• honajz

Předchůdce Jamese Bonda, Matt Helm, ve svém prvním celovečerním filmu. Netuším, zda knižní předlohy jsou podobně bláznivé, ale tohle je mix crazy komedie, muzikálu, akčních scén, polonahých žen, alkoholu a dalšího zpěvu. Osobně mi ten styl moc nevyhovoval, i když Dean Martin se sem docela hodí. Ale příběh je utahaný, ta estrádní čísla vše jen zabíjejí, a samozřejmě zápletka je jednoduchá. Dokonce ani nedojde na větší vyšetřování, přijede se z místa na místo, získá se za dramatických okolností jedna indicie, a už jsme v centru dění, kdy zloduchy nenapadne nic lepšího, než pozvat svého nepřítele do hlavního stanu - tedy do podzemních jeskynních prostor. Vlastně se mi ani nelíbily ty holky tady, a ta rádoby ztřeštěná zrzka, která na co sáhne, to pokazí, mi moc vtipná taky nepřipadala.(1.6.2016)

Už prvé minúty naznačili akým smerom sa tvorcovia chceli uberať. Pekné ženy, autá, akcia, a sympatického hlavného hrdinu zabalili do atraktívneho obalu špionážnej komédie, aké sa v tom čase stávali stále obľúbenejšími . Ani sa nesnažili vyrobiť niečo na úrovni, zjavne im išlo len o zábavu za lacné peniaze, ktoré aj tak z vačšej miere pohltil honorár Deana Martina. Prvý komentár a tretie hodnotenie.(30.5.2016)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $16,318,124Tržby Celosvetovo $-(27.3.2010)