Reklama

Reklama

Spiknutí proti Americe

(seriál)
  • USA The Plot Against America
Trailer

VOD (1)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Šestidílná minisérie Spiknutí proti Americe, natočená na motivy uznávaného stejnojmenného románu spisovatele Philipa Rotha, nabízí alternativní verzi k samotným dějinám Spojených států, a to za druhé světové války. Líčí vývoj událostí z pohledu chudé židovské rodiny z New Jersey, jejíž členové sledují politický vzestup Charlese Lindbergha, slavného letce a populistického rasisty, který se chopí prezidentského úřadu a nasměruje Ameriku k fašismu. Příběh začíná roku 1940, kdy Amerika stojí před prezidentskými volbami. Už po dvě volební období úspěšný demokrat a profesionální politik Franklin Roosevelt je náhle ohrožen politickým outsiderem. Lindbergh se před třinácti lety proslavil svým legendárním přeletem přes Atlantik a mnoho Američanů jej proto považuje za jednoho z největších národních hrdinů. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (18)

TomStrom 

všechny recenze uživatele

Nemá to bohužel moc šťávu, navíc si převážnou část problémů někteří hlavní hrdinové pravidelně způsobují sami. Mrazivé momenty to nějaké má, ale je jich poskrovnu a režim tady prezentovaný má k fašismu daleko, spíš je to takovej izolacionismus se zmatenými momenty, především v poslední epizodě. Zas ale kvituju, že to není nějaký prvovplánový agitační blouznění s černobílýma postavama, jak by se mohlo u takovéhoto námětu nabízet. HBO si u mě nakonec přece jen lehce šplhlo. ()

Gulde 

všechny recenze uživatele

Tedy...když jsem před asi dvěma měsíci zaslechl o tomhle seriálu prvně, hned jsem zbystřil. Tyhle althistory věci mě baví, pokud jsou provedený uvěřitelně. Když se to pak objevilo na HBO, shlídnul jsem první díl. A vcelku zklamání, žádná sláva. Přišlo mi to nezáživný, takový trochu pouťový, účelný a povrchní. Tak jsem si dal na asi měsíc voraz. Pak jsem se k tomu vrátil znovu. Shlédnul jsem druhý díl, který už můj dojem docela dost napravil, a tak jsem pokračoval dále. Ze seriálu se najednou stala docela dobrá ukázka toho, že demokracie není samozřejmostí a může se rychle zvrtnout. Šestá epizoda už napětím praskala ve švech (i když pár nejasností tam bylo). No a najednou zjišťuju, že seriál tím vlastně končí, a že to byla jen minisérie (což jsem, pravda, mohl u HBO čekat). Dafuq? Minimálně první polovina šestýho dílu slibovala do budoucna hodně zajímavý události, který se mohly dobře rozvíjet a to prakticky dle libosti. Podle mě docela škoda, jelikož ten seriál skončil ani ne v nejlepším, ale chvíli před tím nejlepším. ()

Reklama

krchopetra 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tento seriál ponúka nesmierne zaujímavý pohľad na život Židov v Amerike. Tiež však dobre ukazuje, ako jednoducho sa tvorí mienka a ako dokážu politici ovplyvňovať. Páči sa mi, ako sa tvorcovia pohrávajú s alternatívnym scenárom americkej histórie, kedy za prezidenta dosadia prožidovsky orientovaného kandidáta. Popri drtivej väčšine filmov o židoch a ich smutných osudoch z oblasti Európy je seriál zaujímavou zmenou, odkláňa sa od často predvídateľných scénárov podobných príbehov a nabáda diváka k zamysleniu. Velmi zaujímavý počin. ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Skvělá věc, která mě hodně nadchla - a to třeba fantastickým obsazením (Winona Ryder je absolutní herecká bohyně a její herecký výkon mě zde naprosto zbavil slov; ale i ostatní herci jsou skvělí, včetně představitelů dětských rolí), věrností předloze nebo tím, že to má jenom 6 cca. hodinových částí, takže to ve výsledku nesežere zase tolik času. Nejlepší mi přišla asi 4. epizoda, která je krásně dramaticky vyhrocená a ani jsem u ní nedutal, ale hodně mě bavily i ostatní epizody a téměř nikdy jsem se u toho nenudil. Jako celek to sice dokonalé není a pár věcí by tomu asi šlo vytknout, ale velkoryse nad tím mávnu rukou, protože když už mě jednou za sto let něco přiměje sledovat nějaký seriál, tak to už je co říct - a zrovna v případě adaptace ČEHOKOLI od Philipha Rotha, mého pravděpodobně nejmilejšího literáta, jsem v podstatě už předem věděl, že se mi to bude líbit, což se také potvrdilo. Jsem opravdu vděčný, že HBO něco takového zafinancovalo, protože tohle je podle mě série pro dost úzkou skupinu lidí, kteří vědí, co od toho mají čekat, a většinového diváka to podle mě nemá moc šanci oslovit, což jsem si i potvrdil čtením některých zdejších komentářů (podobně jako Rothovy knihy podle mě už dneska taky skoro nikdo nečte, což je zrovna v případě Spiknutí proti Americe dost škoda, protože to je skutečně velkolepá literární fikce od velkého spisovatele, který se její seriálové adaptace už bohužel nedožil). ()

Hanys_ 

všechny recenze uživatele

Budu si muset nastudovat Lindberghův životopis, nechce se mi věřit, že by to byl takový přiznivec fašismu. Jinak fain alternativní verze historie, kdy se USA nezapojí do války a židům v Americe se začínají blížit těžké dny. Trošku zamrzí, že to v nejlepším končí, ale to má taky své kouzlo. Jdu shánět knížku. 8/10 ()

Galerie (95)

Související novinky

Tvůrce The Wire chystá nové policejní drama

Tvůrce The Wire chystá nové policejní drama

08.03.2021

Snad žádné jiné policejní drama nestojí v tolika seriálových žebříčcích na prvním místě, jako epická drogová sága The Wire – Špína Baltimoru. Její tvůrce David Simon začínal jako novinář pokrývající… (více)

Reklama

Reklama