Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dr. Cal Jamison a jeho syn Chris se po smrti manželky stahují do New Yorku. Tam má psycholog Jamison pomoct při vyšetřovaní vraždy dvou mladých lidí, které pravděpodobně zabili při záhadném rituálu neznámého kultu. Jamison si myslí, že jde o voodoo a ignoruje všechny výstrahy své hospodyně, aby se o případ přestal zajímat. To způsobí, že musí bojovat o záchranu svého a Chrisova života. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (27)

obitus 

všechny recenze uživatele

Tempem vyprávění, stopáží i lookem jakoby Believers spadali do poloviny sedmdesátých let, kdy podobné (v drtivé většině kvalitní) filmy vznikali jako na běžícím pásu a diváci je hltali s nadšením. Jenže tenhle kousek je o patnáct let mladší a na konci osmdesátek asi příliš úspěchu nesklidil. Což je škoda, protože jak příběhem tak zpracováním jde o slušný nadprůměr, jehož tempo plyne povětšinou klidně, ale správně, i když pozvolna, graduje až k pěkné pointě. V rámci úzkého kruhu filmů, ve kterých se operuje s voodoo a jeho obměnami řadím Believers rozhodně k tomu lepšímu. ()

Seabeast 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem trošku víc, protože je pod scénářem podepsaný Mark Frost, který v tandemu s Davidem Lynchem vytvořili fenomenální seriál Městečko Twin Peaks. Atmosféra místy nebyla špatná a okultno, vycházející z ne tolik zde známéno náboženství Santería, nabízí nepřeberné možností, jak téma uchopit. Výsledek je jaksi nemastný neslaný, což je zatraceně škoda. Téma úzce spjaté s Voodoo by mohlo nabídnout vcelku děsivý zážitek, i přesto, že se zde zvířecími a lidskými oběti (zvláště děti) moc nešetří. ()

Reklama

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Film koketující s Voodooo tématikou(což já rád) kde záhadná sekta zabíjí mladé chlapce. Zatím jen dva ale co nevidět má dojít k úmrtí třetího chlapce. Zápletka se zdá být zcela jednoduchá. Ale vše není tak jak by se na první pohled mohlo zdát. V celku jde o povedenej snímek kterej sice v mých očích na 4hvězdy nedosáhne ale silnější 3hvězdy si určitě zaslouží. ()

Jino 

všechny recenze uživatele

Film svou dobu vzniku nezapře. Scénář není nikterak složitý - postavy jsou šablonovitě nerozvinuty, takže jakýkoli silnější vztah k nim až zase tak nehrozí. Maximálně k hlavní postavě s tváří Martina Sheena, protože na tuto osobu, potažmo na vztah s jeho synem, bere Schlesinger docela zřetel. Hudba občas dokáže navodit pocit sledování "voodoo" filmu, ale jinak se nesnaží o hlavní přízeň divákových smyslů. Lehce nadprůrměný film, který si spíš než o horor, říká o mysteriózní thriller. Dějových zvratů je tu poskrovnu, takže se film docela vleče. Naštěstí má solidní atmosféru a dobrou závěrečnou pointou. Nejedná se však o žádný zapamatováníhodný snímek, ale na jedno podívání bohatě postačí. Lepších 60%. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Nadprůměrný mysteriózní thriller, který je lehce říznutý voodoo zápletkou. Podobné odpočinkové filmy mám rád, protože děj je docela jednoduchý, přímočarý a přece jenom je i lehce zabalený do mlžného oparu, který nám postupně poodhaluje všechna jeho tajemství. Herecké výkony jsou na slušné úrovni, stejně jako kamera či hudební doprovod. Možná se někomu může zdát film lehce nudný a on v určitých pasážích skutečně je, ale všechno nám tvůrci vynahradí v závěrečné půlhodince, která je nabitá akcí, napětím a solidním finishem. ()

Galerie (62)

Zajímavosti (1)

  • Snímek byl natočen na motivy románu "The Religion" od Nicholase Conda. (Terva)

Reklama

Reklama