Candyman

Helena Lylová (Virginia Madsen) se smála, když od svého spolužáka slyšela hrůzný příběh o Candymanovi, vraždícím monstru s hákem místo ruky. Nevěřila ani tehdy, když tajně navštívila místo, kde se odehrála brutální vražda. Candyman ji o své existenci však brzo přesvědčil, když rozpoutal peklo plné zohavených mrtvol. Protože však policie na duchy nevěří, podezřelou se pro ně stává Helena. A jenom jediný člověk ji může očistit. Candyman. (Bonton Home Video)

Jazzzz

I když se nemohu odprostit od dojmu, že jde o směsici Hellraisera a Noční můry, tak svým způsobem to má své kouzlo. Začátek je poměrně vleklý, ale od určité doby film nabere spád a graduje a graduje až do samotného konce, kdy hororvý labužník začíná litovat, že toho nebylo víc. Atmosfera ve filmu je vynikající za češ může i výborná hudba. Mezi naprosté špičky se film neřadí, protože Tony Todd pro mne nemá dostatečné charisma pro to, aby udělal z Candymana legendu jakou je například Fredie a začátek je pro mne opravdu zbytečně dlouhý a dá se říci nudný, přesto jednoznačně nadprůměrný horor. ()

noriaki

Původní Candyman má oproti svému mladšímu bratříčkovi tři nesporné výhody. Za prvé je v něm Virginia Madsen - mnozí si neuvědomují jak nádherná v devadesátkách byla, za druhé chápe že horor by měl především děsit, takže se o aktivismus sotva otřel a za třetí se může pochlubit čarokrásným soundtrackem Philipa Glasse. Jeho ústřední, téměř pohádkový motiv vytváří působivý protiklad zdevastovenému sídlišti a bezútěšnému ději. Když ho uslyšíte, tak na něj dlouho nezapomenete. To samé se dá říci o ďábělském Tony Toddovi. Trochu se divím, že to tenhle chlápek nedotáhl mnohem dál. Charisma má na rozdávání a dřevo to taky není. ()

PetrPan2

Celkem originální horor vezoucí se na vlně městských legend, který jsem viděl v době, kdy ještě nova v pozdních večerních hodinách vysílala poctivá krvavá béčka... kdeže ty dávné časy jsou. ()

Brain-D

Jeden z těch starších kvalitních hororů, který jsem ani nevím proč shlédl až teď. Clive Barker, který je autorem příběhu i jako pruducent filmu tu nechává nezaměnitelný rukopis, kde každému vystupování vražedného monstra Candymana připomene jeho obdobné dílo "Hellraiser". V němž též dominovali háky, které se dostali do světové obliby v podobě piercingů. Musím dodat, že Tony Todd a hudba, která ho doprovázela dělala své. ()

lykan9

Namyšlená přestárlá studentka, která se snaží rozporovat diplomovou práci, kterou ani nečetla, nedbá varování a vyvolá vraždící monstrum, aby ukázala jaká je tvrďačka a že na takové věci nevěří. A ejhle. Mě osobně Candyman moc nenadchnul. Zdálo se mi to takové táhlé a nezáživné a celou dobu jsem jen doufal, že Helen v podání Virginie Madsen umře hroznou smrtí. Z filmu sice čiší to dobré z 90´let, ale napětí jsem nijak nepocítil a už vůbec ne strach. Jsem sice rád, že jsem se k tomuto filmu dostal, ale víckrát ho vidět nemusím. ()

Koryntos

Podle mě existují pouze 2 typy hororů: za prvé nějaký Franta neznámo odkud, crosí zcela náhodně všechny v dosahu 20km, kteří mají pokaždé ten přihlouplý nápad jít se v noci podívat, co to slyší zvenčí za podivný zvuk a kečup při tom stříká na všechny strany. Na které se ze zásady snažím nekoukat vůbec. Druhý typ hororů, který je promyšlenější a má i nějakou zápletku související s minulostí. Frantovi z Horní dolní se v 15. století stalo něco hrozného a pak z nějakého důvodu crosí lidi v současnosti. Přestně takový inteligentnější horor jsem čekala od Candymana. Ze začátku měl film dobře našlápnuto a prvních 20min jsem si říkala, jo to je ono. Pak se to nějak zvrhlo a na konci jsem si už říkala, tak to teda ne. Dost dobře jsem nechápala, proč by vraždil černochy a nechtěl se pomstít bílejm, proč jde po Helen a nesnaží se jí zachránit, když to předtím byla velká láska a když jsem se nedočkala vysvětlení ani jednoho, tak jsem pevně doufala, že to tvůrci zahrají do autu, s tím, že Candyman neexistuje a všechno měl na svědomí záletný manžílek a ono chyba lávky, taky jsem nějak nepobrala, proč by chtěl vraždit děti, tak nějak jsem doufala, že v tom domě třeba žijí potomci lidí, kteří ho měli na svědomí a on se jim mstí a ono nic. Film měl perfektní záběry, které nás nechávali v napětí a skvělý hudební podklad. Holt pro mě to byla docela ztráta času, kéž by se točilo víc hororů jako Drákula, nebo Interwiew s upírem a né takovém plytké sicě akčně nabité, ale tak nějak dílka scénáristicky postrádající hlavu i patu. ()

