poster

Osamělá hvězda

 • USA

  Lone Star

 • Slovensko

  Osamelá hviezda

Drama / Krimi / Mysteriózní / Romantický

USA, 1996, 135 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kaylin
  ****

  Film, který se chvíli tváří jako thriller, něco ve stylu "Mlčení jehňátek", ale po nějaké době se to změní a vy sledujete něco, co je hodně podobné komiksu "Skalpy". Má to podobný náboj i podobné řešení témat, kdy navíc dostáváte celkem zajímavý případ, jehož pointa je docela nečekaná, i když ne přímo odzbrojující.(28.3.2016)

 • Martin741
  ****

  Reziser John Sayles natocil tymto svoj najlepsi film, ktory ostatni asi nepochopili alebo nechceli pochopit. Nevermind, kazdopadne len velmi nerad sa stotoznujem s istym Madsbenderom, ktory je navyse adminom tej hnusnej odpornej smradlavej zumpy zvanej filmova teoria. S tym ja nechcem nic mat - s tou teoriou myslim. Obavam sa, ze tejto Madsbenderovej vete nerozumiem : "Ide o prekvapivo komplexné dielo tematicky (prisťahovalci, pašovanie ľudí cez hranice, konflikty medzi Američanmi a Mexičanmi, rozpor medzi pravdou a oficiálnou verziou dejín, černošská komunita, história niekoľkých rodín, nelegálne podnikanie, korupcia, štátna služba v polícii a armáde, a napokon samotné osobné línie) i naratívne (k celej rade postáv sa viažu flashbacky, ktoré sú s líniou z prítomnosti previazané pomocou skrytých strihov a kompozičnej nadväznosti)" - myslim si vsak, ze ide o nejaky premudrely a prechytraly odborny termin zas a znovu z tej odpornej zumpy zvanej filmova teoria. No nic, kazdopadne viem, ze nejake otazky a motivy z filmu ostali nezodpovedane, a tu nastupuje divakova fantazia, moze si to kazdy kludne zodpovedat. Kazdopadne herci hrali velmi dobre, najma som bol spokojny s Chrisom Cooperom /Marinak 2005, Bourne Identity 2002, Matewan 1987/, Elizabeth Pena /Rush Hour 1/ bola vyborna a vsimol som si aj Matta McConaugheyho /Cas Zbijet 1996, Interstellar 2014 a Amistad 1997/. Oplati sa sledovat rozpletanie skrytych suvislosti v mestecku blizko US- mexickych hranic. Fascinujuce, zaujimave, vyborne tempo, nuda bola stlacena na minimum - presne tak to mam rad : 89 %(2.11.2017)

 • Malarkey
  **

  Lone Star je údajně jeden z filmů, který bych měl vidět, než umřu. Také je to ale jeden z nejnudnějších filmů, u kterých jsem se bál, abych znuděním neumřel. Já uznávám, že podstat příběhu je jasná. Dává v potaz bílého Evropana a srovnává ho se vším ostatním. Výsledkem by měl být fakt, že všichni jsme si rovni, ale ne všichni to tak v tomto filmu přijímají. V průběhu filmu jsou pravidla jasně daná. Na jedné straně rasisti, kteří kdyby mohli, tak na sebe navléknou kuklux háv. Na straně druhé je pak zbytek, který bojuje za svá práva. A někde mezi nimi je osamělá hvězda, která si prochází po jinak dosti napjaté prérii. Škoda. Čekal jsem, že tohle bude jinačí masakr a Osamělá hvězda pojede jiné pecky. Na základě zajímavého příběhu je položen totálně průměrná až podprůměrná hlavní role.(11.4.2014)

 • karnifex
  ****

  Velmi pomalu ubíhající film, ve kterém nález dávno zabitého šerifa odstartuje odkrývání minulosti několika obyvatel městečka u hranic s Mexikem. Spíše než zločin/nezločin se zde řeší vztahy bílých, černých a hispánských Američanů a hlavně vztahy rodičů a jejich (dospělých) dětí. Závěr je (obzvlášť na americké poměry) velmi neobvyklý..(13.10.2013)

 • Radyo
  ***

  Chris Cooper je znám spíše z filmů jako Čas zabíjet nebo Americká krása, tady ale na rozdíl od uvedených filmů dostal šanci vyniknout v hlavní roli. Myslím, že se mu to docela podařilo, byť si možná zasloužil trochu výraznější příběh, ale jeho výkon rozhodně filmu neubírá na zajímavosti, spíše naopak.(12.9.2002)