Potrhlý a ušlápnutý bankovní úředníček Stanley Ipkiss jednou v noci uvidí z mostu něco ve vodě. Myslí si, že se někdo topí, a chce mu pomoct, ale zjistí, že tam plave nějaké smetí a v něm se chytila podivná zelená maska. Když si ji doma zkusí nasadit, začnou se s ním dít úžasné věci. Vládne nadpřirozenými schopnostmi. Hned toho využije a vyřídí si účty s lidmi z nejbližšího okolí, kteří mu něco provedli nebo ho nemají rádi. Stanley netuší, že na banku, ve které pracuje, se chystá parta mafiánů v čele s Dorianem Tyllerem, který chce ovládnout celou mafiánskou scénu ve městě. Půdu mu připravuje krásná zpěvačka Tina, která Stanleyho okouzlí. Stanley v masce banku vykrade sám. Potom v baru, v němž Tina zpívá, předvede úžasné věci a Tina se do něj zamiluje. Po muži se zelenou maskou jde policie i investigativní novinářka Peggy, která předstírá ke Stanleymu lásku, ale zradí ho Dorianovi. Ten se zmocní masky a s její pomocí si chce vyřídit účty s kmotrem mafie. Stanley se Tině přizná, že muž v zelené masce, který ji okouzlil, je on sám, ale Tina ho miluje i tak a masku nakonec hodí zpátky do řeky. (TV Nova)

DarkViper

Jak jsem to viděl poprvé někdy v roce 1999 byl jsem z toho naprosto unešen i na dnešní dobu, slušné efekt, super frajer Jim Carrey v hlavní roli a samozřejmě nechybí, ani sexy žena Cammeron Diaz, co víc si přát. ()

Smartynko

Ako malý som to videl asi miliónkrát a musím povedať, že aj keď moc nemusím Carreyho tak to bol podarený kúsok. Naozaj dosť podarené vizuálne efekty a je to dokonca aj vtipné. Ako som to tu zbadal dostal som chuť pozrieť si to znova. ()

Mort09

Perfektní ujetost, ve které se dokonale prolínají začínající digitální efekty spolu s legendárním hereckým výkonem Jima Carreyho. 80% ()

zeromen

Maska je kultovní klasika, kterou musí vydět každý fanoušek dobrých filmů. Maska je originální. Dávám pouze 4x. Za zmrvený a předělaný dabing. ()

raadec

"Hold me closer, Ed, it's getting dark. [cough, cough] Tell Auntie Em to let Old Yeller out. [cough cough] Tell Tiny Tim I won't be coming home this Christmas [cough, cough] Tell Scarlett I do give a damn..." ()

MartyArt

Na mě až moc počítačových efektů (já vím že ty šílenosti jinak nešli, ale ty ,,starý´´ efekty jsou podle mě vždycky lepší :-) ()

Hrobař

Starý VHS, starší dabing, výborná zábava co jsem objevil v dětství a znovuobjevil v dospívání. Není co vytknout. ()

Rychleji

Ano. Velice zvláštní komedie. Jedna z prvních svého druhu řekl bych. Provázela mě dětstvím a stále na ni rád vzpomínám ... Díky tomuto filmu se stal Jim Carrey mým oblíbeným hercem ()

RomanBond007

Super film, aj ked podobný parodiam, nie je to celkom tak. Efekty v tých rokoch možno nové, teraz asi zastarané, ale mne sa veľmi páčili rovnako ako aj hlavné postavy. Moje najobľúbenejšie scénky patria v klube, v parku a tancovanie s policajtmi. Bol to vôbec prvý film ktorý si pamätám, kedže je starší ako ja. Mali sme ho na kazeta (kto je narodený pod rokom 2000, ten určite pochopí), ktorú bohužial nemám, lebo nemáme ani kazetoprehrávač. Proste, spomienka na detsvo. 95%!!! ()

montel

Stanley Ipkiss (Jim Carrey) je bankéř, který žije sám se svým psem a v životě velmi touží po lásce. Jednoho dne příjde do banky okouzlující Tina (Cameron Diaz) s úmyslem sjednat si bankovní účet. Nikdo netuší, že je součástí zločinecké bandy, která chce banku vykrást. Stanley, který večer odjíždí domu najde zcela náhodně v řece pod mostem podivnou starodávnou masku. Doma si ji vyzkouší a náhle se promění v superhrdinu, jehož schopnosti jsou ale díky masce zcela neovladatelné...Zábavná taškařice do které se skvěle hodil právě Jim Carrey díky jeho ksichtům. Před patnácti lety jsem film miloval ale i teď se na něj rád podívám. Navíc je zde Cameron Diaz neskutečně sexy. 60% ()

Kivis

Jedna z klasik, kterou jsem na videokazetě viděl plus mínus stokrát. Humor, který mě dostával už jako dítě, zabírá i po těch zhruba patnácti letech. Jim Carey v Masce září víc než v jakékoliv jiné bláznivé komedii. Mladičká Cameron Diaz je tu opravdu ve formě. K tomu navrch velmi povedené vizuální efekty a máme tu komedii, která ve svém žánru patří do zlatého fondu. Škoda je, že se v poslední době veškerá klasika předabovává. Původní dabing filmu slušel víc. Na DVD jsem nakonec po chvíli přepnul na angličtinu a pak jsem si některé pasáže pouštěl v obou verzích. Zjistil jsem, že nový dabing je mnohem přesnější, ale méně vtipný. Inu česká dabingová tradice má opravdu něco do sebe. "Maska nebo placka?":o)... Jinak DVD nabízí řadu opravdu zajímavých bonusů, včetně prvních záběrů neherečky Cameron Diaz na castingové kameře. ()

BlackVelvet

Pro mne pokazde hodne dobry zazitek. Gagy s maskou porad bavi, zda se mne, ze letama to nevysumnelo. Herecke vykony take dobre. Klasika sveho zanru dnes uz mozna. ()

Jurij

Tak to máme 17,5 % ve vladních bezúročných směnkách, 8 % v cenných papírech, sepíšeme devět děleno hrubým národním produktem a hlavně - pohřební věnce se odečtou z daní => plnej počet hvězd... :D ()

Vrátí se Carreyho Maska?

Vrátí se Carreyho Maska?

28.01.2020

Snímek Maska z roku 1994 nastartoval kariéru herečky Cameron Diaz a patří mezi nejikoničtější role Jima Carreyho, celosvětově pak vydělal 351 milionů dolarů na 23milionovém rozpočtu, o to větší… (více)

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

01.07.2010

Gore Verbinski pořád hledá projekt, kterým by navázal na veleúspěšnou karibskou trilogii. Příští rok uvidíme jeho digitálně animovaného Ranga, ale co dál? S adaptací videohry BioShock to kvůli… (více)

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala