The Dark and the Wicked

Na odlehlé farmě v blíže neurčeném venkovském městě pomalu umírá muž. Jeho rodina se shromažďuje, aby truchlila. Brzy na to dostává pocit, že je ovládá cosi zlého. (Alfréda)

pornogrind

O filmu jsem nic nevěděl. Jen jsem si přečetl zdejší obsah. Moc jsem si od filmu nesliboval ale nakonec mě film ohromil. Už dlouho jsem neviděl film kterej by tak dobře pracoval s napětím a atmosférou která byla hutná téměř od úvodních minut. Tohle byl zkrátka solidní psycho nátlak. TDATW je rozhodně lepší než všechny ty snímky který staví na lekačkách které stejně nefungují. Tenhle film pracuje s atmosférou tak, že při jeho sledování divák necítí zrovna dvakrát pohodlně(alespoň na mě to tak působilo). Myšleno v  dobrým slova smyslu. Každopádně jde o snímek, kterej nemusí sednout každýmu. Mě se nečekaně trefil do noty a dokonce jsem zvažoval pátou hvězdu. Nakonec dávám 4 ale třeba se mi to za pár dní v hlavě uleží a nakonec tu pátou dám. ()

Vančura

Film, v němž se hnusným lidem dějou hnusný věci, a mně nedělalo moc dobře na to koukat (fakt nemusím vidět, jak si někdo zuřivě krájí vlastní prsty apod.). Zlověstná atmosféra je tu vystavěna velmi precizně, ale ve výsledku celá ta přehlídka utrpení vlastně nedává moc smysl a není to film, který by mě nějak bavil nebo mi něco dal, spíš mě jenom děsil, ale takovým tím nepříjemným infarktovým způsobem, který moc nemusím, takže podruhé bych se tomu asi spíš už vyhnul. ()

InJo

Moc pěkné řemeslo, které v některých momentech opravdu dokáže vystrašit. Snahu být po celou dobu temný a depresivní oceňuju, jistou monotónnost, prázdnou zápletku a originalitu rovnající se nule už ale moc ne. 60 % ()

Kudly4

V rámci devil Hororů, určitě nadprůměr, ale nic co bych chtěl vidět znovu, nebo že bych byl vystrašený k smrti, to určitě ne. Potěší výborná, temná atmosféra, pár skvělých, hororových momentů a několik krvavějších scén. Jinak vše ostatní, je jak přes kopírák, herci strašně nesympatičtí, docela nudné tempo, bylo mi v celku jedno, jak to celé dopadne, no prostě klasický bu bu bu Horůrek, který nabídne několik lepších momentů navíc a to je vše. Krásné 3 hvězdy. ()

Socrates

Je to takovej cajdák, bez jakýhokoliv objasnění, ale se stylovou náladou. Jen mi sakra řekněte, kterej magor by tam už po čtvrtku zůstával? ()

Arsenal83

Úplný súhlas s Trevorom, trefný popis filmu, začiatok lepší, koniec slabší, ale to hororové jadro celkom vyšlo. A takisto maximálny súhlas s tým, že na Slovensku vládne tyran, ktorého sa naozaj treba čo najskôr zbaviť. Lebo to čo predstavuje ten psychopat je väčší horor ako tento film. ()

Chrustyn

Nenápadný horor jak od A24, který má plíživé tempo, ale ve správnou chvíli dokáže řádně udeřit i šokovat. Píchání do očí pořád funguje. ()

korbitch22

Ďáblovi horory plné šílených tónů, koz, pomalého tempa a znepokojivé atmosféry jsou u nás velice vítány. Navíc creepy staří lidé udělají vždycky půl práce navíc. Jenže Bertino se prostě rozhodl, že nás bude 92 minut nechutně znepokojovat, děsit, strašit a napínat, aby nám v poslední vteřině dal facku která nás postaví zpátky na zemi. Žádná pointa, žádná zadní vrátka, aspoň malý náznak, důvod nebo smysl, proč si ďábel vybral jednu buranskou farmu v prdelákově a rozhodl se zlobit. A za to bych ti Bryane dal pěstí do xichtu. Mohl to být letošní top horor, ale režisér chtěl být buď zajímavý, nebo neumí napsat ani setinu smysluplného scénáře a umí jen pracovat s atmosférou. Jestli si myslí, že mu tohle projde pokaždé, narazí. 55% a to jdu ze 70% fakt jen kvůli konci. ()

Marze

Zneklidňující dostatečně děsivý jak peklo díky vizuálu, zvláštním efektům, hereckých výkonům. O traumatu ze sebevraždy. Přinutí vás jen tiše sedět. ()

