Soudem jmenovaná zákonná zástupkyně podvádí svoje klienty, a místo aby o ně pečovala, získává nad nimi absolutní moc. Její nejnovější oběť má ale v rukávu nečekané eso. (Netflix)

blackkocour

Někdy musí bejt člověk holt svině, a teď nemyslím, aby byl vyžranej, jak naprcanej krocan bramborovým salátem, ale aby se pro jednou zachoval jak sobecký kretén, co si dnešní společnost vyžaduje! Tak schválně, kdybych se snažil založit si rozbíhající byznys v pletení pletěných košíků na vajíčka, co proto musím všechno udělat? Musím být vypočítává svině, nebo spíš vepř, hrnout se do toho hlava nehlava, mám být takový uličník, že nemám dovolit starý důchodkyně v šalině si sednout na moje místo? Ne, že bych to normálně dělal i životě, ale budu dostatečně před lidma vypadat jak stvůra? Mám začít srát na to, až mi kelímek v automatě vyteče celý, nebo to mám vytrhnout, poněvadž se mi už nechce čekat? Srát na systém, do píči! Začnu chodit na červenou na semaforu, já nebudu žádnej slušňák! Když si někdo kýchne, já neřeknu na zdraví, já prostě budu necharakterní rebel až za hrob. Mě nezastavíte! Jinak Rosamunde Pilcher, teda Pajková, jako chladná mrcha bez výčitek, bez soucitu a bez žlázových vajíček, jí někdo přišil kulky k vagíně. A skřet Dicklange, si ze šmoulí vesničky vycupital až na hrad! Když je tak malej, dostával v cateringu minirolky nebo baby carrotky? Když jede do Mekáče, dává si dětskou porci Happy Mealu, protože by pro něho bylo obyčejné Big Mac Menu, logicky moc velké? Když jede autem, musí sedět na dětské sedačce, aby se počas jízdy nezranil? To jsou otázky, které mi nedají v noci spát. ()

Ludivitto

Ne. Prostě ne. Asi jsem viděl jinej film než ostatní, ale prostě ne. Poslední třetina to srazila ze slušných 4* na 2*. Je umění udělat film o amorálních lidech/činech tak, aby se lidem líbil. A tady to, zkrátka, nevyšlo. ()

Soweek

Už dlouho se mi nestalo, abych se u filmu takhle vztekal. Opravdu jsem měl během filmu lehce agresivní náladu, protože když vidíte ten obrovský potenciál, který je naprosto promrhaný základními chybami, které by ani Zdeněk Troška neudělal, tak zákonitě musíte být nasraní. Téma zneužívání důchodců je samo o sobě dost emotivní. Když k tomu přidáte charismatického Dinklageho a Rosamundu, které si v podstatě zopakovala roli feministické děvky z Gone Girl, tak máte skoro vyhráno. Skoro. Nesměli byste totiž posrat všechno ostatní co Vám přijde pod ruku. Neskutečně zvoranou režii, stupidní, skoro až céčkový, nedomyšlený,příběh, naprosto neodpovídající soundtrack. Ach jo! ()

JADIM

Tento film je ako podpriemerný, ale za to veľmi sebavedomý bežec. Spočiatku sa rozhodne ísť extrémnym tempom, ktorým však nedokáže ísť dlho a neprejde ani prvá polovica a už nevládze. Sebavedomie tomuto bežcovi stále neklesá a rozhodne sa, že dnes dokáže bežať dobré 2 hodiny a vôbec mu nevadí, že podstatný čas ledva kráčal. Pár svižnejších momentov druhej polovice nezachráni, že som počas nej nevedel, čo vlastne riešia. Nie preto, že by to bolo zložité, ale preto, že I didn't cared at all. 4,5/10 (Videné 2.3.2021, CZ dabing) ()

BMAJTZ

Už dlouho jsem neviděl film s takhle morálně nesympatickým hrdinou. Prakticky od první minuty jsem si říkal, že ten parazit musí dopadnout nějak blbě, ale protože jsme v americe bylo úplně jasné, že to dopadne úplně jinak. Každopádně po dlouhé době jsem fandil spíše opačné straně a říkal jsem si, že přece na každou sfini se voda vaří. Takže bych řekl, že ten film na mě zapůsobil i když je to čistá fikce, škoda jenom té haldy náhod nakupené na sobě. Jinak super, výkony byy řekl standardní a co se přesahu týče tak doufám, že to ve skutečnosti takhle opravdu nefunguje. ()

