Desetiletá Maruška Pechfóglová čte ve škole práci o tom, jak byla se třídou na exkurzi v barrandovských ateliérech a setkala se s opravdovým černokněžníkem. V ateliérech se právě natáčí pohádka Dlouhý, Široký a Bystrozraký a Maruščin starší bratr Jaromil je asistent režie. Slíbí sestřičce, že umožní třídě exkurzi, a tak se děti vydají pod vedením učitelky Vyčichlové na Barrandov. Už svým příchodem však způsobí zmatek. Mezitím se režisér pokouší najít představitele černokněžníka. Když vztekle trhá nepovedený černokněžnický kostým, rozhodne se zasáhnout skutečný černokněžník, kterému se režisérovo chování pranic nelíbí. Dostane se do ateliérů, přečte si scénář a cítí se dotčen, neboť jeho stav je v pohádce notně zesměšněn. Rozhodne se tedy natáčení překazit. Jenže je šíleně zapomnětlivý, a tak musí nosit na krku magickou kouli, která mu neustále připomíná potřebná zaříkadla. I přes tuto pomůcku způsobí jeho zapomnětlivost v ateliérech zmatek. Situaci ještě zhorší Maruška se spolužáky, kteří se několikrát magické koule zmocní. (TV Nova)

lvi_psouk

Zvláštní, neotřelé, zajímavé, ale tak nějak nic moc. Spíš nic než moc. I tak jsem zaznamenal pár světlých okamžiků, které za otevření oka a letmé zapojení mozkovny stály... ()

maara666

Tak tohle se moc nepovedlo. Nevím, jestli to má být pohádka nebo další z edukačních barrandovských agitek. Každopádně je to asi jediný film, kde je mi Karel Heřmánek nesympatický. ()

Carne.Silver

Na tuhle pohádku se díky Karlu Heřmánkovi podívám stále znova a znova ráda, nebýt jeho hereckého výkonu v podobě černokněžníka, který prostě neměl chybu - hodnocení by šlo u mě dolů. ()

Veruska.Kuru odpad!

Ty příšery s konce filmu se bojím doteď.. A to ozubené kolo atd.. Nočnu můry mít akorat... Kravina nad kraviny... Ani vtipné to není... ()

Miroslav.Zac

Když stavíte pohádku na jednom velmi dobrém herci, bandě nehereckých dětí a sérii zmatků, dopadne to vždycky tak nějak napůl - jako tady. ()

Maurice

Nemůžu hodnotit. Spadla železná opona a s ní i pár pravidel. Kam spadnul Hynek Bočan? Nápad dobrý, ale je to pro děti, nebo dospívající? Je to svým způsobem asi nějaký experiment. Filmové prostředí srandovní, ale narozdíl od Trháku málo komorní a moc pompézní. Nejhorší příšerou ve filmu je se vším respektem Uršula Kluková. Ta když začne mluvit, zacpávám si uši a reflexně zavírám oči. ()

Bojinda

Z filmu si nepamatuju zápletku, nepamatuju si vůbec nic vyjma výroku: Mechty mechty, jueeeeeeeeeeeEEE!! A to mi na tři stačí. ()

neo101

Famózní Heřmánek a jeho mechte mechte identite hjééé! debilní Kluková a super SNBák - poslyšte Schwarzkopf ! ()

PORTER44

Průměrná pohádka kde je rozhodně hlavní tahoun svým hereckým výkonem K.Heřmánek v roli černokněžníka nešiky který zplete skoro každý kouzlo.Efekty byli docela pěkný takže sem tam jsem se i zasmál. ()

AlesKrc1

pohádka o ničem ,ale jediné co za něco stojí je Karel heřmánek , tomu vážně věřím že je černokněžník . On by měl těch zlejch postav dostat více jelikož mu to vážně sedí vzpomeňte na lucifera z pohádky S čerty nejsou žerty ()

jerzy1976

V kontextu pohádek, které se točí teď, to je příjemný film. Heřmánek je super jako vždy, Nárožný taky. Kdysi mě nijak nezaujal, ale po letech jsem ho viděl a celkem legrace. ()

Jay__

Moment s transparentem “buduj socialismus” a Heřmánek na to, ať s tím jdou pryč je nezapomenutelný. ()

hypnos11

Skvělý Heřmánek, pěkný výkon i od Kláry Jandové, jinak velká slabota. Ne že by další herecké výkony byly zlé, scénář je ale prostě slabý. Kdyby se vypustil komediální tón a natočilo se to tak, aby černokněžník působil více zlověstně, mohlo z toho něco být. Protože Heřmánkovi tenhle typ rolí očividně sedí, viz S čerty nejsou žerty ()

mkadlec

Jedna hvězdička za ne úplně urážlivý scénář, režii a a herecké výkony. Tři hvězdičky za Karla Heřmánka, je výbornej. ()

Drslw

Taká narýchlo spichnutá reklama na Barrandov (pre Hollywood) a v istom zmysle aj jeho labutia pieseň. Po výbornom začiatku to dosť zinfantilnelo, úplne zbytočne. 2 a pol, ale zaokrúhlené nahor, kvôli zobrazeniu toho filmárskeho zákulisia, aké bolo (a už nebude). ()