Prázdnota

• USA The Empty Man (více)

Nadpřirozený horor plný akce, napětí a čiré hrůzy! Poté, co začnou záhadně mizet teenageři z ospalého městečka na Středozápadě, začnou mít jeho obyvatelé podezření, že tato zmizení mohou nějakým způsobem souviset s děsivou místní legendou. James Lasombra (James Badge Dale), problémový bývalý policista, který se stále vzpamatovává ze smrti vlastní ženy a syna, začne vyšetřovat události, jež otřásly touto komunitou. Věci naberou bizarní spád, když Lasombra objeví tajnou skupinu okultistů, kteří se zřejmě pokoušejí vyvolat děsivou mystickou bytost. Zanedlouho si Lasombra uvědomí, že jeho život – i životy jeho blízkých – jsou v tomto mrazivém příběhu v děsivém nebezpečí. (HBO Europe)

JimiH

Slowburn horor, který může odradit svou délkou, ale ta je vyvážena paranoidní atmosférou a postupným propadáním se do šílenství. Film je ovšem působivý spíš několika scénami, než samotným příběhem, který připomene řadu jiných zápletek hororů kombinující nadpřirozeno s vnitřními běsy hrdiny. Vyzdvihnout ovšem musím skvělou výpravu, hudbu a sound design, které umocňují nejsilnější chvíle Prázdnoty. ()

DAPDO

První půlka filma mě dost bavila, začátek na horách v Bhutánu byl parádní, pak pátrání, mystično, občas prvky hororu. Jenže po odhalení jakési sekty šlo všechno napětí do kopru, následovala spousta vidin, dlouhých konverzací o ničem a všechno co do té doby film drželo nahoře se vytratilo. Přišlo mi to ve finále strašně hloupoučký. ()

Likan7

David Prior má talent. Jeho režisérská prvotina je překvapivě jistou, hutnou, atmosférickou trefou, která hodně klame tělem. Úvod někde v horách dává vzpomenout na tu tunu nadpřirozených hororů, kde skupinku lidí ohrožuje nějaký -man (lze připojit téměř cokoliv). Ale už tenhle úvod funguje na jedničku. Má atmosféru, tajemno a skvělý rozuzlení. Pak přepnem žánr a stane se s toho nadpřirozená detektivka muže na dně, který se snaží najít holku kamarádky. A jak víc do toho dlabe, tím víc divný to je. Prázdnota má skvělou atmosféru, hudbu a James Badge Dale to utáhne v klidu. Příjemný překvapení a od Davida Priora bych si nechal líbit víc podobných kousků. ()

ER

Empty Man skoro jako Candyman. Po zajímavém prologu v horách se děj pohybuje na spirituální vlně, které chybí více hororovější akcent. Místo něj přichází  vymývaní mozku a "začíná být těžké poznat, co je skutečnost a co ne" , jak zaznělo z úst jedné postavy. Konec je trochu fantasmagorie, ale díky kvalitní kameře a zvukům se daří udržet pozornost. Samotná myšlenka o prázdnotě, která přichází po tragické události má něco do sebe. ()

billinus

"Mám pocit, že to vím, ale někdy se mi ruce ohýbají dozadu." (Laura Palmer) Dva filmy dohromady. Laciný rádoby slasher pro mladé a pomalý artový psychothriller o věcech za hranicí reality. Zajímavý námět s manipulací s myšlenkovými formami (tulpa) se rozpadá v nesmyslech. Všechno to pohromadě drží vymazlená forma (zvuk, hudba, kamera), zajímavé myšlenky a témata. Film se bohužel místy rozpadá, jakoby se režisér chtěl věnovat okultní lince, ale producenti raději strašily platící puberťáky. Jelikož mám rád "podivné" a "podivuhodné" z dílny dua Moorhead & Benson, jejichž díla to místy tématicky připomíná, přidávám * navíc. A za Lustmorda je také jedna *. ()

Jilda15

Hrozné herecké výkony a cliché scénář. "I found something so wonderful, so freeing. It helped me to realize that nothing can hurt you, cos nothing is real" ... "Amanda, a lot of things are real" ()

ANTYCHRYST

Začátek naprosto parádní.. Příroda.. Himálaje.. Jeskyně.. Vše super.. Pak kdyby se začal točit úplně jiný film.. Bohužel horší.. Celé je to zmatené a ta délka to úplně zabila.. Jako nápad není špatný ale provedení bidne.. Lekacky.. Atmosféra nulová.. 40% hlavně ta ten začátek ()

