Max Cady opouští vězení, kam byl před čtrnácti lety odsouzen za znásilnění. Je odhodlán pomstít se svému tehdejšímu obhájci Samu Bowdenovi, který ve snaze potrestat zločin, zatajil soudu důležitý důkaz svědčící v Maxův prospěch. Jeho plán je nelítostný a promyšlený. Nejprve Samovi, jeho ženě Leigh a patnáctileté dceři Danielle znepříjemní návštěvu kina, potom za ně zaplatí v cukrárně a teprve na druhý den Sama osloví a připomene mu minulost. S každým dalším Maxovým objevením atmosféra nejistoty stále více přerůstá v napětí a strach. Sam sice nechá Maxe zatknout, protože jim otrávil psa, policejní komisař však nemá důvod držet muže ve vazbě a propustí jej. A Max pokračuje v naplánované pomstě, zraní Samovu milenku Lori a začne svádět Danielle. Samem najaté násilníky zmlátí a pak si zaplatí nejlepšího právníka ve městě a obžaluje Sama za ublížení na zdraví. Jeho útoky se stupňují. Když vnikne do Samova domu, kde zabije služebnou a soukromého detektiva Kerseka, kterého si Sam najal, uprchne rodina z města a na své obytné lodi se vydá na Cape Fear. Max je však pronásleduje i sem, odhodlán znásilnit Samovi ženu i dceru a jeho samotného zabít. (Nova Cinema)

lobodlak

Já ty Scorseseho filmy asi nějak nechápu. Když se kouknu, jak z nich všichni hvězdičkově učurávají, tak se těším na dobrý film.... A pak v lepším vřípadě průměrná stokrát viděná nuda, jako v tomhle případě. ()

Pitryx

Skvělá hudba, dobří herci, dobrý scénář, ale také místy dosti hlucho. Při prvním zhlédnutí mne film bavil, při druhém už tak moc ne. Podivný konec, kde se .................. mne také nenadchl. Naopak mu to hodně ubralo. CI 12012011 1183712230 ()

FortKnox

Byl to můj první nepřístupný film na který jsem kdy šel do kina, ano takovéto filmy byli za starých časů nepřístupné. Po dlouhé době jsem se na film podíval znovu, abych ho mohl adekvátně ohodnotit a musím říct, že film na letech nic neztratil. Pořád je to kvalitní snímek na který se i v budoucnu rád podívám znovu. ()

Forsetino

Velmi kvalitní thriller, který má jediný nedostatek v přílišné délce stopáže. Některé scény mi přišly zbytečné, ale byly vyváženy jinými (nadprůměrnými) scénami. Pohled na de Nirovo tetování hned na začátku se mi vryl hluboko do paměti, stejně jako scéna v divadle či rvačka u popelnic anebo "léčka" v domě. Až mysteriózně působil záběr na kouřícího de Nira na střeše v ohňostroji. Závěrečná akce na lodi už jen podtrhla kvalitní thriller se vším všudy a tedy i s "nesmrtelností" hlavního hrdiny. Skvělý herecký výkon podali Robert de Niro i Nick Nolte. Film měl dobrou atmosféru podtrženou parádní hudbou. Vadila mi jen občasná naivita malé Daniely. Dal bych velmi silné 4 hvězdy, ale viděl jsem to již po několikáté a i tak mě to bavilo, takže dám 5. ()

Ernie_13

Super réžia a famózna atmosféra, takisto herecké výkony...no už to viac nechcem vidieť...asi nikdy som si tak silno neprial, aby KONEČNE záporného hrdinu zabili, ten koniec bol ozaj vyčerpávajúci. ()

