Znuděný úředník (Griiffin Dunne) se pozdě v noci vydává na barové dobrodružství nočním New Yorkem. Během noci se mu stane řada příhod, které mu s vtipem připravil škodolibý osud. Protože když je po zavíracích hodinách, platí jiná pravidla. Newyorský filmař Martin Scorsese oceněný za tento film cenami Independent Spirit Awards a soškou v Cannes za nejlepší režii natočil ve svém oblíbeném městě černou komedii, ve které se může stát cokoliv. V příběhu o tom, co vše se může zvrtnout uvidíte také Rosannu Arquette, Lindu Fiorentino, Teri Garr, Catherine O'Hara, Cheeche & Chonga a další, se kterými se nešťastný hrdina setká. Scorsese prohlásil, že scénář Josepha Miniona byl sestavený jako puzzle, vše do sebe nakonec krásně zapadlo. (Magic Box)

karlvonarbei

Je vidět, že svět funguje opačně - když slavný režisér natočí téměř slátaninu, což v tomto případě zase tak úplně neplatí, každý se hned rozplývá protože je to prostě dílko slavného Itala. Je dobře, že se pan režisér takového kalibru pustil do trochu mysteriozní podívané, ale celkově se mu v 80. letech zase tak moc nedařilo, samozřejmě jen v kategorii kvality, kterou sám dokázal nastavit. Dá se to udívat, ale moc smyslu mi to nedává.. ()

Bragi66

Spíše než film od Martina Scorsese to vypadá jako nějaká studentská motanina, která se sice snaží o překvapení, ale kulhá na všechny nohy. Máto sice vtipná místa, ale poměrně daleko od sebe. Zejména ten konec s tou honičkou je dost slabý. ()

strpozdiv

Film mých snů...ve kterých už od dětství dominuje nekonečný útěk před někým a něčím. I když to snese srovnání i s takzvanou realitou - pokud je nejhůř, může být ještě mnohem mnohem hůř :) ()

Ferguson

Kafka mě (po Proustovi) nejvíce zasáhl jako spisovatel. Mám proto rád vše, co se inspiruje tématem jedince zmítaného absurditou a nepochopením okolí. Hlavní hrdina stráví newyorskou noc jako novodobý "pan K", který ve světě za zrcadlem pozoruje zvláštní životy lidí, se kterými se náhodně řetězovitě seznamuje díky nevinnému flirtu. Hrdina je nakonec souzen jako hlavní viník všech negativ, které se přihodí. Jestli toto není Kafka, tak už nic. 90% ()

SuccDelucc

Snímek After Hours je Scorsese v jeho nejdivnějším a upřímně si nemohu stěžovat. Tvoří zde velmi záhadné a temné líčení toho, jaké je to být vzhůru ve 3 ráno, které buje útržkovitými dialogy s lehkých nádechem komediálních prvků a s vágním podáním, které nevím, jestli jsou produktem stáří snímku a nebo jestli byly záměrem. Přidejte k tomu ještě extrémně naivní a stupidní hlavní postavu, pro kterou ztratíte jakoukoliv sympatii velmi brzo a máte v rukou neotřelý zážitek, který se jen tak neomrzí. 5/5 ()

Chung

Z počátku mě excentrická kamera a střih trochu otravovaly, ale postupně jsem si zvykl a nakonec musím říct, že nic jiného bych si v takovém filmu ani neuměl představit. Ona to vlastně není pravá komedie. Jen thriller tak absurdní, že nejde než sledovat jej s širokým úsměvem na tváři. Humor se z velké části nachází na úrovni samotného filmového stylu (a tam bych zařadil i ty zveličené pohyby kamery a nápadné střihy). Je zajímavé sledovat, jaký vliv má na tento náhled hudba: ta se záměrně vyhýbá zdůrazňování komediální stránky a většinou (až na úvod a závěr, takže jsme varováni a nakonec i ubezpečeni, že to není myšleno vážně) zůstává dramatická. Divák pak nedýchaje sleduje napínavou scénu, do níž ho Scorsese vtáhl, ale najednou mu dojde, jakou má před očima nebetyčnou pitomost (zmrzlinářský vůz!) a začne se smát. Krásná filmová hříčka. Už se těším, až si to dám znovu. ()

Sejkorka

Černá komedie AFTER HOURS je sledem bizarních událostí, jež zažije osamělý newyorský úředník Paul Hackett (Griffin Dunne) během jedné noci. Martin Scorsese  je legenda ( Letec Hugo a jeho velký objev , Prokletý ostrovSkrytá identita ...) , ale tenhle film mi moc nesedl. Pokud je to návod, jak si začít vážit nudného zaměstnání, šel bych raději jinou cestou. Mix černé komedie a absurdního dramatu ....POZN. Po půl roce na film koukám znovu a něco mi říká, že jsem to už viděl. A zase mi vytane na mysli, že je to především absurdní drama. Ale jednu hvězdičku přidám. ()

peproch

Scorsese se tehdy ještě učil zvládat filmové žánry, hledal svoji parketu, techniky, vedení herců, ideální formy sdělení a sdělení sdělení. Černá komedie, jak se obyčejný člověk dostane do potíží díky své obyčejnosti a naivitě a tajemnému nočnímu světu ()

Lajan

Bylo by zajímavé - a to jsem si také přál -  kdyby ty absurdity vyústily v nějaké větší a hlubší drama. Takhle to byla jen řada málo uvěřitelných epizod bez hlubšího významu. ()

lukas.pukas.

Už to docela hodne zestarlo, sice  me na to bavilo se divat a čekat jak to dopadne , ale jinak me to nezaujalo , znova si to nepusím . ()

Zemřel herec Dick Miller

Zemřel herec Dick Miller