S jizvami na duši, které si přivezl z Vietnamu, pracuje samotář Travis jako taxikář na nočním Manhattanu. Všude kolem se to hemží přátelstvím, jen Travisovi se nedaří s kýmkoliv sblížit. Rande s Betsy (Cybill Shepherdová) nedopadne dobře, protože jí vezme do porno kina. Snaží se zachránit dvanáctiletou prostitutku Iris (Jodie Foster) od jejího pasáka Sporta (Harvey Keitel), ta ale o záchranu nestojí. Travisův zadržovaný hněv a problém s loajalitou propukne v záchvat násilí a odplaty. (Cinemax)

wasillisa

dosti nadčasové řekla bych.... skvěle vytvořená atmosféra... (na žebříčku IMDb se Taxikář pohybuje okolo 35. místa - inu jiný kraj jiný mrav :-P ) ()

Holina

Původně jsem hodnotil 3*** s přibývajícím časem, ale musím přehodnotit na 2**. A hned povím proč - přehnaná očekávání! ()

ElChe26

Drtivá většina lidí se štítí samoty, protože samota nás nutí vydržet se sebou samými a to je pro někoho dost nesnesitelné. Travis Bickle je osamocený mladý muž, který ve své samotě našel jediného přítele, sice se snaží navázat bližší styk s lidmi kolem sebe, ale nerozumí jim, nechápe je a hlavně se mu hnusí. Gradující nenávist vůči veškeré špíně společnosti vrcholí odhodláním vzít věci do svých rukou. S odstupem času a po několikátém zhlédnutí dávám 5*. ()

divak84

věřím, že tenhle film je pro spoustu lidí skvělý počin, já však dokážu ocenit pouze vizuál. čekal jsem lepší dialogy a "lepší" konec. nejvíc mě srala hudba. ta písklavá melodie, opakující se co 15 minut byla hrozná. vubec se nehodila k charakteru de nirovy postavy. ten nikdy nebyl muj oblibený herec už jen kvůli jeho chování v civilu a arogantnosti během natačení jeho filmů. v tomhle snímku vypadá jako pošahané pako už od uvodu a tak trochu mi jeho nulový intelekt připomínal naopak bravurního seana penna v zabiji nixona. jak jsem psal výše, vizuál a syrovost bezva, děj je pro mě neutrál. logika, spád apod je fajn, ale pro mě nijak zvlášt nevybučující, proto celkem nechápu až tak vysoké hodnocení. film mě zklamal protože jsem očekával onen boj de nira s tou městkou "špínou", nakonec jsem byl svědkem pouze sejmutí náhodného lupiče z trafiky a sejmutí keitela a jeho personálu v domově hříchu :) . opravdu nevím jaký učel/funkci ve filmu plnila cybill popř samotný senátor. už vubec nevím proč ho chtěl odkrouhnout... takže i po tomhle filmu u mě tento velký režisér bodoval zatím jen ostrovem a identitou. škoda, těšil jsem se, ale jsem zklamanej. ()

maxhof

Trošku zklamání příběh není vubec špatný a De niro je výborný ale nebyl to uplně můj šálek. Znova bych se na to nedíval... ()

jakeer

Veľmi rozporuplný film, množstvo zvratov. Plne rozumiem hodnoteniu každého jedného z vás - tento film nie každému sadne, nie každý ho rovnako pochopí. Americké filmy z tohto obdobia mám rád, či už pre hudbu, strih, atmosféru, alebo samotné prostredie. Avšak, Scorsese nepatrí k mojim obľúbencom a aj pri tomto jeho počine som sa dosť nudil. Váham s hodnotením. 70% ()