herr_carter

"svině jedna" bylo asi nejčastější slovní spojení, které mě během projekce napadalo. Ona Rosamund už ve Zmizelé autenticky prokazovala, že umí zahrát pěkně arogantní krávu a tady je to teda doslova Její veličenstvo arogance. Budu spoileřit, ale moooooc mě naštvalo, že se na ní ten kotel nakonec neuvařil a trpaslík na to, jakou mocí disponoval, se ve finále zachoval jak největší blb. Film mě ale bavil od začátku do konce, víc takových neotřelých kousků pane Netflix !................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

sedm.1

I Care a Lot je opravdu velmi povedený thriller, kterému dominují tři věci, a to zatraceně výrazné postavy, ještě zatraceněji výraznější casting a především velice originální a nápaditá zápletka, což je v dnešní době opravdu pomalu zázrak a natolik ojedinělá záležitost, že už jen minimálně díky tomu stojí tato podívaná za diváckou pozornost. Dlouho se navíc na nic nečeká, publikum je rychle, ale zároveň i dostatečně seznámeno s ústřední postavou a její prací a hned poté se již děj svižně přesune k hlavní náplni filmu, kdy ona hrdinka šlápne do pořádného hovna, ale jelikož se jedná o nevídanou svini, ani trochu se jí z těch sraček nechce a naopak má pocit, že z nich může vytěžit zlaté vejce, což ovšem jak sama brzy pozná, nebude žádná sranda. Nepředvídatelnost děje je tu každopádně další velice silnou stránkou filmu, a je jen škoda, že tvůrci nebyli o něco odvážnější a v několika ohledech dost vyměkli, takže ačkoliv to celé pojetí na mě v podstatě působilo i trochu jako černá komedie, tak té „černoty“ mohlo být o něco víc. Závěrečné vyústění, respektive celá zhruba poslední desetiminutovka, je ale nicméně pecka, to mě fakt jako hodně nadchlo a za to musím dát jasný palec nahoru, to jsem fakt nečekal. Co se jinak postav a jejich hereckých představitelů týče, Rosamund Pike si tu ústřední, s prominutím, kundu, dala na maximum, a já osobně ani nepamatuji, jestli vlastně vůbec někdy, jsem tak upřímně nenáviděl hlavní postavu, a to myslím v dobrém, v žádném případě za ní ale nezaostával ani skvělý Peter Dinklage a naprosto mě šokovala Dianne Wiest, kterou jsem vždy jako herečku nesnášel, ale zde si se mnou vytřela prdel, fakt tleskám. Za negativum tu pak považuji snad jen zmiňovanou vyměklost, kdy pár postav mělo natáhnout bačkory, ale nestalo se tak a určitě musím vytknout až příliš mnoho náhod, zásadně ovlivňujících celou zápletku, kdy si myslím, že tvůrci mohli využít určitě přesvědčivějších a uvěřitelnějších cest, které by postavy poslali tím samým směrem. I tak se ale jedná o opravdu vysoce kvalitní, netuctový a zábavný thriller, který by bylo jistě velká škoda minout, stojí totiž za to. ()

xLIGHTx

Pár momentmi si to podpilovalo konár samo pod sebou. Prosto, nie je veľmi komu fandiť, sú to v podstate všetko pekní prevíti a dosť nesympatické postavy (samotní herci/herečky sú ale sympoši). Ďalší problém je, že v snímke je toho viac nerealistického, čo zaváňa určitou až naivitou, príp. trápnosťou, niektoré situácie by možno nezvládol trebárs ani superhrdina, ale tunajšie postavy to zvládnu ľavou zadnou. (Isto, klasika, nechýba zvrátená LGBTI propaganda, Netflix nesklamal, inak aj to je údajne jeden z viacerých dôvodov, prečo Netflixu odchádzajú predplatitelia. Ale späť k filmu, Rosamund Pike si svoju rolu užila, ona a jej družka ako hlavné milenky a krimi podvodníčky snímke dominujú.) Pôvodne som dal štyri, ale vlastne po zvážení, mením. ()

klukluka

Šmejdovství dohnaný do extrému. Až doktoři zjistí, že jim odklízení starých lidí do ústavů může vynášet víc, než předepisování nesmyslných dávek léků, tak tu máme nějakou Marlu Greyson natotata. Pokud už tu teda není. V malým měřítku jich tu budou nepochybně stovky, ale fabrika tady na to zatím asi nevznikla. A film? Líbilo. Hodně. ()

Kienast

Výborný thriller, kde se to jen hemží bezcitnejma sviněma a největší z nich je Rosamund Pike, která navazuje na svou roli ze Zmizelé a je tu naprosto ďábelsky úžasná. Je to svižné, nápadité a zábavné. 8/10 ()

