Soudem jmenovaná zákonná zástupkyně podvádí svoje klienty, a místo aby o ně pečovala, získává nad nimi absolutní moc. Její nejnovější oběť má ale v rukávu nečekané eso. (Netflix)

SpaceOdyseus

Film s vyhradne zapornymi postavami to ma vzdycky tezke. A tady tomu moc nepomaha scenar s prepalenymi absurditami. Je to fajn obsazene, Pike je spravne evil slizka. Ale cele me to moc nebavilo a chybela mi postava s kterou bych sympatizoval. ()

HonzysKISS

Téééda už pěkně dlouho jsem necítil takovou nenávist k postavě ve filmu. Stačila mi první minuta a hned jsem věděl, na čí straně nebudu. Doufal jsem, že jí to starej Tyrion natře stejně jako tenkrát Joffrymu. Moc dobrý snímek, hlavně originální. Takhle to stopro funguje i v reálu. Občas v tom byl i humor, možná až moc. Hudba také moc příjemná. Co bych vytknul, tak se mi nelíbily některé dialogy a hloupé postavy. A taky to najednou začalo být od druhé poloviny o dost akčnější, což na mě působilo trochu divně. Škoda, že v tom nebyly víc ty soudní spory. 80/100 ()

Hanys_

Vlastně celou dobu krásně cynické a nezabíhat to do těch absurdních scén a zvratů, tak bych chvíli věřil, že by to mohla být i true story. Jenže s přibývajícími minutami a čím dál šílenějšími twisty, nápady a scénkami se mi už ty absurdity začly přejídat. 6/10 ()

Disease

Jako thriller to až tak napínavé není, jako drama to taky až tak hlubokomyslné není, ale stejně to funguje naprosto parádně. Pointa je taková třešnička na dortu. ()

merit1

Dojem by som zhrnula do troch bodov: 1. špičkové outfity hlavnej hrdinky 2. zhnusenie z amorálnosti 3. ruská mafia je najneschopnejšia mafia na svete. Bonusový štvrtý bod je vlastne všeobecný – jedná sa o potvrdenie, že scenáristi sú v obrovskej kríze. Dokážu prísť so skvelým námetom, ktorý nakoniec potopia v klišé a infantilite. Rozmýšľala som, že osemdesiatkové akčňáky sa niesli v podobnom scenáristickom duchu, avšak ich hlavnou úlohou bola akcia. Dej bol len pridanou hodnotou. Pokiaľ je akcia na úrovni, nie je problém prijať aj ťažšie uveriteľné okolnosti. Tu išlo naopak práve o okolnosti a tým bolo občas fakt ťažké uveriť ( mafia, ktorá pôsobí ako detský klub, množstvo poškodených, ktorí nikomu nechýbajú a pod. ) Ocenená Rosamund Pike bola štandartne dobrá, ale výrazne jej pomáhala samotná postava, ktorej nechutnosť sa len tak nedá zabudnúť. ()

Milodar

Ten tip antihrdinů, jak paní ošetřovatelky, tak gangstera pana Neznámého, v dnešních lidech musí vyvolat sympatie. Postupně k sobě konvergují v chvílemi uvěřitelném, chvílemi za vlasy přitaženém mikropříběhu. Herci jsou naprosto výborně vybráni, na škodu je polopatičnost a nudná až otravná hudba. Stojí to za shlédnutí, vhodné pro seniory nebo rodiny se seniory. ()