TheEvilTwin

Temný, atmosferický, nervy drásající a velmi svůj a osobitý film, který je ale na druhou stranu (v pozitivním smyslu) přímočarý a jde rovnou na věc bez sebemenší vaty kolem. Má to feeling Shyamalanova The Visit a atmosféru podobnou stylu Ari Astera, dále filmu nahrává do karet solidní creepy hudební podkres, tmavá kamera a využité prostředí odlehlé zchátralé chaty. Postavy výjimečně nejsou dva hloupí kašpaři, ale vlastně vcelku šikovně budované charaktery, což se v tomto subžánru taky tak často nevidí. Je to úderné, mrazivé, místy děsivé a občas nám to nadávkuje i fajn scarejumps, ale pořád mám pocit, že oproti tvorbě výše zmíněných atmosferických mistrů je to "jen" strašení a sužování rodiny démonem v baráku bez hlubší pointy či závěru, který by se mi zaryl do paměti. Ovšem za to, že je tento subžánr nedostatkovým zbožím a za (po dlouhé době konečně!!) dekadentní finále, tu čtvrtou hvězdu s přivřeným okem přihodím. ()

SOLOM.

Bububu ty zkurvysynu…nějak takhle by tento film uvedl bavič Zdeněk Izer, aneb strachy se posere celá rodina a nejen ta filmová…Kéž by…Bohužel musím souhlasit spíše s negativními ohlasy na tento film. Není to vyloženě špatná záležitost, dokonce se režisérovi podařilo v některých situacích navodit i jakžtakž slušnou atmosféru, ale jako celek to zas až tak dobře nešlapalo. Jak měl zřejmě v plánu. Přitom si myslím, že Bertino není vůbec špatný režisér. Jenomže s mrzkým rozpočtem necelých 500 000 dolarů prostě nešlo natočit oscarový kousek.    Citelně to bylo znát především u scén, při kterých se měl divák, jakože bát. Pár béčkových lekaček tu proběhlo, jenomže zlo svou přítomnost ventilovalo hlavně přes ono „klišé“, vrzaní, skřípání, šepot, zvonění telefonu – občas si však dalo tu práci s nějakými těmi halucinacemi, které postavy vedly k sebevraždě (pár slušných gore scén tu k vidění bylo, ne že ne), proběhne i nějaký ten krvavý masakr koz (mimo záběr kamery), cinkání flašek a řetězů – no pro náctileté diváky asi obrovské terno. Ti více otrkaní asi zrovna dvakrát do výšky skákat nadšením nebudou.    Herecké výkony všech zúčastněných taky žádná sláva, ale ta nahá babča to byl vážně humus – to jsem si musel i zakrýt oči – ovšem ne strachem. Marin Ireland vypadala hrozně a měl jsem až dojem, že na něčem musela během natáčení „frčet“, starý mazák Xander Berkeley moc prostoru bohužel nedostal a zbytek tu byl tak nějak do počtu. Z tohohle vážně nešlo vymáčknout víc, jak obyčejný průměr. Buďme soudní, vždyť to byla kokotina co zrovna originální myšlenkou moc nekypěla. 50% ()

JASON_X

Syrové reálie chudého obyčejného amerického venkova zabydleného chudými obyčejnými prostými lidmi, představovanými civilně vypadajícími herci s civilním hereckým projevem, žádné zmalované vystajlované primadony... Temná tísnivá atmosféra... Neurčité, ale všudypřítomné zlo, snad Ďábel, usilující o duši umírajícího komatického otce, který se mu snad kdysi upsal, nebo kdo ví... Právě že nikdo neví, možná ani scénárista neví, proč a jakým právem vlastně onen tzv. Ďábel o jeho duši usiluje... Každopádně dokáže v myslích všech zúčastněných vyvolávat celkem slušné halucinace, které mají většinou hodně tragické následky... Vypněte mozek, astrálně se přesuňte do nitra obyčejného dřevěného farmářského domu a užívejte si po dlouhé době nekomerční a netuctový americký horror bez jakýchkoliv otravných dětí, které v obdobných (kvazi)horrorech vždycky působí jako stoprocentní kazišuci plnotučné horrorové atmosféry! ()

