Od chvíle, kdy Scottu Carlinovi otec zemřel při hašení požáru, se tenhle mladý tatér jenom poflakuje. Zatímco jeho sestra Claire právě začíná studovat vysokou školu, on zabíjí čas s podivnými kamarády a marihuanou. Příležitostně také spí se svou kamarádkou Kelsey, která ale od vztahu očekává víc. Jednoho dne Scotta na pláži osloví malý chlapec Harold, který chce od něho nechat udělat tetování. Scott ho začne tetovat, ale chlapec kvůli bolesti uteče. Jeho otec Ray začne vyvádět. Scottově matce Margie se podaří Raye uklidnit. Ray a Margie si uvědomí, že se přitahují a začnou spolu chodit. To ale vadí právě Scottovi, protože Ray je hasičem, jako byl i jeho mrtvý otec. Scott je rozhodnutý způsobit rozchod své mámy s Rayem, řekne to i své sestře Claire. Scottovi přátelé naplánují loupež v jednom z místních obchodů. Scott se loupeže nechce účastnit, ale nakonec neochotně souhlasí, že bude před obchodem hlídat. Když se majitelé obchodu začnou bránit, jsou Scottovi kamarádi chycení policií. Scottovi se podaří utéct. Stále pracuje na ukončení vztahu své matky s Rayem a matka ho vyhodí z domu. Scott v zoufalství zamíří k hasičské stanici. Tady je mu dovoleno zůstat, ubytování si ale musí odpracovat... (TV Nova)

aquiver

Nezávislá scéna je dlouhodobě to nejlepší, co americká kinematografie nabízí a většinou nepotřebuje žádný větší rozpočet. Judd Apatow dokázal, jak talentovaný tvůrce je. Originální a nápaditý scénář, k tomu výtečně napsané postavy, které si nelze neoblíbit. Nad očekávání skvělý film. Smál jsem se, plakal jsem... 90 % ()

Adramelech

Občas dobré hlášky, ale problémy té rodiny mě nezajímaly a dost mě štvalo, jak tam na sebe všichni pořád řvou a hádají se. ()

santiamén

7.5/10 Pro Apatowa mám slabost, vždycky se trefí přímo na bránici. Jeho talent tkví ale hlavně v tom, že umí výborně napsat i vážné scény, které jsou pro většinu komediálních filmařů jen vata k natažení stopáže. Podobně jako Gervais píše uvěřitelné situace a postavy, které pobaví i dojmou, kterým divák musí fandit a často se s nima ztotožňuje. Obsazení je tentokrát perfektní, hlavně Billovi konečně pořádnou roli fakt přeju. Navzdory komediální rovině je film především o vyrovnání se s žalem, o dospívání, přijmutí zodpovědnosti za svůj život, nalezení sebe sama a v neposlední řadě je taky vyznáním lásky rodné hroudě, v tomto případě Staten Islandu, odkud Davidson pochází. Nicméně na čsfd zůstane nepochybně nedoceněný a v dohledné době skončí jako zbytek režisérovy tvorby v modrém. ()

Henry007

Na Apatowa překvapivě málo vtipné, ale dalšími rysy tento snímek do jeho filmografie zapadá - civilní a pohodová atmosféra, hlavní postava hledající životní směr a odmítající přijmout zodpovědnost. Velkou roli zde opět hraje mužské přátelství, občasné nikam nevedoucí (improvizované) dialogy a příliš dlouhá stopáž. Čím se ale tento film liší od jeho předchozích, je rozhodně humor, nebo vlastně jeho absence. Jde spíše o odlehčené drama než čistou komedii. Pete Davidson má zvláštní charisma, které nemusí všem sednout, ale sledovat ho v roli tatéra ametéra, inspirovaného jeho skutečným životem, je zkrátka zábavné. Možná i proto, že jsem stejně starý jako tato postava a obdobně odmítám přijmout jakoukoliv zodpovědnost, přesto že mi už není 16 let a měl bych se v životě někam posunout. V době coronavirové je tento snímek ideální pro nenáročný večer, během kterého se na dvě hodiny duchem vypaříte na Staten Island. ()

Klajnik odpad!

Dějově to jen klouže po povrchu, což svědčí o nepříliš velkém umu autora scénáře. Zvláštní, když by tam měla být znát Davidsonova osobní zkušenost. Holt když člověk není umělec, tak se nedokáže dostat dost hluboko ani když má "výhodu" vlastního zážitku. Bergman umělec je a dokázal svou bouřlivou partnerskou zkušenost zpracovat v díle Scenes from Marriage Life. A třeba takovej Zola dělal zaměstnání své literární postavy, aby více nahlédl do její situace. Dobrej umělec však má tu schopnost nahlížet do toho, co nezná, páč je obdařen vhledem, představivostí a citem pro věc. To sem píšu, abych dokázal, že nejpodmětnější na celym filmu pro mne byla tato myšlenka, na kterou mě přivedla povrchnost filmu. ()