F.W.Colqhoun

Hned jak jsem uviděl Taxikáře na plakátech, upozorňujících na obnovenou premiéru v závěsu za kdo-ví-jakým-remasteringem, se mne zmocnil intenzivní pocit ne-náhody. Příběh osoby, která osobní issues projektuje ven, do špíny ulic, v časech, kdy se Češi hojně projevují jako xonofobní hovada, náhodná být nemůže. A ona je. Reflexi ale jistě u osob defilujících na severu Čech kolem romských ubytoven, určitě nespustí. Ti v kině, kde se sešlo celkem 5 (slovy pět) nadšenců, z nich přinejmenším jedna (má přítelkyně) od cca 60. minuty chrápala jako když do vody hodí, nebyli. V zájmu věcnosti vyjmenuju jen to nejlepší. Hudba: Bernard Herrmann, nejspíš pokoušející těsně před skonem trumfnout své profesní vrcholy, vypotil klenot. Soundtrack samozřejmě sjíždím. Kromě toho, jak ilustruje Travisovu hlubokou rozpolcenost ("walkin' contradiction"), obstojí i při samostatném poslechu. Režie: Úchvatná, opulentní, geniální (tímhle hodnocením se pokouším neplýtvat). Skoro těžko uvěřit, že třeba takové Gangy točila stejná osoba. Scénář: Čisté zlo. Úplně nevinný nástup šílenství, následky izolace a ignorance, jak jsou tu zobrazeny tak neokázale a vlastně dokumentárně, že si toho soudě dle některých komentářů nevšimli přes naprostou evidenci ani mnozí diváci. Kamera: Vizuální slavnost. Herecké výkony: De Niro ještě v době, kdy jeho výkony nesklouzly do manýry, podává svého magora s přirozeností, která znejišťuje. Cybill je božská a rád bych věřil, že je stejně sofistikovaná i ve skutečnosti. Poznat Harveyho jako fešáka je pro mě nová zkušenost, šestnáctiletá Jodie Foster má na čele napsáno "Pedobear approves!" a ti ostatní to alespoň nekazí. Jenže brilantnost filmových složek geniální dílo nedělá. Přidanou hodnotou je alespoň pro mne v případě Taxikáře strašná zpráva o tom, co a jak se může něco takového resp. NĚKDO TAKOVÝ stát, aniž by si někdo vůbec všiml. Škoda, že se filmy vrhající po divácích jejich vlastní shit už netočí. "Materiál" by byl. ()

VIPerson

Pro mě poněkud nadhodnocený snímek,který vyniká snad jen díky De Nirovi a díky vyobrazení stále aktuálního téma,kdy se bezmocný a traumatizovaný člověk snaží vzít spravedlnost a "povinnost" do svých rukou a že to ve většině případech nedopadá dobře.Film samotný byl pro mě ale jen docela rozvláčnou nudou a přípravou na bezvadné,ale krátké finále.Potěšil i pohled na mladičkou Jodie Foster a vlasatého Keitela. ()

Hanys_

De Niro je ďábel, Shepherd neuvěřitelně krásná a Scorseseho projížďky nočním NY kouzelné. Ale aby mě to odrovnalo a já o filmu přemýšlel ještě pár dnů, to zase ne. 7.5/10 ()

mon.ika.

Málokdo umí zobrazit New York s takovým obdivem a respektem jako Martin Scorsese. Už jen ty úchvatné obrazy nočního města činí snímek výjimečným. Když se k tomu poté přidá ještě herecká virtuozita DeNira jedná se o filmařskou lahůdku, o které se mluví ještě desítky let po její premiéře. ()

Stružák

Taxikář mě moc nebavil. Atmosféra tam je zachycená skvěle a De Niro hraje, co může, ale ten příběh mě nějak neoslovil. Možná jsem tam čekal nějakou větší zápletku, nebo jsem po první půlhodině očekával trošku jinej žánr... No a když už to vypadalo, že děj jakž takž někam směřuje, přijde závěr, kterej všechno totálně pohřbí. ()

Ripley

Dokázal jsem ocenit jisté kvality filmu,např. výkon De Nira a některé scény a dialogy,ale celkově mě film nedostal.Typický typ filmu,který se špatně hodnotí.Koukám na to,vidím že je to kvalitní,ale moc mě to nebere a na konci si řeknu "tak tohle byl ten pětihvězdičkový slavný film?!Sakra kolik tomu mám dát,když je na ČSFD dvacetiprocentní hodnocení". Podobný pocit jsem měl u prvního a druhého Kmotra...a klidně mě ukamenujte.7/10 ()

Corpsegrinder

Hypnotická atmosféra zejména nočního New Yorku, Robert De Niro pomalu se měnící v psychopata a hezká Jodie Foster. Krvavej závěr s celkem znepokojující pointou si vytírá prdel se všema dnešníma filmama o vigilantismu. ()

Miller

Málokdo to ví, ale tento film způsobil to, že se atentátník chtěl zalíbit mladistvé Jodie Foster, tím, že postřelí Ronalda Reagana (a.k.a. komunistický antikomunista). Nestačí to snad vyjímečnosti filmu ? Tak dobře. V tomhle filmu hraje naprosto perfektně Robert DeNiro zhnuseného zoufalce, které štve to, jak to s Bronxem vypadá. Film, který jde popsat jedním slovem - vypovýdající. Ale, stále mi tam něco trošku chybělo. 85% ()

Ještěřák

Prastará psychologická sonda, u které jsem se bohužel nebavil ani trochu - celý film je vlastně o ničem. Ani ten De Niro není tak dobrý jako v 80s / 90s. Zklamání? Čert ví. Ztráta času? Pro mě bezpochyby. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

Joker dostane vlastní film