Morholt

Pomalé a poctivé strašení, které prakticky od začátku do konce buduje zlou a znepokojivou atmosféru. A to stačí, když se to umí. Bertino sází především na zlo tušené, než viděné a vychází mu to na jedničku. Čistokrevných bubákových scén je tu jen pár, ale o to mají větší dopad, což je i důsledek toho, že se s nimi režie vytasí přesně v ten pravý čas. Je pravda, že v tomto ohledu by se dalo přidat na maskách, ale člověk nesmí být nenažraný. Za plus považuji i přítomnost Marin Ireland, pro kterou mám dlouhodobě slabost a mrzí mě, že nemá podobně výrazných rolí víc. Bertino nezklamal ani tentokrát a těším se na jeho další kousek. 80% ()

Astaroth12

Tento film je veľmi znepokojivý a to skoro hned od začiatku. Ide pomalším tempom a dávku napätia a atmosféry pumpuje pozvoľna a tak každou scénou sa znásobuje a na konci je riadny tresk. Je troška komornejšie ladený a tých postav sa tu veľa neukáže, ale to vobec nevadí, naopak v tom má veľkú silu a myslím si, že režisér vedel, čo to spôsobí. Ako som už napísal, film je hlavne o ponurej atmosfére, že normálne cítite, ako ste tam a počujete to, čo postavy. Zato z častí môže i bravúrna kamera a kvalitná hudba. Ale určite hlavne réžia. A preto je to znepokojivé, že je to natočene neskutočne reálne. A obdivujem i to, že i keď tu bolo napätie a atmosféra v solídnych dávkach, nezabudlo sa ani na krvavosť, tá tu mala tiež čo povedat. Len škoda, že tu nebolo vysvetlené, prečo sa to všetko dialo a i ten koniec bol už si myslím trocha vypustený. Ale i tak vynikajúca záležitosť, ktorá si zaslúži aspoň veľmi silné 4*. ()

Trevor

Za mňa veľmi dobrá úvodná hodina. Škoda že som pozeranie filmu prerušil z dôvodu že jeden blbec na Slovensku vymyslel to čo vymyslel a tak sa starám o dve rodiny ktoré sa jeho politických hier rozhodli nezúčastniť. Sám by som rozhodne konal rovnako, ale okolnosti ma prinútili (stále som ostal človekom napriek snahe o eutanáziu všetkých oponentov zo strany fanúšikov nášho nového vodcu), vypomohol som im a nakoniec som film dorazil po viac ako 5 hodinovej prestávke a tak nejako to úvodné čaro vyprchalo. Rovnako to však mohlo dopadnúť aj bez prerušenia, rozhodne to zisťovať nebudem, nie je to film ktorý by som zhliadol ešte raz. Solídne herecké výkony, výborná atmosféra, slabší koniec. ()

Martin741

Obavam sa, ze je to presne tak, ako pise Verbal - toho demona som objavil medzi kozami ( len malo zadkov tam bolo/. Demon bol malo strasidelny - prachov je tiez malo a v duchoch je hierarchia, demonovi sa do toho moc nechcelo, a ak tam aj nejaky bol, tak len jeden z podradnych demonov 2. ci 3. kategorie. Jo a mohli tu farmu aspon na chvilu opustit, doszt mam rad, ked nieco utoci na ludi na kukuricnom, obinom poli. Tu nic take nebolo, o picny chlp vsak lepsie nez Come Play 2020 : 35 % ()

Abes

Kdykoli se někdo řezal mělo to náboj ale zbytek byla veliká slabota. Kamera až přiliš často koukala do tváře Louise a obecně mi přišlo, že má fakt blbej timing. Například scény kde se Lou válí v předsíni, nebo s fotrem v posteli tak vyzněly úplně do ztracena. ()

bourec

Rejža snímků Oni tady jasně potvrdil svoji slabou reputaci. Koncem filmu mě překvapil, ale nenasral.,protože nasranej a znuděnej už sem byl. Tohle sou takový ty horory hodící se na páteční noc na ČT 2. Film maximálně za 30%. ()

dubinak

Tak na tenhle film jsem měla asi extrémně špatnej den, abych ho ocenila a fakt hodně se kroutím, abych dala tu třetí hvězdu. Strašně nechápu ten hajp tady a o to víc nechápu, proč ten hajp vůbec vznikl. The Dark and the Wicked bylo pro mě prostě ultimátní nuda a hororově mě to neuspokojilo ani zbla. Slow burny v sobě musí mít prostě něco víc, abych byla ochotná jim za tu pomalost pak udělit nějaké ocenění. Atmosféra byla asi dobrá, ale nic z toho. Tentokrát jsem na špek neskočila no, asi porucha. Dvě a půl a to jenom, abych úplně nekazila nadšení. ()