bobstock

Filmek civilnějšího střihu, který zajímavě začíná a zvláštně vyšumí ovšem s tím, že postavy z ostrůvku nemalé aglomerace u jednoho z největších měst světa vám hnedka z hlavy nezmizí. Je to asi srdečnějším stylem pojetí, kdy jsem po úvodní scéně pokusu o sebevraždu v autě, čekal film plný gradujících chvil, které ale tak úplně nepřijdou. Kluk ovlivněný brzkou smrtí svého otce hasiče se plácá zaseklý ve své bublině sociálního a dýmového kroužku s občasným snem být tatér, z kterého vyplývá nevtíravý humor, protože hrdina netetuje zrovna typicky realistické výjevy. Když tu se náhle potká s malým klukem, který mu přinese změny do celkového pojetí svého života a své rodiny s hezkou ukázkou těžkého přispůsobení se svému psych. stavu a rozpoložení. Možná cesta ven existuje jen to chce ledasco přijmout, věřit si a udělat krok. Pete Davidson prokouknul jakožto mnou zatím přehlížený, ale zároveň hnedle zajímavý a sympatický typ. Bill Burr protiváha ve vnější úpravě vizuálně hereckého nehezouna, což mě svým způsobem také sympatické. 70% ()

ink flo

Člověčinka od režiséra romkom "Big Sick" se vzácně vyváženým poměrem komedie/drama....tetování, hulení, hasiči atd. + neokoukanej casting ()

Rockerman

Scott neví, co si počít se svým životem. Je nezodpovědný flákač a feťák, se kterým jsou jen potíže. V sedmi letech ztratil otce a tím vysvětluje i ve 24 letech své zoufalství a depresi. Více než půl filmu je takové, že neuráží, ale ani nenadchne. Do vyššího levelu přechází až po Scottově nástupu k hasičům. ()

BOURQUE

Aktuálny film J. Apatowa je jeho najkomplexnejším (aspoň doposiaľ). Možno sa to na prvý pohľad nezdá, ale jeho pozornosť sa sústreďuje nielen na hlavnú postavu, ale aj na tie vedľajšie. Oni z určitého pohľadu majú občas aj väčšiu úlohu, ako byť „len“ vedľajšou postavou. Príbeh – Scott (hlavná postava) od smrti svojho otca nevie nájsť svoje miesto. Scott žije lajdácky život, okrem tetovania, snívaní o tom, že otvorí špeciálnu reštauráciu a fetovania ho prakticky nič nezaujíma. Keď však jeho matka nájde niekoho, tak veci sa „trošku“ dajú do pohybu. Z hereckej stránky v podstate nemám čo vytknúť – jednotliví herci od P. Davidosna, cez B. Burra až ku M. Tomei podávajú vyrovnané výkony. V mojich očiach každá vedľajšia postava, ktorá sa objaví vo filme, má svoju jasne danú úlohu a posúvajú príbeh dopredu. Najväčší problém, a to je aj dôvod nižšieho hodnotenia filmu, však mám s postavou Scotta a jej „vývojom“. Je tu vidieť určitý vývoj charakteru a jeho snahu byť „lepším človekom“, ale ten posun k tomu je veľmi malý, občas ani nie úplne presvedčivý. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

Olík

Celé je to o tom, jaký na tuto dramedii zvolíte pohled. Jestli po vás bude King of State Island další z řady taškařic Michala Davida hollywoodské komedie Judda Apatowa, tak budete možná lehce zklamáni. Pak je tady, ale ještě pohled číslo dvě. Ganja tattoo výpověď mladíka vyrůstajícího bez otce, který zahynul při zásahu u newyorských dvojčat, z níž je zmiňovaný Apatow cítit z každého potáhnutí z bongu. No a to je potom trochu jiné kafe. ()

JirkaLexa

Překvapivě poutavé a zajímavé uctění povolání a života hasičů. Čekal jsem že to bude víceméně příběh o ničem, který se bude táhnout. Ale nakonec milé překvapení. Fajn herecké obsazení, hudba. ()

HenryIvan

Neviem úplne čím to je, ale cast tohto filmu mi príde vážne očarujúci. Pete, Bill, Marisa či Steve ? Hell yeah. Je to príbeh od srdca, od vážne potetovaného srdca a to sa pozná. Pete síce nie je žiaden Marlon Brando a asi ani nikdy nebude, no pokiaľ sa bude držať postáv, ktoré mu sedia, tak sa v podobných podarených filmoch ešte určite objaví. Je to celkom dlhé, ale nudiť sa nebudete, odsýpa to rýchlo. Celkom som sa na to tešil a nebol som vôbec sklamaný. ()

