Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna

• USA A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors (více)

Freddy Krueger se vrací. Stačí jen, aby některá z jeho obětí zavřela oči a s přicházejícím spánkem vstoupila do prokletého domu v Elm Street. Mladá lékařka Nancy Thompsonová tuší, že její pacienty netrápí těžké sny, ale ohrožuje démonický vrah. Naopak doktorka Simmsová sny svých pacientů spojuje se sexuálními problémy. Aniž si to uvědomuje, dává díky svému způsobu léčby šanci Freddymu - a ten nikdy nezaváhá. (Warner Home Video CZ)

bmx6

Na jedničku to nemá,to bezpochyby,ale nad dvojkou vede s obrovským náskokem.Už jsem se tu tolik nebál jako u jedničky a chvílemi i nudil,ale za to místami mě to vtáhlo a bylo to bezva!!!No,ale celkový dojem by byl za tři hvězdičky.Jenže za kurevsky sexy Patricii Arquette (mňamy) - je BOŽÍÍ!!!!Tak za ní ta čtvrtá hvězdička je zasloužená. ()

Jason13

To, co se ve dvojce vytratilo, se v Dream Warriors navrací.. Máme tu pár skvělých nápadů. Jak na některé vraždy tak hlavně ten ústřední s prolínáním snů.. Freddy nepatří mezi ty zabijáky, kteří chrlí jednu mrtvolu za druhou, takže i tady se musíme za dvě třetiny filmu spokojit jen se dvěma. Rozdíl oproti dvojce je ale v tom, jakým způsobem jsou vyplněny části mezi těmi vraždami. Mnohem víc snových sekvencí a zajímavé prostředí psychiatrické léčebny. Ty schopnosti lidí ve snu ("Já jsem veliký čaroděj") a kostlivec na konci - to už byl trochu úlet, ale s klidem (a možná i z nostalgie) odpouštím.. Jedna z nejlepších Nočních můr! BODYCOUNT: 6 ()

The_Misfit

"Spánok, tieto malé plátky smrti. Ako sa mi hnusia" . Edgar Alan Poe. Tretí diel zo série "Nightmare On Elm Street" sa sústredí na psychiatrickú liečebňu a konkrétne siedmych pacientov, ktorý mávajú desivé sny s "neznámym" vrahom, ktorý sa ich snaží pomocou snov zlikvidovať. Samozrejme nehovoríme o nikom inom ako Freddym Kruegerovi, psychopatickom vrahovi. V snímku sa objavuje Nancy (Heather Langenkamp), ktorú môžme poznať s prvej časti série. Zaujala miesto v psychiatrickej liečebni. Mávala rovnaké sny, čím dokázala porozumieť pacientom. Zúčastňuje sa spolu s Neilom na posedeniach s pacientmi, na ktorých sa snažia prísť na spôsob ako sa navždy zbaviť Freddyho Kreugera. Ale podarí sa im to ? ()

moriero

Po dokonalé jedničce jasně nejlepší díl celé série. Jako když temný horor Vetřelec vyústil v osmdesátkově velkolepé akční Vetřelce (dvojku Freddyho zcela ignoruju). Nancyin příchod na scénu...až po její pád. Perfektní. A Freddy je s každým dílem větší a větší sympaťák. Snad asi první monstrum, co má fakt charisma. P.S. Pro fajnšmekry doporučuju videoklip od DOKKEN - DREAM WARRIORS, který asi museli točit souběžně s filmem. Ve stejných kulisách a stejných scénách jako ve snímku chvilku Arquette (Kristen) prchá před Freddym, a pak se vzápětí směje na kytaristu. A ten geniální konec! Freddy se probudí ve své posteli, zrychleně oddychuje a stěžuje si na noční můry. Haha. 90%. Za film i videoklip. ()

karnifex

Film mi připadal značně zdlouhavý. Problémem jsou taky předdigitální efekty - kdyby byly použity v menší míře, asi by svou naivitou působily mile, ale v tomhle množství už jsou spíš otravné. Atmosféra "snového světa" na mě byla příliš křečovitá - naopak scény z "normálního světa" osmdesátých let měly až kouzelnou patinu (a vlastně jsem je v tomto snímku považoval za to nejlepší). ()

david141474

Tohle bylo zajímavý. Určitě víc jak 1 a 2. Dvojka nestála za nic, kvůli nesympatickým postavám. Tady jsou ty postavy sympatický, což bylo dobrý a dalo se na to dívat. Děj byl zajímavej. Zajímavější jak v 1 a 2. Freddy Krueger skvělej. Soundtrack nic moc. Finále dobrý. A návrat dvou postav z prvního dílu, zvedlo moje hodnocení o bod. 8/10 zajímavej děj a skvělý návrat postav z 1. dílu. ()