orkadimenza

Wow, tak teď jsem vážně nasranej! Ale jako fest. Představte si, že máte ten nejúžasnější sex s tou nejvíc sexy šťabajznou co znáte, už už se blížíte do finále, ale asi 30 vteřin před erekcí poklidně vstane z vašeho klína a řekne, že už musí jít domů. A vy ještě půl hodiny poté sedíte v gauči, emoce vám kolují v žilách a koutkem oka hledáte tu nejlevnější věc v místnosti, kterou byste mohli v klidu rozmlátit. Tak nějak takhle se právě cítím. Pro lepší představu, ale nejspíš se SPOILERY: Dvě namyšlené, arogantní a bezpáteřní lesby, které patří na samotné dno morálního žebříčku společnosti (a možná i toho filmového, no joke) tentokrát šláply vedle a místo zazobané bezmocné babičky bez rodinných příbuzných, ze které za státního dozoru vyždímají všechno jmění do posledního centu, narazí na milovanou maminku chladnokrevného mafiána, který je pro ni ochoten jít (v případě našeho mafiána spíš šplhat) přes mrtvoly. Jenže od produkce Netflixu přece nemůžeme čekat, že to mafie těm bezpáteřním kundám hezky rychle vytmaví, ale naopak, ty svině přežijí nemožné, z jedné z nich se během lusknutí prstu stane expertka na vloupání, boj se "kde se tam ksakru vzaly" sebeobrannými pomůckami na krátkou vzdálenost a medicínu (protože na začátku je z ní pouze dokonalá právnička, to by bylo na kariéristickou lesbu, co si žije svůj americký sen, málo), ze všech sraček se vyhrabe bez citelného poškození její elegance, a nakonec je celou americkou společností právě ONA považována za tu nejvíc úspěšnou hrdinku, která je přece "lvice", co si jde za svým cílem, o všechny se hezky stará, a ve finále je ona tou, která bude všemi oplakávána. Ano, naprosto dokonalý příklad, jakým Netflix ohýbá vnímání morálních hodnot a kurví (nejen!- z osobní zkušenosti) mladým pohled na svět. "Je mi u prdele, že jsi mi z mámy, kterou nade všechno miluji, málem udělala zeleninu, všechno ti odpustím a vyděláme spoustu prachů, super, budeme se mít naprosto úžasně, protože na tom jediném záleží." Ne, argument "vždyť nakonec stejně chcípla" opravdu není dostačující a kdo mi řekne, že si nevšiml neustále všudypřítomného Deus Ex Machina převažující na straně hlavních antihrdinek, ten by se měl, stejně jako režisér J Blakeson, jít léčit. Ne, tohle mě vážně nasralo! ()

Duch217

Tohle je přesně ten film, který by měl figurovat v žebříčku "nejrozporuplnější hodnocení". Celou dobu vás vlastně strašně sere na to koukat, neztotožníte se s žádnou postavou a chcete, aby všechny přinejmenším odpráskli, ale zároveň jste ohromení výkonem Rosamundy a i hodně nezvykle napsaným scénářem, který sice ke konci trochu ujede, ale pořád se jedná o hodně netypickou záležitost. ()

Mauric

Skvělý nápad, famózní Rosamund Pike a diletantsky odbytý scénář. Příběh ze začátku hezky odsýpá, ale pak kvůli nedotaženým detailům a velkým logickým přešlapům bohužel působí jako parodie sebe sama. ()

woodsman

paradny film a nastastie ten konec dopadol dobre lebo uz som sa bal ze im to prejde este tu imigrantku z mexika mali odjebat a bolo by to dokonale fuj neskutocne ze toto sa vazne deje ()

Darth Maul

Strašný film. Originálne nápaditý, nádherne farebný, výborne obsadený, skvele vygradovaný, ale aj tak strašný. Márne by ste v ňom totiž hľadali nejakú sympatickú postavu s dobrým úmyslom. Nechutne cynický thriller však tiež môže ponúknuť množstvo podnetov na zamyslenie... ()

Klajnik

Rosamundu Pike v roli svině mám moc rád. Taková pozice ji věru sedne, avšak I Care a Lot není kvalitní film jako Gone Girl. Od úvodního dialogu to působí plytce a celé je to protkáno průměrností (viz. "Existují dva typy lidí. Oběti a predátoři." Holt to není pravda a hlavně jsem to slyšel už tolikrát). 2/5 dávám filmům, které příliš nebaví, ale mají nějakou hodnotu, ač třeba tolik nebaví. Dle mého toto není důvod vidět ani točit. Postavy příliš nehýbou dějem, není tam žádný charakterový vývoj a samotné dění si užívat taky nelze, protože mezi postavami není chemie. Celé je to navíc natočeno tak nezáživně a schematicky, jak je mnoha filmům z produkce netflixu podobné. Čest výjimkám. I Care a Lot mezi ně fakt nepatří. Přitom námět by to fungovat mohl. Já bych třeba protagonistce vtiskl víc charakteru tím, že bych jí napsal odpor ke starým lidem a důchodcům. Film by se takto stal daleko více cynickým, zábavným i obsahově plnějším. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

21.04.2021

Streamovací gigant Netflix pokračuje v trendu obřího utrácení za nový obsah. Nově bylo odhaleno, že služba hodlá v letošním roce zase vypláznout neuvěřitelných 17 miliard dolarů. Tedy stejně tomu… (více)

Byly uděleny Zlaté glóby

Byly uděleny Zlaté glóby

01.03.2021

V noci z neděle na pondělí proběhl 78. ročník udílení cen Zlatý glóbus a celý ceremoniál se z důvodu pandemie odehrával ve velmi úsporném duchu s minimem přítomných diváků a ze dvou lokací najednou.… (více)