Magická hlubina je strhujícím příběhem dvou potápěčů. Vše začíná na konci padesátých let, kdy se Jacques Mayol (Jean-Marc Barr) a Enzo Molinari (Jean Reno), v té době ještě chlapci, utkali v boji o rekord v hloubkovém potápění. O dvacet let později jsou oba rivalové jasnými favority mistrovství. Film je portrétem dvou mužů, pevně spjatých s oceánem, lásky mezi Jacquesem a jeho osudovou ženou Johannou (Rosanna Arquette), přátelství a neskonalé romantiky. (Magic Box)

Bachy

Neskutečně dlouhé. Mám v hlavě ohromné množství rozporuplných pocitů. Na jedné straně krásný příběh, Luc Besson ve formě, Jean Reno osvěžující rozsáhlou stopáž. Ovšem na druhé pro mě neuvěřitelně nesympatický hlavní hrdina a délka. Spousta skvělých momentů, o které se stará především postava Enza a pak dlouhé rozjímání Jacquea, které stejně vede k nevyhnutelnému. No a 7/10ti se těžko rozpočítává na 5kovou stupnici. ()

Amarcord_1

80% - Upřímně řečeno, Magické hlubině bych dal jenom tři hvězdičky, kdybych loni v létě neabsolvoval potápěčský výcvik. Film mě zklamal po své výrazové stránce, a jediné, co mi nabídnul, byly scény pod vodou, či pěkné záběry na moře. Velké plus filmu jsou jistě i herecké výkony, ale celý scénář na mě působil velmi vykonstruovaným dojmem. Zkrátka jsem čekal mnohem víc, ale jako člověk, co obdivuje potápěče nemohu dát nižší hodnocení. ()

Gemini

Čekal jsem od Magické Hlubiny hodně, ale dala mi ještě víc...kvůli hlubokému prožitku se nemusíte měřit s Jacquesem nebo Enzem, stačí vám tahle filmová poezie, nádherný příběh o lásce, i když trochu jiné. Luc Besson tomuto filmu dal svou duši, tak jako správný kouzelník...strhující závěr, a ještě jedno romantické gesto k tomu - Dedicated to my daughter Juliette. ()

lamps

Myšlenka ohromná. Zpracování velice zajímavé. A výsledný dojem? To je velice těžké vyjádřit, i s hodnocením jsem měl tentokrát velké problémy. Beeson má velmi osobitý styl, dokáže udělat z komorního lidského příběhu strhující a poutavou podívanou, jak to předvedl třeba v Leonovi nebo Brutální Nikitě. Tohle je ale opravdu úplně jiný film, u kterého záleží hlavně na povaze a toleranci diváka. Vždyť každý asi zareaguje odlišně na příběh o soupeření dvou dávných přátel, který je po celou dobu veden ve velmi pomalém tempu, který postrádá jakékoli speciální efekty a všechno hraje vlastně jen na city. Beeson do toho ale vložil celé své filmařské srdce, což se na výsledku přeci jen podepsalo. Neopakovatelný závěr je pak krásným podpisem nad tímto malým, ale zároveň obrovským filmem. ()

Kaka

Chybí správné vizuální pojetí. Občas to vypadá jako laciná televizní produkce, než jako dílo slavného Luca Bessona. Pár hezkých "hlubinných" záběrů, několik scén s delfíny a to je asi tak všechno co stojí za řeč. Jen Eric Serra nezklamal. Opět složil perfektní hudbu, která se může směle rovnat jeho největším počinům (NIKITA, LEON). ()

• Přestože je film fikcí, byl inspirován životy potapěčů Jacquese Mayola a Enza Maiorcy. (D3VIL)
  • Luc Besson byl velmi nejistý při volbě herce do hlavní role. Nabídku poskytl Christopheru Lambertovi, se kterým pracoval na svém předchozím filmu Podzemka (1985), dále měl meeting s velkou hvězdou tehdejší doby Mickey Rourkem, a dokonce byl pobízen, aby si hlavní roli střihl sám. Jean-Marc Barr byl Bessonovi doporučen teprve několik týdnů před začátkem natáčení. (D3VIL)
  • Finančně nejúspěšnější francouzský film osmdesátých let. (D3VIL)

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“