tomik99

Pokud čekáte komedii jako já podle popisků a barvitých plakátů, tak budete asi stejně zklamaní. Vtipné scénky ve filmu nejsou. Což o to, člověk by to dokázal snad i odpustit, kdyby film byl o něčem smysluplnějším. Ano, máme tady dospívajícího mládence, který neví co se životem, fetuje, má směšné tetování a jeho život je tragédie. Takových snímků je ale v poslední řadě tolik, že už se to pomalu zajídá. Pete Davidson je bezesporu dobrým hercem, ale na můj vkus až moc přehrává. Jeho grimasy jsou tak umělé a to ne pouze v tomto filmu. O to víc byl pro mě film ještě nesnesitelnější, Davidson mi fakt neseděl už v „Hnüsu“, kde měl (překvapivě) velice podobnou roli. Možná bych popřemýšlel o třech hvězdách, protože šlo o opravdu velký průměr, ale když si vezmu, že tato tragédie trvala přes dvě hodiny, tak si lepší hodnocení film nezaslouží. ()

Maximilianus

Pete Davidson sa na túto úlohu úplne hodil. Možno to bolo aj tým, že ten film bol skoro presne o jeho živote. Inak to malo fajn atmosféru a veľa známych hercov. 7,2/10. ()

TomasRichtr

Nemám úplně rád Apatowa (narozdíl od jeho dcery), ale tenhle film možná i díky osobnímu vkladu Peta Davidsona je velmi příjemným zážitkem bez přehnaného patosu (i když na konci v pár replikách sklouzne do doslovnosti, ale ani to nevadilo). Ani by člověk neřekl, že je to tak dlouhé. ()

papadoce

Zoots je kráľ, ale vlastne obidve scény so sprepitným boli na parádu parádnicku. Ale poďme k filmu ako takému. Herecky tomu nie je čo vytknúť. Pete Davidson to buď totálne perfektne hraje, alebo je aj v reále takýto ch*j, lebo bol úžasný v roli Scotta. Marisa, ako som to už viackrát písal, je jedna z najkrajších milfiek Hollyúdu a zreje absolútne prekrásne, plus herecky je dokonalá takže nie je vôbec o čom. Všetci další herci vo vedľajších úlohách boli perfektní a vlastne sa mi len ťažko hľadajú nové slová ako to vyjadriť, aby som sa neopakoval. Proste s príbehom žili a bolo to vidieť. Navyše citlivá réžia Judda Apatowa ich viedla zľahka od scény k scéne a spolu vytvorili excelentnú drámu zo života. Bohužiaľ sympatie, ktoré prechovávam k tvorcom tejto drámy, nedokážem prechovávať k hlavnej postave. Scott je proste u mňa dvadsať štyri ročný vágus a feťák bez vychovania, bez štipky zodpovednosti a zmyslu pre povinnosť. V podstate ma sral od prvej po poslednú klapku. Inak to nebolo ani s jeho partiou, ale film je hlavne o ňom, takže celú zlosť smerujem k nemu. Vlastne mi bolo ozajsky ľúto jeho mami. Jedného by mohlo napadnúť ju obviňovať z toho aký je to kretén, ale faktom zostáva, že deti mala dve a to druhé takto vypatlané, neschopné ani nevychované rozhodne nebolo. Práve naopak. Áno, sledovať tú bandu zhúlených retardov, a najmä ich počúvať bolo občas ozaj zábavné, ale uvedomenie si, že také indivídua ozaj existujú a žijú z mojich daní, to je na pištoľ. Ale film je to skvele nahláškovaný, s aktuálnym posolstvom pre mladú generáciu, a je takpovediac skutočný aj bez toho, aby na začiatku vypísali “Based on true story”. A pre tých čo to nebudú nikdy pozerať, priblížim vám citátom z filmu aspoň to ako vyzeral Scott. Povedala mu to babenka, ktorá ho milovala. “Máš úplne průsvitnou kůži a kruhy pod očima máš tak tmavý, že vypadáš jak anorektická panda. Vždycky jsi bledej, jako když máš nějakou nemoc, ale ještě to nevíš. Vypadáš, jako by ses měl rozpadnout, když se tě dotknu.” 😂😂😂. A lúzrova reakcia? “Promiň. Nedaří se mi moc dobře.” Film je o tom, ze každý sme si strojcom svojho šťastia a netreba sa vyhovárať na osud a tak. A mimochodom, vyhráva scéna v lekárni. Čistý smiech cez slzy. 5 hviezd za film, ktorý nemá konkurenciu ani medzi drámami, ani medzi komédiami. Zážitok, ktorý musíte vstrebať postupne počas 136 minút a dať tomu naozaj čas. Oplatí sa, lebo je to pozitívna nálož, ale citovo diváka nijako nevydiera. Prekvapilo. ()

Filmový festival SXSW bude online

Filmový festival SXSW bude online

03.04.2020

Jedna z mnoha událostí, které doplatily na současnou pandemii, byl i filmový festival v americkém Austinu South by Southwest. Na akci se tradičně setkávají filmaři z celého světa, promítají se… (více)