Rudinsky

Ambiciózny film so skvelým kastingom a slušným režijným nasadením, ktorý v úvode predostrie perfektný nápad s delikátne gradujúcim, nenápadným a zákerným napätím. Sprasený americký sen, exkurz do lokálnych absurdít jurisdikcie "najvyspelejšej demokracie sveta", vyšperkované charaktery a prísľub veľkých vecí. Všetko to ale TAKMER vyšumí do prázdna v poslednej tretine filmu, ktorá začne rúcať serióznosť pokrového turnaja (to si naozaj sofistikovaný gangster nedokáže overiť ČO je slabosťou hlavnej postavy? A inkognito kartel v 21 storočí zabíja ľudí ako v paródii s Leslie Nielsenom?) Škoda... Mať to Fincher, tak je to jednoznačne film roku. Naštastie - a teraz sa vraciam k svojmu TAKMER - Blakeson vytasí v závere ešte jednu perfektnú fintu. 4, ale malo to našliapnuté na veľké veci. ()

keoma26

Lidi jsou těmi seriály a filmy za poslední rok tak přežraný, že ani nepoznají, když se objeví něco fakt dobrýho...a ještě si teda připadají jako gurmáni, když zkritizujou kvalitu, ono to jde ale celkem nepozorovaně proti očekávání žánru tím, jak ty pravidla naplňuje někde úplně, někde zčásti a někdy vůbec, takže výsledný zážitek může bejt matoucí...čímž je ovšem právě zajímavej;-) ()

borec999

One (wo)man show Rosamund Pike. Tá potvrdila, že typy postáv aké mala napr. v Stratenom dievčati alebo tu, jej idú zo všetkých najlepšie. Jako v bavlnce ponúka príbeh, kde morálne skazená hlavná hrdinka parazituje na úkor tých najslabších a najzraniteľnejších. V podstate to, čo sa deje neustále aj v reálnom svete, ale naservírované spôsobom aby to pochopil úplne každý. Ako som už spomínal, tak Pike ťahá svojim výkonom film výrazne nahor a svoju bezcharakternú postavu si užíva, no i ďalší herci zahrali obstojne a zaslúžia pochvalu. Častokrát mi podobný typ filmu pokazí záver, no aj ten tu bol pre mňa pomerne uspokojivý. Celkovo si tak Netflix pripisuje ďalší vydarený kúsok a zatiaľ jeden z najlepších filmov roku 2021. A skoro by som zabudol. Zlatý Glóbus pre Rosamund Pike určite zaslúžený, ale zaradiť tento film ako komédiu/muzikál mi príde celkom mimo. Aj keď občasné cynické a sarkastické vsuvky tu boli a fungovali výborne :) 80% ()

rozbris

Smutný odraz naši společnosti jakým směrem směřuje a cílem je jen bohatství za které si ovšem člověk život nekoupí. ()

wooozie

Nevěřil bych, že Rosamund Pike dokáže zahrát ještě větší cynickou svini, než se jí to povedlo ve Zmizelé, ale to jsem netušil, že tady to dokáže s přehledem vyrovnat, kdy svou postavu naprostého morálního a lidského odpadu vystihne takto dokonale. Jako dlouho už jsem neměl po celé dvě hodiny chuť zaškrtit filmovou postavu skrz obrazovku. Peter Dinklage sice hraje taky pěkného zmrda, ale v souboji s Pike mu nejde nefandit. Na konci to autoři možná trochu s těmi nepravděpodobnými událostmi přehnali, ale i tak je tento film o trochu jiném americkém snu zábavný, skvěle zahraný a na závěr možná uspokojující, i když to může působit, že autoři ke konci vyměkli. ()

Silwer

Super..Je to strasna svine a porad cekate na jeji pad..Ale jak se rika,karma je svine😊 Jen Dinklage je proste jako zaporak tak trochu usmevnej..proste mu to nesedi... ()

anura

Už mám podobných příběhů plné zuby. Atraktivní záběry, stylizované prostředí, všichni víme o čem to bude a čekáme jen do posledního dílu. Vilné pohledy protagonistů, slizké charaktery, sexy oblečky... dost. Navoněná bída. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

21.04.2021

Streamovací gigant Netflix pokračuje v trendu obřího utrácení za nový obsah. Nově bylo odhaleno, že služba hodlá v letošním roce zase vypláznout neuvěřitelných 17 miliard dolarů. Tedy stejně tomu… (více)

Byly uděleny Zlaté glóby

Byly uděleny Zlaté glóby

01.03.2021

V noci z neděle na pondělí proběhl 78. ročník udílení cen Zlatý glóbus a celý ceremoniál se z důvodu pandemie odehrával ve velmi úsporném duchu s minimem přítomných diváků a ze dvou lokací najednou.… (více)