ŠpetaMarek

Jestli Hereditary je nepřiznaná kopírka Kill Listu, tak tohle některými scénami snad i kopírka přiznaná a velmi lehce mixnutá Slender/Candy manem, Angel Heartem a... Lovecraftem. ()

Najt

Velmi netradiční a zvláštní psychohoror. Tohle je prostě suverénně 4* film jako vyšitý, ale je potřeba ho sledovat v plné síle. Ne jako večerní oddychovku u které chcete vypnout, protože zívete a jak to skončí, tak se chystáte spát. To je prostě zásadní chyba. V tomhle pohledu vám pak přijde film nudný a táhlý, jenže to není pravda. Prostředí, atmosféra i 20 minutový prolog to je prostě paráda a á bych klidně dal i 5*, ale konec mě zklamal. Nebýt konce rozhoduju se mezi 4a5*, takhle jsem se rozhodoval mezi 3 a 4* nakonec to dostalo jen 3*, protože moji vinou jsem čekal jednoduchý pohodový horor, a tohle je zrovna typ, který je třeba vnímat na 100% ..takže si hvězdičku určitě přičtete ()

Solverino

Tak podle mě docela pecka! Jen je třeba se na celý film soustředit a pořádně vnímat... V souvislosti se slabými filmy v poslední době bych váhal i nad 5ti hvězdami. IMHO opravdu dobré. Nebál bych se to trochu "uhladit", je tam spousta nápadů, který ale bohužel míří někam do prázdna. Ale i tak mi přijde, že "Empty Man" má celkem potenciál stát se urban legend. ()

Nathaniell

Možná zbytečně dlouhé a celkově to považuji za tříhvězdovou záležitost. Ovšem za úžasně zvládnuté rozuzlení zvedám na 4. :-) ()

Mr.Ward

Začíná to dobře... A to je tak všechno. Tvůrci bohužel asi ani sami neví, co chtěli natočit. Horor? Kriminálku? Chytrou artovku? Ne, ani v jednom to pořádně nefunguje... Atmosféru to má, ale veškerý pozitiva zabíjí absolutně přestřelená stopáž - skoro 2 a půl hodiny!!! To je šílený... O hodinu míň, a mohlo jít o zajímavou jednohubku, takhle je to ale strašný utrpení. Ke konci se to ještě snaží být jakože strašně objevný a oduševnělý, to už ale pocit z filmu akorát zhoršuje a dělá z toho vlastně hroznou blbost. A to snesu hodně a dokážu se vcítit do různých filmových záměrů ()

regentor

Městské legendy namixované s psychárnou a sektářstvím.Přepálená stopáž která má snad posloužit prázdnotě celého snímku.Žánrově to horor rozhodně není, ti kteří to očekávají budou právem rozhořčeni.Samoúčelná slátanina která musela vzniknout v nějakém drogovém opojení.Přiběh detektiva který se cpe práškama a slaví narozeniny s jednou svíčkou na dortu.Bystřejší divák už v této chvíli pochopí, že tady něco nesedí.Chtělo by se napsat, že všechno máte v hlavě , pokud je to pravda tak neudělejte stejnou chybu jako moje maličkost a neztrácejte čas sledováním tohoto snímku.Trocha dobré kamery a zajímavý začatek nedá víc než na jednu hvězdu.Což je na dobrou zábavu proklatě málo. ()

Blenny

První půlka se táhla jak sopel a moc originality nepobrala, druhá lepší, takže za tři s odřenejma ušima. ()

curil

"Prázdnota" Není to vůbec špatný příběh, jen kdyby film trval o půl hodinky méně. Začátek příběhu mě výborně naladil, napětí vydrželo do poloviny filmu, než se pomaličku vytratilo. Film plyne pomalu, autoři si pohrávají s každou scénou. Samá podstata příběhu - tvrzení, že nic neexistuje (zjednodušeně řečeno), je pro normálního diváka těžko pochopitelné. Divák by měl u tohoto filmu přemýšlet a sám si spojit nevyslovené vjemy a zvuky v příběh, nehledat jen základní atributy hororového žánru jako je například strach a brutální násilí. "Prázdnota" (český distribuční název v TV) má mysteriózní atmosféru, přináší náznaky a tajemné odbočky. Pro ctitele hororu jeden z nejlepších filmů loňského roku - nutno vidět. ()