S jizvami na duši, které si přivezl z Vietnamu, pracuje samotář Travis jako taxikář na nočním Manhattanu. Všude kolem se to hemží přátelstvím, jen Travisovi se nedaří s kýmkoliv sblížit. Rande s Betsy (Cybill Shepherdová) nedopadne dobře, protože jí vezme do porno kina. Snaží se zachránit dvanáctiletou prostitutku Iris (Jodie Foster) od jejího pasáka Sporta (Harvey Keitel), ta ale o záchranu nestojí. Travisův zadržovaný hněv a problém s loajalitou propukne v záchvat násilí a odplaty. (Cinemax)

SjamK

Zasvěcený vhled do "ztraceného" života jednoho mladého vietnamského veterána. Neveselý film, který ve vás má tendenci probouzet nepříjemně depresivní konotace. Starý New York v noci, světla neonů a billboardů, déšť. Travisovo bezcílné bloudění taxíkem připomíná bezcílné bloudění životem. Nevědět, co se sebou, pak jen krůček a uchýlit se k nějaké nezdravé myšlence, konec špatný. Minulost přináší oběti a vybírá si daň, aby mohla jiným dát lepší budoucnost. ...Scorsesův filmový jazyk je neuvěřitelně obrazný. Mistrná práce. ()

BlackTom

Travisa Bicklea úplne chápem. Tiež mi je občas mdlo, keď sa okolo seba poobzerám. A neobyčajné udalosti si vyžadujú neobyčajné riešenie, je tak? Presne tak. Martin Scorsese sa už môže snažiť neviem-ako-chce, ale Taxi Drivera už neprekoná. Jeho hrdina má to, čo mnohým iným chýba - dušu. Travis je v každom z nás, drieme tam a je potrebné len ho trochu postrčiť a každý z nás potom môže pre svoje hnusné mesto niečo urobiť a nielen tupo nadávať na politiku a menšiny nad pohárom piva. No nemusí to byť až tak radikálne :) Spraviť niečo pre svoju kondičku tiež nie je zlé... Ďalej je tu pôvabná Iris, ktorej anjelská tvár je maskou skazenosti, ktorú musí v sebe skrývať. Jodie Foster už ako malá vedela podať kvalitný výkon. V jej pasákovi Matthewovi (Sport) by som ani za toho ďasa nespoznal Harveyho Keitela, až ku koncu sa mi zdal nejaký povedomý. Dobre zvolené obsadenie, Marty, len čo je pravda. A mladučký Robert De Niro, po zuby ozbrojený a s čírom na hlave je už len čerešničkou na torte. Znepokojivé, drsné, až príliš podobné dnešnej realite. A predovšetkým - nezabudnuteľné! ()

Mistickzz

Začnem pekne po poriadku. Film má od začiatku vynikajúce tempo, ktoré bohužiaľ neskôr troška poľaví, čo mi síce nejak extra neprekážalo, ale troška ma to sklamalo. Robert De Niro, o ňom sa ani netreba baviť. Bol opäť bravúrný, tak ako aj kamera a réžia boha medzi režisérmi Martina Scorsesiho.S príbehom nevyrovnaného, depresívneho a mierne spoločnosťou zničeného taxikára som sa stotožnil. Keby mal film troška prepracovanejšie vyvrcholenie a vyvaroval by sa pár drobným chybám, tak by to bolo aj za 5*. 83% ()

Ragdoll

Co jen na to říct, velice slabé na Scorseseho poměry. Většina jeho filmů trvá v rozmezí dvou až tří hodin, a jsou až k prasknutí narvané akcí, která je podpořená dobrým nápadem, střihem či božskými dialogy. Taxikář trvá okolo hodiny a tři čtvrtě, a stejně v těchto ohledech zaostává. Scénář není příšerný, klasifikoval bych ho jako nedopilovaný. Od příběhu jsem si též sliboval mnoho, sakra mnoho, a nakonec znovu vylezl ten ušmudlaný průměr, který nedokázal vytáhnout ani De Niro. Někdy prostě samotní herci nestačí. 60%. ()

Wicky

Pohled taxikáře na New York a jeho temné špinavé ulice. De Niro paráda, hudba výtečná, režie excelentní. Víc se mi líbila první polovia filmu, ale to neznamená že druhá by nějak zaostávala. 70. léta, New York, špína, děvky, drogy, pasáci, kanály a smrad. 90% ()

simbaslon

Scorsese mě zatím nikdy nezklamal a Taxi Driver není výjimkou. Naturalisticky zachycený New York a v něm Robert De Niro coby taxikář trpící nespavostí, měnící se z nezávislého pozorovatele v psychopata, který vezme zákon do svých rukou. Více než kvalitní psychologická podívaná, k dokonalosti tomu sice něco málo chybí, ale opravdu jen málo. 4,5* ()

SheenaStaley

Taxikár si odomňa nevyslúžil tri hviezdičky za to, že by mi pripadal priemerný, alebo slabý. Bol to celkom zaujímavý film so zvláštnou atmosférou ale niečo mi v ňom proste neuveriteľne chýbalo. Dosť má na tom zásluhy scenár ktorý mi miestami prišiel nedotiahnutý a možno aj fakt, že som mala príliš veľké očakávania ktoré sa nenaplnili. Rozhodne tento film ale nezahadzujem a verím, že ak niekedy v budúcnosti budem mať náladu dať mu druhú šancu tak by sa moje hodnotenie mohlo zmeniť. Dovtedy si ale musím stáť za troma hviezdičkami. :) ()

honzii

I když si o tom filmu myslím, že měl trochu nezvládnutý konec, že neuměl vysvětlit všechny motivace hlavní postavy a její přeměna mohla někomu připadat ne příliš plynulá, dokázal mě strhnout a doteď si ho musím neustále vybavovat. Nevím, jestli to bylo silou samotné hlavní postavy, která mě svou prostou upřímností a naivitou velmi bavila, atmosférou nebo tím sugestivním finálem. Faktem je, že Taxikář není dokonalý film, může být nudný, může být občas nejasný, ale jeho genialita je právě v jednotlivých detailech, perfektní atmosféře a existenciální tíživosti. A rozhodně to není film, na který bych byl schopný jen tak zapomenout. ()

