Soudem jmenovaná zákonná zástupkyně podvádí svoje klienty, a místo aby o ně pečovala, získává nad nimi absolutní moc. Její nejnovější oběť má ale v rukávu nečekané eso. (Netflix)

kocik1

Správný sup dokáže sežrat i lva a na dovolení se ho ptát nebude. V podstatě triviální thriller, který má ale vyníkající nosnou myšlenku. Jen o trošku lepší režisér a scénárista by ji dokázal dovést k mrazivé dokonalosti. No a já se začínám obávat stáří..... ()

alisa.upir

Peter Dinklage v roli záporáka OK, ale Rosamunda koukám umí hrát jen psycho postavy, který se jednu chvíli smějou a zároveň u toho plánujou jak vás zabít. Jde jí to, oproti tomu nic, jen to začíná být docela nuda, že nic jinýho neumí. ()

vnimatkrasu

Chápu záměry. A kvituju Rosamund Pike s Peterem Dinklagem, kteří to prostě mají v krvi. Jen jsem si to nějak ne a ne užít. Hlášky se mi netrefovaly do uší, vizuální styl do očí a přehlídku epesně nesympatickejch postav mi zase nevzal mozek. Prostě spíš hřebíky. Žádná bavlnka. ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Okradačka důchodců? Začátek mě teda vůbec nezaujal a vlastně jsem si říkal, proč jsem to chtěl vlastně vidět.. avšak časem, když paní Rosamund začala dělat svou špinavou práci, už to začínalo být i interestink. Ukrást 3 leté mrtvé dítě kvůli majetku, ajo vlastně ono to bylo trochu jinak, a pak zjistit že je za tím ještě zase ten malej skřet, kterej mi do té role se smůfi, které tak rád cucá neseděl. Aspoň mi to teda vynahradila jedna z posledních scén, když skončil v nemocnici s orální trubičkou. U toho orálu bych taky skončil, přišlo mi fakt zbytečný strkat tam ještě nějakou firmu a následnou americkou smrt, jak se tomu říká na Kennedyho? Sice tam toho nebylo moc, ale to by nebyl Netflix, aby hlavní postavy nebyly lesby. :) ()

jedna_vrana

Marla: „Chcem 10 miliónov dolárov.“ Lunyov: „Samozrejme, že chcete. Ste... ste odvážna, slečna Grayson. Hlúpa. Ale statočná.“ Možno aj vy narazíte na tento film náhodou, bez toho, aby ste si prečítali, o aký žáner má ísť a čo je jeho hlavnou myšlienkou. Je možné, že v tom prípade sa budete baviť, podobne, ako som sa bavila ja. Pretože som celé toto dielo brala ako výbornú paródiu s dobrým hereckým obsadením a šťavnatou dávkou čierneho humoru. V opačnom prípade, ak by som to ako divák brala príliš vážne, možno by film skončil v kategórii odpad. Takže záverečné resumé – správne načasovanie a atmosféra zohrali dôležitú úlohu v mojom vysokom hodnotení. ()

UhLee

(8,5/10). Ty emoce u sledování "Jako v bavlnce" mě hrozně bavily a pohltily. Máme tady egocentrickou harpyji, kterou hraje brilantní Rosamund Pike. V jednu chvíli jí přejete jen to nejhorší a fandíte Peteru Dinklageovi, který je dost bizardní volbou pro ruského bosse, ale tak sice z něj nešel strach, ale moc z něj sálala. Na druhou stranu jsem měl po shlédnutí minut smíšené pocity. Ten film se mi hrozně líbil.. O tom žádná. Ale skutečnost, že jsem celou dobu přál ženě, aby ji mlátili a následně zemřela ze mě dělá docela monstrum ne? Takže ten film perfektní, protože v konečném důsledku mi jí bylo vlastně líto. Skvělá výprava, herci a celková troufalost. Mrzí mě, že jsem to viděl až teď, ale jsem rád, že jsem se k tomu nakonec odhodlal. Ušetřil bych si značnou dávku nervů, ale neviděl bych další skvělý film. ()

Cedr

Rosamund Pike je skvělá. Námět není zlý a antihrdinství každým coulem je vítané. Bohužel tomu chybí chytřejší scénář, chytlavější dialogy, lepší režie, cokoliv co by prostě... nadchlo a udrželo pozornost. ()

JimmyII

Jeden z těch filmů, kde bohatě stačí vidět jen trailer. A přitom je to škoda, protože I Care a Lot má skvělý námět i obsazení. Jenže co naplat, když hlavní protagonistka, které asi máte fandit, je prostě jen svině, ale není u toho ani zábavná, a hlavní záporák je žalostně nevyužitý? Odnáším si asi tak dva vtipy a zájem o americký sociální systém. ()

Belbo

Zajímavé výchozí téma zpracované do pokusu o originální a neotřelou přechcávací gangsterku. Pokud nadhodím po první půlhodině ze srandy dvě mozná vyústění a obě jsou pak použita, tak asi něco nejde podle plánu. ()

Lachtaan

Dostali jsme se do doby, kdy se v případě, že chceme sledovat nové filmy a ne jen dohánět ty starší, musíme spokojit s menšími poměrně neznámými kousky, jelikož blockbustery, kterými jsme žili ještě před rokem, nám internet stále nechce zprostředkovat. Mně osobně to ve finále ale vlastně hraje do karet, protože se mnohem raději spokojím s krutými dramaty a thrillery ze života než s komiksovými komediálními fraškami. Premisa filmu přísná a nepříjemná, ale ovšem dost reálná. Rosamund a Eiza tak nesmírně přitažlivé duo, že jsem ochoten tentokrát Netflixu odpustit neodmyslitelnou potřebu promovat homosexualitu. [viděno na Netflixu 22.2.2021] ()