Krahulda

Velice zdařilé psychologické dílo, které ne mě velmi zapůsobilo. Robert De Niro se mi v této roli velmi líbil. Tento film mohu jen doporučit. ()

kubilov

Další z velmi povedených Scorseseho filmů, ve kterém tentokrát zavítal do žánru, který se dá nejpřesněji definovat jako psychologický thriller. Skvělý a i přes svou zápornost částečně i sympatický psychouš De Niro, který předvedl, že jeho herecký arzenál skýtá i možnosti zahrát násilnického a perverzního masového vraha. Osobně bych mu Oscara dal stoprocentně, rozhodně víc, než Hopkinsovi v Jehňátkách, protože podle mě byl De Niro ze všech nominovaných v roce 1991 nejlepší. Ačkoliv se Nick Nolte snaží seč mu síly stačí, postupem času se stává čím dál méně sympatický a není to jen tím, že zachází na opačnou stranu zákona, než kde se má pohybovat. Atmosféru, tu má Martin zvládnutou jako obvykle na výbornou. V některých okamžicích se napětí, umocněné výraznou hudbou, dokonce blíží k hororu. Max Cady se tak díky tomuto skvělému filmu a díky své zkaženosti a nenávisti stal jedním z nejlepších a nejděsivějších filmových záporáků, svou děsivost ale naplno rozbalil až v poslední chvíli v obrovském devastujícím mokrém finále, které uzavřelo celý film. Mysu hrůzy nemám prakticky co vytknout, a tak není jiná možnost, než maximální hodnocení. ()

gicous

Od doby, kdy byl Mys hrůzy natočen se stříbrným plátnem a obrazovkou prohnalo už bezpočet psychopatů, vrahů a zabijáků s nejrůznějšími deviacemi a snad všemi myslitelnými psychickými nemocemi. Proto tedy po těch letech působí Max Cady v podání přesného De Nira jako jeden z mnoha. Téma pomsty se za ty léta už také vyčerpalo. A scény brutálního násilí už dnes také nepůsobí takový šok jako v roce 1991. Zřejmě jsem už otupen všemi těmi rozsekanými údy, vyhřezlými vnitřnostmi a usekanými hlavami, které se na mě za poslední léta z hollywoodu vyvalily. Přesto si myslím, že je Mys hrůzy nadprůměrný thriller, který si zaslouží pozornost. A to díky Scorsesemu. Dokázal totiž svému dílu vtisknout netradiční přestylizovanost, především díky kameře a až komiksovému pohrávání s barvami. Díky tomu dokáže i po těch letech příjemně překvapit. Nemluvě o Scorseseho vyprávěčských schopnostech, které jsou tradičně na té nejvyšší úrovni. 7/10 ()

ozzman111

Pocit, že Cape Fear točil Hitchcock bol vo mne zakorenený od začiatku, ale naplno prepukol až s výborným záverom, kedy som opäť skontroloval, či to predsa len netočil majster hororu a napätia.Duo Scorsese a De Niro vytvorilo v rámci svojej spolupráce kultové diela, ktoré budú sprevádzať a vychovávať ďalšie generácie filmových nadšencov. Pri niektorých scénach De Nira mi nezostávalo nič iné, len si pokyvkávať uznanlivo hlavou a vychutnávať jeho postavu plnými dúškami. Kamera sa od začiatku pohráva s predstavami diváka , prekvapuje, plní do bodky svoju majstrovskú úlohu. Cape Fear je bez pochýb ďalším hrubým zárezom na pažbe Scorseseho geniality. ()

subic

Zajímavý film i po letech, i když už tak nevtahuje a nevyleká. Na dramatičnosti tohoto filmu má notně přidávat hudba, která po letech působí spíš už směšně. Za to dabing Roberta de Nira v podání Petra Pospíchala je perfektní. 70% ()

pestak

Vynikající snímek, jako remake filmu z roku 1962 je o hodně lepší než orginál. S minimem násilnických scén vypovídá maximum o násilí v člověku, a odvíjí se v mnohem realističtějším duchu. Herci hrají skvěle dominuje Robert De Niro. ()

savatage

Jednou mi bude chybět poctivá práce staré dobré školy, ve kterých je originalita, drama, úžasně zpracovaný příběh a vše funguje, tak jak má. Martin Scorsese představuje další ze svých filmových klenotů, v podání úžasného De Nira, ze kterého jde vážně strach a Nicka Nolte. Takovým filmům by se mělo ve stoje tleskat!!! ()