Ravi

Motiv Barkera není sice sám o sobě nikterak silný, ale jeho zpracování povedené je. Film velmi jemně balancuje mezi realitou a pokušením hlavní hrdince naordinovat schizofrenii vyvolanou váhavou představou o zabijákovi, který se zjeví, pokud pětkrát vyvoláte jeho jméno do zrcadla. Není od věci takovou představu naložit na bedra pochybovačky, jelikož právě ta je nejsnáze ovlivnitelná. Když jsem zjišťoval, o čem film je a co představuje hlavní záporná postava, tak mi to přišlo až trochu směšné, ale pak jsem si to pustil a bylo jasné, že charaktery jsou sice dané, jednoduché a v podstatě neděsivé, avšak vývoj děje vás jako diváka trochu dostane do úzkých a i po skončení je nutno o filmu chvilku přemítat. Je to v podstatě posunutí klasické stupidní hollywoodské hororové vyvražďovačky o několik úrovní dál. Velice studený atmosferický horor s na nervy drnkající nadčasovou hudbou. 80% = 4/5 ()

Jaro.Krafcik

Aj na to že je candyman lacný horor tak má svoju pôsobivú atmosféru a vtiahne do deja. Povedať 5 krát candyman v zrkadle a zjaví sa. Celkom sklamanie že sa vyobrazenia vraha dočkáme až po tri štvrte hodine. Čo sa da robiť. Po akože sci-fi výplachu temná myseľ dobrá oddychovka. Ktorá si aj zaslúží dobré hodnotenie. 4* ()

pfa

Poměrně drsný, temný horor zasazený do nevšedního prostředí, obestřeného jednou starou legendou. Vynikající hudba. [1O/1O] (Candyman, USA, horror) Candyman - trailer ()

fiLLthe3DD

Námět,který filmařům posloužil nijak zvláštˇ originální není. Ovšem zpracování je více než nadprůměrné,k čemuž samozřejmě napomáhají skvelí herci,dokonalá(leč prapodivná atmosféra)atmosféra a skvostný soundtrack Philipa Glasse,jenž působí dojmem že se celý film odehrává ve snové ,,realitě" hlavní hrdinky(veškerá hudba je taková depresivní,nadpozemsky krásná a něčím,a já nevím čím ojedinělá). Jako horor kvalitní,jako drama dokonalé...70% ()

Fox85

Opravdu slušný horor. Nápad byl dobrý a naštěstí dotažený až do konce, atmosféra taky příjemně ponurá a Tony Todd minimalisticky výborný. ()

jefff

Kultovnost tohoto snímku moc nechápu. Nemá to moc dobré hororové scény a první část je vyloženě nudná. Chybí mi hutnější atmosféra i více hudebního podkladu. Ale v zásadě se mi líbí příběh a kulisy, které jsou hororově neotřelé. ()

solskjaer

Velmi zajímavý horror s pěknou mrazivou atmosférou, odehrávající se v opravdu hrůzostrašných interiérech. Originální příběh a nepopsatelná dechberoucí atmosféra. Téměř dokonalé. ()

Šakalík

Tohle byla ve své době opravdu hitovka a vzpomínám si, jak jsme všichni stáli před zrcadlem a opakovali: „Candyman, Candyman...“ Pětkrát to ale řekl málokdo. :-) O to víc mě překvapilo, že mě to s odstupem dvaceti let už vůbec nebavilo. Silnou stránkou filmu je bezesporu těžko předvidatelný děj, který nabídne nejedno překvapení, výborná hudba a taková zvláštní melancholická atmosféra, kterou film oplývá. Jenomže po obsahové stránce je to strašně těžkopádné a místy bych řekl dokonce až hloupé. Samotný Candyman má sice naprosto famózní hlasový projev (V ORIGINÁLE!), ale jeho plky o nesmrtelnosti legendy a vůbec jeho nadpřirozená existence působí v kontextu s daným žánrem strašně uměle. Pak taky film nenabízí nijak kulervoucí gore, protože z mordů vlastně nic neukáže, a pomaličké tempo vyprávění je z dnešního pohledu unylé až nudné. No, tuhle hororovou záležitost zkrátka ukládám opět k ledu a možná za dalších dvacet let tomu dám znova šanci. :-) ()