Příběh z počátku 17. století se točí kolem kouzelné lahvičky. Jediná kapka z ní může splnit jakékoliv přání. Každý majitel ji pak musí prodat někomu dalšímu, ovšem za polovinu ceny. Podle legendy ten, na nějž zbude poslední kapka, propadne peklu. (Filmbox)

brasek

Surový film s atmosférou doby na veľmi dobrej úrovni. Škoda, že celým filmom nás sprevádza len priemerné dobrodružstvo. ()

EddieIron

Pecka! Dokonalé vystižení atmosféry a skvělé herecké výkony. Michaela Kudláčková byla spolu se Žanetou Fuchsovou největší dětská hvězda. Tyhle holky se jen roztomile nepitvořily v rodinných komediích, ale opravdu dokázaly hrát. A zde to byl od Kudláčkové výkon na Lva. A zapomenout nelze ani na malou roli Agustína Kubáně. Kdyby mě měl dostat do rukou tenhle kat, umřel bych strachy ještě před popravou. :-) ()

Horác

Jeden z několika filmů, které si pamatuju z dětství jako děsivé a traumatizující. Všechno ve tmě, těžko srozumitelné, furt tam někdo křičí, ošklivost střídá ošklivost. Taková chaotická zběsilost. ()

Pepi74

Skvělý film, jeden z mých best off ale jediný co mě tam celkem dost vadilo je, že se autoři nemohli rozhodnout, jestli udělat film pro děti nebo dobrodružné drama. Čím jsem starší, tím víc mi tam Kudláčková vadí. Ale není to její chyba. Myslím, že kdyby byla vác upozaděna nic by se nestalo. Skvělá parta Pasovských, kterým jsem to věřil a též šťára císařských..i když Moravec s parukou..:-) Ne je to dobrý film. ()

PTuranyi

Výborná balada o čarovnom flakóne opradenom tajomným príbehom. Filmárom sa podarilo vytvoriť osobitú stredovekú atmosféru a herci stvárnili síce civilné ale uveriteľné stredoveké postavy. Nie je to Meno ruže ale príbeh je výborne vymyslený a atmosféra prekliatia a strachu je veľmi dobrá. 75% ()

krijka

Tak k tomuhle filmu mám vřelý vztah, který moje, jinak samozřejmě nestranné, hodnocení ovlivní. Vzpomínám si, že jsem ho sledoval v dětství a byl jsem absolutně přikován ke křeslu (gauči, židli, či na čem jsem to tenkrát seděl). Bylo to absolutně skvělé, ta atmosféra špíny, v nichž skupinka bez obalu a velmi a velmi realisticky podaných žoldnéřů bloudí jarní krajinou a pátrá po penězích pana Bartoše. Vzpomínám si, jak mě mrazilo při scéně z hospody, kde je malá Magdalena zavřená v pokoji a k její oknu se blíží fendrich Hoff a hlavně děsivý Sepp Borise Rössnera. Tento film vznikl jako film pro děti, ale je natočený lépe, než většina filmů pro dospělé. A byla ona lahvička skutečně kouzelná? Co na tom záleží, ten film kouzelný byl a je. ()

datel13

Co to jako bylo? Parta spatne ozvucenych hercu se skoro celej film honi kolem zajezdniho hostince v lesich?? Oceneni si zaslouzi snad jen ta historicka autenticita ()

Cesty timem

Skoro jsem dal za 5*. Po letech jsem film velmi rád shlédnul. Už by člověk myslel, že je v trezoru (nikdy nevíš s čím by mohlo být dnes spojeno "propadne peklu" apod.), když tak dlouho neběžel (pokud vím)... Hudbu jsem (mylně) přisoudil nejprve Zdeňkovi Liškovi. Je velmi, velmi dobrá a také plná ruchů, skřeků (nemyslím jen Kudláčkové), prostě ten zvuk a provedení hodně "Liškové" a připomělo mi to zvukově Osadu havranů atd. (také s tím kráááá)... Krom hudby velmi hodnotím zvuk celkově, srozumitelnost... (to není dnes vůbec běžné i u originálů jak herci špatně artikulují, polykají slova...). Tady prostě opravdu nejen zvukově, ale celkově film velmi dobře řemeslně zpracovaný a obsazený. Herecky (ať už je někomu protivná) Kudláčkové asi nejzdařilejší výkon. Dagmar Havlovou jsem nepoznal až po chvíli. Kat v provedení Augustina Kubáně myslím nemá moc konkurenci i ve světě. ()

