Greg (Owen Wilson) je nedávno rozvedený muž, jehož život se rozpadá, když v tom potká Isabelu (Salma Hayek), která je přesvědčena, že znečištěný a zlý svět kolem nich není skutečný. Věří, že žijí v ošklivém, drsném, ale simulovaném světě počítačovou animací, uvnitř krásného, ​​mírumilovného, „skutečného“ světa blaženosti. (PhoenixTears)

C0r0ner

Nevěřil jsem, že to bude tak špatné, ale opravdu bylo. Cahill tentokrát šlápl fakt vedle, když předvedl sice velmi zajímavý nástup a kolem poloviny parádní zvrat, ale jakmile člověku vlastně dojde, jak to celé je, zbude jenom ironické odfrknutí. Takhle prosím ne. 35% ()

Martrix

Bliss je divácky tak moc nestřícný film, že jsem prvních dvacet minut vydržel jen díky masochistické kombinaci zvědavosti a lenosti hrábnout po ovladači. Ta zvědavost měla základ v tom, že se mi hodně líbil Cahillův druhý celovečerák Výchozí bod. Shlédl jsem ovšem i jeho prvotinu Jiná země, kterou pro změnu považuji za přiblblý kýč. Takže jsem byl zvědavý, jak si Cahill povede tentokrát. Pořád si myslím, že je to chytrý tvůrce, ale pokud nedokážete i sebelepší nápad prodat, chytrou myšlenku zprostředkovat tak, aby měl divák šanci přemýšlet, tápat a nakonec byl odměněn uspokojový ahaaaa!, tak vám nepomůže Salma Hayek, ani Owen Wilson, ani slušný rozpočet...prostě uděláte nezáživný film, který se bude zdát většině diváků hloupý a díky špatné režii místy až směšný. Nejde o to, že by bylo složité pochopit tvůrcův záměr, Bliss není nijak složitý film, jde o to, že mi byl osud úplně všech postav ukradený, že se po mě všechno dění sklouzlo, aniž by ve mě zanechalo jiný pocit, než že to je ve všech ohledech nezvládnutý film. Žádný wow moment nenajdete. Dobrý spisovatel by myšlenku filmu zpracoval do skvělé povídky, sám bych měl chuť se do toho pustit, ale v tomto podání bylo až skoro smutné sledovat děsivý výkon Salmy Hayek, nesmyslné reakce postav...prostě jak moc špatný je to film. ()

Jaro.Krafcik

Vôbec nie tak zlé ak pozriem na tie percentá. Owen Wilson skôr patrí do komédii ale tu bol dobrý aj v sci-fi dráme. Plus ako duo Salma Hayek vydarené. Môj prvý film zo služby Amazon prime, ktorý mám na skúšku. A tento film zatiaľ pekný priemer. S hlbšiou myšlienkou. Režisér si proste zobral väčšie sústo ako by mal. 3* ()

mkubalikova

Tohle hodně bolelo. Chvílemi jsem měla chuť to vypnout, ale říkala jsem si, že mi na konci tvůrci musí vysvětlit, co tím vším bordelem chtěli říci. No, neřekli. 20% ()