Gamekeeper77

Působivá scéna Roberta vycházejícího z basy prozrazuje všechno podstatné. S tímhle chlapem nebude žádná sranda. Díky jeho psychologickým hrátkám pod Scorseseho taktovkou a za výrazného, hrůzunahánějícího hudebního doprovodu vznikl film, který jakoby říkal: " To jsem já, thriller co mu říkají mrazivý, pojď si se mnou hrát...!" 84%. ()

0verseer

”I ain't no white trash piece of shit. I'm better than you all! I can out-learn you. I can out-read you. I can out-think you. And I can out-philosophize you. And I'm gonna outlast you.” Cape Fear je (žiaľ) trochu opomínaným Scorseseho počinom, miestami dokonca pôsobí mrazivejšie ako kultový Taxi Driver. Ide o ďalší úspešný zárez tandemu s De Nirom, ktorý v úlohe pomstychtivého psychopata Maxa Candyho exceluje a v mnohokrát z neho behá mráz po chrbte. Scény ako manipulácia nezletilej dcéry advokáta či útok na  jeho priateľku sú vrcholy filmu servirované ešte pred uleteným koncom na lodi.  Skvelo rozohratú partiu zakončil Marty vlastným gólom v podobe teatrálneho záveru, v ktorom dovtedy komorne ladený psychologický thriller strhol do akčnej pseudohororovej grotesky. Napriek tomu ide o nenápadný klenot v rámci jeho bohatej režisérskej kariéry. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 73%, Audience Score - 77% | FDb.cz - 75.9% | Martin Scorsese a Robert De Niro, holt osvědčená dvojka, která snad ještě nikdy nezklamala a tento naprosto špičkový Thriller není pražádnou výjimkou. Napětí, které se každou minutou stupňuje totiž nenechá diváka ani vydechnout. Původní verzi jsme zatím bohužel neviděli, takže nemůžeme porovnávat, ale tenhle remake se opravdu povedl! Z hvězdného obsazení tu ale suveréně vládne De Niro jako mstící se trestanec Max Cady, zatímco Nick Nolte je tu spíše na obtíž. Poměrně zdatně ale sekunduje Jessica Lange a tehdy ještě opravdu mladá Juliette Lewis, členové rodiny, která je Maxem stále více a více terorizována. Konec na lodi je ale fakt dokonalý! Zkrátka to má grády, akci a velmi dobrou hudbu, režií i záporáka a k vysoce kvalitnímu Thrilleru tohle naprosto stačí. 95% ()

adamix

Pri Myse je to zakaždým rovnaký pocit, ako na prvý krát. Geniálne zrežírovaný stalkerský triler s démonickým De Nirom a šialenou Herrmanovskou hudbou, ktorý v režijnom kabáte Scorseseho réžie vyvoláva väčšiu hrôzu než tradičný ľahký horor. Nie veľa filmov je takých účinných aj po toľkých rokoch, Cape Fear je malým klenotom v rámci svojho žánru.  Zvyšujem na 5*.,,Spoznáš, čo je to strata." ()

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

24.11.2023

V roce 1962 vznikl dnes již klasický americký thriller Mys hrůzy podle předlohy „The Executioners“ spisovatele Johna D. MacDonalda z roku 1957 (u nás vydané pod titulem „Mys strachu“). V příběhu o… (více)

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

30.09.2009

Romány Johna MacDonalda patří do zlatého fondu detektivky a thrilleru – podle jedné z jeho knížek byl natočen třeba slavný Mys hrůzy. Vypadá to, že se adaptace dočká i MacDonaldova nejslavnější série… (více)