Drtič

Ze života mu udělali peklo. Jeho šéf je netvor, jeho vlastní žena noční můrou a jeho nejlepší přítel se ukázal jako ten nejhorší. Vždycky držel jazyk za zuby, dodržoval zákony, společenská pravidla a dělal vše, co se od něj očekávalo. Ale jednoho rána se probudil a zjistil, že je bez tváře a bez identity. Nekonečně dlouhé roky souhlasného kývání jsou pryč. Stal se z něj anonymní, bezvýrazný fantóm odhodlaný nelítostně se pomstít všem lidem, kteří mu ublížili. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

eraserhead666

Romero se pokusil o něco mezi Americké Psycho a Volný pád, ale ani na jeden z nich to nakonec nemá. Zápletka není vůbec špatná, částečně ani výrazový a vyprávěcí styl (ta maska přilnutá ke ksichtu se mi moc líbila), jenže celé se to nakonec drží moc při zemi. Nejdivočejší jsou hrdinovy představy, co by komu udělal (hlava přejetá vlakem je výborná scéna), ale když se k tomu nakonec odhodlá, tak je to nic moc. Většině postav něco chybí, jsou dost nevýrazné (včetně té hlavní) a to i když je hrají tak zajímavé a krásné herečky jako Leslie Hope. To, co většině chybí, má nadbytek postava Petera Stormarea, který nad ostatní ční natolik, až to přestává být hezké. Potenciál příběhu nebyl takřka využit, věčným lavírováním mezi drsným thrillerem a psychologicko-romantickým dramatem v horrorovém hávu ho srazila na kolena a přivedla na scénu věčnou nepřítelkyni filmu - nudu. Nakonec to pořádně není ani jedno. ()

Necrotongue

Bruisera bych opravdu nemohl považovat za nějaký filmový majstrštyk, přesto si nemůžu pomoct, ale já se u tohoto snímku opravdu bavím. Pravda, nebavím se tak, abych přihodil čtvrtou hvězdičku, ale na lepší tři to stačí. Jason Flemyng tady byl výborný (to on je ale vlastně vždycky), Peter Stormare opět dokázal, že je pro postavy magorů jako stvořený, a ve výsledku jsem dostal takový béčkový Volný pád. 3*+ ()

erl

Zaujal mě jedině Jason Flemyng a Misfits. Atmosféra téměř žádná a mistr neví kudy kam. Nejslabší Romero. ()

corpsy

Romero mal možno nedobré obdobie, keďže film stojí za prd. A pritom vie pritlačiť na pílu. Tu si ju púšťala len tá nesympatická náhražka psa. ()

Korbitch

Drtič je slabší. No jo no, holt Kanada. Ale jedna věc z toho plyne. Když se sebou necháš vorat, ztratíš svou tvář a věci pak mohou nabrat nepříjemně drtivý spád! ()

kaylin

„Drtič“ není podle všeho obecně kladně přijímaný film, ale mě jím George A. Romero ukázal, že má cit natočit i jiné filmy, které nebudou jen o zombie, které zaplavily zemi. U snímku jsem se dobře bavil a byl jsem zvědavý na to, jak jednotlivé postavy skončí. Ne všechna úmrtí jsou příliš vynalézavá, ale je to dáno tím, že se Henry trochu hledá. Poslední, skoro bonusová scéna, mi pak na tváří vykouzlila úsměv. ()

Martin741

Drtic je len podpriemerny film z dielne zvycajne zrucneho rezisera George A. Romera. Prva polka filmu mala svizne tempo, ale v druhej nastupila neskutocna nuda. 40 % ()

charge

Jako film je to sice hodně lacinej, ale zajímavý je, že jsem se u něho skoro vůbec nenudil, naproti tomu u některých "perel" z červených oblastí čsfd je nuda daleko častější. ()

lennyd

Henry (Jason Flemyng) jednoho krásného dne zjistí, že s ním všichni docela vyjebávaj, jeho nejlepší kámoš, jeho šéf - kromě jeho ženy, která naopak nevyjebává s ním, ale právě s jeho šéfem. Nějakým podivným kouzlem se mu na tváři objeví bílá maska, a ta ho změní (?). Z ušlápnutého beránka se stává drsnej vlk, a začínaj padat hlavy (nejen obrazně)... Sice se asi George A. Romero snažil, ale navázat na své předchozí úspěšné filmy se mu nepodařilo. Natočil béčkový horor, s béčkovou atmosférou, a béčkovými herci, kde vyniká pouze Peter Stormare, v úžasné roli Henryho excentrického bosse. A to je vše přátelé, kromě jedné malé lovestory nic víc tento film nenabízí... ()

wosho

Děsná nuda. Romero se asi zcvokl. Jedině kdo tuto masturbaci drží nad vodou je Stormare- přehrává svého parchanta tak dokonale, až si myslím, že si z celého filmu dělá prdel. ()

kolemjdouc

táhlo se to táhlo ale protože to byl horor a nemůžeme ho brát vážně tak za tři. Byl tam nápad a toho tajemna tam zas tolik nebylo... ()

Haymar

I když sem úplně nepochopil co nám tím vlastně chtěl Pan Romero říci, jako celek hodnotím víceméně kladně. Sonda do hlubin duše tuctového městského človíčka (v kterém se pravděpodobně mnozí naleznou) se vcelku vydařila. Upřímně, koho z nás někdy nenapadlo jaké by to bylo, odložit svůj xicht, svou identitu a rázně skoncovat se všemi křivdami a kostlivci ve skříni?!... ()

chalp

Čo ja viem, celkom dobrý nápad o smoliarovi, ktorý stratil tvár nie len obrazne, ale aj doslova a aby ju získal spať musí sa pomstiť všetkým, ktorí s ním roky zametali, neverná manželka, zlodejský kamarát, fakt úchylný šef(značka Stromare :), nebyť toho lacného televízneho spracovania mohlo to zaváňať kultom, škoda. ()

Kolssteyn

Necharismatický J.Flemyng se podepisuje jakoby nestačil dokončit ani základní školu, ale jiný kraj jiný mrav... ovšem jeho herecké dovednosti nijak nepřesvědčují, že by měl jen minimální herecké povědomí. Neslaná, nemastná atmosféra pak jen dokládá, že ten film asi nevěděl co si má sám o sobě vůbec myslet. ()

Hapretor

Kdo říká, že je George A. Romero expert v oboru "horor"? Já říkám, že jím není ani zdaleka. Toto není jediný film od něj, který mě nudil a nebavil. Není to horor, ani thriller. Je to paskvil. Ještě, že existuje něco, jako vypínač. Jen na jedno kouknutí! ()

Heroine

Kupodivu docela dobrý nápad na horor. Ne že by byl zcela využitý, ale Flemyng a Stormare se docela slušně snaží :-) ()