sedm.1

Jelikož jsem byl po shlédnutí Bliss poměrně dost v rozpacích, co si o této celé podívané mám vlastně myslet, přečetl jsem si na CSFD většinu dalších komentářů k tomuto filmu od ostatních uživatelů, a upřímně mi to tedy situaci neusnadnilo, spíš naopak, každopádně když se nad tím vším ale zamýšlím tak nějak ještě dál, tak z toho všeho mám především dojem, že k tomu všichni zvolili až zbytečně sofistikovaný přístup, že v tom mnoho diváků hledá kdovíco, mě ale tento přístup nepřijde úplně namístě a říkám si, co když to bylo celé daleko jednoduší a jestli by tedy nebylo vhodnější se na tento snímek kouknout více pragmatičtějším způsobem. Proč v tom hledat sci-fi, proč přemýšlet nad tím, co byla skutečnost a co realita, proč tápat, co tím chtěl tvůrce vlastně sdělit? Mě osobně totiž přijde mnohem sympatičtější a hlavně smysluplnější pohled na celou tu přítomnou zápletku takový, že se prostě jedná o drogový trip, kdy se zkrátka ústřední hrdina pod nátlakem všech nepříjemných událostí, co se na něj postupem času navalili, zhroutí a vyhledá si tak pod vlivem omamných látek vlastní, lepší, vysněný svět, a to za pomoci náhodné známosti s pomatenou a též závislou bezdomovkyní. Co je na tomto pohledu špatně? Nezapadá to celé do sebe mnohem lépe, a to především i s ohledem na závěr? Mě tedy určitě ano a právě díky tomuto mému, možná správnému pojetí, pak musím konstatovat, že i když se ve výsledku jedná o rozhodně jedno z nejneobvyklejších dramat, tak mě vážně hodně zaujalo, samozřejmě nutno s dodatkem, že nejen ale v tom pozitivním smyslu slova. Každopádně co mě určitě potěšilo, byl velmi silný a přesvědčivý herecký výkon Owena Wilsona, kterého jinak opravdu, ale jako že opravdu vůbec nemusím, zde ovšem překvapil nevídaným způsobem a minimálně mě si omotal kolem palce, prostě podal vážně parádní výkon. Se Salmou je to pak ale trochu složitější, jelikož o jejím herectví si nemyslím nic valného a tady se to jen potvrdilo, na druhou stranu, co si minimálně pánové budeme namlouvat, i ve svých pětapadesáti je to pořád neuvěřitelná bohyně, které se toho dá díky jejímu dokonalému vzhledu mnoho prominout a ano, i zde je tak rajcovní, že mi její, jemně řečeno, podivný výkon, byl zcela lhostejný, takže vlastně i ona u mě nakonec uspěla. Jinak mě pak oslovil i styl zpracování, konkrétně pojetí špinavého a nevlídného reálu, versus harmonická a idealistická fantazie, jo, to mě fakt bavilo, s tím se pak svezla i výrazná atmosféra filmu a v podstatě musím přiznat, že za funkční lze tady považovat i emoce, které mě též nejednou pohltily. Vyloženě problém jinak nemám asi s ničím, tedy samozřejmě až na tu tolik diskutovanou zápletku, která zbytečně motá divácké hlavičky, takže bych určitě tedy uvítal nějaké to tvůrčí upřesnění, no není to zkrátka rozhodně lehká záležitost, na druhou stranu je ale zároveň natolik výrazná, nevšední a zajímavá, že jsem určitě rád, že jsem jí dal šanci. ()

iXtr3m3

WTF? Čo to vlastne bolo? Pre tých, čo to ešte nevideli, tak odporúčam nečítať ďalej kvôli prípadným spoilerom. Bola to fakt sci-fi dráma? Či to bola dráma o drogovo závislých? Alebo to bola kombinácia? Nedostali sme priamu a uspokojivú odpoveď ani na jedno. Rovnako sme nedostali poriadny koniec. Príbeh bol totálne mimo, konanie postáv rovnako, herecké výkony rovnako. Počas písania týchto pár riadkov som si uvedomil, ako to bolo doslova a do písmena o hovne. Dve hviezdy dávam len za to, že časť dopadu snímku ohľadom drogovo závislých, prepade na dno atď., tak táto časť nebola úplne márna. Ale to je asi tak všetko. Napriek tomu, že som dal dve hviezdy, pocit po dopozeraní mám omnoho omnoho nižšie. ()

Adam_Musil

Samotný film je vcelku trefnou manifestací své ústřední myšlenky a lze spekulovat o tom, zda to snad nebyl odvážný tvůrčí záměr. Abyste tedy dokázali ocenit Mika Cahilla jako režiséra, musíte zhlédnout i jeho ne příliš povedené snímky, kam bohužel spadá i Bliss (podobně zakusit dvojí svět, abyste vybrali ten lepší). Jeho rukopis je patrný, podobně jako například v Another Earth je rozvíjena myšlenka Platónova podobenství o jeskyni (nyní implicitně), ale tentokrát "vězeň" dobrovolně přijímá jeskyni jako krásnou skutečnost, třebaže měl možnost nahlédnout tu "blaženější" – například v Matrixu se tato idea ozývá také, ovšem povětšinou z úst či stanovisek záporných postav – i v tomto aspektu se tvůrce filmu zatím neoddaluje své neoexistencialistické poetice, kde jeho hlavní hrdina dochází klidu a porozumění poznáním nutnosti. ()

bobstock

Pro Mikeho smutně palec dolů. Nápad na imaginární svět proč ne, ale chce to více invence a nápadů, víc mystifikace spíš nežli jednoduchý lineární příběh. Hlavní hrdina bez přiblížení a psychologického rozboru v jeho životní situaci padne do spárů Salmičky moc brzy a nejen, že moc nefunguje přiblížení k postavám oni ani jako pár moc nefungují. Owen se tam většinu doby přiblble diví a kření do kamery, Salma vizuálně působí stále sexy i pro mladší ročníky, zato jí moc její hrudní přednosti nepomáhají v dramatičtějších záběrech a kazí to herecký dojem, který působí chvílemi trapně. Nevim, kde měl Cahill tentokrát hereckou laťku nebo jestli se nedokázal soustředit, kvůli ní nebo se bál hereckým personám něco namítnout? Nebo si tu chybu uvědomil až během natáčení? :) Příběhem stále více klišé bez zapamatovatelného vrcholu v současnosti se téměř touto formou vymazal, když to tak řeknu. Tu tam zmizela atmosférická a nezávislá artovka v podání předešlých režisérových zářezů. PS: A to mě teda taky nemile překvapilo, slyšel jsem Salmu poprvé v původním znění a její hlas je teda strašně nepříjemnej chraplák, jak kdyby 35 let prochlastala. 40% ()

