long version". A nezachrání to ani takovej fešák, jako je Jean Reno alias Umím Jeden Výraz. ()

mayla

Docela rozporuplný počin a naprosto nevím kam ho zařadit. Francouzská komedie s hořkým humorem? Drama? Magická hlubina mísí prvky obojího a kupodivu to docela vychází, i když film má několik hluchých a zbytečně dlouhých míst. Sympatická mi byla postava Johany, neměla to chudák lehký, Jacques byl opravdu spíš napůl delfín, ale mezi Jean-Marc Barrem a R. Arquette to báječně fungovala a Jean Reno se do role rozmařilého Itala skvěle dostal. Takže velmi krásné čtyři hvězdy. ()

R-2

Zadržte na chvilku dech a ponořte se do políček tohoto úžasného filmu, vychutnávejte atmosféru a poslouchejte skvělou muziku. Jediné co vám bude na konci až si utřete slzy, bude fantastický zážitek, který vám přinesl Luc Besson, dle skutečného příběhu. ()

Mangus

Matne som si tento film pamätal z detstva a strašne som ho chcel vidieť znovu. Musím uznať, že to stálo zato. Atmosféra a hudba neustále na úrovni. Neviem to inak popísať, ale mal som zaujímavý pocit pri dlhých hĺbavých záberoch, či už na more, alebo hory v Grécku, či Taliansku, taktiež počiatočné čiernobiele zábery boli výborné. Celkovo veľmi poetický film o dvoch ,,chlapcoch´´ od malička vyrastajúcich vo vode. Snáď len scéna s otcom ma trochu nepresvedčila... 10/10 ()

xvici300

Osvěžující ponoření do světa přátelství, vášně, ctižádosti a freedivingu. Tipuji, že je to nejoblíbenější film Martina Štěpánka:). Citát: Víš jak se dostat mezi mořské pany?Ne, povídej. Musíš do hlouby oceánu. Tak hluboko, že ztratí modrou barvu, kde nebe je jen vzpomínkou. Když tam jsi, v tom tichu, čekáš a když toužíš v moři zůstat na věky, že pro něho třeba i zemřeš, připlavou a posoudí lásku, kterou jim nabízíš. Pokud je čistá, upřímná a když budou chtít odvedou tě sebou na věky. ()

Morticie

Rozdílné světy - drsný velkoměstský New York, krásné a zamrzlé Andy a bláznivě štěbetavá Itálie:)Tři hlavní hrdinové, svádící boj s realitou a s lákavým únikem do vlastního světa.. ()

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“