Candyman

Helena Lylová (Virginia Madsen) se smála, když od svého spolužáka slyšela hrůzný příběh o Candymanovi, vraždícím monstru s hákem místo ruky. Nevěřila ani tehdy, když tajně navštívila místo, kde se odehrála brutální vražda. Candyman ji o své existenci však brzo přesvědčil, když rozpoutal peklo plné zohavených mrtvol. Protože však policie na duchy nevěří, podezřelou se pro ně stává Helena. A jenom jediný člověk ji může očistit. Candyman. (Bonton Home Video)

ink flo

Viděl jsem to cca po 20ti letech, 3 věci, který z toho dělají vyjímečnej horror - 1) kamera a scénografie - už při první scéně je jasný, že tohle je vizuálně trochu jinde než běžnej film tohoto žánru 2) hudba - Philip Glass 3) děj - Clive Barker je v literární podobě záruka kvality, ve filmové to není pravidlem, ale tady jo. O dostředivé síle mýtu, jeho tvoření a opakování. ()

Aurus

Tenhle film není špatný ale kouknul jsem se na něj poprvé a na posled. Film má docela dobrou atmosféru ale postavy, ty jsou špatné a nesympatické. Příběh taky nic moc. Co ale na filmu musím pochválit je skvělá hudba, výborný vzhled Candymana a výborné prostřední. Ale jinak to je docela nudný film. 3/10. ()

gombarix

Nějak mě to nebavilo, hrdinové filmu mi byli ukradení. Ale utkvěl mi působivý úvodní ortošvenk a samozřejmě konec. Od té chvíle mě ani nenapadlo říkat před zrcadlem nějaké jméno pětkrát. I když předtím popravdě řečeno taky ne. ()

jamesjimbo

postava candymana v podání tonyho todda je naprosto bezchybná a excelentní, párkrát jsem si i lekl, některé scény jsou i po letech děsivé, bohužel jsem z toho filmu byl lehce rozpačitý. váhám mezi 3 a 4 hvězdami, film je tak na 3,5* :) ()

Hapretor

Když sem to viděl asi ve dvanácti, bál sem se týden podívat do zrdcadla. Teď mi to přišlo spíš nudné až trapné. Atmosféra by nějaká byla, hlavně hudba je deprimující, ale jinak o ničem. Už mě to tak nedostalo. Stejně se ale neodvážím říct jeho jméno 5x. ()

drankeryth

Tento film si dobre pamatam, ked som ho videl prvykrat a zhodnotil som ho ako nie moc dobry horor. Po dlhej dobe som sa k nemu znova vratil a moj verdikt je v tomto pripade pozitivnejsi, aj ked film patri medzi take priemerne horory. Hlavne dej filmu ma zaujal, ako sa to vyvijalo do finale. Aj k nejakym akciam sa tiez dostal priestor, aj ked nie v hojnom pocte, co by som tiez rad uvital, keby sa to hemzilo utokmi zo strany Candymana, ako para brucha svojim hakom. Jednoznacne urcite film nepatri medzi nepodarky a vobec nelutujem cas straveny pri sledovani tohoto filmu. Som zvedavy, ako su na tom jeho dalsie dve pokracovania. ()

MickeyStuma

Velmi povedený hororový příběh zabývající se pravdivostí jedné legendy. A čím víc to vychází najevo, tím víc je atmosféra hustší a příběh děsivější. Scénář je velmi dobře napsán a snad ještě lépe natočen. Děj nesleduje jakousi vraždící postavu, jak by se dle názvu mohlo zdát, ale po psychologické stránce studentku píšící práci o legendách. Ten o Candymanovi ji velice zaujal. Její postupný lidský propad na dno přes všechna zoufalství a skutků snad neměl ve své době přijatelnou konkurenci. Tempo je nespěchající, ale zato náležitě vygradované. Lepší doprovodná hudba pro tento žánr snad už ani vzniknout nemohla. Tohle je naprostá trefa do černého. Jeden z mála děsivých hororů kde se netlačí na pilu co se týče vražd, krve a typických lekaček. Vše vyjde přirozeně z děje a tak není potřeba je ještě nuceně vyrábět. Takových snímků je skutečně neskonale málo. ()

Raziel_cz

Knihy krve jsem zatím nečetl, ale jsem si skoro jistý, že předloha bude fungovat mnohem líp. První polovina se hodně zabývá městskými legendami, což je zajímavé. Aspoň chvíli. Bohužel je také přecpaná lekačkami i tam, kde – když už tu tedy nějaké být musí – nemají co dělat a nějak se pořád ne a ne dokopat k tomu, co od filmu chcete. Druhou půlku jako by natočil jiný režisér. Konečně se věnuje Candymanovi, Tony Todd vás válcuje charismatem, tečou potoky krve a její zvrácenost eskaluje až do výborného finále. Ale pachuť přetrvává. ()