simply

Podle hodnocení jsem čekala větší hrůzu. Mikeův nápad byl dobrý, ale chybělo mu hlubší rozpracování. První půlka filmu se celkem vlekla a moc to nezachraňovala ani Salma a Owen. Líbila se mi vizuální stránka obou světů...3,5 * ()

IvcaSammet

Miluju Owena Wilsona ve vážných rolích a velmi mě mrzí, že jich nemá víc, protože tahle role mi k němu dokonale seděla. Film možná měl pomalejší spád, ale celkově to byl hodně silný námět, se kterým se tvůrci dobře vypořádali. Herecké výkony Owena i Salmy byly výborné. Přece jenom ale dávám "pouze" čtyři hvězdičky a to právě za pomalý rozjezd. Možná ale hodnocení ještě s dalším shlédnutím změním, když už budu vědět, do čeho jdu. SPOILER! Každopádně ať už se podle vás ve finále jedná o drogovou závislost a nebo simulaci, myslím si, že v obou případech se jedná o velmi silný film a líbí se mi, že je na každém divákovi, v jaký svět nakonec věří. Sama sice otevřené a nevysvětlené konce ráda nemám, tentokrát mě ale překvapivě právě takový konec potěšil. ()

Fifer

Měl bych být ideální divák. Miluju režisérovy filmy (Výchozí bod, Jiná země) a miluju Owena Wilsona. Ale tohle je slabota. ()

Rathalos odpad!

Takze tento sci-fi film u mna dopadne presne ako nedavny Tenet a to jasnym odpadom,dalsi reziser,ktory natocil nieco,co je pozeratelne len asi pod vplyvom nejakych omamnych latok...:-) ()

Hapretor

Nuda a debilní námět a debilně podaný ... zmatek a nedávalo to smysl ... těšil jsem se na "zralou kost" - Šelmu Hájek a ono nic ... v nechutném převleku věštkyně ... a výraz kapra na suchu v podání Owena Wilsona - jak měl pořád tu hubu do "O", byl taky neskutečně otravný ... přehmat jak prase ... ()

geek.ondra

Přehlídka všelijakých žánrových klišé vykradených z jiných a MNOHOKRÁT lepších žánrovek. Wilsona to vůbec nebaví a Hayek se trapně snaží. Nad Cahillem lámu hůl a vůbec se nedivím že se tady na ČSFD blížíme k černým číslům. 1,5/10 ()

arkie

Dvaja volakedy znami herci sa snazia zachranit film s dost zlym scenarom. Neoplati sa vidiet, na tuto temu je viacero podstatne lepsich filmov. ()

E lan

Nu tak nejprve k tomu co se nepovedlo: Salma, to je skutečně tragický herecký výkon. Dále pak zmatenost scénáře, který se sám v sobě ztrácí a kupí jednu nesmyslnost za druhou. Tak pro tři? Poselství vlastního světa, ve kterém žijeme ať už jakýkoli je krásné, už několikrát jsem o něm četl a skutečně svět každého z nás je bohatství. A to se zde ukazuje, trochu nešikovně, ale přesto. A Owen to nezahrál vůbec zle. ()

Shitonit

Inu, vlítnul jsem do toho jak slepej do houslí, a velmi mě těšila vizuální stránka tohodle Blizu. Jenže buď je ten film tak blbej a neví co se sebou, a nebo je ten film tak chytrej a já jsem ho nepobral. Každopádně myšlenka je v zásadě neotřelá, trochu mě na začátku zaskočil blonďáček Ouven, no jak jemu ten čas letí.. ale hned si to u mě vyžehlil tím, jak na začátku omylem sejmul toho buzíka.No ty vole! Přišpendlit mrtváka na okno, to chce fakt fištrón! :-) Takže za mě dobrý. P.S. kde seženu ty žlutý pilulky ?? ()

kaza

pekny kousek k zapremysleni - je dobre videt ho bez informaci predem, bez ocekavani. zdejsi hodnoceni na 40% vypovida o jinem vkusu vetsiny - ale ok, ja si zase velice rad odpustim wanda vision a jine idiotske "komixove hitovky". pokud to mate stejne, klidne dejte sanci i bliss. ()