Reklama

Reklama

Zmijovisko

(TV seriál)
  • Polsko Żmijowisko
Krimi / Drama
Polsko, 2019, 5 h 24 min (Minutáž: 44–49 min)

Předloha:

Wojciech Chmielarz (kniha)

Hrají:

Paweł Domagała, Agnieszka Żulewska, Davina Reeves-Ciara, Piotr Stramowski, Hanna Koczewska, Kamila Urzędowska, Stanisław Cywka, (více)
(další profese)

Epizody(7)

Obsahy(1)

Když skupina přátel z vysoké školy spolu se svými dětmi vyrazí na letní dovolenou do malebného letoviska Zmijovisko netuší, že se jejich životy obrátí naruby. Během jednoho večera plného zábavy a veselí zmizí patnáctiletá Ada. Rozběhne se rozsáhlé vyšetřování, ale nepřinese žádný výsledek. Po Adě jako by se slehla zem. O rok později se otec zmizelé dívky vrací na místo tragédie, aby pokračoval v hledání. Pátrá na vlastní pěst a pomalu odhaluje nové, překvapující souvislosti, nové svědky a podezřelé. Do popředí začne vyplouvat příběh Adiných rodičů a jejich přátel z mládí. Odkrývají se komplikované vztahy plné konfliktů, vášní a předsudků, které v sobě všichni dlouhá léta potlačovali. Postupně se odhaluje pravda o životě ve lži, přetvářce, posedlosti a nenávisti, která nevyhnutelně vede k tragédii. (Skylink 7)

(více)

Videa (6)

Recenze (10)

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Panoptikum amorálních kreatur, snad každá postava - některé děti nevyjímaje - je tu psychicky narušená, zkorumpovaná, cynická, sobecká nebo alespoň nesympatická. Komu fandit je opravdu zapeklitý problém a čím víc se blíží závěr, tím je hůře. Ovšem příběh je napsán i vyprávěn chytře, vtipně a diváka má čím překvapit. Další více než slušný polský seriál. ()

Ruud5 

všechny recenze uživatele

Další polský seriál po nedávno vysílaném (a také vydařeném) Učiteli na ČT2. Opět stejný režisér a za mě opět ok! Dobře nelevně natočeno a prolínání různých časových linií mi přišlo ok. Postupné odhalování všech zápletek, včetně dost dlouhé nejistoty ohledně osudu pohřešované, bylo zajímavé. Konec …no posuďte sami, nebudu spoilerovat – někoho potěší, jinému možná nesedne. Celkově jsem spokojen a stejně jako u Učitele mě fakt zajímalo, jak to celé dopadne…😊 ()

Reklama

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Solídna Poľská krimoška od Palkowskégo (Učiteľ, Bogowie, Nejlepší). Nie je to však žiadne prekvapenie, lebo Poliaci všeobecne vedia, vedeli, a budú vedieť, ako s kamerou šermovať. Stopáž ideálna, rozuzlenie presne také, ako má byť, a tak tá štvrtá (zrejme) úplne zaslúžená, aj keď dej ako taký, nie vždy plnohodnotne udržal pri zmysloch. ()

BarVo 

všechny recenze uživatele

Hodnotenie zodpovedá miere sklamania stúpajúcej s každým dielom až do temer parodického konca. Divné konanie vlastne každej z postáv je nestráviteľné, sedemdielna prehliadka disfunkčných rodín a vzťahov to neomlúva. Osud strateného dievčaťa mali všetci, vrátane tvorcov, v paži. Časové skoky mi nevadili do momentu, kým som si neuvedomila, že majú za cieľ zakryť nelogickosť deja. Vidiac zároveň Temné lesy a Zmijovisko, nikto ma do poľských lesov, a načas aj seriálov, nedostane. A to sú Temné lesy proti tomuto tu malina. ()

sochoking 

všechny recenze uživatele

Żmijowisko zhadzuje na hodnotení iba idiotský český (nejde mi o bratov Cechov, ale o dabing samotný) dabing dostupnej verzie! Chvalabohu, podarilo sa mi odšéfovať originál od poľskej kolegyni z práce a po prvej nezdarenej epizode som to konečne dopozeral. Seriál si vedie excelentne časť po časti. Absolútne žiaden náznak, kto by mohol byť vrahom, hoci, samozrejme, ojebávky od tvorcov na diváka sú a fungujú, a práve preto asi, ma záverečná epizoda vymákla totálne nepripraveného a v šoku. ()

Galerie (70)

Reklama

Reklama