Rathalos

Candyman je horor z devatdesiatych rokov,ktory ma slusnu atmosferu,skvely hudobny doprovod i dobre herecke obsadenie na cele s Virginiou Madsen a diabolskym Tonym Toddom,no minusom je dlhsi rozjazd,v ktorom je to uplne ako kriminalka,co ma samozrejme nudilo,takze dam 4 hviezdicky,ale s prizmurenim oboch oci...:-) ()

GOREGASM

Šmakózní old school hororová atmosféra, která dělá z Candymana áčkový hororový titul, udrží napětí až do poslední minuty. Candymana si opravdu nepleťme s rutinními vyvražďovačkami bez špetky talentu. Máme tady Candymana s tváří a hlavně vokillem démonického Tonyho Todda, máme tady vynikající oběť s nevinnou tvářičkou Virginie Madsen a ke všemu tady máme pulzující hudební doprovod, který tomu všemu včelímu hemžení dává velmi zimomriavkové obrysy. Poctivá a dost neprávem opomíjená klasika.80% ()

helloween93

Jedna z mála sérií, kde jsem nejdříve viděl dvojku, pak remake a až poté původní jedničku. No, radost mi původní Candyman neudělal. Vždycky jsem měl trochu problém s tím příběhem. Což o to, jako urbanistický horor snímek funguje, ale jakmile se začne řešit ten příběh, kdy někdo musí říct 5x Candyman do zrcadla nebo ho zpochybnit, aby si pro něho přišel, film hrozně sklouzává do naivity. Lore kolem Candymana není vůbec rozšířen a celé je to prostě dělané na efekt, že nikdo nebude přemýšlet nad tím, co mu dává moc se vracet v afterlifu, když někdo 5x vysloví jeho jméno. Atmosféru film má, ale bohužel i uspávací vyprávěcí tempo. Shlédnuto na SkyShowtime. 2* ()

panvasik

Bomba. Strašně jsem si to užil. Tony Todd jako Candyman budí respekt a strach. Legenda o Candymanovi mě docela dostala (zatím, jsem nenašel koule na to, abych to předtím zrcadlem zkusil vyslovit 5x :DD).  Jsem rád, že si film nebere servítky je pořádně brutální a krvavý. Párkrát jsem během, sledování politoval hlavní představitelku, která měla extrémní smůlu během filmu. 9/10 ()

Yojimbo

Člověk se těší na horor a dostane neobvyklou, ale nikterak děsivou historku o černochovi s hákem místo ruky. Snaha přesáhnout žánr se většinou chválí, ale v tomhle případě dávám palec dolů. A hlavní frdinka - mé sympatie si získala až na úplný závěr ;) ()

helraiser

Hodně slušnej horor s dost povedenou atmosférou a hlavně s parádním démonickým záporákem, kterého skvěle zahrál Tony Todd. ()

Porp

Kým hlavná hrdinka iba pátrala a objavovala súvislosti okolo Candymana malo to tú správnu hororovú atmosféru. Nechcel som vidieť, čo bude ďalej. No keď sa potom Candyman objavil na scéne a správal sa ako obyčajný vrah, statočne som sa zvyšok filmu donudil. Inak woo-doo a sídliskové prostredie je super kombinácia. ()

shereen

Fantasticky film. Chapu vytky tykajici se jeho naivity, mne to ale vubec nevadi. Uzasna hudba a naboj, ktery saha za hranice kecupovych bubaku. ()

Kadas97

Dobrý horor s nudnou úvodnou polhodinkou, potom sa to už celkom rozbehlo. Tony Todd a Virginia Madsen to je mi dvojka veru. Na filme je jasne vidno, že je to z pera Clivea Barkera a to sa mi viac než lúbilo. Záver strhujúci a príjemne nehappyendový. Candyman má dokonalý hudobný podmaz, ktorý si určite ešte niekolko krát pustím. Zrátané a podčiarknuté to dáva 8 z 10. ()

Kingjiri

Candyman mě příjemně překvapil, protože jsem očekával rutinní vyvražďovačku s bubákem / nadpřirozenou postavou a nakonec se z něho vyklubala atmosferická podivaná se slušnejma lekačkama, gorem a zajímavym námětem (urban legend). Příběh je v rámci žánru docela originální, nepříliš předvídatelnej a potěšil i nehollywoodskej závěr. Čtvrtá slabá hvězda za gore, hudbu a Tonyho Todda v roli Candymana. ()