JamesSi

Spokojený jazzík v uších... život taxikářského veterána nikdy nebyl spokojenější... už vím koho volit a koho střelit... ()

klukluka

Ten konec mi to pokazil…:( Fakt je možný, aby se někdo z něčeho takovýho zvetil za pár tejdnů, dál si chodil po svobodě a věnoval se profesi, pro jejíž výkon je v řadě zemí světa nezbytnej štempl od psychiatra? Tahle úlitba milovníkům happy endů tady byla navíc, vsadil bych se, že si ji nevymyslel Scorsese ani Schrader. ()

Zagros

Taxikář je filmem z rané Scorseseho tvorby a jeho první spolupráce s Robertem De Nirem. Mnohými kritiky i diváky je velmi chválen, mě ale moc nezasáhl. Dokážu ocenit herecký výkon De Nira, který se roli evidentně oddal. Nicméně mě jeho postava nebavila. Otrávený veterán z války ve Vietnamu, který neví, co se životem, se jen se tak bezcílně protlouká ošuntělým New Yorkem. Jeho snahy vést „normální“ život a navázat nějaký vztah jsou dopředu odsouzené k nezdaru. Taxikaření, prostitutky, porno kino, pasáci… nahromaděná frustrace zákonitě bouchne a depresivní pocit se více měně ještě stupňuje. Jako kritika neutěšené společenské situace má Taxikář také svou hodnotu. Sám jsem si ale bohužel hluboký zážitek neodnesl. Při pomalém rozjezdu filmu jsem se místy nudil a ani chválenější druhá polovina mě strhnout nedokázala. Pozdější spolupráce De Niro - Scorsese na filmu Zuřící býk, případně film Lovec jelenů s De Nirem na podobné téma, mě dokázaly oslovit více. ()

Hopper

De Niro aj Scorsese so seba vymačkli maximum. Skutočne impozantný film, dráma, ktorá sa posúva vpred pomerne pomaly, ale o to istejšie. De Niro ako psychpat - viackrát dokázal, že mu to ide, nominácia na Oscara je tu plne zaslúžená. ()

BlueZero

Samota pretvára človeka. To by mohla byť pointa tohto filmu. Žiaľ vykreslovanie postavy taxikára bolo doslova nudné. Až príchodom mladučkej Jodie Foster začal byť film zaujímavý. A ten záver? Z taxikára sa stal hrdina, no ok, budiž. Ešteže to neskončilo hollywoodskym happy endom, ktorý už bol na spadnutie. ()

cab

Působivý výkon De Nira, který prochází kompletní změnou osobnosti. Od normálního taxikáře žijícího jakýsi takýsi poklidný život v New Yorku po zabíjejícího cvoka. Toď vše a to mi opravdu nestačí na skoro dvouhodinový film. Myslím, že 2 STARS jsou dostačující. Možná to byla bomba na tehdejší dobu, ale dneska mi to nic neříká. Sorry. 40% ()

Theraphosa

"Víš co udělá magnum 44 s jejím ksichtem? Nevíš? Rozstřílí ho na sračku. A co teprve s její kundou, víš co to udělá s její kundou? Jasně neodpovídej. Klidně si mysli že jsem cvok." 91% ()

NalHutta

Mladý taxikář a veterán z Vietnamu, kterému se nelíbí „Špína“ New Yorku se rozhodne trochu pouklízet a pomoct dvanáctileté prostitutce. Film patří bezesporu mezi nejlepší Scorseseho filmy i mé oblíbené a to hlavně díky sociopatickému De Nirovi, mladé šlapající Jodie Foster a zejména velmi působivé až frustrující atmosféře. Zkuste někdy vzít nějakou slečnu na první rande do pornokina.. 9/10 ()

Revolver

V těch nejprohnilejších končinách New Yorku projíždí osamělý taxikář a rozhodne se, že vyčistí město od všech pasáků a prostitutky přivede k slušnému životu. Ovšem i takto naivní námět se dá skvěle zpracovat, Scorsese se toho zhostil s bravurou a na jedničku vykreslil postavu hlavního hrdiny(zvlášť části doma při posilování a před zrcadlem). Výkon De Nira je obdivuhodný a myslím, že oscar by byl zcela na místě . Dále rovněž skvělá, začínající Jodie Foster a za zmínku též stojí tehdy né příliš známý Harvey Keitel a roztomilá Cybill Shepherd. Vše se odehrává za vynikajícího hudebnímu doprovodu Bernarda Herrmanna (posmrtná nominace na oscara), díky kterému sdílite náladu s hlavním hrdinou. Taxikář určitě patří k tomu nejlepšímu co mistr Scorsese natočil. ()

Teg

Já si pořád říkal, kdy to přijde, ale pocit z vyvrcholení celého filmu byl tak silný, že se na horší hodnocení nezmůžu. Náhlé osvícení mě zastihlo nepřipraveného stejně jako u filmu Unbreakable. A to to nebylo ani zdaleka tak efektní. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

Joker dostane vlastní film