rozum i cit

Nepohádkový příběh z doby pár let před vypuknutím třicetileté války o lahvičce s obarvenou vodou, která ovlivňuje osudy lidí a má pouze takovou moc, jakou do ní oni sami vloží svou vírou, lačností po bohatství představujícím domnělé štěstí a ochotou krást a vraždit. Atmosféra doby působí přesvědčivě, je plná zmaru, špíny a beznaděje. Jedinou kladnou postavou je (snad kromě Bartoše) samotná Magdaléna, dosud nezkažené dítě. Potulný pěvec je naproti tomu zbabělcem ochotným stejně jako ostatní urvat něco pro sebe, přesto není v jádru tak docela špatný a dovede se někdy i zastat člověka, na kterém mu začne záležet. Tato nečernobílost jeho postavy je jistě pozitivem příběhu a Vyskočilovi role sedla. Stejně tak jsou dobré herecké výkony dalších zúčastněných. Problémem trochu je, že se film nese v jednom duchu. Většinu času sledujeme neustálé rvačky bez dostatečně dlouhých klidných momentů s kladnými city, které by dokázaly vytvořit účinný protipól, a tím zároveň nechaly vyniknout dané akci a okamžikům strachu. Tato neměnnost má za následek místy ztrátu přehledu a koncentrace diváka. Nemohu se zkrátka zbavit pocitu, že příběh měl díky dobré pointě s pravdivou myšlenkou daleko větší potenciál, než jaký byl využit. Škoda. Co říci na závěr? Jednoho napadne, jaký bude další osud obou hlavních hrdinů. Pokud přežijí do června, čeká je možná pár let klidu. Petr Vok z Rožmberka totiž pár měsíců před svou smrtí pasovské žoldnéře vyplatil díky rodinnému stříbrnému pokladu (k čemuž se mimochodem váže legenda o Bílé paní), a tím zachránil Třeboň a části svého panství před pleněním a získal od císaře zpět právě Český Krumlov. Jeho dědicové však buď zemřeli záhy po něm (Jan Zrinský ze Seryna, zemřel 1612) nebo se postavili na stranu stavovského povstání (Švamberkové), takže rožmberská panství nakonec padla do rukou cizinců, jako byl císařský generalissimus Buquoy či rod Eggenbergů (bankéřů s koupeným titulem, po jejichž vymření přešel později na Schwarzenbergy). Jaká to ironie. Následovalo dalších třicet let zmaru a utrpení (v případě Třeboně včetně vyhladovění města a velikého moru). A kolo života se točí dál. Nekoupíte lahvičku? Přinese vám štěstí... ()

vinducha

S trochou nadsázky , "Nejtemnější atmosféra" , jakou kdo kdy viděl... v českém filmu . S pozdějším dodatkem , že se v tomto dělí o 1. místo spolu s  Devátým srdcem Juraje Herze. ()

ToddB

Za tu snahu ukázat, že život v 17. století nebyl tak romantický, jako v Císařův pekař ty hvezdičky dám ........ ()

Bránolog

Já tenhle film miluju, atmosféra předvečera třicetileté války, vrchní žoldák luxusně nadabovaný Vlado Mullerem a nápad s putovní lahvičkou, plnící tajná přání - zážitek v dětství a pro mě neztratil kouzlo ani teď. Malou rolí se s diváky rozloučil Jaromír Crha - nezapomenutelný starý Brůna z Majora Zemana. ()

aquarkko

Pokud je vám na zvracení z novodobých českých pseudohistorických "pohádek" z dílny Trošky a jemu podobných se stále se opakujícím vzorcem, podívejte se na tohle. ()

bertrand

Zapomenutá perla dobrodružných filmů pro mládež. Přestože to není dokonalé (scénář si často upravuje logiku dění pro účely příběhu, afektovaná Kudláčková, film se rozhodně nevyhýbá zobrazování násilí, ale zcela opomíjí cokoliv spojeného se sexem) je to jeden z těch kousků o kterých se vypráví u pohaslých obrazovek. Už tu byla zmíněna syrová podzimní atmosféra, dobové reálie a pan B. by rád připomenul hlavně herecký i pěvecký výkon Ivana Vyskočila. Ouplně hlavním tahákem je pro nás ovšem Krčkova Muzika Bohemica, fimová hudba, popěvky a písničky zařazené do děje navodí atmosféru doby lépe než sebevěrnější kostým. ()

annevelyn

Pochmurný film na pomezí pohádky a dobového příběhu, který bez příkras líčí dobovou atmosféru dokonce doplněnou skvělým pohádkovým příběhem. Skvělá výprava držící se dobového tématu je doplněna skvělou režií. Zkrátka nezvyklá pohádka snad trochu připomínající Herze, ale právě díky tomu velice příjemná. ()