Outsider

• USA The Outsider
Krimi / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
USA, 2020, 9 h 29 min (Minutáž: 49–60 min)

Tvůrci:

Richard Price

Předloha:

Stephen King (kniha)

Ben Mendelsohn, Jason Bateman, Cynthia Erivo, Bill Camp, Mare Winningham, Paddy Considine, Julianne Nicholson, Yul Vazquez, Jeremy Bobb, Marc Menchaca (více)

Epizody(10)

Desetidílný seriál Outsider, inspirovaný stejnojmenným bestselerovým románem Stephena Kinga, sleduje policejního detektiva Ralpha Andersona (Ben Mendelsohn), který se pustí do vyšetřování vraždy jedenáctiletého Frankieho Petersona, jehož zohyzděné tělo bylo nalezeno v lesích Georgie. Tajemné okolnosti obklopující tento děsivý zločin přimějí Ralpha, stále truchlícího nad nedávnou smrtí vlastního syna, aby do případu zapojil netradiční soukromou vyšetřovatelku Holly Gibneyovou (Cynthia Erivová). Doufá, že její nadpřirozené schopnosti pomohou vysvětlit nevysvětlitelné. (HBO Europe)

Recenze uživatele DonBraso k tomuto seriálu (3)

Outsider (2020)

Jak pohřbít seriál?Mám tu adepta roku.Po vynikající první půlce se nám dostalo finále hodné někam do páté cenové skupiny.Já si neustále nepřipouštěl,že nějaký El Cuco je a bavil se atmosférou,která byla vynikající,ale do jaké doby.Deset dílů je doopravdy kvanta a někdo kdo na to přišel už od třetího dílu udělal dobře.Natahovaný seriál,který měl plno předností,začal hrát hru,že vlastně ten nejhorší článek ukážema až na konci,protože je to vlastně hrozný blaf.Stephen King je žoviální spisovatel,kdy ten konec podle knihy sejmul takhle bravurně nebo tvůrci?Je defacto jedno!Postavy jsou sice perfektně napsaný,nechtějí stále věřit tomu,že nějaký nadpřirozeno je,ale rozuzlení,že on nějaký frajer je v jeskyni a jeden policajt co se pořád škrábe za hlavou rozjede na konci devítky a začátek desátého dílu inferno.Really?Takže jak vykreslené postavy poslat do kopru,prostě se sejdeme v lese a čau.No tleskám ve stoje.Proč se přestane řešit,že někdo někoho škrábnul a nedostane to taky je záhadou bermudského trojúhelníku.Vlastně už jsem konec vypustil,protože přestal bavit.To co byla rozehraný jak fotbalové utkání za stavu 4:0,nakonec dopadlo 4:5.Zklamání velký,přesto první půlku musím pochválit o tom žádná,ale za jakou cenu?Že dostanu patvar či neuspokojení z hotového?60% ()

Fish in a Barrel (2020) (E01)

Za tu parádní atmosféru na to budu muset hodit očko i na další díly.Jason Bateman pěkná režie,ale i jako herec umí.Pravda je,že v Ozark mě přestal bavit samotný seriál vcelku brzo.Knížku nečetl a celkově Stephen King není úplně můj šálek kávy,ale na tohle jsem sakra zvědavej.Pilot parádně vykresluje postavu a dokáže ji i prodat.V detektivním měřítku sledujete vlastně pomalu skvost,který doufám dalšíma díly bude jen překvapovat.90% ()

Tear-Drinker (2020) (E05)

Po pátým dílu pořád napjatej jak špagát.Bojím se popravdě rozuzlení a mysteriozní origie sednou jak prdel na hrnec.Možná někdo kouše nudou i prsty na nohách,ale mně to vyhovuje,protože přijde vždycky nějaká postava,která naznačí a opět se jde dál.Vyšetřování doopravdy nepospíchá,ale když vezmu třeba True Detective,kde jsem to uhodnul od jednoho záběru,tak zde mám jen tip.Jak říkám,díky té "legendě" mám ještě mražení za krkem,že bych se snad ani nedrbal,ale hrozně se bojím,že to tvůrci pošlou do kopru,že to tak natáhnou a budem už jen sledovat šest případů,který horkou jehlou zapadnou.Nechápu knížní specialisty,že vše má být na 100% podle knih,protože to pak člověk nemusí vůbec koukat na film či seriál,když už předem ví jak dopadne.Půlka seriálu pořád svých 90% ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Ještě více Kinga

Ještě více Kinga

14.07.2020

Knihy a příběhy Stephena Kinga jsou v Hollywoodu v posledních letech extrémně populární. Snad žádný jiný autor nedostává takovou péči, jako právě King. A nyní byly oznámeny hned tři nové adaptace.… (více)