Znuděný úředník (Griiffin Dunne) se pozdě v noci vydává na barové dobrodružství nočním New Yorkem. Během noci se mu stane řada příhod, které mu s vtipem připravil škodolibý osud. Protože když je po zavíracích hodinách, platí jiná pravidla. Newyorský filmař Martin Scorsese oceněný za tento film cenami Independent Spirit Awards a soškou v Cannes za nejlepší režii natočil ve svém oblíbeném městě černou komedii, ve které se může stát cokoliv. V příběhu o tom, co vše se může zvrtnout uvidíte také Rosannu Arquette, Lindu Fiorentino, Teri Garr, Catherine O'Hara, Cheeche & Chonga a další, se kterými se nešťastný hrdina setká. Scorsese prohlásil, že scénář Josepha Miniona byl sestavený jako puzzle, vše do sebe nakonec krásně zapadlo. (Magic Box)

ybuko

Genialni film ve kterem do sebe vsechno zapada jak sroubky a kolecka v dobre fungujicich hodinkach. Potesi cameo Cheeche a Chonga. ()

Brain-D

Tomu říkám noc, která nemá konce. Sled zážitků, které náž Paul zažije je neuvěřitelných a dokazuje, že není dobré jen tak někomu věřit. Podle mě nejzábavnější Scorsese né-nejlepší) ()

brando

Nevím čím to bylo, snad tím, že jsem film sledoval hluboko po půlnoci, anebo skutečnost, že atmosféra filmu byla jako vystřižená z Kafkových knih, či pocit, že se tady herci, scénarista, režisér (pěkné cameo) i kameraman pořádně vyřádili. Tak jako tak, After hours už pro mě nebudou Scorseseho nenápadný film z poloviny 80.let, ale pořádně vymazlená záležitost. ()

JohnSmith

Vskutku velká podivnost od mistra Scorceseho, ale na druhou stranu, co nebo koho normálního člověk potká po zavírací době. ()

cross

Jestli se vám líbilo třeba Sbal prachy a vypadni, tak při tomto filmu umřete blahem. Černočerná komedie, jejíž příběh je proklatě propleteným klubíčkem událostí, který nikdy nenudí a to vše ve vynikajícím podání. Jedinou chybyčkou je nedotažení některých point (např. popáleniny, vražda, masový vrah;o) ()

Mr.KarlAdler

Až kafkovský příběh nočního New Yorku a jeho bezmocné oběti v uzavřené atmosféře, mně tolik neznámé, kde si nemůžete být jistí duševním zdravím lidí okolo a ostatně nakonec ani tím svým. Ať podniknete nebo řeknete cokoliv, vždycky je to špatné řešení, smůla se vám lepí na paty, nevíte kudy kam. Proto jste-li nervózní, hubený úředníček a člověk, který se ptá na problémy cizích čistě ze zdvořilosti, aniž by ho vlastně zajímaly, zůstaňte radši doma nebo v kanclu. Ještě byste třeba svým vyprávěním mohli někoho uspat při tak smyslné činnosti, jakou je masáž ramen. Šíleně úchylnej film! A není nad to, když náhodný kolemjdoucí, kterého, pronásledován, zoufale požádáte, jestli byste nemohli jít k němu domů, odpoví: Dopředu upozorňuji, že do některých věcí nejdu! ()

blixadovan

Netroufnul bych si odhadnout, že to byl Scorseseho filmeček, předpokládám, že to byla jeho libůstka. Kafkovsky temná atmosféra, některé postavy jak vystřižené z Městečka Twin Peaks. Úzkost hlavního hrdiny z toho, že nemůže dělat, co by rád, se na mě přenesla a způsobovala mi až somatické obtíže - telepsychosomatika. Terapií mi však bylo zakončení filmu, které bylo mazané všemi mastmi a mastičkami. ()

Arkanoid

Béčková čierna komédia. Po úradných hodinách by sa malo ísť z práce rovno domov, a nie sa potĺkať po nočných ulicach podozrivo vyzerajúcej štvrte plnej podivných existencií. Čím dlhšie tam ste, zväčšujete šanču, že sa váš život radikálne zmení alebo dokonca, že táto noc bude vaša posledná... S hlavnou postavou smoliara sa dá súcitiť, ale je to len figúrka, ktorú scenárista neustále tlačí do ťažkostí, čo vytvorilo odstup, ktorý sa nedal prekonať. Ostatné postavy slúžili len na to, aby komplikovali život hlavnému hrdinovi. Od Scorseseho radšej drámy. ()

angloumene

Srovnání s Kafkou se u After Hours určitě nabízí, podstatný rozdíl je ale hlavně v tom, že hlavní hrdina má možnost do určité míry ovlivňovat svoje okolí. Na druhou stranu postava rozrušeného úředníka je opravdu dokonalá, Kafka by ji jistě směle zařadil do svých děl. ()

peetriss

Scorseseho snahu věnovat se čas od času odlehčenějším projektům jedině kvituji, byť i černá komedie After Hours si v sobě udržuje jistou dávku temné a depresivní atmosféry. Nechybí zdravá míra skvělých absurdit či bizarních figurek, současně však film působí suše, bez chutné omáčky v podobě zábavy nebo dramatu - Scorsese tady zůstal někde na pomezí, jakoby nevěděl, kam směřovat a výsledek na mě působí poněkud rozpačitě. Čekal jsem více černého humoru, nadhledu, hořkosti i osudovosti, naopak méně nelogičností a scénáristických zkratek. Obsazení dobré, Griffin Dunne výborný, Rosannu Arquette jsem nikdy neviděl sladší. ()

Disease

V názoru na to, co je komedie, se s tvůrci diametrálně rozcházím. Za pozornost stoji relativně kompaktní scénář. ()

Paldiny

Vraj tie najblbejšie nápady sa rodia po druhej ráno, no asi by to mali prehodnotiť. Najlepšie na čas 11:32 pred polnocou. Práve vtedy sa totiž naštartovala zmeska nezávideniahodných situácií v jednom gete plného ľudskej lúzy, špiny a odpadkov. Ako píše nascendi, ťažko v tom nájsť nejaký z hore uvedených žánrov, mne film miestami dvíhal tep, pretože sám som chcel z tej štvrte čo najrýchlejšie vypadnúť a ono nie, chlapík naďalej navštevoval podivných susedov, vracal sa na miesto činu a naivne hľadal pomocnú ruku, pričom bol v tom od začiatku sám. Ku koncu už bola táto zmeska podivností, zlých rozhodnutí a blbých náhod tak prepálená, až sa stala svojim spôsobom komickou. A vtedy by som sa nebál zvoliť ešte depresívnejší, viac ustrelený záver (spoilerujem), v ktorom by vysvitlo, že aj oné sochy sú vlastne len iní smoliari iných nocí. ()

Pafl

Noční můra civilizovaného městského člověka. Krok vedle, a jste na odvrácené straně světa. A tam, v antitezi (jak úžasná je různorodost měst, když celá zápletka filmu vlastně stojí jenom na tom, jak se dostat z jedné čtvrti do druhé !), tam jste psancem a dobrodruhem, podle pravidel stejné logiky, která z vás dřív dělala slušného a spořádáného člověka. Film je prošpikovaný originálními záběry a detaily, postavy tu citují Kafku, a Scorsese dává jasně najevo, že je skutečný mistr filmu, který i ze slabšího scénáře dovede vytvořit dílo. Jedna noc mezi přízraky města a vlastního strachu. ()

chuckboris

Hodně šílenou noc zažil Paul, bejt na jeho místě tak bych do sebe hodil pár panáků a druhej den bych nic nevěděl. No, třeba už se mi taky něco takovýho stalo. Třeba jsem taky potkal Cheeche a Chonga. Přestanu kalit a mám náměty na filmy. Jinak kdybych si mohl vybrat, což Paul nemohl, radši bych se doma nudil. Nuda je někdy taky fajn. ()

Matros

Jako kdyby Scorsese vzal a zfilmoval základní koncept většiny mých zlých snů a přidal do toho trochu komedie. Člověk někam pospíchá, ale do cesty se mu staví jedna překážka za druhou, podivní lidé bez špetky porozumění, kteří ho obviňují a zdržují. Pravá noční můra. Přesně mezi 3-4 hvězdičkama, ale nakonec jen za tři, protože Martymu to vadit nebude a alespoň ty jeho pěticípé pětky lépe vyniknou. ()

Oralfabet

Marty dokazuje, že dokáže natočit bláznivou komedii a taky, že hrdina se srostlým obočím nedělá z filmu automaticky film špatný. Celkem prostý koncept, ale několik fakt dobrých, originálních scén, skvělý závěr a neménně skvělá hudba z toho dělají takový hidden gem. 8/10 ()

Klajnik

Nefunguje to ani jako komedie, ani jako drama, ani jako thriller. Líbil by se mi koncept týpka pochodujícího po nočním NY a potkávajícího podivné lidičky a zažívajícího zvláštní konflikty. Výsledek však netáhne. Problém je v tom, že protagonista ani žádná jiná postava není zajímavá ani zábavná, tudíž jsem se neměl čeho chytit. Po pár letech si z filmu pamatuji jen to, že na začátku týpek čte v kavárně Obratník Raka, což asi mluví za vše. Scorseseho After Hours mi připomínalo Jarmuschovo Night on Earth - jednak atmosférou a jednak to selhávalo na stejných aspektech. Ještě jsem od Martyho, kterého jinak považuji za mistra a jeho dílo za pozoruhodně, pár filmů neviděl, ale většinu ano a z té většiny je nejslabší toto spolu s nudným a plytkým, historický Kundunem... ()

Zemřel herec Dick Miller

Zemřel herec Dick Miller