Znuděný úředník (Griiffin Dunne) se pozdě v noci vydává na barové dobrodružství nočním New Yorkem. Během noci se mu stane řada příhod, které mu s vtipem připravil škodolibý osud. Protože když je po zavíracích hodinách, platí jiná pravidla. Newyorský filmař Martin Scorsese oceněný za tento film cenami Independent Spirit Awards a soškou v Cannes za nejlepší režii natočil ve svém oblíbeném městě černou komedii, ve které se může stát cokoliv. V příběhu o tom, co vše se může zvrtnout uvidíte také Rosannu Arquette, Lindu Fiorentino, Teri Garr, Catherine O'Hara, Cheeche & Chonga a další, se kterými se nešťastný hrdina setká. Scorsese prohlásil, že scénář Josepha Miniona byl sestavený jako puzzle, vše do sebe nakonec krásně zapadlo. (Magic Box)

AshT

Velice slušná černá komedií u které se člověk i zasměje. Jedna z náhod roztočí děj nepředvídatelných události tak jako v životě. ()

Brooks

Odpočinkový Scorsese. Čiernohumorná komédia s jemne depresívnym nádychom, diabolsky gradovaná do nepredvídateľného, absurdného finále. Vtipná plejáda pošahaných miniroličiek, sympatický hlavný hrdina smoliar, až femme fattalovsky očarujúca Rosanna Arquette. Najvtipnejšou scénou je jednoznačne "vražda za oknom", najšokujúcejšou tá s liekmi. Neprávom zapadnutá scorseseovka. ()

MaxForValue

Old-schoolový Luis Bunuel nakrútil pod preusdonynom Martin Scorsese skutočne brilantnú absurditku, ktorá veľmi umne mieša štýly a prechádza od trhilleru, ku komédii a satire. Inšpirácia majstrom určite nebude náhodná, rovnako ako aj skvele prepletené mini-príbehy zapadajúce do seba ako skladačka. Čo si však na tomto filme cením najviac je jeho absolútna nepredvídateľnosť, ku koncu som si hovoril "tak teraz pride k ponaučeniu" a ono vlastne ani neprišlo. Aspoň nie tak, ako som si myslel. Na thriller príliš zábavné, na komédiu príliš čierne, vo výsledku však nesmierne chutné jedlo. ()

kubilov

Dle mého názoru nejhorší Scorseseho film. Téměř každý režisér takový má a při počtu filmů, které tento výjimečný režisér natočil, je to jen kapka v moři. Černé komedie mám rád, ale Po zavírací době mi nepřišlo ani příliš černé, ani příliš komediální a obojí dohromady už vůbec ne. Po dlouhé době režisér nevsadil na své ostřílené koně Keitela a De Nira, a proto i špatný výkon nesympatického Griffina Dunneho může za celkovou zkázu filmu. V jiných filmech mi přiměřené náhody a bizarnost (Tim Burton má na tom postavenou image) nepřipadají tak otravné jako zde, kde to bylo teda alespoň podle mého názoru hodně za hranou. I přes to všechno se dá najít pár originálních scén, kterými je Scorsese pověstný. ()

Pitryx

Když pominu děsně pomalý rozjezd, tak to ani tak celkově nebylo nic moc. Sem tam dobrá pointa jednotlivých „sekcí“, ale jinak se to celé nekonečně vleklo. Vyústění se v podstatě nekonalo. Myslím, že tento režisér takového jména to mohl celé udělat lépe. 20130810nest ()

vodkasesemte

This is not a book. This is a prolonged insult. A gob of spit in the face of art (Henry Miller). I really do have to go. Are you all right? Why do you keep asking me that? Are you nuts or something? I bared my soul to you. Now I have forgottent the number. I have had a terrible night. I just want to live. Masterpiece. Prej jak todle dopadne. The uglier the art, the more its worth. Chelsea Morning. Hraje uplně stejně jako Steve Carell. A vypadá jako jeho mladší já. ()

pollstro

Doslovný cyklus nočních můr subkulturních yuppies, patřící pod velmi specifický filmový subžánr. Hořká černá komedie odhalující zvláštní děsivou městskou kulturu, která je obrazem komedie, strachu a kuriozity jedné noci v působivém virtuózním zpracování. Scorsese velmi vydařeným a úderným stylem spojuje prvky komedie a satiry s věčným tlakem všudypřítomné paranoie. Veškerá podivnost a znatelná fikce celého dění je vtipnou provokací směrem k divákovi, který si velmi užívá mimořádný vývoj příběhu. Při aplikaci psychoanalytického pohledu s důrazem na sílu ženství, sexualitu, masochismus, bezmoc a dvojznačnost symbolů, které z prostředí vytváří labyrint, ze kterého se snaží hlavní hrdiny neúspěšně uniknout, získáváme působivý a netradiční filmový počin s atraktivním příslibem zážitku, který může být svojí záměrnou iluzí velmi zavádějící, přesto neuvěřitelně zábavný. Ve finále jedinečná komedie plná filmařské a tvůrčí hravosti. ()

Amaranta

I když mám dvd s hodně špatným obrazem, neodolala jsem a podívala se zase. A musím si přitakat, je to paráda! "Zatímco si tu povídáme, po bytě mi lítá spousta důležitých papírů a já je nemám čím zatížit!" Nebo tak nějak... Ovšem na špici je rozbor sádrového Paula z úst lupičů: "Proč jsme raději nevzali stereo? - Tomu nerozumíš, toto je umění! A to je věčné! - To umění je ale pořádně škaredé." A já se opět válím smíchy... ()

santosz

Na Scorseseho skoro až obskurní záležitost. Ani moc vtipné, ani moc dramatické, zbytečně absurdní film o ničem. ()

Polter1

Je to skvelé a hlavne neobvyklé, keď sa deje niečo zaujímavé a nevšedné v čase, keď väčšina ľudí tvrdo spí. ()

Svadbos

Ako veľmi si budete užívať tento film, závisí od toho, ako veľmi sa stotožníte s Dunnem, jedinou normálnou osobou vo filme. ()

Mark1983

Nanejvýš na jedno kouknutí, protože za éry vhs jsem čekal zajímavý thriller se zajímavým názvem a místo toho jsem obdržel tenhle pokus o komedii. ()

Zemřel herec Dick Miller

Zemřel herec Dick Miller