LiborGondek

Když já si celou dobu tak přál, aby někdo té blonsce konečně šlápl do úsměvu... To, co dělala mě neskonale vytáčelo. A když už jsem ani nedoufal, tak... 75% ()

Qitek

Jen zklamání až epických rozměrů a doslova nesympatická věc skrz naskrz, která má slibnou první třetinu, měl by fungující katarzi nebejt naprosto nesympatických postav (ano to byl záměr vím), originální námět, skvělý herce (až na Eiza González - ta svůj herecký (ne)talent opět posouvá na úroveň "fast and furious" tvrdě se tvářící girl), ale bohužel slabou režii. Tak promarněný potenciál, chjo. Těšil jsem se moc. Dvě lesby versus mafián (muž) trpajzlík. No. ()

Tosi

Celkem zábavnej film, kterej co se týká dialogů občas sklouzne do béčkovejch filmů, ale pravdou je, že Rosamunda hrála tu křiváckou svini výborně. Zaplaťpánbů to dobře dopadlo, karma je karma. ()

žvanimírek

Docela hezky to začalo. Trailer je super, začátek filmu má grády. Bezcharakterní, přísná ale krásná svině Rosamund Pike je balzám na oko. Peter Dinklage v roli bosse ruský mafie je vtipnej. Fakt dobrý. Prostě jedeš pecky. Až do asi půlky filmu, kde se to v mejch očích celý trochu posralo. Nechci tady spojlerovat, ale proč prostě nemůže jednou vyhrát ten hnusnej rusák a ustřelit tomu "hodnýmu" hlavu a čau, nazdar, konec? To finále to pak trochu zachánilo. Ok. ()

Mrkvič

Na csfd je správně, že jde o krimi/drama/thriller. Na netflixu byla komedie a to bylo tedy hódně zavádějící. Sice jsem si v první polovině našel vtipné momenty a film stále jako komedii bral. Sice s prvky thrilleru a hodně silně působící díky tomu, že staří budeme jednou všichni a do takto bezvýchodné situace možná není tak úplně těžké se dostat. Ale pořád mi film nabízel vtipná nebo přehnaně brutální (tarantinovsky vtipná) zakončení. Když se ale film naplno vybarvil a já prozřel, šla veškerá zábava do háje. Už jsem jen trnul, že takhle to přece nemůže dopadnou. Navíc všechna akce působila dost uboze a ani nebyla moc dobře natočená. Za samotný závěr jsem rád. Nabízel se jako spása pro diváka mého typu. Po pravdě jsem v něj ale skoro ani nedoufal. ()

Johnny.ARN

Oukej. Toto sa celý čas motá medzi 3-4. Taká akože zábavná dráma, s mrchou, ruskou mafiou a nemorálnym biznisom. Snaží sa to prekvapiť, je to postavené a dialógoch čo nerežú uši, občas nejaká akcia. Hovoríte si, fajn. Nie žeby sme niečo také už nevideli, ale je to vskutku príjemná netflixovina, po tých kokotinách čo v poslednej dobe vypustili do sveta. Trochu sa mrvíte, lebo je to rasovo nekorektné, zberači len v podradných úlohách, šikminy žiadne, až vám to je divné. Dá sa im to odpustiť, samozrejme. Potom ale príde dvojstupňový záver. Niečo, čo nečakáte, niečo, čo vás usadí a keď si už myslíte, že je koniec, príde čerešnička. A som veľmi rád, že sa mi potvrdilo, pokiaľ si scenár píše sám Blakeson a ešte si to sám aj natočí, je to topka. 5 z 5 a serus nazdar! ()

Yoshimitsu

Londýnská blonďatá štika dostala, co jsi zasloužila. Hlavně, že nedává ožralce v Krumlově, ale okrádat důchodce to by jí šlo. Dávám 75% ()

venison

Zápletka je bravurně vymyšlená. Hlavní role skvěle zahrány. Hloubku bych tu ani nehledala, jde spíš o babské krimi dráma k žehlení. Co mě ale trošku drásá je absurdně stupňující se tempo příběhu. Začátek je mrazivě reálný a postupem času příběh autoři více a více přitahují za vlasy, až se drama lehce mění v černou komedii. Závěrečná scéna tu rozhodně neměla být. Nenáročné pokoukání s originálním příběhem. ()

Pavlínka9

Oooooh :) Já jsem si TAK MOC přála, aby to dopadlo podobně, jako to dopadlo :) Já prostě nemám ráda happy endy ve filmech :) Nicméně - Pike hraje skvělou "svini", která si jde za svým a její suverénnost, syrovost, krutost a "síla" je vynikající :) Ten film má v sobě pro mě mnoho skrytých témat, ale co pro mě bylo nejstěžejnější byla kuráž dané postavy - tu prostě nezabije sjezd autem ze srázu :D :D Nicméně - píšete se to "KARMA" a to se čte " Jdi do pr*ele" :) Tudíž závěr filmu je takový, jaký je :) ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

21.04.2021

Streamovací gigant Netflix pokračuje v trendu obřího utrácení za nový obsah. Nově bylo odhaleno, že služba hodlá v letošním roce zase vypláznout neuvěřitelných 17 miliard dolarů. Tedy stejně tomu… (více)

Byly uděleny Zlaté glóby

Byly uděleny Zlaté glóby

01.03.2021

V noci z neděle na pondělí proběhl 78. ročník udílení cen Zlatý glóbus a celý ceremoniál se z důvodu pandemie odehrával ve velmi úsporném duchu s minimem přítomných diváků a ze dvou lokací najednou.… (více)