Vital

Třetí díl se mi líbí hned po jedničce,prostředí sanatoria,kde všichni trpí nespavostí a dělí je dohromady jeden strach :Krueger. Líbí se mi návrat Heather,která jako "ostřílená" pomáhá dětem.Prostě prostředí v sanatoriu jsou dobré prostředí jak pro horrory tak různá dramata,tak v noční můře to hezky vyšlo,navíc v každým díle jsou vždy o něco lepší vzláštní efekty a ty v noční můře jsou dobře propracovány. ()

Mesmeric

Pro mě nejlepší a nejpovedenšjí díl z celé řady Nočních můr v Elm Street. Prostředí léčebny je výborné a Freddy ukazuje svůj zvrácený smysl pro humor více, než v jiných dílech. Je obsaženo taky poměrně dost solidních lekaček, takže hladina adrenalínu je udržována ve velmi příjemných výškách. Hlavní plus je nápad se skupinovou hypnózou a spojení sil proti Freddymu. Jako mínus bych viděl "fantasy" efekty, sice jedná se o rok 1987, ale okem z roku 2010 je bojující kostra velmi, ale opravdu velmi komická. ()

wrzec

Rozhodně nejlepší díl z celé série, dobrý příběh je holt dobrý příběh a obří Freddyho hlava požírající Patriciu Arquette jednoznačně kultovní záležitost! ()

zekon

Tak tento díl je spolus 1 asi ten nejlepší. Nevím proč je režisér Russel, já četl že je to práce právě opět Cravena. Dobře zvládnutý díl. ()

teseth

Jeden z nejlepších dílů této série. Vizuální zpracování je asi to nejlepší co si tehdy mohli vůbec filmaři dovolit a ztvárnit. Bohužel snaha o předvedení rádoby kouzel a oživlých mrtvých je trochu marná a vyznívá směšně. Vcelku ale jde o zdařilé pokračování. ()

Mrtvobog

Dalšia Nočná mora je zase o čosi slabšia. Dej zasadený do psychiatrickej liečebne otváral veľký potenciál, ktorý mohol byť omnoho viac využitý (ten malý čarodej bola fakt blbosť). Dobrým nápadom bolo prenášanie sa do snov. Zabíjania bolo málo a bolo neoriginálne, Freddy bol dosť nezaujímavý, a svätená voda a kríž ako nástroj zničenia Kruegera bol už fakt vrchol. Istým oživením bola Nancy Heather Langenkamp. ()

Sekacik123

Perfektné, perfektné a ešte raz perfektné, je to proste jeden z úžastných horor. Horor s veľkým H. Škoda že Nency umrela, ale tak položila život aby zachránila nikoľko iných. Freddy podal perfektný a vždy si nájde nejaký nový sposob ako vraždiť .... Ak by som nedal 5 * tak by som sa asi nemohol pozreť ani do zrkadla. ()

abrat

Možno aj najlepší film zo série. Občas má film skutočne napínavú atmosféru. Zasadenie deja do liečebne pomohlo. Oproti dvojke je Kruger hrozivá postava. Výborné sú triky, aj hudba a niektoré vraždiace scény sú premakané. ()

Euros

Díky bohu za toto pokračování po hrozné dvojce. Freddy se vrací ve velkém stylu a jeho oběti nevřískají a neutíkají jako obvykle, ale začnou se ve svých snech bránit. Čaroděj trochu narazil, ale jinak se mi tento horor neskutečně líbí. Jen škoda, že ve čtyřce hned umřou všichni přeživší z tohoto dílu...Kristen, Joey a Kincaid. Ale Freddy nemá slitování... ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti