Uvidíte vzestup i pád posledního diktátora velkého Říma, jehož smrt předznamenala konec celé říše. Zažijte jeho mladické vize i tažení do Galie a Egypta. Byl to Caesar, kdo do Říma přivedl nejslavnější královnu Egypta - Kleopatru. A byl to on, jehož život ukončili senátoři v čele s Brutem. (oficiální text distributora)

brumbrum

Dobre spravene! Manzelka pocas filmu vytiahla vsetky historicke knihy z toho obdobia a zvacsa bola spokojna - a to sa nestava pri historickych filmoch pricasto :o). Niektore veci skratili, napr. Vercingetorix mal 3x ustupit a mali ho 6 rokov vaznit - taketo veci proste poskracovali, ale na preskacku a nie na gulas, takze nie je to priamo historicka dezinformacia, len tak trocha skratkovitejsie. Dobri herci, celkom fajne vypravy vojenske - aj keby nebolo zaskodilo ist viac do hlbky, no ale ani v tak dlhom case sa to samozrejme neda vseto stihnut. A samozrejme, ze tie boje neboli ala Pan Prstenov, ale ved o to ani neslo - ma to historicky informativny obsah, takze velmi pekne 4*. ()

Al44...

Historický film, který se snaží podat vybrané části Caesarova života - na opravdu komplexní životopisný film je 180 minut málo - některé situace zobrazuje snímek značně zkratkovitě a zjednodušeně - některé historické postavy a události naopak naprosto pomíjí - nesympatický herec představující hlavní postavu - je hodně vidět, že jde o nízkorozpočtový film - život G.I. Caesara si zasluhuje kvalitní a moderní filmové zpracování, snad se ho někdy dočkáme!! ()

ric

Víceméně evropská výpravná sága o vzestupu a pádu J.G.C., na které je bohužel vidět, že její rozpočet postrádal jednu desetinou čárku, oproti konkurečním, podobně zaměřeným snímkům. To co filmu nedávají nákladné SGI efekty, se snaží dohnat stopáží, která však může lehce unavit. I na té hudbě se dalo více zapracovat. No, ale abych pořád jenom nekritizoval, jako celek to působí kompaktním dojmem, samotná historická fakta jsou, co jsem si všimnul, upravena přiměřeně. Srovnal bych to jako rozdíl mezi Trójou a Helenou Trojskou (samozřejmě ve prospěch Heleny Trojské). Ještě malá výtka ke Christopheru Walkenovi, kterého maskéři sprznili tak, že na začátku filmu vypadal starší něž na konci. 3+1/2*=70% ()

Chrudoš

Nedrží se zrovna moc historických fakt, ale je velmi pěkně zpracován tak, že mu to neubírá, spíš naopak. Proto i takovej pedant jako já mu to odpustí :) ()

LucMosss

Jsem opařena! Doslova a do písmene! Sílou tohoto filmu. Nesnáším dějiny. Ovšem tento film... To se nedá vyjádřit prostými slovy. Jeden z mých nejsilnějších zážitků a já nemám dalších frází, či vět. Jen celá strnulá tleskám a nechávám se unášet tou konečnou atmosférou... Pro mne téměř dokonalé dílo! ()

kacer4

Ničím výnimočný, ničím veľmi pokazený. Tá dĺžka možno bola o niečo viac pretiahnutá. A chýbala mi veta: Aj ty Brutus?! ()

Kozlowski8

Celkově nadprůměrně zpracované shrnutí života posledního vládce Římské říše a solidní herecké výkony. Podle mne zasloužené 4*. 75 %. ()

Lumpicek1979

Už jsem viděl několik filmů o tomto vládci Říma, a musím napsat, že je toto asi nejpovedenější filmeček, byl jsem rozhodně spokojen a už jsem to viděl několikrát. Jeremy Sisto mi jako herec sedí a tato role mu sedla, dlouhý, velkolepý film za málo peněz, je vidět, že i když film nestojí stovky milionu, tak se dá natočit velmi dobře. Zvlášť se mi líbilo obléhání Galie, César byl opravdu velmi trpělivý a šel si za svým, jen škoda, že neměl větší podporu. César ač byl diktátor, tak si takový konec nezasloužil, ale takový už byl starověký Řím. ()

heroin88

Super tv velkofilm, ktorému by však sadla trochu kratšia minutáž. Vercingetorix je tu moja najoblúbenejšia postava. ()

MDavid

Velmi dobře natočený televizní film, který velice věrohodně zobrazuje život Gaia Julia Caesara od počátku jeho kariéry až po jeho smrt. Film je navíc doplněn skvělou hudbou a má dobře vybrané herecké obsazení. Jeremy Sisto jako Caesar je skvělý. ()

Rattlanake

Televizní Julius Cesar v hlavní roli s Jeremym Sistem je natočený sympaticky. Asi neměli moc financí, ale z minima vytěžili maximum. Z ambiciozního mladíka se stal zaslepený diktátor, na což doplatil smrtí, kterou čekal asi nejméně. Velmi se mi líbilo dobývání Galie, ale jak se do toho začala motat Kleopatra tak to mi trošku zkazilo radost z tohoto filmu. ()

ezop1012

Kamera je dobra a hudba dobra, efekty, ale nie, je vidieť nízky rozpočet, škoda, že taký film nevedia urobiť ako vysoko rozpočtový (že sa nenájde producent). Alebo štýlom ako Caligula (1979), teraz nemyslím erotické či pornografické scény, ale film ako taký, od použitia správneho filtru cez zvuk, kameru až po dialógy. Teraz k príbehu, spoiler: film je to výborý po dobu, kým Caesar neodíde do galie, potom to už začína upadať, je to menej napínavé, stráca sa dynamickosť. Keď zomrie Júlia tak je to ešte horšie, v podstate nezvladnuty záver, myslené asi posledná hodina. Ak by to bol hlavno prúdovy hollywoodsky film tak by scenár nebol tak dobrý ako tento, tiež bolo dobre, že vo väčšine akože historických filmov sa správanie hercov nedáva do kontextu vtedajšej doby, ale dnešnej, tam to našťastie väčšinou bolo v kontexte tej doby. Dal by som 5 hviezdičiek, ale režisér neskôr použil rovnakú scénu v prsteň Niebelungov (2004) a to nebola jediná scéna. ()

andy60

Celé dvd jsem sjel na jeden zátah, což byla zřejmě chyba. Ta délka je vyčerpávající, v druhé polovině jsem se už nedokázal patřičně soustředit na děj a nejvíc ze všeho jsem si přál, aby už byl konec. Příště si to rozdělím do dvou večerů a věřím, že film tak ocením víc. ()

Megahead

Z môjho pohľadu je spracovanie "Julius-a Caesar-a" z roku 2002 jedno z dvoch najpodarenejších, aké boli zatiaľ natočené. Film má na pár priemerných výnimiek podarené / zaujímavé zábery, dialógy a aj herci sú prevažne presvedčivý vo svojich úlohách. Zároveň tvorcovia nešetrili na kulisách, bojových scénach a za 180 minút filmu ponúkli schopné množstvo informácií k danej výraznej udalosti dejín ľudstva. ()