Saur.us

Chinaski/Bukowski = Sir Štamgast z Nálevny, poet alkoholového oparu, optimista barové deprese. Mickey Rourke zaslouží za jeho ztvárnění kolíbajícího se řečníka Bukowského obrovskou pochvalu. ()

popelka595

srdeční záležitost, proto nemůžu dát jinak než 5*. Jediný, co mě u filmu mrzelo, bylo, že záběr na opravdovýho buka nebyl delší, vlepila bych aspoň přes tu obrazovku pusu. ()

Mattezs

Řekněme si to na rovinu, pro Chinaskiho mám slabost, četl jsem téměř všechny jeho knihy. Jeho kniha Hollywood je právě o natáčení tohoto filmu. I když Bukowskimu se obsazení Faye Dunaway nelíbilo, ve filmu je prostě skvělá, neméně dobrý je i Mickey Rourke, kterému se dá postava Chinaskiho věřit. Skvělý snímek, knihám se sice nevyrovná, ale je lepší než Faktótum. Dávám 5 hvězd a panáka navrch. ()

vojo

Každý film z barového prostredia je u mňa vítaný. A keď je to natočené podľa Bukowského tak nie je čo dodať. Nie je to síce úplne dokonalé, ale pozerá sa na to fajn a nezabudnite si otvoriť dobre vychladené pivko. 85% ()

jenjan

Každý kdo chtěl být na gymnáziu nezávislý, četl knihy od Bukowského, možná právě proto jsem je nečetl, a tak mi knižní předloha zůstala utajena. Tento film je však neskutečný, Mickey Rourke svým výkonem možná i zastíní všechny mé současné a budoucí představy o skutečném protagonistovi štamgasta. "Lidi nemůžu vystát, nenávidím je. Ou, Fakt? Taky je nenávidíš? Né, ale cítím se líp, když nejsou kolem. Hej barmane, dvakrát skotskou a vodu. A co děláš? Piju..“ ()

Raziel_cz

Devadesát devět nihilistických minut, které nakrásně odrážejí život a dílo Charlese Bukowského. Perfektně obsazené hlavní role a děj vedoucí přesně tak odnikud nikam jako v knihách. Jen kdyby tam nezůstávalo tolik nedopitých sklenic. ()

JankaJBLK

Z tohto filmu mám zmiešane pocity, lebo na jednej strane fajn natočený film, ale na druhej strane stvárnený úbohy život ľudí, ktorý podľa alkoholu. Mickey Rourke mi prišiel ako keby hrál sám seba:) ()

Folky

Jsem fanoušek veškeré Bukowskiho prózy. O to víc mě mrzí jak jeho dílo na plátně nefunguje. Nevidím chybu ve scénáři ani v režii, ale tu zvláštní atmosféru se prostě nepovedlo uspokojivě přenést na plátno. Zatímco romány a povídky jsou svižné, tady se celý děj až nepříjemně táhne. Micky Rourke postavu Chinaskyho vystihl, neumím si představit že by ho někdo ztvárnil lépe (zvlášť mě zaujala jeho chůze), ale tím asi pozitiva končí. Zbytek je zdlouhavý a nezajímavý. ()

Utero

Ten nejlepší a nejpůsobivější opilecký výkon, co jsem kdy viděl v podání Mickey Rourkeho..smekám! ()

Stíba

Mickey Rourke je v roli Chinaskiho neuvěřitelný a filmu dodává dvojnásobnou šťávu. Se Ztraceným víkendem nejlepší film související s alkohlem. A jak trefně podotkla kleopatra... "není násoska jako násoska..." :-) ()

IdaHutt

Ve srovnání s rovněž vynikající "bukowiádou" Faktótum se mi Barfly zdá autentičtější, bukowštější. Ožralecká dvojice Mickey a Faye je skvostná, stejně jako statisté, jeden odpornější norek než druhý. A taková barová kurva-pijavice stoprocentně potvrzuje, že není malých rolí! Chinaski coby osamělý Rebel proti Americkému snu dotáhl svou chlastací vzpouru v Barfly až do důsledného barového konce. Na rozdíl do svého zploditele Bukowského, jenž přece jenom na úspěšném sklonku života vyjel z putyky už ve vlastním mercedesu, jak se mj. dočteme v jeho próze Hollywood. ()

IXOXI

Štamgast aneb věčný opilec se protlouká životem. Při sledování "Štamgasta" jsem se bavil stejně, jako bych byl střízlivý mezi skupinou na mol opilých jedinců. Mickey Rourke v hlavní roli předvedl vynikající výkon, bohužel nejlepší část je až poslední třetina, kdy už jsem byl hodně znuděný. ()

dizlota

Knihy od Bukowského mám přečtené téměř všechny, ale filmového zpracování jsem se bála. Film Barfly mě ale okamžitě vyvedl z omylu, protože skutečně lépe zfilmovaného Bukowského bych nemohla čekat. Rourke byl prvotřídní a jeho alkoholismus jsem mu uvěřila, stejně jako jeho herecké kolegyni. ()

Cinematrix

Přestože se Mickey Rourke v tomto geniálním ztvárnění Henryho Chinaskiho snaží, seč může, oproti originálu v podobě poďobaného a alkoholem oteklého Charlese Bukowskiho je to pořád vymydlenej fešák a můj názor nedokázaly změnit ani ty jeho unavené trenky. ()

Oonika

Tahle role padla Rourkemu jako ulitá! Dost dobrý, dost šokující film, ale pořád je to Bukowski a to není pro každého. ()

M_A_I_A_

O dost lepší než Factotum. Krásné zobrazení barů, chlastu a povalečů, jen mi tam bohužel trochu chyběl sex a dostihy.. A mimochodem - Rourke byl docela fešák, než si obličej napíchal botoxem. ()

m4xp4yn3

Co na tom, že se ve filmu vlastně nic nestane, když je tak poetický? Takhle zpracované obrazy zažloutlých stěn nejlacinějších barů, whiskey říznuté cigaretovým popelem, nesmyslných šarvátek, Wandiných nohou, zapařených spodků a rozházených popsaných papírů bych vydržel sledovat klidně dalších sto minut. ()