Hudební komedie Jen ho nechte, ať se bojí, jejíž scénář byl napsán pro Luďka Sobotu a jeho spolupracovníky z divadla Semafor, je příběhem hudebního skladatele Aleše Brabce, který pro tvorbu zdánlivě potřebuje zvláštní atmosféru vyvolanou šokem... (Bontonfilm)

villon17

České klasiky narozdíl od dnešních jsou v rámci mezí kvalitní a i když tenhle má několik slabších chvilek, zaslouží si průměrné hodnocení. ()

pan.Kaplan

Milý film, který mi přišel náramně zábavný, rozhodně víc, než mnohé pozdější filmy. Na zpříjemnění sobotního odpoledne ideální. ()

blackrain

Povedená hudební komedie s Luďkem Sobotou v hlavní roli. Někdo potřebuje vyděsit, aby mohl psát písničky jako na běžícím pásu. Příjemný film, u kterého se vždycky dobře bavím. Hraje zde plno dobrých herců. ()

Colonist

Sobota natočil mnohem horší komedie, tahle je dobrá a dokáže pobavit. Herecké obsazení je příjemné, humorných scén je tu plno a těch vlezlých písniček zase není tolik. ()

Linda.csfd

Tento film má u mne to privilegium, že ho řadím mezi filmová antidepresiva a těch je u mne jen pár vyvolených. A film, který má nade mnou takovou silnou moc, si prostě 5* zaslouží. Kdykoli mne hodí do pohody a do pozitivní nálady. Celková atmosféra je nabitá pozitivní energií, létem a sluncem. Miluji herecké výkony Vladimíra Menšíka, Miloslava Šimka a Petra Nárožného. Luděk Sobota je prostě Luděk Sobota - někdo ho má rád, jiný ne, on už jiný nebude. ()

dyfur

moja zaujímavosť: Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach v Prahe, v rekreačnej oblasti Slapská priehrada a zábery ciest sa nakrúcali medzi obcami Babice a Ládvi i Ronov nad Doubravou a Závratec. (dyfur) ()

OG_Swifty

Helena Vondráčková je děsná, srala mě zamlada a sere mě i zastara - naštěstí ostatní herci jsou natolik kvalitní (Menšík, Sobota, Šimek, Krampol), aby její nedostatek v tomto filmu převážili na stranu koukatelnosti. ()

rakovnik

Poměrně málo vtipná komedie se zajímavou zápletkou, spíše ale řada gagů a skečů tria Sobota - Nárožný - Šimek. Mnohé jsou strašně šroubované. Jako celek to ale jakžtakž funguje. Mezi baviči, konferenciéry, zpěváky, zpěvačkami a dalšími estrádními umělci vyniká herecky, jak jinak, Vladimír Menšík. Helena Vondráčková se v mnohých scénách s rádoby vtipným Luďkem Sobotou tvářila asi jako já, dost znuděně a otráveně. ()

Nach

Svým způsobem je to dobrá hudební komedie, která ale ovšem stojí na zcela zbytečných a dnes již zábavu spíše kazících klišé typu zamkl jsem se v bytě a musím jít přes sousedku, která má žárlivého manžela. Tyto žárlivé nitky příběh provázející jsou pro tuto komedii naprosto zbytečné a celkový dojem kazí. Nicméně linka se strachem baví dodnes. 65% ()

Fallen_One

Šimek a Sobota - za ně dvě hvězdy plus jednu za několik vydařených vtipů. Ty písničky nic moc. Oddychovka na nedělní odpoledne, přesně jak bylo vysíláno. ()

Martrix

Texty písní jsou tak pekelně pitomé a kýční, že je nespasí solidní hudba, ani zpěv HV. Bohužel je jimi prodchnut celý film. Ale ani bez jich není JHNAB žádná pecka. Humor občas zůstává jakoby napůl cesty mezi Svěrákem a typicky socialistickou tvorbou té doby. Což není ostrá kritika, protože pořád jde o lepší komedii, než je většina současných nevtipností. Ono s takovým obsazením, vysloveně špatný film ani udělat nešlo. Ovšem ve srovnání s geniálním Jáchymem, kterému se divák neubrání, jde o poněkud matný kousek. ()

blitzer

Autíčko musí bejt čistý. Jak hudební filmy/muzikály nemusím, tak tenhle jsem si jednou pro vždy zamiloval a jako malý jsem se na něj díval snad ob den. - Vysoko? - Vysoko! ... takže za 5* :-) ()

dr.fish

Tohle je pomník komické trojice Sobota-Šimek-Nárožný. A to z doby, kdy tihle chlapi byli v plné síle. To, jaké karikatury se z nich pak staly, je údělem spousty komiků, ale tady, tady je to trefa do černého. Považuju rozhodně za klasiku a když mám náladu, náležitě si film užiju. 85% ()

Rockwood

Další pěkná česká komedie. Mě osobně se teda líbí, protože já sem an ty české komedie přímo vysazen. Hudba se mi také líbí... nemám co bych ze svého oka amatéra kritizoval :-) ()

sator

Hudbu ke všem písním zkomponovali Jiří Malásek a Jiří Bažant. Texty napsali: Ivan Mládek (Jitrocel a rozmarýn), Ivan Mládek (Svatba naruby), Jan Vodňanský (Když má láska zelenou), Pavel Kopta (Létání). ()