fleker

přesně..PŘESNĚ PŘESNĚ PŘESNĚ!PŘESNĚ!!! TO JE TOTIŽ TA SKURVENÁ ČESKÁ POVAHA ..představ si že jedeš na vejlet...a protože začne pršet,a nemáš blatník,,,schováš se na nádraží a čekáš až se to přežene...ale vono je vosum pryč a furt nic... a protže kolo nemá světlo,,,řekneš si že bude lepší dát si to za deset kaček do úschovy...a počkat do rána...ale tři dny už si nechrápal a tak zaklimbáš... a uprostřed spánku najednou ucejtíš takový šimrání na levý noze...za chvíli na pravý... to tě probere a koukáš jak ti nějakej zasranej myslivec krade boty....já nechápu proč mi všichni kradou boty, co sem komu udělal proboha, za co mě trestáš,,,to snad moje prabába musela znásilnit baťu neboco....."hajzle vrať se, koupim ti párek v rohlíku"....dělá že neslyší,,asi to prokouk...vopičák jeden prozíravej....."utop se v tom mamonu,,, dědku plesnivá"....takže poránu zas do obuvi, klasika:,,,,čtyři dlouhý ulice a na chodidle dřívko vod nanuku..... z výrazu prodavačky je vidět, že do jejich obuvnictví moc bosých zákazníků nechodí ....a to už je snad konec týdle pohádky,, snad ještě takovou jednu menší anonci,: kdo by potkal v brně na hlavním bezdomovce menší postavy a zrzavých vlasů v zelený bundě s fleky od soplů,a na nohách reeboky za čtyry papíry... tak že ho prosim srdečně pozdravuju ()

Kimon

Jo, pravda, dobrá komedie v době svého vzniku časem vyčichne. Je to jako s parfémem. Trvalá a opakovaně aplikovaná vůně jednoho dne zevšední. Škoda, televizní stanice (zvláště ty komerční) nám pravděpodobně chtějí české komedie tak znechutit opakovanou reprízou, že pak budou mít více prostoru na ty své americké "rádoby" komedie a jiné slátaniny. A navíc: kdo tu dobu nezažil (rozuměj socialismus), nepochopí a nezasměje se. Hold, jiná doba, jiný mrav. ()

BoPo

Nováková, Novák, Nováková, Novák, Nováková, Novák ..... Aj Vám na tom pripadá z odstupom času čoraz menej vecí vtipných a zaujímavých? ()

Tommassi3

"Tak mi pusťte televizi !!" - "Rádi, dědečku, ale teď tam běží pořad pro děti.." - "No, vždyť já taky na nic jinýho ani nekoukám !!" ;) Product placement jednoho z největších televizních držáků, a nakonec vlastně i samotného Filipovského, v Schulhoffově překvapivě slušném sequelu, který navzdory ne úplně funkční a upřímné satirizaci čecháčkovství vlastně bohužel platí za silně nadčasový snímek.. ()

Terva

Česká premiéra: 1. prosince 1980. Natočeno: Československo 1980. Scénář: Petr Schulhoff. Kamera: Jiří Macák. Hudba: Milan Dvořák. CITÁT - Ti mají takovou kliku, že kdyby si koupili trpaslíka, tak jim do rána vyroste a ještě jim umyje auto!.......... CHYBA VE FILMU - Když na začátku filmu poslouchá Naďa Kovalová, za dveřmi Novákových, jak závidějí Bartáčkům barevnou Sonku, tak na výtahových dveřích je číslice 4. Ale v prvním díle se stěhovali do 10 patra. ()

Marsik

NOVA HD (4:3) - Komedie, která mě bavila v podstatě stejně jako první díl (Zítra to roztočíme....). Pana Kopeckého vystřídal Jiří Sovák a přibyl pan Filipovský. Ani jeden tah nebyl podle mého na škodu. Skvěle jsem se bavil a některé hlášky si opakuji dodnes. Hodnotím jako jedničku. 80% ()

roswelll

I pokračování úspěšné komedie Zítra to roztočíme drahoušku si udrželo vysokou kvalitu a herecké výkony jako vždy perfektní. ()

NinonL

Až na tu strašnou tetku z Ameriky to poměrně šlo. Babice byla hrozná a hodnocení stojí jednu hvězdičku. ()

zdepapepa

Další retro recenze na film, který jsem léta neviděl - tentokrát jsem je viděl v krátkém sledu za sebou, tak mohu soudit - kde si jednička vystačila se lstmi, občasným drobným ničením majetku, ale ničím velkým, tak dvojka to otočí až na jedenáctku - lekce angličtiny: scam (n) - podvod, bouda. Tetička scamuje rodinu. Rodina scamuje sousedy. Sousedi scamují půlku republiky Nováků, až potom scamují i jejich potomci. Asi jediný druh podvodu, který se tomu tentokrát vyhnul, je podvádění ve vztahu. Podvádí se pochopitelně i v práci, ať už jde o "strašidýlka" nebo tyče. Občas jsem se zasmál, ale ne tolik jako u předchozího dílu. A závěrečné poučení? Kdo nekrade, okrádá rodinu. Veselý to vzkaz pro diváky. ()

Krt.Ek

Film, během jehož sledování jsem zaplakal, že se nejmenuji Novák. Proč? To víte, často se filmy inspiruji... A to mi věřte, že mně a jenom mně by ta lest připravena soujmenovcům zdárně vyšla. ;-) ()

Praxis

Osobně mám tenhle díl radši než Zítra to roztočíme drahoušku! Je to vtipný a zápletka s emerickou tetičkou je vtipně uhozená (že pánové soudruzi?)Navíc celá plejáda herců v čele s "Janžurkou", Sovákem nebo výtečnou Zázvorkovou. ()

Pierre

Zatímco v prvním díle téhle komedie, mě hlavní čtyřka bavila, ve druhém už mě naprosto iritovala (navíc mi chyběl Miloš Kopeck.) Měl jsem co dělat, abych neusnul. Aspoň že František Filipovský mě trochu pobavil. Ale jinak je tohle pokračování už veskrze zbytečné a trapné. ()

blackrain

Ano, ano, korunka ke korunce když se pěkně nastřádá a pokud se k tomu přidá ještě nějaký ten zaručený fígl, tak to přece hřeje u srdce. Hlavně se moc nenadřít. To je to, oč tu běží. Změna v podobě Jiřího Sováka pro mě byla šokující, ale dá se na něj přivyknout. Jen už není tolik noblesní jako Miloš Kopecký. Ten měl jiné charisma. Taky je Jiří Sovák tak nějak těžkopádnější. ()

topi

Není to taková sada jako Zítra to roztočíme drahoušku, ale pořád se jedná o skvělou a vtipnou zábavu. Miloše Kopeckého v roli Evžena Nováka vystřídal Jiří Sovák a nějak výrazně to nevadí, ikdyž Kopecký byl přece jen o něco lepší. Klasická komedie z pera Petra Schulhoffa. ()

L_O_U_S

Taky poměrně slušný film. Výměna Miloše Kopeckého za Jiřího Sováka mi nijak nevadí. A Luděk Sobota coby detektiv má taky říz. "Nechcete strašidýlko? Jsou z dovozu a nebudou." (99.) ()