První film podle knih Donalda Hamiltona. Jde o jakýsi předobraz Jamese Bonda. V tomto filmu podle knih The Silencers a Death of a Citizen musí agent Matt Helm (Dean Martin) z organizace ICE zachránit svět před zlotřilým plánem tajemného pana O, který ovládá americké jaderné rakety, a jednu chce nechat vybuchnout tak, aby vznikl konflikt se Sovětským svazem. Při pátrání po podzemním úkrytu padoucha narazí Helm na krásné ženy, zazpívá pár písní a koneckonců se i jednou, dvakrát porve a dojde na jednu automobilovou honičku. (honajz)

honajz

Předchůdce Jamese Bonda, Matt Helm, ve svém prvním celovečerním filmu. Netuším, zda knižní předlohy jsou podobně bláznivé, ale tohle je mix crazy komedie, muzikálu, akčních scén, polonahých žen, alkoholu a dalšího zpěvu. Osobně mi ten styl moc nevyhovoval, i když Dean Martin se sem docela hodí. Ale příběh je utahaný, ta estrádní čísla vše jen zabíjejí, a samozřejmě zápletka je jednoduchá. Dokonce ani nedojde na větší vyšetřování, přijede se z místa na místo, získá se za dramatických okolností jedna indicie, a už jsme v centru dění, kdy zloduchy nenapadne nic lepšího, než pozvat svého nepřítele do hlavního stanu - tedy do podzemních jeskynních prostor. Vlastně se mi ani nelíbily ty holky tady, a ta rádoby ztřeštěná zrzka, která na co sáhne, to pokazí, mi moc vtipná taky nepřipadala. ()

Flego

Už prvé minúty naznačili akým smerom sa tvorcovia chceli uberať. Pekné ženy, autá, akcia, a sympatického hlavného hrdinu zabalili do atraktívneho obalu špionážnej komédie, aké sa v tom čase stávali stále obľúbenejšími . Ani sa nesnažili vyrobiť niečo na úrovni, zjavne im išlo len o zábavu za lacné peniaze, ktoré aj tak z vačšej miere pohltil honorár Deana Martina. Prvý komentár a tretie hodnotenie. ()

• Scénář podle knih Donalda Hamiltona "The Silencers" a "Death of a Citizen" napsal Oscar Saul. Scénář ale byl prost humoru, což se nelíbilo režisérovi Philu Karlsonovi, a tak musel Saul scénář přepsat. (honajz)